Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tenis

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Setio se Novak da je na terenu,poceo da igra.Mada ovo klizaliste bas plasi.

    Comment


    • Conga izjednacio protiv Belucija
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Novak napokon igra tenis!
        Moga' bi vala taj Tsonga i izgubit'
        sigpic

        Comment


        • Konacno, bravo Nole!

          Idemo Beluci!

          Comment


          • Kakav je car ovaj sa BBC-ja, kad je Novak poceo da dobija:
            Finally, things are back in normal.
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • Dobro, najvaznije da je pobedio, sve ostalo za zaborav. U prvom setu se bas izglupirao, morao je ovo u dva da zavrsi. Par puta sam se bas presekao prilikom proklizavanja. Ona Tiriacova sljaka je 10 puta bolja od ovoga sto Englezi nazivaju travom. Idemo dalje, protiv Rodika ocekujem dosta bolje izdanje od pocetka do kraja. I trijumf, naravno
              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

              Comment


              • Novak Djokovic says surface is faster and bouncing lower than Wimbledon.
                Da,da
                http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                Comment


                • Odlicno, ma jednostavno dajte trofej Federeru, vise je vas od Murraya
                  sigpic

                  Comment


                  • shminka,

                    Ja sam kriv sto si stekao si krivi utisak. Novaku mnogo znaci Olimpijada i za njegovu bi karijeru bilo jako dobro da osvoji zlato u Londonu i skine to breme sa ledja. Nisam siguran da ce se to desiti ali to je bio razlog moje 'zagrizenosti' za tenis na Olimpijadu.

                    Olimpijada je najveci sportski dogadjaj na planeti a, bar za mene, pobjednik trke na 100 metara najveci olimpionik (taj izraz je volio da koristi Mladen Delic). To nikada nece i ne moze biti teniser.

                    Pjer de Kuberten je postavio odlicne principe za Olimpijadu koji su kombinacija starogrckih i engleskih principa iz 19. vijeka. Moderni svijet je ucinio de Kubertenove principe ne primjenjivim. Morali su biti modifikovani. Taj proces modifikovanje je u toku i nije u potpunosti uspjesan. Princip vazno je ucestvovati jos postoji samo na papiru, princip amaterizna ni na papiru, nadam se da princip fer pleja jos nije nestao. Fraza kojom sef drzve domacina otvara igre je ostala totalno de kubertenovska. Bogu hvala da je tako!

                    Moje misljenje da Olimpijada treba:

                    A)
                    Da zblizava ljude i narode. Npr. defile na otvaranju definitivno to cini.

                    B)
                    Da treba da ima sportove popurane sirom planete. Zato npr. smatram odbojku jednim od najolimpijskih sportova.

                    C)
                    Da ne smije da ima 'trivijalne' sportove. Zato bih prvo izbacio beach volleyball. Ja kao i vecina muskaraca volim da vidim cetiri cure u bikinijima kako skakucu oko mreze, ali to nije sport vrijedan pomena.

                    D)
                    Olimpijsko zlato mora biti najveci uspjeh u tom sportu. Ovo je za mene kljucni kriterijum. Po njemu nema mjesta za tenis, kosarku, fudbal... Po ovom kriterijumu tenis bi prvi ispao. Da, ja sam veliki protivnik tenisa na Olimpijadi. Ali ta je bitka izgubljena. On je olimpijski sport i tu nema pomoci.

                    E)
                    Olimpijski rezultat ne smije da bude bodovan za bilo sto drugo. Konkretno za tenis ne bi smjeli biti dodjeljivani ATP poeni.

                    F)
                    Svi ucesnici Olimpijade moraju da zive u olimpijskom selu. Nema izuzetaka za bilo koga.

                    ...

                    Olimpijada ide drugim putem od ovoga kojim bih ja zelio da ide. Razlog je covjek koga ja duboko prezirem - Huan Antonio Samaran. Njegov zivotni moto je ocigledno bio: "Hocu i ovce i novce!" A to nije moguce.

                    Kako danas nije bilo tenisa, ja sam gledo dzudo. U jednom mecu djevojka iz Luksemburga (Muller) koji je najbogatija zemlja na svijetu se borila sa djevojkom sa Mauricijusa koja je jedns od najsiromasnijih zemlja na svijetu. Vidjelo se da pobjeda obadvjema uzasno mogo znaci. Jedanako. I ta njihova zelja je bila tako cedna, tako mladenacka... Pobjednica je stekla pravo da se bori za medalju. Ili predstavnica malog Luksmburga ili malog Mauricijusa. To je za mene olimpizam u najboljem svijetlu.

                    Znas koliko sam vatreni Novakova navijac, ali njegova zelja za olimpijskim zlatom je pomalo licemjerna kao sto je bila i zelja Larija Brda, Medizka Dzonsona, Uejna Greckog... To je u Smaranovom duhu: "Hocu i ovce i novce!" Hocu da budem multimilijarder kao profesinalac i da dozivim djetinju radost kao olimpijski pobjednik. Divno je bilo nositi onu zastavu. Olimpijski san. Divno se druziti sa sportistima iz cijelog svijeta na jedan iskreni i nevini nacin.

                    Huan Antonio Samaran je dokazivao da teniseri profesionalci pripadaju olimpijskom, jer ce ti multimilioneri zivjeti sa svima drugima u olimpijskom selu dok se bore za medalju. Federer je prije neki dan izjavio da mora zivjeti izvan sela jer je slavan. Razumijem Federerov problem, ali to je ujedno i dokaz da on ne pripada Olimpijadi..

                    Ali ja sam realista. Jasno mi je da ce tenis ostati na Olimpijadi i da ce buduci GS osvajaci jos i vise zeljeti olimpijsko zlato. Ako je vec tako onda neka ostane ali ne po sitemu: "I ovce i novce!"

                    To sto sam rekao za sudionike vazi i za organizatore. Nije mi se svidjlo otvaranje, dijelom jer su tamo bili i mister Bin i Pol Mekarti. Ni jedan ni drugi ne pripadaju tu zato sto su na odredjeni nacin i jedan i drugi institucije nezavisno od Olimpijade. Kad sam vidio prvi teniski mec isto me je osjecanje jos i jace pogodilo. Uimbldon je jedan od najvecih sportskih dogadjaja na pleneti. Jedinstven! Iako manji u svakom pogledu od Olimpijade. Brak njega i Olimpijade je neprirodan. Mozda cak i nakaradan. Ne koristi ni Olimpijadi ni Uimbldonu iako podilazi, kao i mister Bin i Pol Makartni, engleskoj tastini jer se eto mogu pohvaliti sa svime sto imaju.

                    S druge strane, nije lose vidjeti da i velike nacije imaju iste slabosti kao i male!
                    Last edited by NI; 30-07-12, 07:14.

                    Comment


                    • Znaci sutra se Beneto sveti za poraz na Vimbldonu
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Ja nemam ništa protiv.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Je l' izasao OOP za sutra ???
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Ako ga Julien sjutra ne pobijedi, ne znam kada ce.
                            Spoiler
                            Everything you want is on the other side of fear.

                            Comment


                            • Originally posted by Gandalf View Post
                              Je l' izasao OOP za sutra ???
                              http://www.london2012.com/tennis/sch...y/all-day.html
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Najbolje se sad ustvari vidi kolike napore organizatori ulazu tokom godine da bi podloga bila onakva kakva je na Wimbledonu. Ova na OI nije dovoljno utabana, meksa je. Samim tim se brze istrosila, a odskok loptice je dosta nizi. Sve ovo dovodi do zakljucka da na Wu u buducnosti sigurno necemo imati brzu podlogu, nego je bila ove ili prethodnih par godina. Jer je postojanje, koliko-toliko, trave u finalu je prioritet u odnosu na postojanje trave u izvornom obliku.

                                Comment

                                Working...
                                X