Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ski skokovi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Brkato zbogom" za Adama Mališa

    Prijatelji i poštovaoci oprostiće se u subotu od jednog od najboljeg ski skakača svih vremena u Zakopanima i njemu u čast svi će nositi brkove!

    Adam Mališ, jedan od najboljih poljskih sportista i jedini ski skakač koji je osvojio Svjetski kup tri puta zaredom, završiće svoju sportsku karijeru u subotu u Zakopanima.

    Oproštajna smotra pod nazivom "Adam’s Bull’s Eye" neće biti samo veliki pozdrav sjajnom čovjeku od strane njegovih sportskih kolega, fanova, poljskih vlasti i poznatih ličnosti, već i Mališov posljednji skok u karijeri.

    Najbolji svjetski ski skakači (Tomas Morgenštern, Gregor Šlirenzauer, Džejn Ahonen , Majkl Urman, Volfgang Loicl, Robert Kranjec, Martin Šmit i drugi) takmičiće se na Vielka Krokiev u Zakopanima u skakanju na metu, gdje će se pobjednik odrediti na osnovu preciznosti, a ne kao obično, na osnovu postignute daljine.

    "Dosta sam postigao u sportu, jedino što nisam osvojio je olimpijsko zlato. Još nisam odlučio čime ću se baviti u budućnosti. Siguno ću tražiti nove izazove. Zaista volim adrenalin i život u brzoj traci. Za sada sam fokusiran na dešavanje u Zakopanima. Jutro poslije toga otićiću u svoju baštu i raditi malo u njoj, nakon toga ću smisliti šta ću sljedeće. Možda ću otići na odmor", rekao je Mališ, koji je prošle nedjelje posljednji put stao na podijum, osvojivši treću poziciju u generalnom plasmanu Svjetskog kupa.

    Ovaj sportista iz malog poljskog mjesta Visla, osvojio je najviše titula u istoriji individualnog svjetskog šampionata i sada, poslije 17 godina sjajnih sportskih uspjeha, odlučio je da napusti ski skokove i bavi se drugim izazovima u životu.

    Zanimljivo je da će tog dana "cijela Poljska nositi brkove". Najavljeno je da će fanovi, sportske i TV zvijezde, kao i ostali uvaženi gosti u Zakopanima, u znak zahvalnosti Mališu na njegovim brojnim sportskim uspjesima, imati brkove - prave ili vještačke. Akciju su započeli Adamovi fanovi na Facebooku, koji su su okačili svoje fotografije sa brkovima na svojim profilima.


    Sta reci a ne zaplakati?
    Dzejn Ahonen,pa ovaj nije nikad gledao ski skokove jbt
    Dreams are coming true.


    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

    Comment


    • Joj, Bože ...

      Comment


      • Gregor Schlierenzauer decko je najbolji
        FORZA MILAN!!

        Comment


        • Ja inace navijam za Mattia Hautamaekia ... Kad je ona letnja turneja ?
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • Originally posted by Miko View Post
            Ja inace navijam za Mattia Hautamaekia ... Kad je ona letnja turneja ?
            ja od kad sam cuo sa Gregor Schlierenzauer naviam za njega
            FORZA MILAN!!

            Comment


            • svi su dobri
              FORZA MILAN!!

              Comment


              • Avgusta ;)
                sigpic
                http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                Comment


                • Poginuo Rus Pavel Kareljin, jedan od najboljih mladih skakaca. Doziveo je tesku saobracajnu nesrecu kod Niznjeg Novgoroda. Velika steta.



                  RIP
                  Last edited by Nebojsa; 09-10-11, 12:16.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • Originally posted by NebojsaNS View Post
                    Poginuo Rus Pavel Kareljin, jedan od najboljih mladih skakaca. Doziveo je tesku saobracajnu nesrecu kod Niznjeg Novgoroda. Velika steta.



                    RIP
                    Auuuuuuuu Ne mogu verovati. Odlican skakac , imao je prosle godine nekoliko odlicnih rezultata , cak se nasao jednom u top 10 cini mi se , posle Vasiljeva glavna Ruska nada Kako mi je zao , bas sam ga gotivio. RIP
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Originally posted by Miko View Post
                      Auuuuuuuu Ne mogu verovati. Odlican skakac , imao je prosle godine nekoliko odlicnih rezultata , cak se nasao jednom u top 10 cini mi se , posle Vasiljeva glavna Ruska nada Kako mi je zao , bas sam ga gotivio. RIP
                      Da,da velika zalost momak je zaista imao perspektivu.A najbolji rez mu je bio 2. mjesto na novogodisnjoj turneji (neznam u kojem gradu) kada se nije skakala druga serija

                      Comment


                      • Garmispartenkirhen 2 mesto, strasno zaista... 21 godina, najperspektivniji Ruski skakac...

                        RIP
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Zao mi ga je stvarno , ove godine sezona krece jako kasno , tek krajem Novembra ,ranije uvek krajem Oktobra cini mi se. Bas me zanima da li su u savezu Finske (moja omiljena selekcija) izgladili stvari sa Olliem i hoce li skakati ove godine. Setimo se kako je Larinto krenuo proslu sezonu ali nazalost se povredio , ako Hautamaeki krene kao prosle godine ,Finci ce biti strasni
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • uvek je sezona pocinjala krajem novembra takmicenjima u finskoj
                            sigpic
                            http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                            Comment


                            • Originally posted by Dacha View Post
                              uvek je sezona pocinjala krajem novembra takmicenjima u finskoj
                              zna nekad i u oktobru poceti i skoro uvek je pocinjalo kuusamo pa trondheim ali sada je ubacen kuopio isto ;)
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Odi na sajt ski skokova i pogledaj kalendare za prethodne godine pre nego sto ove dodjes i siris svoju pamet
                                sigpic
                                http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                                Comment

                                Working...
                                X