Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svetski mediji, pod kontrolom zapadnjačke aristokratije, već neko vreme u kontinuitetu pokušavaju da od Novaka naprave ˝KLOVNA˝, u čemu im i on svesrdno pomaže. Ne mogu se pomirirti sa činjenicom da momak van njihovog miljea i sistema diferencijacije, preti da postane Veličina u njihovoj igri. Nisam Novakov fan (previše je bio prepotentan u detinjstvu za moj ukus), ali se zaista divim nivou tenisa koji je postigao. Potpuni fokus kojim je sebe doveo do savšenstva u igri, ne može se balansirati ventilom glupiranja po raznim medijima. Ne mogu da razumem da Novak, kao izrazito inteligentna osoba, dozvoljava sebi da gore pomenuta ˝klika˝ zloupotrebljava njegovu želju da se svima prikaže kao potpuno opušten čovek. Koriste sve što mogu da od toga naprave priču. Novak može biti ˝klovn˝, ˝ženski petko˝, gramzivi deda mraz˝,..., ali nikako ne može biti smiren, gospodstven čovek sa potpunom kontrolom sebe i svoje okoline. Ta slika je rezervisana za nekog njihovog favotita. Nisam ni komunjara ni antiglobalista, ali ovo je postalo baš vidljivo.

    Comment


    • Ne znam kako oni mogu da naprave od nekog "klovna", ako se taj neko tako ne ponasa i ne daje im povoda. Djokovic, skoro od prvog momenta taj stil namece, da je opusten, da se zeza, imitira itd. i sasvim je logicno da ce mediji to da forsiraju.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Pa, dobro, ali nije OK da sad kao forsiraju priču da je otišao u Pariz da bi uzeo 1,6 miliona ..

        Comment


        • Ne smeta njemu sto ga prikazuju kao klovna, ocigledno mu to prija jer se i dalje tako ponasa, imitira, zeza se i ponasa se isto kao i ranije... Da mu smeta, zezao bi se iza zatvorenih vrata, a ne vise javno... ;)
          I ne slazem se da nije neko ko ima potpunu kontrolu nad sobom i svojom okolinom - ima, naravno da ima i kontrolise sve, ali na nacin na koji on to zeli i javnosti plasira ono sto on zeli, a glupiranje je ocigledno dio toga...
          Meni je ta njegova opustenost i zezancija OK, nekoliko puta mi je bilo neumjesno, ali uglavnom mi je skroz simpatican i svidja mi se sto je opusten... I bolje da ga mediji prikazuju kao nekog opustenog, nego kao nekog mrguda ili nesto slicno.;)

          A sto se tice Pariza i novca, to nema veze sa "klovnisanjem". To je nesto sto donosi ogromna popularnost i prvo mjesto, isto tako bi pisali i za Federera ili Nadala, sigurna sam... Novinarima treba prica i gdje god nesto nanjuse - napisu. ;)

          Comment


          • Klovn je pogresna rec. Djokovic je klovn taman koliko Federer ili Nadal. Ali je zato bolji zabavljac. ;) I moj utisak je da je teniski svet zeljan toga, pa zato i forsiraju njegovo ponasanje van onoga sto pokazuje na terenu. Duhoviti likovi su odlican mamac za publiku.

            Comment


            • Nisam ja ovim hteo da kritikujem Novaka nego ove koji to pokušavaju da zloupotrebe. Ranije je bio mladji, nije bio na vrhu i takvo izdanje je bilo simpatično, ali sada je NO1 sa dovoljno godina i potencijalom da nadvisi neke od njihovih najvećih ikona. Nije naivno ako, možda i, najboljeg sportistu planete prikažete kao ˝zlog deda mraza˝. To sam hteo reći mada je sve ovo zaludna priča...

              Comment


              • Originally posted by dejcha View Post
                Nije naivno ako, možda i, najboljeg sportistu planete prikažete kao ˝zlog deda mraza˝.
                Kao Novakov navijac uopste nemam taj utisak.

                Comment


                • ES i dalje pregovara oko prava za RG mada je ta prava u Britaniji uzeo ITV.

                  Strasan intervju za Andyem

                  http://www.dailymail.co.uk/sport/ten...in-Samuel.html
                  sigpic

                  Comment


                  • ˝Gramzivi˝

                    Originally posted by Big Nole View Post
                    Kao Novakov navijac uopste nemam taj utisak.
                    Pa video si ga valjda nacrtanog kako piči sa punim džakom dolara iz Pariza.

                    Comment


                    • Različite percepcije vode ka različitim tumačenjima, u zavisnosti da li ste sa ove ili one strane. Ali kako li vam samo ne dosadi?
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by dejcha View Post
                        Pa video si ga valjda nacrtanog kako piči sa punim džakom dolara iz Pariza.
                        Video, ali to je izuzetak koji ne potvrdjuje pravilo ;)

                        Comment


                        • Almagro,Ferrer i Verdasco ce igrati Auckland 2012.
                          sigpic

                          Comment


                          • Potvrdjeno

                            Kada gubi od Novaka više boli

                            Da sam Federer, mislim da bi bilo mnogo lakše progutao poraz od fizički dominantnog, jedinstvenog levorukog igrača nego od igrača koji je više konvencionalan. Upućujem vas na Federerove opaske nakon poraza od Đokovića na US openu. Nikada, ni u milion godina ne biste čuli da Federer tako nešto kaže za Nadala:"
                            Verthajm je doduse zaboravio izjave tipa "on moze da me pobedi samo kad ne igram dobro...".
                            Last edited by Big Nole; 17-11-11, 19:22.

                            Comment


                            • Evo dodeljene su nagrade,kao sto se i ocekivalo Edberg nagradu dobio je Federer a drugo mesto je zauzeo Nole pa Rafa ima tu jos nagrada http://www.atpworldtour.com/Fans/Fan...nced-2011.aspx
                              Last edited by MiljanVR; 19-11-11, 12:35.
                              http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                              Comment


                              • Toliko je Fed los covek i toliko pljuje po svojim kolegama, da su oni ponovo resili da mu daju Stefan Edberg nagradu, kakav su pakleni plan smislili
                                a za Fan Favorite je skroz ocekivano
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X