Announcement

Collapse
No announcement yet.

Copa America 2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Rossonero View Post
    AAaaaaaa nisam gledao utakmicu imao sam nekih obaveza , jos vidim Brazil gol dao u 90-toj min za 2:2
    nikako Brazilci da pobede
    FORZA MILAN!!

    Comment


    • Originally posted by Krle View Post
      Najefikasniji meč do sada. Fred zapušio usta kritičarima među kojima sam bio i ja

      Ali u svakom slučaju Hulk je morao biti pozvan za Kopu!
      jel Hulk brazilac ?
      FORZA MILAN!!

      Comment


      • Originally posted by Prototype View Post
        Ja dok sam gledao prvo poluvreme bila je smaracina, Neymar ne znam da li je imao 2 tacna pasa, konstatni pokusaji driblinga iako je to potpuno nepotrebno u datom trenu, nista specijalno od igraca, za kojeg smatraju da je novi Pele, nisam video. Mada nisam gledao vise od pola sata jer me smorilo

        Neznam za Neymara znam da je za Santos odigro odlicnih utakmica zato sto sam gledo te utakmice live,al ovo kako je odigro prvu utakmicu za Brazil je katastrofa,ne kazem ja ima on talenta sve to stoji,al znaci uzme loptu i neda je nikome,dosta me podsjeca na CR kad je tek stigao u Man Utd,al valjda ce to sve doc na svoje jos je mlad

        Jbote kako je ovo krenulo ni Argentina ni Brazil nece proc grupe

        Comment


        • Originally posted by Rossonero View Post
          Neznam za Neymara znam da je za Santos odigro odlicnih utakmica zato sto sam gledo te utakmice live,al ovo kako je odigro prvu utakmicu za Brazil je katastrofa,ne kazem ja ima on talenta sve to stoji,al znaci uzme loptu i neda je nikome,dosta me podsjeca na CR kad je tek stigao u Man Utd,al valjda ce to sve doc na svoje jos je mlad

          Jbote kako je ovo krenulo ni Argentina ni Brazil nece proc grupe
          Pa dobro nisam bas odgledo celu tekmu vec samo nekih pola sata jer stvarno u pocetku bese smaranje. Neymar jeste sebican i to dosta, ima decko talenta ali morace da poradi na nekim stvarima ka na primer timska igra

          Valjda koga je pratio duze vreme moze da me negira ali sve mi se cini da je dosta slican Robinhu i da je ipak mozda malo precenjen

          Comment


          • Nego sta nego je precenjen, kao vredi 45 miliona i jos vec poceo da glumi zvezdicu i da se treneri otpustaju zbog njega.
            sigpic

            Comment


            • Danas me je bas razocarao , po prvi put ..

              Situacija na 1-2 , ima 1 na 1 , on nesto glumi budalu , pokusava petom ..


              Nadam se da ce Barca dovesti Alexisa , da ne bismo morali po njega krenuti
              https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

              Comment


              • Dale sta ce Barsi Aleksis ili Nejmar samo mi to objasni?
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Prototype View Post
                  Pa dobro nisam bas odgledo celu tekmu vec samo nekih pola sata jer stvarno u pocetku bese smaranje. Neymar jeste sebican i to dosta, ima decko talenta ali morace da poradi na nekim stvarima ka na primer timska igra

                  Valjda koga je pratio duze vreme moze da me negira ali sve mi se cini da je dosta slican Robinhu i da je ipak mozda malo precenjen

                  Slazem se za sve ovo,al opet mislim on ima 18-19 godina (ispravi me ako grijesim) pa i shvatam veliki pritisak je na njemu,pogotovo kad Pele kaze ( a svi znamo ko je Pele bio u nogometu ) da bi mogao bit nasljednik njegov


                  Nego jedno pitanje za ove sto su gledali cijelu utakmicu ?


                  Kako je odigro decko sa mog avatara


                  @ hajde Dale i ekipa pucajte
                  Last edited by Rossonero; 09-07-11, 22:50.

                  Comment


                  • Pa 90 % da ce jedan doci , a kazem da bih od njih dvojice vise volio Alexisa ;)

                    Rosso , u prvom poluvremenu je decko s tvog avatara imao sansu koju bih ja realizovao vjerovatno , a onako igra kao igra sve je bilo nepovezano , bezidejno , jedva su i bod uzeli , ne zbog trenutka kad su dali go , vec zbog igre
                    Last edited by Dale; 09-07-11, 23:04.
                    https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                    Comment


                    • Pa bas zato sto Pele kaze i pitanje je koliko vredi, taj covek se svaki put sve vise bruka svakom svojom novom izjavom.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by S-Nash View Post
                        Pa bas zato sto Pele kaze i pitanje je koliko vredi, taj covek se svaki put sve vise bruka svakom svojom novom izjavom.
                        Bas sam i ja to hteo da kazem.To sto ga Pele vidi kao moguceg naslednika moze samo da bude los znak po Neimara

                        Comment


                        • Uzivao sam u utakmici sinoc jedna od boljih do sad ali me malo zivcirao Brazil posebno Neymar i Pato sa onim situacijama 1 na 1 i bespotrebnim glumatanjem zvezdica ali sta je tu je jedva su se izvukli -.-
                          sigpic

                          #PRAVDA ZA BRAĆU

                          Comment


                          • Sto je najgore,nisam gledao niti jednu utakmicu,cekam zavrsnicu,pa cu onda,mada i to je pod upitnikom,na zavrsnicu mislim Brazil i Argentinu,ali kao sto vidim,moze se lako desit da jednog ili cak oba tima ispadnu.
                            sigpic
                            Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                            Comment


                            • Copa America Team of the Round

                              Goalkeeper - Sergio Romero (Argentina)

                              Player Rating: 7 (vs Colombia)

                              Coach Sergio Batista can thank his goalkeeper for earning a draw against Colombia, as his tactics failed to impress once again. The AZ shot-stopper made pivotal blocks from Armero, Falcao, and Moreno throughout the course of the match that ended goalless.

                              Right-back - Javier Zanetti (Argentina)

                              Player Rating: 7 (vs Colombia)

                              Although he was pushed to left-back for this fixture, we will include the Inter star in his typical position on the right. He was the best of Argentina's back line, proving to be near-perfect in defence, and also made effective, piercing runs into the Colombia half.


                              Centre-back - Mario Yepes (Colombia)

                              Player Rating: 7.5 (vs Argentina)

                              His pace may be waning, but Yepes still knows how to marshal a defence superbly. Won his battle with superstar Lionel Messi and crucially kept his side organised en route to a pivotal point in Group B versus the hosts.

                              Centre-back - Diego Lugano (Uruguay)

                              Player Rating: 7 (vs Chile)

                              The Fenerbahce stalwart practically made Humberto Suazo invisible, marking the Chilean out of the match in his side's 1-1 draw. He limited Claudio Borghi's outfit and their attacking prowess in a defensive display to be proud of.


                              Left-back - Pablo Armero (Colombia)

                              Player Rating: 7 (vs Argentina)

                              Part of Colombia's success can be attributed to the work of Armero and Zungia on the flanks. Armero in particular dominated the misfiring Lavezzi and showed plenty of ability going forward as well, almost grabbing a spectacular goal in the 65th minute.

                              Right-midfield - Ramires (Brazil)

                              Player Rating: 7.5 (vs Paraguay)

                              The Chelsea man made his presence felt in every area of the pitch. The midfielder had a hand in the first goal, and his industry also gave Ganso the freedom to influence the game at key moments. He was energetic in his approach to both building and breaking up plays.

                              Centre-midfield - Carlos Sanchez (Colombia)

                              Player Rating: 7 (vs Argentina)

                              The defensive-minded midfielder acted as an impenetrable shield in front of Colombia's back four, limiting Argentina's creative influences, and always demonstrated the extra effort needed to win back possession for his side.

                              Left-midfield - Marcelo Estigarribia (Paraguay)

                              Player Rating: 7.5 (vs Brazil)

                              The 23-year-old was a nightmare for Mano Menezes' men down the flank, working hard to make inroads time and time again, and he got his just reward by assisting Santa Cruz for the equaliser at the start of the second-half.

                              Right-forward - Joel Campbell (Costa Rica)

                              The 19-year-old, who finished top-scorer at the Under-20 Concacaf championship in Guatemala earlier this year, is also making a name for himself in this tournament. The youngster was extremely lively against Bolivia, capping a fine display with a clinical goal in a 2-0 win.

                              Centre-forward - Roque Santa Cruz (Paraguay)

                              Player Rating: 7.5 (vs Brazil)

                              Perhaps surprisingly, the oft-maligned Manchester City man keeps Radamel Falcao out of our line-up, as he was an attacking force to be reckoned with against Brazil, and the best player on the pitch. Took his chance well and then set up Nelson Valdez for Paraguay's second, taking advantage of Dani Alves' error.

                              Left-forward - Luis Suarez (Uruguay)

                              Player Rating: 7.5 (vs Chile)

                              Suarez is the only player to retain his place in our Best XI after the opening two sets of fixtures. The Liverpool star keeps his place despite spurning a first-half effort, as his wonderful work set up the opener for Pereira, and he constantly tested Chile's back line. He narrowly edges out opponent Alexis Sanchez.
                              http://www.goal.com/en/news/1717/edi...es-messi-santa
                              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                              C'E SOLO L'INTER

                              Comment


                              • Ladno nema Guarina
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X