Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Od sledeće godine i publika će davati svoj doprinos u izboru za Hall of Fame

    https://www.usatoday.com/story/sport...lass/37541877/
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Nisam sigurna, mislim da je odgovor -niko.
      Nemam ni ja kuglu,samo sam uporedila igrače koji trenutno pokazuju najviše potencijala/talenta u toj generaciji.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Mislim Tomic?

        Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • Ček,ček Zverev je 1997...
          I možda je Kirjos ili je imao mesec-dva preko 21..
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Delpotro, Čilić ako se računa generacija 1988, Tomić isto možda, ne znam za Nishikorija.
            Last edited by mark !t zer0; 21-08-18, 00:10.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Originally posted by amnesiac View Post
              Naravno, kad se postavi konkretno pitanje, slijedi opšta priča da se sve obesmisli.

              Ja nemam kristalnu kuglu, ne znam što će se dešavati u budućnosti. Hoće li pomenuti igrači napredovati ili ne, ja ne znam. Pišem o trenutnom stanju na ATP listi. Ali, hajde da malo proširimo vidike jer se govori o tome kao da neki igrači (kukavci) nijesu mogli od vaskolike konkurenkcije prići najboljima. Zaboravimo što je Tsitsipas 15. na ATP listi i što je Šapovalov 27. kao i njihovih 20, odnosno 19 godina i 4 mjeseca.
              Konkretno pitanje:
              Ko je između generacija 1988. i 1997. do 21. rođendana ušao u top 30?
              Eto, dao sam godinu i 15 mjesta na listi fore u odnosu na Tsitsipasa.
              Samo sagledavam širu sliku i zašto su se neke stvari desile. Ako sam nešto slagao i napisao neistinito slobodno navedi, nemam uopšte problem s tim. Proboj je svakako olakšan uslijed logičnog pada jedne cijele generacije pomognutog brojnim povredama. Po meni je sramotno da Dimitrov osvoji nešto bitno i eto on ima završni (Rafaelo nema) samo zato što je sve izbjegao i poklopilo mu se, a možemo se lagati da bi osvojio nekad ranije sa istom tom igrom.

              Bez da gledam listu ranije vjerujem da su to sigurno bili Del Potro i Čilić i bez da im daješ fore godinu dana, rano su se pojavili. Ne znam za Nishikoria, imao je i on neki rani izlet, ali ne mogu se sjetiti, on je vazda bio staklen. Za ovu dvojicu sam siguran. U to vrijeme top 50 je bio duplo kvalitetniji od ovog sad, nisi mogao čekati pad bezbroj igrača da napreduješ.

              Edit sad vidim da mark odgovorio slično.

              Comment


              • Moram još jedan post da se ne nastavljam sutra. Ako su generacije 81-87 bile multitalentovane izbacile par legendi, bezbroj odličnih igrača, nije li to otežavajuća okolnost za ove iza njih? Mora se tako gledati, a ne godište ovo ima toliko, godište ono toliko i to je to. I Raonic je s 20 ušao među 30, šta to uopšte znači nije mi najjasnije.

                Comment


                • Originally posted by Marija81 View Post
                  mi očekujemo previše, a za to su kriva trojica najvećih ikada...postavili su standarde...
                  Zamislite u budućnosti 50 mečeva Cicipasa protiv Šapovalova...
                  Ili da Zverev i Kirjos igraju finale GS od skoro 6 sati...
                  Nema šanse...
                  Pa i nema. Upravo u tome i vidim neki razlog da se opravdano nadam nekim novim carobnjacima. Jer prirodna selekcija je divna stvar.. Ako je konkurencija na vrhu slaba, nema sanse da se ne pojavi neka usijana glava koja ce shvatiti da moze da bude novi gazda. Koja ce sebi reci: "Jbt, ovi su puni rupa, ja bih sve mogao da ih pokidam, samo da poradim malo na sebi.." I eto ti ga neki novi Sampras, Federer i sl.

                  Comment


                  • Originally posted by Weltschmerz View Post
                    Ja mislim da će Zverev da izdominira kada ovi još malo ostare i počnu da se povlače. Jedino ako se pojavi neki novi klinac, ovo sad je jad i beda.
                    Dva Kanadjanina ce da dominiraju kad se oni povuku.

                    Comment


                    • Ko zna šta će biti za šest, sedam, osam godina kad ne bude nijednog od ove trojice. Vrlo lako može da se desi da neki klinac koji ima sada 13,14,15 godina preuzme njihovu dominaciju.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by notorious View Post
                        Naravno da je mladima mnogo olakšano zadnje 2 godine i da ih ne bi bilo na mapi prije 5-6. Traje proces rodnog lista kao glavnog aduta gdje čak i jedan Zverev dođe na 3 mjesto, a ne bi prišao četvorici ranije, ne može ni sad na najvećim turnirima. Ostali tek nisu za komentarisanje i mirno će sačekati da se ovi povuku i onda počnu dokazivati klasu na najvećoj sceni. Da je sve ovako najbolji je primjer Dimitrov koji je čak osvojio završni turnir, bio je najbolji od najboljih prošle godine Nije im samo olakšano izostankom i problemima 4 najbolja, Wawrinka, Nishikori, Tsonga, Berdych, Monfils, Ferrer i mnogo još dobrih igrača su van toura, osakaćeni povredama ili za penziju i normalno je da dolaze na 20-30 mjesto i bliže, nisu invalidi, jedan Krajinović došao na 25-26, Džumhur i slični. Mnogo je lakše nego ranije, kao i Novaku osvojiti Cincinnati ove godine da se ne lažemo. Ranije je igrao i bolje pa nije mogao do titule.
                        Sačekao bih te mlade i narednu godinu na GS turnirima da se izvuče zaključak i ima li uopšte razlike između njih i lost generacija koje su postale lost zahvaljujući nikad boljoj konkurenciji u samom vrhu.
                        Ja na to ne gledam gde bi bili da su rodjeni nekoliko godina ranije. Jer jednostavno nisu. Evo proslo je 11 godina od kada je Novak bio klinac sa 20 i jos uvek se niko nije pojavio sa slicnim rezultatima. Imali smo tada njega pa i Mareja (doduse sa nesto slabijim) i nakon njih dvojice svi ostali klinci koji su dolazili na najvecu scenu nisu bili u stanju da pridju makar blizu tako necemu.
                        Ima vise faktora zasto!
                        Prvo i osnovno, lestvica je podignuta suvise visoko. Neko kao Novak, pa i kao Endi se ne radja bas svake godine.
                        Drugo, generalno u tenisu se starosna granica pomera i period u kom igraci ostvaruju najbolje rezultate takodje. Vise nemamo tinejdzere sa slemovima na primer, ali zato imamo 30+ iigrace. I normalno je da ce uz kvalitetan rad, trud, zalaganje i neciji talenat da ispliva na videlo, ali kasnije .
                        Trece - nemaju klinci kad da dodju na red, da primirisu slemu. Jer su ovi glavni izgleda kaparisali sve za narednih koliko godina... E to je problem kada imas u jednom periodu trojicu koji su po rezultatima a bogami i igri u top 5 svih vremena. Uniste ti mlade narastaje - rezultatski, psihicki - ubiju u pojam. Mogu oni svojim prisustvom mnogo vise da doprinesu, motivisu, nauce, stvore ... Ali njih trojica pate rezultatski i te kako jedan od drugog, a kamoli golobrada teniska tek ispiljena decurlija - koliko god talentovana bila...

                        Jbg ima Zverev Sasa srece sto je dobrano mladji, ali on kao sto sam to i ranije pisao u ovom periodu koji je pred njim mora prvo da nauci kako da dobija iole teze protivnike na slemovima. On do ovih najvecih nikada nije bio u stanju da dogura.
                        Ovog malog Sapovalova i Cicpasa (Cicibana) cemo tek da vidimo, za njih ima malo vise vremena.
                        Cunga Lunga koliko god bio gotivan, mora da poradi na fizikalijama, da ne zavrsi kao Nisikori.
                        Last edited by Sandugp; 21-08-18, 07:08.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Ma nema promil sanse da je Madrid sporiji od MC, znaci ni promil sanse.
                          OVAKO

                          Comment




                          • sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Zanimljivo ni na jednoj nema Novaka

                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Prijavio je zvanično samo Šangaj još i Pariz, videćemo, ali mislim da neće ići na neku od ove dve 500-ce i ne treba mu to ove godine, iako ima u Pekingu/Kini mnogo navijača
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X