Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovako je po osvajacima titula izgledala decenija u kojoj smo imali tri podloge (trava je kao i sad slabo zastupljena ali to je i razumljivo) i kada se znalo kakav se tenis igra na betonu, sljaci ili tepihu

    Iako je u proseku kalendar bio za preko 15 turnira veci nego poslednjih godina vidimo samo dva veca odstupanja iako ono blesavog Mustera ne treba uzimati za ozbiljno jer je te 1995. igrao cak 15 turnira gde nije isao niko drugi iz Year end Top 5 osim njega Takodje, najbolji igraci iz tih sezona su u proseku igrali na vise turnira od ovih danasnjih pa opet nisu mogli do mnogo titula u onakvoj varijaciji podloga i igraca

    Code:
    [B]1990 :[/B] 
    
    Stefan Edberg 7
    Boris Becker  5
    Ivan Lendl    5
    Andre Agassi  4
    Pete Sampras  4
    
    [B]1991 :[/B] 
    
    Guy Forget    6
    Stefan Edberg 6
    Karel Novacek 4
    Michael Stich 4
    Pete Sampras  4
    
    [B]1992 :[/B] 
    
    Boris Becker  5
    Jim Courier   5
    Pete Sampras  5
    G. Ivanisevic 4
    
    [B]1993 :[/B] 
    
    Pete Sampras   8
    Thomas Muster  7
    Michael Stich  6
    Jim Courier    5
    Michael Chang  5
    Sergi Bruguera 5
    
    [B]1994 :[/B] 
    
    Pete Sampras   10
    A. Berasategui	7
    Michael Chang	6
    Andre Agassi	5
    Wayne Ferreira	5
    Boris Becker	4
    
    [B]1995 :[/B] 
    
    Thomas Muster	12
    Andre Agassi	 7
    Pete Sampras	 5
    Thomas Enqvist	 5
    Jim Courier	 4
    Michael Chang	 4
    Wayne Ferreira	 4
    Y. Kafelnikov	 4
    
    [B]1996 :[/B] 
    
    Pete Sampras  8
    Thomas Muster 7
    Boris Becker  5
    G. Ivanisevic 5
    Y. Kafelnikov 4
    
    [B]1997 :[/B] 
    
    Pete Sampras   8
    Felix Mantilla 5
    Michael Chang  5
    
    [B]1998 :[/B] 
    
    Marcelo Rios   7
    Patrick Rafter 6
    Alex Corretja  5
    Andre Agassi   5
    Pete Sampras   4
    
    [B]1999 :[/B] 
    
    Andre Agassi	5
    Magnus Norman	5
    Pete Sampras	5
    Albert Costa	3
    Marcelo Rios	3
    Nicolas Kiefer	3
    Thomas Enqvist	3
    Y. Kafelnikov	3
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Panchev9 View Post
      ...a pritom ne znamo da ima nedozvoljenih sredstava...
      Ne bi smeo insinuirati. Nema dopinga kod vrhunskih tenisera. Izuzeci kao sto je Odesnik samo potvrdjuju pravilo.

      Ovde molim admine i modove da reaguju na svaku ovakvu pojavu. Kada se budu prostrli dokazi onda se moze diskutovati o drogiranju u tenisu.

      Comment


      • Originally posted by ClayWarrior View Post
        Mislim da je kristalno jasno kakav ce tenis biti za 10 godina

        Rastu organizacije koje ga drze i rastu bankovni racuni igraca.. sama igra ovako nece nigde napredovati sto se mene tice
        Svima njima (mislim na organizatore, sponzore i ostale face) je najvaznije da igraci igraju sto vise turnira, da su sto vece medijske face, kao sto je to ove godine Novak, proslih godina Nadal i Federer... To mogu da postignu samo ako top igraci igraju sto vise turnira i ostvaruju sto bolje rezultate - na svim podlogama. Tako im svima (a i sebi samim) donose novac. Boli njih uvo za kvalitet tenisa, zanimljivost i servis volej igru, kao i to ko ce kompletirati sva cetiri turnira... Bitno im je da se igraci sto lakse prilagodjavaju podlogama i da tako mogu da lete sa turnira na turnir i sa podloge na podlogu, ostvaruju sto bolje rezultate, igraju sto vise turnira, da su time uzor sto vecem broju ljudi, da tenis kao sport (a i igraci) privlace sto vecu paznju i sto vise sponzora... ;)
        I, da, mislim da ima mnogo vise ljudi (mislim na tenisku publiku i one koji su ciljna grupa organizatora i sponzora) koji vole pojedine igrace i koji zele da njihovi miljenici ostvaruju sto bolje rezultate bez obzira na kvalitet i zanimljivost tenisa, nego pravih teniskih zaljubljenika, tj. onih koji zele da gledaju dobar i zanimljiv tenis... Ubuduce ce ih biti jos vise i sve dok je tako, kvalitet tenisa ce opadati... Sve se vrti oko para i medija... ;)

        Comment


        • Originally posted by BratBugarin View Post
          Ne bi smeo insinuirati. Nema dopinga kod vrhunskih tenisera. Izuzeci kao sto je Odesnik samo potvrdjuju pravilo.

          Ovde molim admine i modove da reaguju na svaku ovakvu pojavu. Kada se budu prostrli dokazi onda se moze diskutovati o drogiranju u tenisu.
          Pa niko ni ne diskutuje o tome, a Panchev je rekao da ne znamo da li ima nedozvoljenih sredstava, sto je potpuna istina.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Pa niko ni ne diskutuje o tome, a Panchev je rekao da ne znamo da li ima nedozvoljenih sredstava, sto je potpuna istina.
            ZNAMO da ih nema! Nemas pravo ni ti da sumnjas u medjunarodne organizacije koje se bave kontrolom dopinga! Imala bi pravo ako bi imala dokaza za sumnju ali posto ih nemas onda te m,olim da ne postavljas takve stvari.

            Comment


            • Originally posted by BratBugarin View Post
              ZNAMO da ih nema! Nemas pravo ni ti da sumnjas u medjunarodne organizacije koje se bave kontrolom dopinga! Imala bi pravo ako bi imala dokaza za sumnju ali posto ih nemas onda te m,olim da ne postavljas takve stvari.
              Svako ima pravo da iznese svoje misljenje i da sumnja u sta zeli, niko ovdje ne nagadja nista konkretno za doping i/ili narkotike i ne iznosi nikakve neosnovane tvrdnje kad su u pitanju pojedini igraci i dok je tako - svako ima pravo da iznese svoje misljenje. ;)

              Comment


              • Originally posted by majabl View Post
                Svako ima pravo da iznese svoje misljenje i da sumnja u sta zeli, niko ovdje ne nagadja nista konkretno za doping i/ili narkotike i ne iznosi nikakve neosnovane tvrdnje kad su u pitanju pojedini igraci i dok je tako - svako ima pravo da iznese svoje misljenje. ;)
                Pa sto onda banujete ljude sto komentarisu ono sto vam nije po volji?

                Ja samo zelim da se izbegnu moguce komplikacije sa dopingom.

                Nema NIKAKVOG dokaza da se No1e dopinguje, ako je to bila namera ovih provokacija! Za Rafu i Federera - ne znam!

                Comment


                • BratBugarin
                  Nije potrebno da pravis spagete od rezanaca..
                  Ovo je stojalo u zagradi: ( a pritom ne znamo da ima nedozvoljenih sredstava).. Ako ne razumes izreceni stav, onda nista..
                  I sam verujem da nema nicega nesportskog( ali se istina pojavi nekad sumnja kada se pogledaju neki momenti petog seta i posle vise od 4 pa i vise sati meca)..
                  Eh da je McEnroe imao ovakva energetska pica i one gelove sto se jedu.. Mozda bi i sa desnom pokusao "u pravcu sudije"..

                  Nadam se da je tenis kao sport cist, ali ne mislim da je to "sveto pismo" i nedodirljivo..

                  BB: posto Ti je 16 post, onda verujem da je to glavni razlog da "ovo" povezujes sa Novakom( sa kim nema veze)..
                  Last edited by Panchev9; 28-08-11, 22:04.

                  Comment


                  • Ko je banovan?
                    Ko je provocirao da se Novak dopinguje? Panchev (kog si citirao) je jedan od najvecih Novakovih navijaca na ovom forumu... ;)

                    Comment


                    • Originally posted by BratBugarin View Post
                      ZNAMO da ih nema! Nemas pravo ni ti da sumnjas u medjunarodne organizacije koje se bave kontrolom dopinga! Imala bi pravo ako bi imala dokaza za sumnju ali posto ih nemas onda te m,olim da ne postavljas takve stvari.
                      Uopste nema potrebe da budes tako agresivan i da pises velikim slovima.
                      To je jedno, a druga stvar je da je cinjenica da ne znamo da li ima dopinga, kao sto niko nije znao da je Agasi koristio drogu dok on to nije napisao u svojoj knjizi, tako ni mi sad ne znamo da li se neki teniser dopinguje ili ne.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Mislim da se mnogo stvaro ,promjenilo u tenisu ,tokom godina ,krenuvši od tehnologije kaja je napreovala ,do samih igrača ,mogu d kažem da su se podloge usporile i da nije to kao što je nekad bilo ,ali ja opet kažem nekada su bili serv and volley igrači i brza podloga je njima izuzetno odgovarala ,jer sa svojim servisom oni steknu prednost onda na mrežu i gotov poen,bilo je i šljakaša naravno i tenisera koji su imali fine razmjene,ali to nije bilo na tolikom nivou kao što je to danas,mogu da kažem ,da je ljepota tenisa u onome što igrač osjeća i na taj način nama prikazuje ,da je ljepota ta sama njegova igra ,sjetimo se predivnih volley Sampreasa ,odličnih sevisa ,jako dobrog forhand kod Agassija,prelijepog jednorućnog beckhanda kod Landla,odlične igre jako talentovanog i eksplozivnog Jhon Mcenroe,koji je morao uvijek da odreagujei koji se vejčito svađao sa sudijama,Borisa Beckera ,koji je radio mnoštvo toga da vrati lopticu ,pa čak se i bacao po terenu,mislim da sve ovo čini tenisere drugačijim i da svako od njih prikazuje tenis na svojstven način,i da to ne treba mjenjati ni zbog podloge a niti podlogu zbog tenisera ,jer lagano se prilagotiti nečemu ako to ti zaista voliš i radiš zato što to želiš da radiš.Mislim da promjena određenih stvari u tenisu odnosi onaj sjaj koji je nekada imao i zato nije vrijedno ubrzati podlogu radi Sampreas 1996 da bi imao taj slam u svojoj kolekciji ,kada ćeš odmah nauditi drugima jer nisu navikli na takav ritam igre ,ili nije vrijedno usporiti USO ,kada su igrači koji su na tim podloogama navikli na potpuno nešto drugo.Mislim da će se teniser prilagoditi jer moraju ,ali to dosta gubi na značaju ,i to više nije ono što je nekada krasilo taj teren,tenis je doživo mnogo promjena za sve ove godine ,one koje su bile bitne i one koje su bile potpuno e bitne ali ja bih volio da se vraćamo na početak ,jer tada je bila čar a ne da idemo dalje u beznađe i da gubimo ,ono što krasi ovaj sport(bijeli sport).
                        http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                        Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                        Comment


                        • Originally posted by Panchev9 View Post

                          Nadam se da je tenis kao sport cist, ali ne mislim da je to "sveto pismo" i nedodirljivo..
                          Niko ne kaze da je to sveto pismo ali treba imati malo digniteta pa diskutovati samo o stvarima za koje imamo potvrdu da su tacni a ne o insinuacijama koje samo mogu dovesti do svadje. To sto ti "tvrdis" je neargumentovana i neutemeljena sumnja pa o tome ne zelim ni da diskutujem.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Uopste nema potrebe da budes tako agresivan i da pises velikim slovima.
                            Je li? Samo je jedna rec podvucena: znamo! I to s razlogom.
                            A sto si ti onako reagovala na moju preporuku da se ne dozvoli neutemeljena diskusija?

                            Comment


                            • Originally posted by BratBugarin View Post
                              Niko ne kaze da je to sveto pismo ali treba imati malo digniteta pa diskutovati samo o stvarima za koje imamo potvrdu da su tacni a ne o insinuacijama koje samo mogu dovesti do svadje. To sto ti "tvrdis" je neargumentovana i neutemeljena sumnja pa o tome ne zelim ni da diskutujem.
                              Zasto si druskane uopste i poceo sa diskusijom?
                              Kao sto ti imas svoje misljenje, tako i ja imam moje i tako ti je to..
                              To koliko mi znamo( velika vecina) o stvarima oko tenisa: ne znamo bas mnogo..
                              Uzdravlje

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                To je jedno, a druga stvar je da je cinjenica da ne znamo da li ima dopinga, kao sto niko nije znao da je Agasi koristio drogu dok on to nije napisao u svojoj knjizi, tako ni mi sad ne znamo da li se neki teniser dopinguje ili ne.
                                Sto se tice ove druge tvrdnje na to sam vec odgovorio.

                                To sto ti tvrdis da ne znamo da li ima dopinga kod No1eta (izmedju ostalih) ne sluzi ti na cast i samo me tera od sajta na kome si ti administrator.

                                To sto je Agasi napisao u svojoj knjizi je cinjenica i o njoj treba diskutovati ali ne sme se ovaj slucaj generalizovati ili, ako hoces, ne stavljaj Federera u isti kos sa njim!

                                Comment

                                Working...
                                X