Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tenis

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Champions TB ce odluciti vlasnike 5. zlatne medalje

    Comment


    • Indigo,

      Prvo, poznavalac si tenisa i pricam sa tobom kao takvim. Drugo, uzimam u obzir da si impulsivan. I trece, uzimam u obzir da su tvoje izjave malo terapeutsek za tebe samoga. A sad da se pozabavimo sa cinjenicama. Uzecu jednu po jednu:

      Novak ima igru za Nadala. Novak nema glavu vise za Nadala. Fact 1
      To za mene nije fakt. To cak nije fak ni na sljaki, da ne pricamo o necemu drugome. Da je to fakt, ne bi Nadal sprijecio nastavak meca u nedjelju. Onakva dominacija kao prosle godine moze biti neponovljiva, ali opet mozda se i ponovi.

      Roger ima igru za Novaka. Novak mora da pruzi sve kako bi ga dobio tamo. Ako bude na ovom nivou, gubi. Fact 2
      To nije fakt. U najmanju ruku Novak ima igru za njega koliko i Rodzer za Novaka. U zadnje dvije sezone su 6:2 za Novaka. To je u najmanju ruku ravnopravno.

      Murray ima slice, ima servis i ogormno samopouzdanje + je trenutno boji igrac, Novak gubi. Fact 3
      Ja smatram da je Mari najveca opasnost za Novaka. Slajz je koristan, pogotovo na travi ali ima i vaznijih udaraca. Mariju je veliki problem drugi servis. Ogromno samopouzdanje? Malo je prerano za takvu izjavu.

      Novak je sam sebi zagorcao zivot. Podigao je nivo tenisa, i jedno vreme to niko nije mogao da prati. Kada su ga sustigli i dalje ih je pobedjivao zbog fizicke pripreme i hladne glave.
      To je sudbina svihkoji se izdvoje. Novak je mora da brani napad na sljaki od Nadala a na travi od Federa i Marija, na hardu od ko zna koga. Jos ga niko nije stigao. Mari i mozda Delpo imaju sanse.

      Prevelika ocekivanja a premalo snage, srca a pre svega glave za ogorman poduhvat koji je sebi zadao nije izasao na dobro.
      Prevelika ocekivanja? Apsolutno. Ali je valjda naucio lekciju. Nije premalo snaga iako su one, kao i u svakog covjeka, limitirane. Nije ih najbolje rasporedio.

      Inace postace veci Choker od Kohlija.
      Novak je drugi najbolji "front runner" u istoriji tenisa. To je suprotno od chokera.

      Za mene je on i dalje najbolji veruj mi na rec Nadam se povratku naravno.
      Kako moze biti najbolji kad je na putu da bude najveci choker?

      Trenutno je Murray pa i Roger iznad njega.
      Ne slazem se. Rodzer je bolji od njega na travi pod krovom. Nisam siguran da je na travi na otvorenom bolji. Kladionice su konstantno racunale da je Novak bolji na travi. Oni imaju strucnajke koji barataju novcem. (Mislim na kvote za Olimpijadu)

      Mari? Mislim da se poslije meca u petak osjeca kao Nadal poslije pobjede u Rimu. Otprilke: "Prosao sam ali ni sam ne znam kako." Mene je inace taj mec uvjerio da je Novak bolji od Marija. Bar za sada.

      Treba da se vrati sistemu rada od ranije, ne moze se ovako osvjiti nista bitno.
      Sistem rada treba da evoluira. Vjerujem da Novak zna sto radi!

      Kada ti pucas na 5-5 sta tu ima da se prica.
      Mnogo setova u tenisu zavrsava 7:5, jer su igraci na 5:5 cesto nervozni. U petak je u prvom setu Novak izgubio 7:5 zbog Marijeve izuzetno dobre igre pri 6:5. U drugom setu, kao i u cetvrtom setu finala Pariza, zato sto mu je bilo previse stalo. A danas zato sto mu nije bilo dovoljno stalo.

      Nadam se sjanoj americkoj turneji.
      I ja, iako mislim da je veliki rizik (20-30%) da dodje do velikog razocarenja.

      Comment


      • Ljudi beba je i mene izludjela, ali je kmecala i Delpu pa ga to nije poremetilo. Novak je prosle godine bio najjaci jer je znao kako da se iskljuci, da ga nista ne dotice, toga vise nema i dok je tako u problemu je.
        sigpic

        Comment


        • Britanci na servisu

          0-1 Robson pravi duplu
          0-2 dobar servis, Andy ne uspijeva odbraniti Vikin napad
          0-3 servis viner
          1-3 as, Murray
          2-3 odlicna Robson na mrezi, bila je pod velikim pritiskom, na kraju Zvijer salje FH u mrezu
          3-3 osvaja Robson jos jedan poen, strasan refleks na mrezi
          3-4 sada grijesi sa osnovne linije, BH u aut
          3-5 jos jedna dupla za Robson
          4-5 dobar servis, Andy uspjesan na mrezi
          5-5 Andy odlicno reternira, a potom i osvaja poen pasingom prema Viki
          5-6 servis viner
          6-6 jos jedan servis viner, djevojke ne uspijevaju momcima vratiti servis
          6-7 slab Andyjev drugi servis, lagani retern za Mirnyija po paraleli
          6-8 drugi servis za Viku, Andy salje retern u mrezu, lose
          6-9 Azarenka dobija poen u razmjeni po paraleli protiv Robson, koja ce imati 2 servisa, tezak posao
          7-9 ovaj put Andy pomaze, presjeca slicnu razmjenu po dijagonali
          8-9 servis viner za Robson...jos jedna mec lopta, Mirnyi na servisu protiv Andya
          8-10 takticki servis, los retern za Andya i lagani posao na mrezi za Azarenku

          Zlato osvajaju Azarenka i Mirnyi

          Comment


          • Steta, mogao je Endi ono bolje da vrati. Sada ima i srebro.

            Comment


            • Zlato i srebro, nema bolje kombinacije kaze
              sigpic

              Comment


              • Zeznuo je sa slabim servisom na 6-6...da je tu osvojio poen, uzeli bi sigurno barem jedan poen na Vikin servis...ali svejedno je i srebro odlican rezultat

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Ljudi beba je i mene izludjela, ali je kmecala i Delpu pa ga to nije poremetilo. Novak je prosle godine bio najjaci jer je znao kako da se iskljuci, da ga nista ne dotice, toga vise nema i dok je tako u problemu je.
                  Fino Miloolja rece. To je bio okidac. To je znak da je Novak emocionalno uzdrman. A da je najvise zakmecala pri rezultatu 5:4, 30:15 za Novaka na DP-ov servis u tenutku kad ga novak lomi u jednoj razmjeni koja mu donosi dvije set lopte jeste. I to sve Novaku kome se jako zuri.
                  Last edited by NI; 05-08-12, 19:33.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Fino Borderka rece. To je bio okidac. To je znak da je Novak emocionalno uzdrman. A da je najvise zakmecala pri rezultatu 5:4, 30:15 za Novaka na DP-ov servis u tenutku kad ga novak lomi u jednoj razmjeni koja mu donosi dvije set lopte jeste. I to sve Novaku kome se jako zuri.
                    Zasto mu se zuri? Ocemo li se sloziti da je igrao izvanredno do kise? Je li i posle pauze igrao sjajno svoje servis gemove? Zasto bas pad na 5:5? Problem je iskljucivo u glavi.
                    Bebu on ne bi ni cuo da nije u stanju u kakvom je.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Zasto mu se zuri? Ocemo li se sloziti da je igrao izvanredno do kise? Je li i posle pauze igrao sjajno svoje servis gemove? Zasto bas pad na 5:5? Problem je iskljucivo u glavi.
                      Bebu on ne bi ni cuo da nije u stanju u kakvom je.
                      Definitivno je glava problem.Jednostavno prosle godine nije dozvoljavao da ga nista omete,nista nije cuo,mrka tisina mu je bila u glavi i fokusiran je bio maksimalno.A sada se na svaku sitnicu buni i svaka sitnica ga remeti.Previse je nervozan bio danas,tesko je bilo stabilizovati se posle teskog poraza i ovaj poraz je tezak ali ne toliko.Morace Novak nekako da prebrodi sve ovo i da konacno vrati onu mentalnu snagu(prosle godine je u odlucujucim momentima meca,5:5,4:4 ili TB bio nesalomiv jednostavno)a ove godine padne skroz u tim momentima.Morace da vrati to i sve ce biti ok.U igri nista ne fali tu je sve kako treba.Servis mu je mozda nikad bolji,ali i on posustane u vaznim trenucima,opet psiha.
                      http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                      Comment


                      • Originally posted by MiljanVR View Post
                        Definitivno je glava problem.Jednostavno prosle godine nije dozvoljavao da ga nista omete,nista nije cuo,mrka tisina mu je bila u glavi i fokusiran je bio maksimalno.A sada se na svaku sitnicu buni i svaka sitnica ga remeti.Previse je nervozan bio danas,tesko je bilo stabilizovati se posle teskog poraza i ovaj poraz je tezak ali ne toliko.Morace Novak nekako da prebrodi sve ovo i da konacno vrati onu mentalnu snagu(prosle godine je u odlucujucim momentima meca,5:5,4:4 ili TB bio nesalomiv jednostavno)a ove godine padne skroz u tim momentima.Morace da vrati mentalnu snagu i sve ce biti ok.U igri nista ne fali tu je sve ok
                        U tenisu je glava sve, glava je ono sto odvaja sampione od ostalih. Sto kaze svi oni umiju da udaraju loptu FHom, BHom, da serviraju, svestrani su ali je glava najvaznija. Novak je emotivan, brz, nervozan i kad ne ide potrebno je da ludi, da razbije reket, da psuje, to je znak da mu je stalo. Toga u zadnje vrijeme nema, on zeli da slaje neku drugu poruku ali drzi previse u sebi jednostavno. Ne treba mu nista cudjenje i gledanje put neba, mislili smo da su ta vremena proslost, kad ne ide nekad je redovno gledao put neba, dizao ruke u vis, iscudjavao se, opet se to vraca i uopste nije dobro.
                        Ne koristi sanse, ne bira najbolja rjesenja, ne razmislja bistro jednostavno.
                        sigpic

                        Comment


                        • A sta je tacno radio sa bebom, ja sam vidio samo jedan dio i izgledalo mi je da je pozitivno prihvatio cijelu situaciju da je sarmerski kao inace ponudio da pomogne u iznosenju

                          Comment


                          • Pa iznervirao se, mlatio rukama, gledao u nebesa, pokazivao u pravcu njih i negodovao na svaki drugi način.
                            Ali strašno se iznervirao.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Generalno, bebe su bas dominirale na ovom turniru. Na svakom mecu, od prvog do poslednjeg, mogla se cuti beba kako place.
                              Everything you want is on the other side of fear.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan Piper View Post
                                Generalno, bebe su bas dominirale na ovom turniru. Na svakom mecu, od prvog do poslednjeg, mogla se cuti beba kako place.
                                Istina,ali vecinu igraca to nije remetilo toliko kao Novaka.Novaka je to remetilo kao da je bio zemljotres celo vremeTo je samo jos jedan dokaz koliko je on trenutno pogubljen i koliko ne razmislja cisto,ne moze da se skoncetrise na igru.
                                Last edited by MiljanVR; 05-08-12, 19:14.
                                http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                                Comment

                                Working...
                                X