Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tekstovi o F1 sa domacih i stranih sajtova

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by montoya View Post
    Špekulacija o veoma zanimljivoj inovaciji Lotusa
    http://www.jamesallenonf1.com/2012/0...st-have-gizmo/
    Zamisli da ima efekta kao dvostruki difuzor, pa da Kimi razbije sve zivo u ovom sampionatu. Mislim da bi to bilo takvo kolektivno obozavanje Kimija, odmah bi postao hiperlegenda
    A sad ozbiljno, Lotus je uvek bio ime za koje su se vezivale inovacije. Ovo bi moglo da bude jako efektivno. Malo me iz price podseca na onaj sistem koji postoji u Citroenovim ajkulicama.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #92
      Originally posted by NebojsaNS View Post
      Zamisli da ima efekta kao dvostruki difuzor, pa da Kimi razbije sve zivo u ovom sampionatu. Mislim da bi to bilo takvo kolektivno obozavanje Kimija, odmah bi postao hiperlegenda
      A sad ozbiljno, Lotus je uvek bio ime za koje su se vezivale inovacije. Ovo bi moglo da bude jako efektivno. Malo me iz price podseca na onaj sistem koji postoji u Citroenovim ajkulicama.
      Moram da priznam, čim sam pročitao da pominješ da Kimi razbije, odmah sam kliknuo na lajk. XD
      E sad moje mišljenje.Iako sam veliki fan Kimija, pre svega zbog njegovog čistog prirodnog talenta na stazi, trudim se da budem objektivan što više mogu.Činjenica je da je produvani difuzor više odmogao Renou nego što je pomogao, dok je drugima samo pomagao.Sada se ukidaju ti produvani difuzori i sistem se vraća na stari klasični.Samim tim, ostali timovi gube, a Reno dobija desetinke po krugu.Ako bi Lotus (Reno) uspeo to ili bilo šta drugo da unapredi, to je samo još koja desetinka plus i to je razlog zašto mislim da će biti brži od ostalih.R31 bi bio sasvim drugačije kotiran da nije imao problem sa produvanim difuzorom i da su izbacivali godišnje nadogradnje.To je sve stalo zbog odsustva prvog vozača tj. Kubice.Sad je tu prvi vozač, odnosno Kimi.
      Last edited by MarkedOne8; 10-01-12, 21:55.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #93
        Najveci problem Renoa (Lotusa) u prosloj sezoni je bio onaj idiotski izduvni sistem sa cevima napred, odnosno ispod kokpita. Koliko god da je ideja bila revolucionarna i teoretski fino potkovana sa usmeravanjem gasova ispod bolida i prakticno njihovim aerodinamickim koriscenjem, pokazalo se da previse pregreva bolid i da dovodi vrlo blizu mehanickih ostecenja, pa taj bolid nije bio vozen na maksimumu i koriscene su siromasnije mesavine da bi se ogranicio rad motora i izduvni gasovi. Onda su promenili koncept ali je bolid postao nestabilan jer je aerodinamicki jako zavisio od dodatne stabilnosti koju je obezbedjivao onaj sistem. Realni tempo tog bolida u Kubicinim rukama i bez problema sa pregrevanjem bio je oko Mercedesa, ispred FI.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #94
          Upravo tako, mada ja mislim da se radi čak i o većim brojkama kada se misli na poređenje sa ostalim timovima.Kako god, bilo bi dobro da Lotus pronađe još nešto revolucionarno ili da unaprede aerodinamiku ili mehaniku bolida.To bi svakako pokazalo i dokazalo da je tim vrlo ozbiljan.Ako je došlo to vreme da Kimi opet ima top bolid, ne bih voleo da je dominantan i da se prošeta kroz šampionat.To je malo verovatno, ali čisto da kažem i to.Voleo bih da se cele godine jure prvih 5 timova što na stazi, što u boksevima, što sa unapređenjima bolida... pa da to bude još zanimljivija sezona od 2007. i 2010.

          Šta je ovo, Ferari uzima i Mercedesu i MekLarenu mehaničare?
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #95
            Originally posted by MarkedOne8 View Post
            Šta je ovo, Ferari uzima i Mercedesu i MekLarenu mehaničare?
            Stara, da ne kazem prastara maksima uspeha u F1, uzmi Britance i pobedices.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #96
              Sad kad je Lotusov sistem potvrđen kao legalan, sad se već može reći koliko je Lotus ozbiljno ušao u sezonu pre ostalih.Kako god, nadam se a i mislim da imaju još inovacija.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #97
                Novi Lotusov sistem
                http://f1-serbia.com/najnovije/lotus...tem-je-legalan

                Comment


                • #98
                  Slike Roberta Kubica iz juna i oktobra meseca
                  http://f1-forum.eu/viewtopic.php?f=17&t=4583

                  Comment


                  • #99
                    jos polomi istu nogu koju je operisao nece on ni sledecu sezonu vozit
                    www.balkansimracing.com/forum

                    Real cars. Real racing. Dobrodosli

                    Comment


                    • Daleko od toga da ne želim da se vrati, treba da se vrati na grid, ali veliko je pitanje da li će ikada moći da se vrati i sedne u bolid.Trebaće mu nekoliko meseci da pripremi ono što mu je zdravo za vožnju, a o ruci i nozi koje je povredio da ne pričamo.Mislim da će njega ipak hteti Ferari 2013.Nije njima problem ako vozač nije 100% spreman jer Masu trpe i neguju već par sezona pa im neće biti problem da sličan odnos imaju prema Kubici s obzirom da im Alonso ostaje prvi vozač do 2016.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • ovde se kubica ne spominje http://www.f1-serbia.com/najnovije/m...amenu-za-massu
                        www.balkansimracing.com/forum

                        Real cars. Real racing. Dobrodosli

                        Comment


                        • Masa optimistan i kaze da ce moci da pobedi u novoj sezoni !

                          http://www.autosport.com/news/report.php/id/96963

                          ja bi volio
                          www.balkansimracing.com/forum

                          Real cars. Real racing. Dobrodosli

                          Comment


                          • Sauber ce predstaviti svoj bolid 6-og februara.

                            http://www.f1technical.net/news/1697...afda0ec1bf6c6a
                            www.balkansimracing.com/forum

                            Real cars. Real racing. Dobrodosli

                            Comment


                            • E ovo je zanimljivo...ali kao sto kazu nikad ne reci nikad...mada ja sumnjam da ce se to desiti..

                              http://totalf1.com/full_story/view/4...ver_say_never/
                              www.balkansimracing.com/forum

                              Real cars. Real racing. Dobrodosli

                              Comment


                              • Domenikali je izjavio kako je Alonso bolji od Vettela

                                http://www.planetf1.com/driver/18227...er-than-Vettel
                                www.balkansimracing.com/forum

                                Real cars. Real racing. Dobrodosli

                                Comment

                                Working...
                                X