Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ferrari

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • Koliko gotivan covek
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • One of the best Formula 1 driver of this century, Finish driver Kimi Raikkonen is was one of the highest paid f1 drivers when he signed for Ferrari back in 2004-2005 season, and he signed one of the largest professional contract in Formula 1 history which even topped Michael Schumacer’s 1998 contract with Ferrari where he became the highest paid F1 driver in the history of sport. Lets take a look at how he earned his net worth to date with his contracts with F1 teams and various high profile endorsement deals.


        On je ugovor za 2007. potpisao čak i do 2-3 godine ranije?
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • Možda kao neku vrstu predugovora tj. kad se Šumaher povuče da će ga on naslediti
          If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

          Comment


          • ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • Istina...

                Comment




                • #Redbullracing fans after the #MalaysiaGP Scuderia Ferrari #F1 #SebastianVettel #KimiRaikkonen

                  Dobro nam došli u bandwagon!
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • http://mashable.com/2015/04/09/ups-dick-butt-meme/

                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • Answers to your questions from James Allison/5
                      @Paul Matthew Averion Magpantay What do you think are the advantages of Mercedes over Ferrari and what are the advantages of Ferrari over Mercedes?
                      JA: It is not possible to answer this question definitively because the Teams are not in the habit of sharing their data with one another. However, it is possible to analyse some aspects of each other’s performance and to make some estimates: Mercedes currently have more downforce and more horsepower than a Ferrari – the latter especially so in qualifying mode. In the race, the Mercedes engine needs to reduce its power to a lower level, making things a bit closer. The other thing that helps us in the race is that our car is quite kind to its tyres. It uses the front and rear tyres quite evenly, and it runs slightly cooler tyres than the opposition – this can be particularly helpful at a very hot track where all the Teams are suffering from overheating rubber.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Nizak downforce može lako biti povezan sa blagom prirodom SF-15T prema gumama.

                        Comment


                        • Ferarijevci, jedno pitanje za sve: Zasto Ferari neodgaja sampione nego uzima vec dokazane?

                          Comment


                          • To iskreno i mene jako zanima. Uopšte nemaju smislen program za mlađe vozače, inače bi se do sad pojavio neko. Njihova vozačka akademija je kao najboljeg iznedrila Bianchia koji je imao potencijal, ali nažalost nikad nećemo saznati koliki. Moje mišljenje - vrlo dobar drugi vozač, ali ne i potencijalni šampion. Ideja sa timom koji proverava vozače u samoj F1 je nešto što bi morali da preuzmu od Red Bulla, obzirom da imaju sredstva. Sauber je potencijalni kandidat ili kad bi se preuzeo Manor tim, ojačao pravim ljudima i služio kao test veština potencijalnih vozača...

                            Comment


                            • Alene, mislim da ovo pitanje nije samo za nas i Ferrarijevce. Isto to pitanje bi moglo da se postavi svima osim Red Bull-a. Imaju tu kao neku Ferrari Driver Academy, al' ne znam koliko su oni tome realno posvećeni. Sauber već više od decenije i po služi Ferrariju kao tim koji bi trebao da im preda spremnog vozača. To je trebao da bude Raikkonen još 2002. ali ga je McLaren preoteo. Kasnije je došao Massa. Posle je došao i Alonso. Massa nema titule ali je vrlo dobar vozač. To su sve dobri vozači koji su se zbog kvaliteta održali na gridu i jednostavno nije bilo mesta da se rizikuje sa nekim mlađim vozačima. Čak bi bilo zanimljivo da su uveli treći bolid pa da MAS, RAI, ALO voze u istom timu. Mislim da ni jedan od top timova ne bi trebao da rizikuje i poveri svoje mesto nekome ko nije dobro skautiran. Lično mi je jadno šta je Red Bull radio tokom godina sa Torro Rossom i njihovim postavama. Setimo se još Jaimea Alguersuari-a. Mislim da je mogao da bude odličan F1 vozač. Došao je vrlo mlad u F1. Buemi je isto bio dobar. Eto, Kvyat ima 21 godinu. i već se priča kako može da dobije pedalu sledeće sezone. To je previše surovo i nerealno. Isto tako Sainzu Junioru može da se ugasi karijera ako ga Verstappen pobedi ove sezone, a do prošle godine se pričalo kako je hiper-talenat. Vergne 24 dogine, Buemi 26, Alguersuari 25. Ni jedan od njih nije stigao ni blizu zenita da bi moglo da se kaže jesu li šampionski kalibar ili nisu, a otpisani su kao da su najveći antitalenti. Šteta za sve te momke što grid nema stabilnih 22-24 bolida kao što bi trebalo pa da u tim slabijim timovima bude jedan (ako baš mora) pay-to-drive i jedan mladi vozač pa da se mlađi dokažu.

                              Moj kraći odgovor bi glasio: Ne odgajaju šampione striktno unutar svog tima, ali Sauber je tu neka ispostava. Ali kao što sam i rekao, ne znam da li i jedan tim osim Red Bulla to radi? Ni sam Šumaher nije bio Ferrarijevo dete, ako se ne varam.
                              Last edited by MarkedOne8; 11-04-15, 20:43.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • Prve vtitule u Meklarenu od kako ja pratim su osvojii Prost, Sena,Hakinen, u Vilijamsu Rozberg, Mensel, Hil, Vilnev, pa RedBul. U Ferariju niko.
                                Koiko je samo debitanata imao Meklaren u zadnjih 10 godina. Nepamtim kad je neko debitovao u Ferariju

                                Comment

                                Working...
                                X