Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Draft 2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nikola Vucevic Workout i intervju...

    "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
    odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
    fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

    Comment


    • Bobcats-i razmisljaju o tome da daju svoj 9. i 19. pik u zamenu za neki veci, ali samo u slucaju da taj veci pik bude neki kvalitetniji igrac odnosno potencijalna zvezda... Evo Paul ja cu da ti pomognem, takav igrac kakvog ti trazis (potencijalna zvezda oko koje mozes da gradis fransizu) ne postoji na ovogodisnjem draftu. Posto vidim da ti trebaju trojkasi, zadrzis lepo ti te pikove i sa 9. pokupis Alec-a a sa 19. uz malo srece Marshon-a i dobijes mozda i dva najtalentovanija igraca (uz Kyrie-a) na ovogodisnjem draftu, i imas trojkasa koliko ti dusa zeli.

      Evo i link http://www.charlotteobserver.com/201...-only-for.html
      "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
      odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
      fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

      Comment


      • Tisina tamo, zna se gde ce Marshon.

        Salu na stranu, procitah i ja tu vest, al' nije mi jasno koga bi mogli uzeti... Charlotte je ekipa deficitarna na svim pozicijama, tako da je jako tesko odrediti ko bi im najbolje legao.
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • NY Knicks-i zele da se dokopaju Jimmer-a na draftu nakon sto je odusevio na pre draft workout-u. Spremni su da se odreknu Douglas-a ili Fields-a plus svog 17.pika kako bi se uspeli na draft lestvici...

          http://mobile.newsday.com/inf/infomo...042&nopaging=1
          "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
          odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
          fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

          Comment


          • Intervju Derrick Williams-a na ESPN-u...

            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

            Comment


            • Iskopao sam negde intervju sa Veselim

              http://www.nbadraft.net/jan-vesely-interview

              Comment


              • Minestosta je ove godine definitifno u problemu,imaju drugog pika i svi znaju da ce to biti ili Kyrie Irving ili Derrick Williams ,a na njihovim pozicijama gomila igraca i to sve jako talentovanih.Na Irvingovoj poziciji Minesota vec ima Rubia,Flynn,Telfair i Ridnour,a na Williamsovoj Beasley,Johnson,Randolph,Love i Hayward......Svi znamo da ako Minesota izabre nekog drugog i taj nebude imao dobru sezonu,svi ce reci(u slucaju da Irving i Williams imaju dobru sezonu)mogli ste da birate izmedju njih dovoje a vi ste rizikovali i napravili ste gresku decenije!!!!!Svi znamo da minesoti skripi pozicija beka i centar,logicno bi bilo da izaberu Enes Kanter,ali sta da rade sa jakim ugovorima Milicica i Pekovica treid je realan ali niko nece hteti da placa nekog toliko a da taj sedi na klupi ili tribinama....Na poziciji beka nikad slabiji prospekti mozda bi mogli da uzmu JOSH SELBY,MARSHON BROOKS,ALEC BURKS,Klay Thompson,Malcolm Lee,moje misljenje je da niko od njih nece napraviti nista specijalno u Nba ligi,najvise sansi ima Nolan Smith,ali on je nazalot pik iz druge runde..moje misljenj je da ko uzme Nolana u drugoj rundi taj kao da je uze pika iz prvih petnest...Ja da sam na mestu Ljudi iz minesote ja bih uzeo Nolana Smitha...mada svi znamo da ce to biti Derrick Williams!!!!!

                Comment


                • mozda minesota uzme nekog drugog osim williamsa i irvinga
                  "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                  "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                  Comment


                  • Klay Thompson pre draft workout i intervju...



                    Dan sa Chris Singleton-om u Chicago-u dok se sprema za pre draft treninge...

                    "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                    odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                    fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                    Comment


                    • Ernesto sta mislis ko ce izabrati donatasa moteijunas
                      "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                      "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                      Comment


                      • Originally posted by stefan12 View Post
                        Ernesto sta mislis ko ce izabrati donatasa moteijunas
                        Motiejunas-a ce izabrati neka ekipe koja bude imala strpljenja da ga saceka nekoliko sezona jer on trenutno nije spreman za NBA, pre svega nema dovoljno mase da se nosi sa igracima na njegovoj poziciji. Cinjenica je da je on ogroman potencijal i da ima neverovatno dugacke ruke ali njegova velika mana je losa radna etika, sto moze da uspori njegov dalji napredak u NBA-u. Takodje jos jedna cinjenica mu ne ide na ruku, a to je da ce propustiti pre draft treninge zbog obaveza u Benetton-u, tako da mozda nece zavrsiti na onoj poziciju koju realno zasluzuje a to je medju prvi 10 pikova. ;)
                        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                        Comment


                        • Pozz svima....Nov sam na forumu navijam za clipperse i jos zalim za tradeom oko mo williamsa,evo cavsi imaju prvi pik a to je bas onaj od clippersa,ali sta je tu je ...e ovako sto se tice drafta sigurno prvi pik ce biti ili kyrie Irving ili derrick williamas... iako ja dajem prednost irvingu...Pljunuti CP po onome sto sam video iz NCAA koliko sam ga gledao,sjajan playymaker oko kojeg se moze graditi ekipa, ultra brz u polukontrama kontrama,sjajnog pregleda,solidnog suta...Vise voli da probija ali moze koristiti i sut koji mu je na zadovoljavajucem nivou kada pogledamo suteve tipa Westbrooka,rosea,walla.... steta sto je bio povredjen prosle sezone inace Duke bi sigurno osvojio,igrao je nesto na martovskom ludilu ali to nije bio onaj irving... ovako sto se tice williamsa,strasan atleta,brutalna zakucavanja,jak,skocan samo je pitanje na kojoj ce pozitciji igrati u NBA, u NCAA je igrao PF ali nema tu visinu iako poseduje masu za tu poziciju pa ga ja vec vidim na SF.... Minesota ce ga sigurno trejdovati sa druge pozicije jer Irvinga je sigurna prvi pik drafta.... Sada minesota ima na toj poziciji SF beasley takodje maldaog i dobrog igraca vrhunskog suta, i sve su cesta spominjanja kako ce wolwsi trejdovati williamsa za nekog dobrog centra sto ne valja jer ce poziciju izgubiti sasvim sigurno ako dodje neki dobar centar Milicic...videcemo sta ce biti...jedva cekam NBA draft...

                          Comment


                          • Evo da ti ovde malo odgovorim,a da ne bude off

                            Sjajan prvi post,btw

                            Vidim dosta se razumes u igrace sa koledza,sto je za svaku pohvalu...Slazem se da ce Irving biti prvi pik,jer oko te pozicije se gradi tim. Veliko je pitanje da li su ovi iz Minesote ludi pa da izaberu D-Willa,verujem da ce trejdovati taj pik za nekog proverenog igraca. Jer oni su puni talenta,sad im treba neko da poveze i smiri te usijane,mlade glave

                            Steta i za tvoje Clipperse,ali i vi ste puni mladih talentovanih igraca...tako da za vas nema zime

                            Comment


                            • Originally posted by Ljuba90 View Post
                              Evo da ti ovde malo odgovorim,a da ne bude off

                              Sjajan prvi post,btw

                              Vidim dosta se razumes u igrace sa koledza,sto je za svaku pohvalu...Slazem se da ce Irving biti prvi pik,jer oko te pozicije se gradi tim. Veliko je pitanje da li su ovi iz Minesote ludi pa da izaberu D-Willa,verujem da ce trejdovati taj pik za nekog proverenog igraca. Jer oni su puni talenta,sad im treba neko da poveze i smiri te usijane,mlade glave

                              Steta i za tvoje Clipperse,ali i vi ste puni mladih talentovanih igraca...tako da za vas nema zime
                              da steta, ma da ja se njih ne boljim imamo dasta mladih igraca tu su jedna mlada petorka: Jordan,Griffin,Aminu,Gordon,Bledsoe,strasna mlada petorka koja ne prelazi 23 godine, sa klupe da ulaze Caman,Williams mada bice ovi dvoje u prvoj sigurno, Gomes,Smith.... Mada dosta nam los trener nema sta mozda i najgori u NBA

                              Ma minesoti takodje treba dobar trener kao i nama, evo dolazi im i sjajan playmaker Rubio,mislim da uz njega Kevina Lovea,Beasleya i Johnosna oni mogu mnogo

                              Comment


                              • Draft 2011: Kyrie Irving






                                Iako je trenutno u središtu pozornosti veliko finale NBA lige između Dallas Mavericksa i Miami Heata, polako se moramo okrenuti i ovogodišnjem draftu, koji će se održati 26.juna. Još je veliko pitanje hoće li se sljedeća sezona lige zbog lockouta uopste održati,no izbor igrača na draftu ne dolazi u pitanje. Tako se i mi polako posvećujemo draftu, te ćemo vam pokušati predstaviti što veći broj profila igrača, a posebno onih za koje se očekuju visoki izbori.

                                Kyrie Irving

                                Osnovne informacije:
                                Ime: Kyrie Irving
                                Datum rođenja: 23.03.1992.
                                Pozicija: PG
                                Univerzitet: Duke
                                Komparacija NBA igraca: Chris Paul
                                Kyrie Irving bi po svim nagađanjima trebao postati prvi izbor ovogodišnjeg drafta. Irving je klasični playmaker, sa dobrim pregledom igre, koji bi mogao uneti novi žar ekipi koja ga izabere, odnosno lako bi mogao postati okosnica svoje ekipe. Ima šansu postati veliki igrač.
                                Prednosti:
                                Kyrie ima izvrstan pregled igre, odličnu kontrolu lopte te odlične asistencije, te bi sa tim karakteristikama i svoje saigrače trebao učiniti boljima. Iznimno je brz, posebno u vođenju kontranapada. Ne forsira šut ili dribling jer sa iznimno visokom košarkaškom inteligencijom, sposoban je u svakom trenutku pronaći najbolje rešenje. Solidan šut za jednog playmakera, ali se više oslanja na prodore, na kojima ga je izuzetno teško zaustaviti jer su mu obje ruke iznimno kvalitetne, kao i igra jedan na jedan. Po fizičkim karakteristikama bi trebao biti spreman za dvoboje sa “velikim momcima”. Takođe, nije igrač koji će se odmarati u obrani, već sa punim intenzitetom igra i na toj strani terena.
                                Nedostatci:
                                Najveći problem bi mogla predstavljati njegova povreda nožnog palca radi koje je morao propustiti veliki deo sezone, te se tek vratio na March Madnessu. A i tu je samo dvije utakmice odigrao sa punim intenzitetom i minutažom. Kada tome dodamo kako je ova sezona bila i prva sezona Kyria na sveučilištu Duke, možemo zaključiti kako je veoma mali broj utakmica odigrao na visokom nivou i pitanje je koliko će mu to nedostajati u prvoj sezoni NBA lige. Isto tako pitanje je da li će biti spreman za naporan ritam lige.
                                Treba još malo poraditi na šutu, a posebno se prilagoditi liniji za tri poena, koja je u NBA ligi ipak malo udaljenija nego u NCAA ligi.
                                Statistika:
                                Duke 2010/2011: 11 ut, 27,5 min, 17,5 p, 3,4 sk, 4,5 as, 1,5 uk

                                Comment

                                Working...
                                X