Announcement

Collapse
No announcement yet.

Razgovor sa komentatorima

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by djolee View Post
    Za Hamiltona, po izlasku iz tog usporenog boksa Vama se učinilo da je izašo iza Webbera, a ono je bio Alguersuari.. koji minut kasnije ste pitali otkud mu zaostatak od 10 sekundi za Webberom kada je izašao odmah iza njega..
    Vezano za Kanadu, podsećam prvo na moj post za dominaciju tj. ne-poigravanje Red Bulla, u svakom slučaju valja imati to u vidu. (moguće da Vam je juče promaklo). U Kanadi očekujem ludnicu u pravom smislu te reči - jedina trka koja je prošle godine zahtevala više od jednog pit stopa po suvom. Uz to, Hamilton je u Kanadi ostvario prvu pobedu i svaki put kada je vozio uzimao je pole position.
    Pozdrav vulee,

    Da, znam da sam negde video, ali je već bilo kasno sinoć, pa sam propustio. Jeste, jeste, sada videh. Na trenutak sam pomislio da mi se učinilo pitanje. Hvala, naravno. OK, obećao sam da toga više neće biti do Kanade.

    Što se tiče pogiravanja, činjenica je da nema poigravanja u ovom sportu. Radi se ne samo o vrhunskom takmičenju, već i o vrlo opasnom i mesta za igru baš i nema. Prosto, Red Bul je toliko dominantan, da u određenim trenucim liči na poigravanje. Toliko su samouvereni, da mogu sebi da priušte i da izlaze ređe na stazu i da testiraju kako podeševanja, tako i nove elemenete, bez bojazni da će ugroziti njihov konačni plasman. Sve to se savršeno uklapa i u trenutnu situaciju u Formuli 1 u kojoj je neophodno da štediš sve i paziš na opremu. Lep posao obavljaju i ostavljaju jak utisak. Sve znaš i sam. Jeste malkice senzacionalistički, ali se trudimo da bude i u duhu dobre zabave, što je takođe ovaj sport

    Kada već spominješ Jaguar, sećaš se i sam da je sve krenulo još od Džekija Stjuarta pre skoro 15 godina. Fascinantno je da je ta ekipa koja je oformljena od nule u periodu kada je to bilo gotovo nemoguće upešno izvesti sada najmoćnija u šampionatu. Žao mi je samo što Njui nije ispoštovao potpis još pre deset godina, kada su bili Jaguar. Bilo bi to zanimljivo, a evo na kraju se ispostavilo da je baš on bio jedan od ključnih ljudi koji su nedostajali.

    Idemo dalje. Kanada će biti, da te citiram, ludnica. Jedva čekamo. Pre toga MotoGP i Katalunja. Pratiš li?

    Pozdrav,

    Srđan

    Comment


    • #47
      Originally posted by MikoSurvivor View Post
      Meni je Alonso trenutno najbolji vozac pa Lewis Hamilton pa tek onda Vettel ... Od aktivnih ... Nikako necu osporiti Schumachera koji je verovatno mozda i najbolji od svih ali ne toliko dobar kao recimo pre 7-8 godina ... Sada cu da ti demonstriram zasto bas Alonso ?

      - Jednostavno izvlaci maximum iz bolida , dok je vozio za Renault (2008,2009) neverovatno koliko je izvlacio iz tog Renaulta , dva puta je imao pol-position , u Valensiji i Madjarskoj cini mi se ... U Madjarskoj su ga tada u boxu zeznuli a ne secam se sta je bilo u Valensiji ... Povezao dve pobede 2008 u Singaporu i Japanu , bez obzira na Singapur i price ... Po meni vozac koji neverovatno puno utice na razvoj samog bolida ... Zato sam mu inace i fan , jer toliko voli F1 i ima zelju za pobedama ...

      - Lewis Hamilton je jednostavno osoba koja voli da riskira i voli brzu voznju , ali obicno to ne zavrsi dobro ... Bio je svetski prvak , mislim da ce biti najmanje jos jednom , izvlaci dosta iz bolida , uvek je konkurentan ...

      - Seb Vettel , ne volim ga inace ali stranu po tome , mislim da se on ne bi nigde drugo snasao sem Red Bullu , Alonsa da stavis u bilo koji bolid on bi izvukao maximum dok Seb je dete Red Bulla , kada neko kaze pa pobedio je u Toro Rossu , TR je slican skoro identican kao RBR , jos kisa ... Jednostavno , da je trenutno Seb u Ferrariu a Alonso u RBR , Alonso bi bio neverovatno ubedljiviji kao i Lewis da je u RBR dok Vettel u Ferrariu bi imao vremena kao Massa mozda i losije ... Ucestvuje u bolidu tj razvoju ali ne previse , on je svetski prvak samo zbog jednog coveka - Adriana Neweya , on je famozan i svako bi u RBR bio sampion , recimo imamo primer Webbera , jednog jako pa manje prosecnog vozaca , Vettel je stalno brzi i po pola sekunde od njega ... Jednostavno Mark se samo u RBR snasao i nigde drugo ...

      Poredak znaci

      1) Alonso
      2) Hamilton
      3) Vettel
      4) Schumacher
      5) Button

      Ovo je verovatno i trenutno stanje , iako Kubica pre povrede sigurno je tu kao i Kobayashi , Schumia sam stavio jer mislim da nije zaboravio voziti ...
      Moje misljenje je upravo Fetel taj koji je najbolji.Mnogi ce pomisliti da navijam za njega i mislim da je dobar zato sto trenutno pobedjuje.Ne, apsolutno nije tako.On mi se svideo jos 2007. godine kada je u prvoj trci za BMW Sauber osvojio 6. mesto.Kasnije je otisao u Torro Rosso gde je redovno bio bolji od timskog kolege Liucija koji je bio iskusniji.Sad 2008. godina.Ne mozete da mu osporite zasluge za pobedu na Monci.Uzeo je pol-poziciju sa jednim od slabijih bolida.Do tada se govorilo da je Hamilton taj koji se snalazi po kisi, ali Fetel je izgleda bolji u tom segmentu jer se prilicno bolje plasirao na toj trci a imao je mnogo slabiji bolid.Jos jedna vazna cinjenica je da RBR tada uopste nije bio ni blizu onoga sto danas vidimo.Koliko god da su para imali, oni nisu mogli da sastave kraj s krajem i bili su prosecna ekipa koju bi Fetel povremeno pobedio manje konkurentnim bolidom.Mnogi su poceli da obracaju paznju na Fetela tek od 2009. godine kada konacno prelazi u RBR, i svi su se pitali ,,Kako je moguce da tako odjednom napreduje?!".Da nije bilo prokletih dvospratnih difuzora, Baton verovatno nebi imao bolid za titulu, a Fetel bi imao najvece sanse.2010. godine osvaja titulu u stilu Raikonena!Mnogo mehanickih problema.Jeste da je i sam pravio gluposti kao u Turskoj, ali trka u Juznoj Koreji mu je bila na tacni.

      Zasto ne Hamilton i Alonso?
      Alonso je tokom 2005. i 2006. imao Renoov motor, koji svi dobro poznajemo i znamo koliko je bio mocniji od Mercedesovog.2005-e cistom srecom osvaja titulu jer je samo bilo pitanje hoce li Kimijev bolid izdrzati ili ne.2006-u bas nisam pratio ali mislim da je tu titulu zasluzio.
      2007. prelazi u McLaren sa Hamiltonom i cim je video da se mladji kolega bori za zivotna prava, ovaj je odmah ,,digao nos" i poceo je cirkus.Rivalitet ok, ali ono u Madjarskoj i Spa stvarno nema smisla i to je krajne ne posteno.Da ne pominjem spijunsku aferu McLaren-Ferrari!
      2008. Alonso uspeva da pobedi na Fudziju, a Singapur bolje da nije ni vozio.Hamilton osvaja titulu ne u borbi sa Masom vec u borbi sa Raikonenom.Ferari je te godine ocigledno favorizovao Masu time sto se bolid tokom godine razvijao u pravcu podupravljanja a ne predupravljanja kao do tad sto je pomagalo Masi da bude brzi od Kimija.Hamilton je morao tu malo da doda ,,Hamiltonosti" i zakucao se u Kanadi u Kimija verovatno namerno.

      Po meni, sezona 2010-2011 predstavlja period kada su Alonso i Hamilton docekali ono sto zasluzuju a to je da nemaju najbolje bolide.Naravno, iskusenje je da li da opet izvode neke ne postene poteze ili da se bore pravedno.Ja nemam nista protiv njih, ali koliko sam ih gledao, video sam da nisu skroz cisti po pitanju sportskog duha i zato cu dokle god znam za F1 da im osporavam titule koje su osvojili.Hajde ovako, i da je Fetel osvojio titulu 2010. samo zahvaljujuci bolidu, on se barem nije zakucavao namerno u druge i nije trazio da mu se timski kolega skloni.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #48
        Hej, ljudi, ovo je tema za pitanja komentatorima, za ovakva poredjenja imate nekoliko drugih tema koje su mnogo blize. Ovi dosadasnji postovi ce ostati, ali ce sledeci biti premesteni u adekvatne teme. Hvala na razumevanju.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #49
          Pozdrav za komentatore,odlicni ste,jos samo malo da se uvezbate i bicete najbolji...Iz trke u trku Vam ide sve bolje i bolje.
          Desi se po neka greska,ali Boze moj,nije niko savrsen.Jos jednom svaka cast i samo tako nastavite.
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • #50
            Srdjane mislim da, pogotovo ti, nemas nikakve potrebe da se pravdas ovde nikome za bilo sta jer, naprosto, napredak koji se vidi za ove tri trke je neverovatan!
            Cestitam vam jos jednom i samo tako nastavite a lapsusi su propratna stvar svakog zivog prenosa pa i Formule 1 a onaj ko to tumaci kao neznanje i trazi dlaku u jajetu, treba da gleda u najboljem slucaju preko nekog kineskog streaminga.

            Comment


            • #51
              Da li ste i vi culi da je Berni Eklston dao zeleno svetlo Hrvatskoj da gradi F1 stazu i sta mislite o tome?
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #52
                da pohvalim komentatore srdjana ercega i pavla zivkovica dobri su bili u monacu.Imali su sitnih gresaka ali nema veze nadam se da ce bit bolje u kanadi.I mislim da je antony hamilton menadzer paul di resti nisam siguran.
                www.balkansimracing.com/forum

                Real cars. Real racing. Dobrodosli

                Comment


                • #53
                  Pozz za komentatorski dvojac...

                  Citala sam da je Pirelli trazio da se promeni pravilo o crvenoj zastavi, odnosno da se zabrani promena guma u toku zaustavljanja trke... Da je ta zabrana bila na snazi u Monaku, poredak prve trojice bi verovatno bio drugaciji.
                  Sta vi mislite o tome, da li ste "za" ili "protiv"?

                  P.S. Nadam se da cu ovaj put dobiti odgovor
                  ► Pusti momenat ▌▌ Pauziraj secanja ■ Zaustavi bol ◄◄ Vrati srecu

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Icegirl View Post
                    Pozz za komentatorski dvojac...

                    Citala sam da je Pirelli trazio da se promeni pravilo o crvenoj zastavi, odnosno da se zabrani promena guma u toku zaustavljanja trke... Da je ta zabrana bila na snazi u Monaku, poredak prve trojice bi verovatno bio drugaciji.
                    Sta vi mislite o tome, da li ste "za" ili "protiv"?

                    P.S. Nadam se da cu ovaj put dobiti odgovor
                    Naravno da smo za. Svako je doneo odluku o strategiji i treba da vidimo do kraja ko je najkompletniji. Formula 1 je šampionat kompletnosti - brzina, znanje, štednja (pneumatika, motora, menjačke kutije), hrabrost... Dakle, ako mogu da menjaju kompletne bolide pod crvenom zastavom, zapravo imamo novu trku.

                    Inače, trebalo je da trka da bude okončana kada je istaknuta crvena zastava. Prešli su više o 75%, prešli su zapravo 89.8% trke, prošlo je 120 minuta od početka... Ali, Monako je Monako. Drago mi je da jesu nastavili, ali ne na način na koji je to učinjeno. Idemo dalje. Nadam se da neće biti više crvenih zastava, a pogotovo ne ovakvih promena.

                    Nisam video prvo pitanje, pa oprosti za propust

                    Comment


                    • #55
                      Ja nisam dobio odgovor na pitanje u vezi Bernija Eklstona i Hrvatske staze.Da li je istina da je dao zeleno svetlo Hrvatima da grade stazu ili su to samo neke vesto sa ciljem da ohrabre narod?
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Srdjan Erceg View Post
                        Kada već spominješ Jaguar, sećaš se i sam da je sve krenulo još od Džekija Stjuarta pre skoro 15 godina. Fascinantno je da je ta ekipa koja je oformljena od nule u periodu kada je to bilo gotovo nemoguće upešno izvesti sada najmoćnija u šampionatu.

                        Idemo dalje. Kanada će biti, da te citiram, ludnica. Jedva čekamo. Pre toga MotoGP i Katalunja. Pratiš li?

                        Pozdrav,

                        Srđan
                        Zapravo, ne sećam se. Počeo sam pratiti F1 tek od 2000. a redovnije od verovatno 2002. (obzirom da sam 88 godište nije mnogo kasno) tako da ne znam. Ali znam da sam obožavao taj zeleni Jaguar, pogotovo kada je 03 prešao Webber iz Minardija.

                        Moto GP- još uvek ne pratim. Pored F1 i gr2 i 3 možda bi bilo i previše..

                        U svakom slučaju imate pozdrave i od moje majke koja (prati F1 tek poslednjih godine) je zahvaljujući tome što dajete i reprize uspela da odgleda i kvalifikacije i trku i zbog ovoga je oduševljena!


                        Originally posted by MikoSurvivor View Post
                        Meni je Alonso trenutno najbolji vozac pa Lewis Hamilton pa tek onda Vettel ... Od aktivnih ... Nikako necu osporiti Schumachera koji je verovatno mozda i najbolji od svih ali ne toliko dobar kao recimo pre 7-8 godina ...

                        Webbera , jednog jako pa manje prosecnog vozaca , Vettel je stalno brzi i po pola sekunde od njega ... Jednostavno Mark se samo u RBR snasao i nigde drugo ...
                        Prvo vezano za ove vozače, poređenje je skoro nemoguće. Osim toga što mnogo zavisi od tima, varira od staze do staze, od sezone do sezone (sa promenama pravila) pa i od njihove forme (pre svega mislim na Šumijevu pauzu).
                        Sve argumente koje iznosiš (recimo kako Alonso izvlači maksimum koji drugi i podvlačim ne bi mogli) mogu se dovesti u pitanje (Ako može Pike da bude četvrti u svojoj debitantskoj sezoni, možda taj Reno zaista ima tempo.)

                        Vezano za Webbera ovo što si napisao dole, uspeo si da osporiš onim što si napisao gore. Razlike od Webbera i Vettela se više nego očigledno menjaju od sezone do sezone - pravila su prošle više odgovarala Webberu, ove godine se muči sa gumama uz sve probleme koji ga nisu zaobišli (od Kersa preko boksova i strategija na zadnje dve trke). (isto važi i od staze do staze.) Neću da poričem da Vettel trenutno dominira, ma koliko volim Webbera pogled na rezultate pokazuje da Webber konstanto ne uspeva biti ni drugi tj. odmah iza njega. (kad uporediš sa razlikama koje su bile redovno ispod i oko 0,1 pred kraj prošle sezone sa izuzetkom Abu Dhabija ). Ono što moram reći je da ništa što je Webber vozio do 2009. nije imalo pobednički potencijal, a uglavnom je bilo strahovito nepouzdano.(zbog RB3 sam proklinjao Njuija) Tako da davati bilo koje ocene na osnovu rezultata i vremena sa tim bolidima bilo bi smešno.
                        Batracer - tema na forumu

                        mom.rs

                        Comment


                        • #57
                          Evo da se dovezem na djoletov komentar.Veliki je faktor kome bolje lezi kakav bolid.2008. godine je Ferrari usavrsavao bolid tako da odgovara vise Masi i imao je vise podupravljanja, tako je verovatno pravljen i Renoov bolid iz 2008. i 2009. da lezi bolje Alonsu jer je bio #1 u timu.Koliko volim F1 zato sto su bolidi razliciti, toliko to i mrzim zato sto nikako ne mozemo 100% da budemo u pravu kada kazem da je neki vozac bolji u bilo kom segmentu od drugog.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Srdjan Erceg View Post
                            Inače, trebalo je da trka da bude okončana kada je istaknuta crvena zastava. Prešli su više o 75%, prešli su zapravo 89.8% trke, prošlo je 120 minuta od početka... Ali, Monako je Monako.
                            Hteo bih dodati da pravila predviđaju da se oficijalno merenje vremena ne zaustavlja za vreme crvene zastave, ali se provedeno vreme pod crvenom zastavom dodaje na maximalno moguće vreme trke. Čini mi se da 120 minuta nije isteklo u momentu prekida (crvene zastave).
                            Ujedno bih molio da mi neko objasni drugi razlog završavanja trke u momentu prekida u Monaco-u. Tih 75% koji su spomenuti, pošto taj deo nisam uspeo naći u pravilima koje sam gledao.
                            "If you can't convince them, confuse them."

                            Comment


                            • #59
                              Molim sve Forumaše za izvinjenje i da ovaj post smatrate prvim mojim postom.

                              Kao novopridošli želim da izrazim zadovoljstvo što nam je SK omogućio praćenje i komentarisanje događaja u Formuli 1 2011.
                              Istovremeno želim da pozdravim sve Vas na forumu .
                              "If you can't convince them, confuse them."

                              Comment


                              • #60
                                Dobrodosao, Jos, nadam se da ce ti biti ugodno.
                                Sto se tice tvog pitanja:
                                Nema nigde u pravilima obaveze da se trka prekine, vecim delom te odluke leze na proceni direktora trkanja F1 Carlija Vajtninga i ljudi oko njega. Ono cime se oni vode, sem naravno samih uslova na stazi je i cinjenica da ako se ne predju gore pomenuti pragovi, vozaci dobijaju polovinu predvidjenih bodova. Uz to, trka moze najduze trajati tri sata od starta. Ocigledno je doneta odluka da se Petrovov bolid moze brzo skloniti, i da je u interesu svih da se trka nastavi posle prekida. Kao sto rekoh, da je prekinuta tada ne bi bilo nikakvih posledica, mislim da bi jedina promena bila ispadanje Maldonada.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X