Announcement

Collapse
No announcement yet.

Boks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MarkoNFL View Post
    Koliko vidim niste uopšte komentarisali Mejveder vs. Pakijao.

    Jbt... ne mogu da verujem da Mejveder dobija oko 130 mil $ za 1 meč.
    Ne znam koliko dobija Pekmen, ali je tu negde.

    Nema šanse da neka borba može toliko da vredi.
    Bilo je ranije diskusije, trebalo bi da to bude dobar mec. Bilo je i vreme da se konacno sastanu.

    Inace, u uvodnoj borbi ce se sastati Vasil Lomacenko i Gamailer Rodrigez. Lomacenko je trenutni sampion u pero kategoriji, a postao je svetski rekorder jer je titulu osvojio posle samo 3 meca. Takodje je dvostruki olimpijski sampion i dvostruki svetski amaterski sampion.

    Evo ga jedan odlican klip:




    Subota, 21. mart
    JÜRGEN BRÄHMER vs ROBIN KRASNIQI


    U subotu se u Rostoku u Nemackoj sastaju WBA regularni sampion u polu-teskoj kategoriji Jirgen Bremer i izazivac Robin Krasniki. Bremer je bivsi evropski i WBO svetski sampion, a trenutnu WBA titulu je osvojio 2013. godine, pobedivsi Markusa Oliveiru. Od tada je 3 puta branio titulu, a protivnici su mu bili Enco Makarineli, Federiko Bolonti i Pavel Glazevski. Inace, WBA "regularni" pojas se u hijerarhiji nalazi ispod WBA "super" pojasa, koji trenutno drzi Sergej Kovalev. Bremer ima ukupan skor od 45 pobeda (33 KO) i 2 poraza. Trenutno ima 14 pobeda za redom. Robin Krasniqi je trenutno prvi izazivac po WBA rejtingu, i ima ukupan skor od 43 pobede (16 KO) i 3 poraza. Dva od ta 3 poraza su se dogodila na debiju i u 3. mecu, tako da su daleko iza njega, dok je treci put izgubio mec u borbi za WBO svetsku titulu pre 2 godine, protiv tadasnjeg sampiona Nejtana Kleverlija (na poene).

    Na "undercadu" ce se izmedju ostalih naci i ruski teskas Denis Bojcov i nemacki prospekt u super-srednjoj Stefan Hartel. Bojcov je posle poraza od Leapaija 2013-te vezao 2 pobede za redom, a ukupan skor mu je 33 pobede (26 KO) i 1 poraz. Protivnik ce mu biti Brazilac Kosta Zunior. Stefan Hartel je nemacki prospekt i bivsi olimpijac koji je debitovao proslog avgusta. Trenutno ima 4 pobede iz 4 borbe. U super-srednjoj se takodje sastaju i mladi Nemac Vinsent Fegenbuc (18-1, 17 KO) i neporazeni Madjar Balaz Kelemen (22-0, 13 KO).

    Kompletan kard:

    Jürgen Brähmer vs. Robin Krasniqi (light heavyweight) - WBA Regular championship
    Agron Dzila vs. Bernard Adie (cruiserweight)
    Vincent Feigenbutz vs. Balazs Kelemen (super middleweight)
    Anthony Yigit vs. Carlos Timo Schwarzkopf (light welterweight)
    Denis Boytsov vs. Costa Junior (heavyweight)
    Stefan Haertel vs. Vladimir Borovsky (super middleweight)

    Last edited by b64Milos; 17-03-15, 19:23.
    Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

    Comment


    • Milose, vidim da si veliki fan boksa, zanima me otkada aktivno pratis, i koji ti je omiljeni borac kroz istoriju? Pozdrav

      Comment


      • Miloše, kako se naši bokseri kotiraju u profesionalnom boksu ? Ja koliko sam pratio, Borovčanin poslednji od naših boksera da je nosio neki pojas..

        Comment


        • Originally posted by Ser Aleksa View Post
          Miloše, kako se naši bokseri kotiraju u profesionalnom boksu ? Ja koliko sam pratio, Borovčanin poslednji od naših boksera da je nosio neki pojas..
          Trenutno se najbolje kotira Dejan Zlaticanin iz Podgorice. Trenutno je negde oko top 10 u lakoj kategoriji, ima skor 20-0. Prosle godine je pobedio bivseg sampiona Rikija Burnsa u Engleskoj. Jos 1-2 pobede i verovatno ga ceka mec titulu.

          Od ostalih, Nikola Sjekloca se prosle godine borio za titulu u super-srednjoj protiv Abrahama, izgubio na poene. Trenutno je daleko od top 20.

          To je od prilike to.

          Originally posted by Tajson View Post
          Milose, vidim da si veliki fan boksa, zanima me otkada aktivno pratis, i koji ti je omiljeni borac kroz istoriju? Pozdrav
          Negde od kada je prvi put najavljivan mec Klitschko-Haye sam poceo aktivnije da pratim ostale kategorije i starije meceve. Do tada vecinom bracu Klicko i eventualno jos po neki mec. Nemam nekog omiljenog kroz istoriju, mozda Lenoks Luis, a trenutno Vladimir Klicko.

          A ranije danas (tj. juce) je objavljena borba Gennady "GGG" Golovkin vs. Willie Monroe Jr. 16. maj.

          Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

          Comment


          • Originally posted by hadzovac12 View Post
            Nebi Klicko mogao Tajsonu parirati.. nema sanse.. Cacko bi ga KLicko levicom onako.. Al Tajson je prebrz bio.. Lako bi mu se provukao ispod levice i nokautirao u prve 2 runde..
            Haha malo sutra.. Tajson je taj koji bi pao.. Jer jednostavno je prekratak da bi pobedio bracu.. koja koriste maksimalno dobro svoju visinu..

            Comment


            • @b64Miloš
              Najpre pohvale za postove na ovom delu foruma.
              Lepo urađeno, svaka čast na trudu! Mogao bi i blog od ovoga da se napravi.

              Fino što ste ispratili i Mejveder vs. Pakijao

              Ne pratim boks... već dugo... jer je i u krizi dugo.

              Možda ova borba malo privuče neku pažnju, upumpa malo čega već treba.

              Comment


              • Diontej Vajlder prognozira mec nadolazeci mec Klitschko vs. Jennings:



                Polako se blizi 25. april, a trening kamp Vladimira Klicka vec obiluje sa poznatim imenima teske kategorije. Izdvaja se Australijski top prospekt i bivsi mladi amaterski sampion Dzozef Parker, koji ce Klicku biti jedan od glavnih sparing partnera u pripremi za predstojecu borbu u Medison Skver Gardenu. Parker trenutno ima skor od 13-0 i predstavlja buducnost teske kategorije. Tu su jos i poznati prospekti Umar Salamov, Jago Kilaze i Izuagbe Ugono.


                Dejan Zlaticanin potpisao za novi Americki program Premier Boxing Champions (PBC), koji se emituje na NBC, Spike TV, a uskoro i na ESPN-u.



                "Ovo je najbolja stvar koja se dogodila u mojoj karijeri. Ponudjen mi je najbolji ugovor koji sam mogao da dobijem i prihvatio sam jer sada sa Al Hejmonom (menadzer koji stoji iza PBC programa) mogu da ostvarim svoje snove i postanem svetski sampion."

                Ocekuje se da Zlaticaninova sledece borba bude protiv Ivana Redkaha (takodje neporazen) krajem maja, sto bi trebalo da bude finalni mec pred borbu za svetsku titulu.

                Inace, PBC raste velikom brzinom i jedan je od najprestiznijih bokserskim programa u Americi (uz naravno HBO Boxing). Mnoga poznata imena su sada u PBC-u (vecinom presli sa Showtime-a), kao sto su Adonis Stivenson, Kejt Turmen, Deni Garsija, Andre Direl, Entoni Direl, Adrien Broner i mnogi drugi.
                Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                Comment


                • Saturday, 18th March
                  KELL BROOK vs JO JO DAN



                  Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                  Comment


                  • Brook lagano pobedio. Jo Jo Dan se predao posle 4 runde. Cetiri puta je bio u nokdaunu.

                    Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                    Comment


                    • Saturday, 2th April
                      ADONIS STEVENSON vs SAKIO BIKA

                      featuring Artur Beterbiev vs Gabriel Campillo



                      Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                      Comment


                      • Klitschko vs Jennings.. Hoce li prenositi ovi iz B92?

                        Comment


                        • Valjda ce biti prenos na B92. Mada ja svakako preporucujem HBO.






                          Adonis Stivenson pobedio Sakia Biku na poene.

                          Artur Beterbiev nokautirao bivseg prvaka Kampilja u 4. rundi. Strasan nokaut. Beterbiev sada ima 8 pobeda iz 8 meceva (svih 8 nokautom). Ovo je drugi bivsi svetski sampion koji je pao protiv Artura, koji sada verovatno ulazi u top 3 u polu-teskoj kategoriji (iznad njega su samo Kovalev i Stivenson).

                          Nokaut na 7:50

                          Last edited by b64Milos; 05-04-15, 19:43.
                          Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                          Comment


                          • Dmitry Kudryashov (17-0, 17 KO) nokautirao Palasiosa u 1. rundi. Inace, Palasios pre toga nikada nije bio ni u nokdaunu.

                            To je bila uvodna borba pred mec za WBA titulu izmedju Lebedeva i Kalenge, u kojem je Lebedev pobedio na poene i odbranio pojas. Svi pomenuti bokseri su u istoj kategoriji kao i Marko Huk (Muamer Hukic), koji ima WBO pojas. WBC sampion je Grigori Drozd, a IBF titulu ima Huan Pablo Ernandez.

                            Ruski sampioni su vec rekli da se nece medjusobno boriti, niti ce se sastati sa pomenutim Kudriasovim, posto se navodno svi privatno poznaju.

                            Evo i snimka borbe.



                            U proslom mecu je nokautirao bivseg svetskog prvaka Gomeza, takodje u prvoj rundi.

                            Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                            Comment


                            • Bice prenos meca Klicko-Dzenings na B92... Pise da pocinje u 03:10.. Jel sigurno pocinje tada, pitam posto nmg da gledam uvodne borbe.. Kada je bio mec Fjuri vs Cisora smorijo sam se 2,3 sata gledajuci uvodne borbe.

                              Comment


                              • Originally posted by Laki26 View Post
                                Bice prenos meca Klicko-Dzenings na B92... Pise da pocinje u 03:10.. Jel sigurno pocinje tada, pitam posto nmg da gledam uvodne borbe.. Kada je bio mec Fjuri vs Cisora smorijo sam se 2,3 sata gledajuci uvodne borbe.
                                Prenosice se i uvodni mecevi. HBO ce prenositi samo jedan (Sadam Ali vs. Francisco Santana), a za B92 nisam siguran. Glavni mec na HBO-u u Americi obicno pocinje negde oko 4:30-5:00, ali posto je RTL ovde glavni, moguce da ce u 3:10 biti jedan uvodni, pa odmah posle toga Klicko.

                                Kao dobrodoslicu nazad u Ameriku, HBO je napravio i novi "Wladimir Klitschko - Greatest Hits".

                                Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                                Comment

                                Working...
                                X