Announcement

Collapse
No announcement yet.

Eurobasket 2011 Group E - diskusija

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma mi cemo u tom slucaju tuci i Turke, a Nemce smo vec dobili, tako da mislim da to nema veze!
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • Originally posted by T-Mac View Post
      Ma mi cemo u tom slucaju tuci i Turke, a Nemce smo vec dobili, tako da mislim da to nema veze!
      Pa ne razumes T-Mac, Turci ce biti najgori sa 1-4 oni nemaju veze ako ih dobijemo, ali Nemci ako dobiju Litvance stvaraju se komplikacije jer onda kao sto sam rekao svi ce imati 2-3 skor a tu se pravi krug i ne vazi medjusobni skor. Dzaba sto smo mi dobili Nemce, kad smo izgubili od Litvanaca, a oni od Nemaca, pa se onda gleda kos razlika.. Ipak nije sve tako lako...

      @Bokirivaldo Finalisti sampionata idu direktno na OI, a kvalifikacije se igraju za timove od 3 do 6 mesta... E sad prosle Olimpijade bilo je 12 timova, ne znam dal su ove prosirili... Ali postoje i vajld karte, samo ne znam kako ide dodeljivanje, to odredjuje FIBA valjda...
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Originally posted by FresHMaN91 View Post
        Pa ne razumes T-Mac, Turci ce biti najgori sa 1-4 oni nemaju veze ako ih dobijemo, ali Nemci ako dobiju Litvance stvaraju se komplikacije jer onda kao sto sam rekao svi ce imati 2-3 skor a tu se pravi krug i ne vazi medjusobni skor. Dzaba sto smo mi dobili Nemce, kad smo izgubili od Litvanaca, a oni od Nemaca, pa se onda gleda kos razlika.. Ipak nije sve tako lako...

        @Bokirivaldo Finalisti sampionata idu direktno na OI, a kvalifikacije se igraju za timove od 3 do 6 mesta... E sad prosle Olimpijade bilo je 12 timova, ne znam dal su ove prosirili... Ali postoje i vajld karte, samo ne znam kako ide dodeljivanje, to odredjuje FIBA valjda...
        da jeste samo za wildcard verovatno bi mi bili po koeficijentu da dobijemo ali svi znamo kako nas vole
        GIFSoup

        Comment


        • Originally posted by FresHMaN91 View Post
          Pa ne razumes T-Mac, Turci ce biti najgori sa 1-4 oni nemaju veze ako ih dobijemo, ali Nemci ako dobiju Litvance stvaraju se komplikacije jer onda kao sto sam rekao svi ce imati 2-3 skor a tu se pravi krug i ne vazi medjusobni skor. Dzaba sto smo mi dobili Nemce, kad smo izgubili od Litvanaca, a oni od Nemaca, pa se onda gleda kos razlika.. Ipak nije sve tako lako...
          Ja te za jednu stvar nisam skontao.Jel se gleda celokupna kos razlika ili samo medjusobna kos razlika izmedju nas, Nemaca i Litvanaca ako bude do toga da imamo isti skor?
          Mi smo pobedili Nemce 11 poena, a izgubili od Litvanaca sa 10 i nemamo razloga za brigu.

          Comment


          • Originally posted by Maric91 View Post
            Ja te za jednu stvar nisam skontao.Jel se gleda celokupna kos razlika ili samo medjusobna kos razlika izmedju nas, Nemaca i Litvanaca ako bude do toga da imamo isti skor?
            Mi smo pobedili Nemce 11 poena, a izgubili od Litvanaca sa 10 i nemamo razloga za brigu.
            E sad tu si me zatekao.. Nisam siguran stvarno dal se gleda celokupna. Ako se gleda samo medjusobna onda stvarno nemamo razloga za brigu.. Pokusacu da nadjem, da proverim, ali 80 posto si ti u pravu..
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • Nema wild karte,to se dodeljuje za SP,Rusija i Litvanija su dobile za Tursku.
              Ide 5 reprezentacija iz Evrope,domacin,USA,Argentina,Brazil,Angola,Kina, Australija.

              Verovatno je ovako.
              Last edited by Black Mamba 24; 09-09-11, 21:55.
              sigpic

              Comment


              • Ja sam danas procitao da je jedina sansa da Nemacka prodje ukoliko tuku Turke i Litvance, a Turci pobede nas! Tacnije, mogu da prodju i ako mi savladamo Turke, ali im je potrebna ogromna razlika!
                sigpic


                "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                Comment


                • Nema wildcard za OI, 4. reprezentacije sa EP-a idu na kvalifikacioni turniri ( za koje se moze dobiti wildcard, ali se mora osvojiti turnir da bi se islo na OI), drugog nacina nema, moramo proci u 1/4 finale.
                  sigpic

                  Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                  "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                  Batica Wilshere je gospodin covek...

                  All hail the Chan-Chan man!

                  Comment


                  • Dakle, 12 reprezentacija ce obezbediti plasman na OI:

                    Velika Britanija, zbog domacinstva
                    SAD, zbog osvanja SP
                    Tunis, zbog osvajanja africkog prvenstva
                    Finalisti ovogodisnjeg americkog prvenstva (verovatno Argentina i Brazil), polufinala se igraju u noci izmedju subote i nedelje
                    Australija, zbog okeanijskog prvenstva
                    Finalisti ovogodisnjeg eurobasketa
                    Pobednik ovogodisnjeg azijskog prvenstva

                    Dakle to su 9 timova, i sada ide onaj kvalifikacioni turir pred OI

                    Taj kvalifikacioni turnir za OI odrzava se od 2. do 8. jula sledece godine i ucestvovace 12 timova, od kojih ce samo 3 dobiti kartu za ucesce na OI

                    Ucesnici tog turnira:

                    Reprezentacije koje su plasirane od 3.-6. mesta na eurobasketu
                    Reprezentacije koje su plasirane od 3.-5. mesta na americkom prvenstvu
                    Angola i Nigerija koje su plasirane od 2.-3. mesta na africkom prvenstvu
                    Reprezentacije koje su plasirano od 2.-3. mesta na azijskom prvenstvu
                    Novi Zeland koji je zavrsio kao 2.-plasirani na okeanijskom prvenstvu

                    Tako da ako izgubimo od Turske, mesta za nas nema!

                    Comment


                    • Originally posted by T-Mac View Post
                      Ja sam danas procitao da je jedina sansa da Nemacka prodje ukoliko tuku Turke i Litvance, a Turci pobede nas! Tacnije, mogu da prodju i ako mi savladamo Turke, ali im je potrebna ogromna razlika!
                      Ipak se gleda ukupna kos razlika... I da, nije im potrebna ogromna razlika, jer smo mi pukli od Spanaca 25 razlike, i nasa kos razlika se srozala i imamo istu kos razliku kao i Nemci. Tako da ovakva je situacija: ako Nemacka dobije Litvance npr 3 poena, mi moramo Turke dobiti cetiri da bi prosli... Moze i Litvanija da ispadne ako ih Nemacka bas odere, ali to je manje realno...

                      Znaci nema vajld karti. Po wikipediji, cetiri tima su se vec kvalifikovala, Britanci (domacini), USA(prvaci sveta), Tunis(prvaci Afrike 2011), i Australija(prvaci Okeanije).. Cekaju se finalisti Evrope(dva tima), finalisti Amerike(dva tima), i pobednik prvenstva u Aziji... Sa kvalifikacionog turnira prolaze tri ekipe a ucestvuju tri ekipe iz Amerike, cetiri iz Evrope, dva tima iz Afrike(Nigerija i Angola), dva iz Azije, i jedan iz Okeanije(N. Zeland)...


                      EDIT : Pretece me Dule..
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Duda je vesto skrivao karte u prethodna dva meca,ubedjen sam u to jer je znao da nam susret sa Turskom donosi prolaz u cetvrtfinale.Zivi bili pa videli kako ce nasi da ginu na tom mecu...Protiv Litvanije i Spanije kao da smo svesno pustali protivnike da nam pune kos na sve nacine.

                        Comment


                        • Ma gde je skrivao karte. Pustali ih svesno da daju koseve? Duda je poslednji covek na svetu koji bi kalkulisao.

                          Spanci su obrisali pod s nama, pa su nas onda okrenuli kao kada okrenes krpu, i onda jos jednom dobro izribali pod.

                          Nemamo dubinu, nema klupe, u nasoj reprezentaciji postoje damo tri coveka koja mogu da daju kos i to je cinjenica, tu nema filozofije i teorija zavere...


                          EDIT: O kojim kartama ovde govorimo? Bobiju sekvoji? Ili Kostici kojem samo marama na glavi i korpa oko ruke fali da bude prava Crvenkapa. Nemamo alternativu za Krleta. Nema alternative za Tea, Tepicu fali litar i po krvi da bude igrac, covek igra kosarku bez emocija, ista faca kada dobije i kada izgubi, kao da si mu pobio celu familiju do poslednjeg kolena. Nemojte da se zajebavamo, ali i pored toga verujem da mozemo da dobijemo Turke, jer ako smo se nosili sa Franzuzima koji su fizicki dominantniji mozemo i sa Turcima pa posle s kojom god ekipom da ukrstimo (bilo to Grcka, Rusija, Makedonija ili Slovenija) u cetvrtfinalu mozemo da dobijemo... Onda znas na cemu si, ili pukovnik ili pokojnik...
                          Last edited by Ernesto; 10-09-11, 01:15.
                          "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                          odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                          fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                          Comment


                          • Da se lepo progutao ponos i doveli se Rakoc i Milicic to bi sve bilo kako treba. O Sasi Pavlovicu koga smo se davno odrekli da ne pricam, smesan savez.

                            Comment


                            • Ma i Rakovic bi bio premija za ova dva bozja mentola. S njim bi znao na cemu si, kazes mu slomi mu ruku on ce to da uradu, pa da vidim kad zabridi ruka a mora da sutira penale da li ce da ulazi opet u reket. A ne kao Bobika da pusta Marc-a da se sepuri po reketu sam, ej bolid pusti coveka samog da sutira sa tri metra od kosa, ceka ga ispod kosa gde moze da uhvati loptu tek kada prodje kroz mrezicu. Igra covek odbranu bez kontakta. Perovic bozja greska kada uhvati loptu na dva metra od kosa umesto da je zakuca sa njegovih 217, ne on je primi spusti je medju noge (repertira je) pa je onda opet izvlaci gore ka kosu, gde na kraju bek koji se spusti sa trojke stigne da ga faulira, citav taj proces traje pet sekundi. Visoki igraci loptu NIKAD ne spustaju loptu ispod ramena, pa to je prvo sto naucis u skoli kosarke, pa nek pogleda Pau-a doktora da nauci nesto... O Markovicu ne zelim da trosim ni reci, samo mu sedlo i uzde trebaju da bude pravi konj, trci po parketu kao muva bez glave, za sut mu treba blindirana tabla...
                              "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                              odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                              fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                              Comment


                              • Originally posted by Ernesto View Post
                                Ma i Rakovic bi bio premija za ova dva bozja mentola. S njim bi znao na cemu si, kazes mu slomi mu ruku on ce to da uradu, pa da vidim kad zabridi ruka a mora da sutira penale da li ce da ulazi opet u reket. A ne kao Bobika da pusta Marc-a da se sepuri po reketu sam, ej bolid pusti coveka samog da sutira sa tri metra od kosa, ceka ga ispod kosa gde moze da uhvati loptu tek kada prodje kroz mrezicu. Igra covek odbranu bez kontakta. Perovic bozja greska kada uhvati loptu na dva metra od kosa umesto da je zakuca sa njegovih 217, ne on je primi spusti je medju noge (repertira je) pa je onda opet izvlaci gore ka kosu, gde na kraju bek koji se spusti sa trojke stigne da ga faulira, citav taj proces traje pet sekundi. Visoki igraci loptu NIKAD ne spustaju loptu ispod ramena, pa to je prvo sto naucis u skoli kosarke, pa nek pogleda Pau-a doktora da nauci nesto... O Markovicu ne zelim da trosim ni reci, samo mu sedlo i uzde trebaju da bude pravi konj, trci po parketu kao muva bez glave, za sut mu treba blindirana tabla...
                                So funny, and yet, so true...



                                Nazalost dosli smo do toga da se sprdamo (a, Boga mi i drugi) sa svojom reprezentacijom, na sta se nije ni pomisljalo pre nekih desetak godina...




                                EDIT: Litvanija je nakon utakmice u kojoj je postigla 51 poen iz PnR-a iz 37 poseda, Francuzima dala samo 27 iz isto toliko poseda, pa vi vidite...
                                sigpic


                                "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                                Comment

                                Working...
                                X