Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2011 (opste diskusije, vesti, tracevi, draft i jos mnogo toga...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ernesto View Post
    Pa eto vam ga SG. Koliko sam ja shvatio, amnestijom se oslobadja prostor u SC-u, ali taj tim i dalje treba da mu isplati celokupna dugovanja.
    Sto znaci, da ako bude hteo da dodje kod vas za razumnu platu, mozda vredi rizikovati. Ispravi me ako negde gresim.

    EDIT: Samo sto bi u tom slucaju imao dve plate, sto mi je nelogicno.
    Mislim da preko amnestije, koliko sam ja razumeo taj deo ugovora, tim koji želi da preuzme određenog igrača mora biti ispod granice Salary-a i nudi određenu cifru za tog igrača. Ako se klubovi dogovore oko plate koju će primati igrač u novom klubu, onda mu klub iz kojeg odlazi isplaćuje samo ostatak od važećeg ugovora. Znači ne celu sumu od ugovora već onoliko koliko treba da bi se nadoknadila razlika između plate u novom klubu i cifre koja stoji u ugovoru. Tako da igrač ne prima dve plate.

    LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
    sigpic
    RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
    - 4xMVP -

    Comment


    • Da se ne svadjamo preterano ali LeBron je uveo Majami u finale 2 serije je izneo na ledjima(pogledati vise nego groznu statistiku Vejda protiv Cikaga) narocito protiv Bulsa gde ozledjeni Vejd nije mogao nista da uradi te se posvetio odbrani. Naravno da ja gotivim Vejda puno ali LeBron je resio dve serije bio je red na njega a u finalu je bezao od suta gurali su je LeBronu koji em je bio savrseno cuvan od strane Meriona(serija karijere, niko onako nije spakovao LeBrona nikad, kapa dole) em ga nije hteo sut, em je bio premoren u finalu igrao preko 45 po utakmici i u vecini serija do tada 51 protiv Bostona u jednoj utakmici dok je Vejd puno vise odmaran, nije sva krivica na Dzejmsu iako je najveca ali reci da je bolje odigrao zavrsnice Vejd nije cak ni moguce raspravljati pa svi smo gledali serije protiv Bostona i Cikaga, pa ono je definicija clutch-a. To sto ga Ernesto ne podnosi pa ce u svakoj prilici da ga spusti je neka druga prica...

      Comment


      • @LBJ

        Za serije protiv Boston-a i Chicago-a mu skidam kapu. Ali neshvatljivo je da takav igrac, sa takvim fizikalijama i talentom odigra onako sramotno. Pusti Marion-a, on je klasa, ne sme da trazi alibi. Samo sampioni se pamte. Za 10 godina niko nece pamtiti te 2 odlicno odigrane serije, ali ce pamtiti ono finale u koje se nije ni pojavio. Nije smeo ono sebi da dozvoli, sve je imao na tacni, trebao je samo da zgrabi..
        Na kraju krajeva, ne znam je l` si gledao na First Take-u sta je taj covek koji se nalazi na tvom avataru rekao za Lebrona? Moze lako da se nadje na youtube-u.



        Cinjenice su cinjenice. Poslusaj coveka. A preko puta njega Skip (najveci Lebron-ov hejter na svetu se oseca kao pobednik)
        Ovo su reci coveka koji ga je godinama branio od raznoraznih napada i hejtera.
        Last edited by Ernesto; 29-11-11, 02:15.
        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

        Comment


        • Originally posted by Ernesto View Post
          @LBJ

          Za serije protiv Boston-a i Chicago-a mu skidam kapu. Ali neshvatljivo je da takav igrac, sa takvim fizikalijama i talentom odigra onako sramotno. Pusti Marion-a, on je klasa, ne sme da trazi alibi. Samo sampioni se pamte. Za 10 godina niko nece pamtiti te 2 odlicno odigrane serije, ali ce pamtiti ono finale u koje se nije ni pojavio. Nije smeo ono sebi da dozvoli, sve je imao na tacni, trebao je samo da zgrabi..
          Na kraju krajeva, ne znam je l` si gledao na First Take-u sta je taj covek koji se nalazi na tvom avataru rekao za Lebrona? Moze lako da se nadje na youtube-u.
          Naravno da sam gledao uzivo svaku njegovu izjavu posle PO na ESPN u raspravama sa Skipom ili ukljucenjima u sportscenter ili sportsnation. I dalje je on uz mene i jos par ljudi najveci obozavalac LeBrona koji postoji, ako si ga slusao on kaze zato sto ga toliko volim zato cu da ga kidam dok ne osvoji jer ce mu mozda tako proraditi inat. Isto tako imas podcast Edina Avdica na areni koji kaze da ne shvata sta se desilo ali da se isto tako jasno vidi da kada ne igra LeBron Majamiju pobede nema dok kada ne igra Wade LeBron moze da izvuce, za tu tvoju izjavu sam se ja zakacio, mozda je Wade lider tima ali bez njega na nivou se izgura bez LBJ ne moze. I na kraju krajeva kada neko ima u seriji prosecno 18 poena 6 asistencija i 7 skokova a ti tu predstavu nazoves vise nego katastrofalnom onda ti je jasno o kakvom je igracu rec i na sta nas je on navikao. Nadam se inatu i drskosti ove sezone od njega dosta je bio good guy ali ako postane bad guy kao sto prizeljkujem tesko svima, jer kako bi rekao Edin Avdic zamislite da LeBron bude bezobrazan pa uvali lakat, taj covek se mozda ne bi podigao sa parketa.


          EDIT: Kucao sam dok si stavio klip i znam odlicno gledao sam tu emisiju bar 10 puta celu. Svejedno nije moja poenta bila da opravdam LeBrona vec da ti dokazem da je on igrac od koga zavisi a ne Wade.



          Voli ga skoro kao ja <3
          Last edited by LBJmvpFORlife; 29-11-11, 02:27.

          Comment


          • Nadam se inatu i drskosti ove sezone od njega dosta je bio good guy ali ako postane bad guy kao sto prizeljkujem tesko svima, jer kako bi rekao Edin Avdic zamislite da LeBron bude bezobrazan pa uvali lakat, taj covek se mozda ne bi podigao sa parketa.
            Takođe. Ima da im polomi obe ruke, noge i kičmu i da ih sve pošalje u ludnicu. Ovo će biti njegova sezona.

            Btw. ne želim uopšte ni da se svađam ni da diskutujem više na temu Lebron-a. Mislim da je dosta bilo prošle sezone. A svi znaju, hteli ili ne da priznaju, da je to košarkaš No. 1 planete Zemlje.

            LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
            sigpic
            RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
            - 4xMVP -

            Comment


            • Lebron je igrac tim, tu nema sta. I istina je da Miami zavisi vise od njega nego od Wade-a. Ali ne u tolikoj meri u kojoj ti tvrdis da zavisi. Ako moram u procentima oda bih rekao 55/45 u korist Lebron-a. Ali ja ti pricam o liderstvu. D-Wade je lider te ekipe. Pricam ti o clutch situacijama. Kome bi dao loptu, game on the line, Wade-u ili Lebron-u? Ja bih Wade-u, bez obzira na one dve Lebronov-e serije. Wade je uzeo korak nazad (took a step back) zato sto je Lebron-u islo u tim serijama. Lebron-u nedostaje to "nesto" da bi bio na nivou Kobe-a i MJ-a, nazovi ti to killer instinkt ili kako god hoces. Ali je cinjenica da ima neki problem u glavi koji ga sprecava da se popne stepenicu vise i to dokazuje iz godine u godinu. I verujm mi, karakter jedne osobe je jako tesko promeniti... mozda je moguce promeniti, ali minimalno, i za to su potrebne godine.

              Btw, ne pricam o titulama... ali nesto mu nedostaje... sampionski mentalitet il kako vec to da nazovem.
              Last edited by Ernesto; 29-11-11, 02:36.
              "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
              odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
              fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

              Comment


              • Originally posted by Ernesto View Post
                Lebron je igrac tim, tu nema sta. I istina je da Miami zavisi vise od njega nego od Wade-a. Ali ne u tolikoj meri u kojoj ti tvrdis da zavisi. Ako moram u procentima oda bih rekao 55/45 u korist Lebron-a. Ali ja ti pricam o liderstvu. D-Wade je lider te ekipe. Pricam ti o clutch situacijama. Kome bi dao loptu, game on the line, Wade-u ili Lebron-u? Ja bih Wade-u, bez obzira na one dve Lebronov-e serije. Wade je uzeo korak nazad (took a step back) zato sto je Lebron-u islo u tim serijama. Lebron-u nedostaje to "nesto" da bi bio na nivou Kobe-a i MJ-a, nazovi ti to killer instinkt ili kako god hoces. Ali je cinjenica da ima neki problem u glavi koji ga sprecava da se popne stepenicu vise i to dokazuje iz godine u godinu. I verujm mi, karakter jedne osobe je jako tesko promeniti... mozda je moguce promeniti, ali minimalno, i za to su potrebne godine
                Majkl Dzordan nije igrao finale NBA do svoje 28. godine pa ti vidi o instiktu i svemu tome, zaboravljaju se neke stvari vrlo lako, to se dobija godinama, Boston ga je 2 puta cistio iz PO i to ruzno, Kobe nije bio prvi igrac ekipe u prve tri titule u sve tri je Sek bio NBA Finals MVP, opet neke stvari idu godinama, samo je LeBron igrao na nivou koji niko nije mogao tako rano. A sto se tice clutch procenta samo Melo ima jaci u ligi od njega trenutno, ako cemo da gledamo statistiku i Kobiju se progledalo u karijeri za milion stvari pa on je licnoigubio minimum 50 utakmica potpuno nerezonskim clutch sutevima, je l to za pohvalu? Pa ima situacija sad cu ti naci kada su mu tri igraca potpuno sama a on sutira sa 9 metara preko 2 coveka air ball. To nisu muda i clutch to je njegova bolesna prebolesna sebicnost i sujeta, ne zelim da igrac kojeg volim ima to.

                EDIT: naci cu klip sutra ne znam ja koji je zna drugar al verovatno spava.
                Last edited by LBJmvpFORlife; 29-11-11, 02:39.

                Comment


                • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                  Majkl Dzordan nije igrao finale NBA do svoje 28. godine pa ti vidi o instiktu i svemu tome, zaboravljaju se neke stvari vrlo lako, to se dobija godinama, Boston ga je 2 puta cistio iz PO i to ruzno, Kobe nije bio prvi igrac ekipe u prve tri titule u sve tri je Sek bio NBA Finals MVP, opet neke stvari idu godinama, samo je LeBron igrao na nivou koji niko nije mogao tako rano. A sto se tice clutch procenta samo Melo ima jaci u ligi od njega trenutno, ako cemo da gledamo statistiku i Kobiju se progledalo u karijeri za milion stvari pa on je licnoigubio minimum 50 utakmica potpuno nerezonskim clutch sutevima, je l to za pohvalu? Pa ima situacija sad cu ti naci kada su mu tri igraca potpuno sama a on sutira sa 9 metara preko 2 coveka air ball. To nisu muda i clutch to je njegova bolesna prebolesna sebicnost i sujeta, ne zelim da igrac kojeg volim ima to.
                  Mislim da ta stvar ne moze da se gleda kroz matematiku, statistiku, brojeve... I sam znas, da pitas trenere, analiticare, novinare, strucnjake... 95% bi ti reklo da bi dalo Kobe-u loptu da utakmica zavisi od tog jednog poseda. Sto se tice Kobe-a, on je imao nesrecu ili srecu, kako god, da igra sa najdominantijim kosarkasem u istoriji u svom prime-u. Kobe je tih godina imao 21,22, 23 godine, bio je klinac, nezreo... Uporedi Lebron-a sa 21, 22 ili 23 sa Kobe-om, nebo i zemlja. Kobe je bio primoran da ranije sazri, Shaq ga je terao na to... Samo da te podsetim da je Kobe, i tih godina, bio prva opcija u napadu kada je poslednji posed u pitanju. Naravno ima veze i to da Shaq nije mogao da pogodi jebeno bacanje. Al` Kobe je bio klasa i u to vreme... Sto se tice Jordan-a i to da je uzeo prvu titulu sa 28. Brate, Jordan je fenomen, on je sa 36 godina igrao kao u svom prime-u, bio je zgoljav a jak i fantastican atleta. Takav igrac se radja jednom u 100 godina. Mislim da Lebron ima jako malo vremena za "dokazivanje", on nece moci toliko dugo da traje kao Jordan, upravo zbog svoje gradje (njegovog glavnog aduta). To je covek sa 115-120 kila misica, u ligu je stigao rano, sa 18 godina, posle 30-e i njega ce telo krenuti polako da izdaje, a sut mu je na zavidnom nivou, post igru nema, a trenutno se dosta oslanja na fizikalije...
                  Last edited by Ernesto; 29-11-11, 02:53.
                  "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                  odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                  fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                  Comment


                  • Originally posted by Ernesto View Post
                    Mislim da ta stvar ne moze da se gleda kroz matematiku, statistiku, brojeve... I sam znas, da pitas trenere, analiticare, novinare, strucnjake... 95% bi ti reklo da bi dalo Kobe-u loptu da utakmica zavisi od tog jednog poseda. Sto se tice Kobe-a, on je imao nesrecu ili srecu, kako god, da igra sa najdominantijim kosarkasem u istoriji u svom prime-u. Kobe je tih godina imao 21,22, 23 godine, bio je klinac, nezreo... Uporedi Lebron-a sa 21, 22 ili 23 sa Kobe-om, nebo i zemlja. Kobe je bio primoran da ranije sazri, Shaq ga je terao na to... Samo da te podsetim da je Kobe, i tih godina, bio prva opcija u napadu kada je poslednji posed u pitanju. Naravno ima veze i to da Shaq nije mogao da pogodi jebeno bacanje. Al` Kobe je bio klasa i u to vreme... Sto se tice Jordan-a i to da je uzeo prvu titulu sa 28. Brate, Jordan je fenomen, on je sa 36 godina igrao kao u svom prime-u, bio je zgoljav a jak i fantastican atleta. Takav igrac se radja jednom u 100 godina. Mislim da Lebron ima jako malo vremena za "dokazivanje", on nece moci toliko dugo da traje kao Jordan, upravo zbog svoje gradje (njegovog glavnog aduta). To je covek sa 115-120 kila misica, u ligu je stigao rano, sa 18 godina, posle 30-e i njega ce telo krenuti polako da izdaje, a sut mu je na zavidnom nivou, post igru nema, a trenutno se dosta oslanja na fizikalije...
                    Volim kad kazete da se oslanja na fizikalije a ima jedan od najboljih basketball IQ-a ikada u igri i kada licno Skip izjavi da je on najbolji passer u igri jos od Medzika. Kako mu je telo fenomen u 1000 stvari tako ce biti i u dugotrajnosti, najduze su visoki igraci, uzmi pa racunaj necu ja da radm to za tebe, gledaj do kad su igrali najdominantniji centri do kojih godina, Kobe u 22 i LeBron u 22 ne mogu da se porede LeBron je u to vreme imao MVP stats i sam dobijao ekipu koja je tog Kobea sa sve Shaqa usrala od kosarke. Sam samcit dao je na toj utakmici 25 poslednjih poena, najboljoj odbrani koja je ikad igrala ovu igru, bar po meni a i po mnogima, tako da ima gomila primera gde se pobija ta tvrdnja o nemanju '' toga ''. Ja ne bih dao Kobiju zadnji sut na svaka tri pogodi jedan, statistika ne laze, mozda ti se to ne svidja ali ti pamtis samo pogodjene dok mu ja brojim i gomilu ogromnu gomilu promasenih zadnjih suteva.

                    Comment


                    • Mora dupli post za ovo, Ernesto, brate, prijatelju, koliko smo ovakvih vodili rasrava? Koliko sam ih ja vodio sa skoro svakim covekom ovde za koga nije LeBron najbolji, znas da necu odustati a po svemu sudeci neces ni ti, daj da ga batalimo, evo ja apelujem da se ne poteze vise diskusija o najboljima ikad ili najboljima trenutno, za to sam da se kritikuju trenutne partije, aktuelnih utakmica i to je to, ovo ce da ide u nedogled, koliko god da ga osporis ja cu uvek pokusati da ga uzdignem, nema svrhe jednostavno, cak i ljudi koji ne znaju kosarku nesto posebno su naucili napamet sve o LeBronu i za i protiv. Znam da je all eyes on him ( ) al izdrzite i ne pominjite ga u ovakvim diskusijama

                      Comment


                      • Alo bre, kakvo stajanje!

                        Ma ja znam da ti u dubini duse znas da su Kobe i MJ bolji igraci, nego si zaslepljen velikom ljubavlju prema Lebronu pa ti mrsko da priznas.
                        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                        Comment


                        • Originally posted by Ernesto View Post
                          Alo bre, kakvo stajanje!

                          Ma ja znam da ti u dubini duse znas da su Kobe i MJ bolji igraci, nego si zaslepljen velikom ljubavlju prema Lebronu pa ti mrsko da priznas.
                          Oni su veci igraci i ja im to priznajem velicinu jos uvek nije dostigao narocito Majklovu i tesko ce ali kvalitet njega kao kosarkasa je za mene nesto sto ne ocekujem da iko u skorije vreme dostigne. Nikad vidjeno, nikad ponovljeno potpuno unikatan, kad se ponovo rodi covek koji je 203(205 je laze wiki 100%) koji ima 115 kila koji ima odraz 44 inca i koji je na open courtu jedan od najbrzih ljudi na svetu koji uz sve to sutira odakle hoces (ne ume trojke? pitaj Lejkerse na bozic prosle godine ) koji ima asistencija kao prvoklasan plej i skokova kao hard battle cetvorka onda mogu da se slozim. Eto opet me teras da ga velicam a nije mi cilj to, smaram ljude a ne mogu da ti cutim.

                          Comment


                          • A Wilt? 213 i nezvanicno 50 incha odraz. Reci koji fenomen. Jos 60-ih se nisu drozirali kao ovi danas.

                            EDIT: U stvari 216!!! Pogresih broj u pm.
                            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                            Comment


                            • Originally posted by Ernesto View Post
                              A Wilt? 213 i nezvanicno 50 incha odraz. Reci koji fenomen. Jos 60-ih se nisu drozirali kao ovi danas.


                              Vilt se udarao po nosu kao nezdrav I gledaj snimke kojih 50 inca nemoj da se zajebavamo

                              p.s. Bil Rasel mu se zestoko na*ebao majke u svakoj utakmici, nije mu mogao nista, punio one nesposobne kretene

                              Comment


                              • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                                Vilt se udarao po nosu kao nezdrav I gledaj snimke kojih 50 inca nemoj da se zajebavamo

                                p.s. Bil Rasel mu se zestoko na*ebao majke u svakoj utakmici, nije mu mogao nista, punio one nesposobne kretene
                                Svejedno, i jedan i drugi su bili 50 godina ispred svog vremena. E to su velicine.
                                "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                                odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                                fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                                Comment

                                Working...
                                X