Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja ga neizmerno volim ali mu ne mogu oprostiti sto je bio onolika budala i sto recimo nije imao Nadalovu robotiku i radne navike jos od starta karijere, sa onolikim talentom. U principu je sve sto je moglo da podje naopako na kraju i poslo, da u finalu Rolan Garosa vise brines o perici nego o mecu, da prvo osvojis Vimbldon, i da u prokeltu Australiju ne odes do 1995., a onda ih polupas da ne znaju sta ih je snaslo. Sve je imao jos od samog pocetka, velika finala u svim uslovima i velike pobede u vaznim mecevima ali je jednostavno ostao nedorecen, i to ga je izvadio zenit karijere

    E da, da ne zaboravim da je pred istorijski Rolan Garos 1999. sa Gilbertom dosao u Pariz u subotu, jedva se nakanio da ga uopste igra!

    Drugacija bi prica bila da se od pocetka maksimalno posvetio tenisu, da je nasao neku dobru devojku a ne onu pijavicu, i da je na terenu drzao koncentraciju kao u mecu 1/4 US Opena 2001., gde ni on ni Pit za 3 i po sata nisu rec progovorili ili izgubili fokus
    Last edited by ClayWarrior; 27-09-15, 14:30.
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Da, onaj poraz od Gomeza u finalu RG, to mi spada u jedan od najtezih, najgorih mogucih poraza omiljenih mi igraca u finalima. Tipa Rios od Korde na AO 98 (mozda su mi najteze pale sve te okolnosti jer je bas pociscen) ili Safin od Johansona 2002 na istom turniru, Novakov od Mareja 2012 na US
      Ali opet prvo mesto mi dele mi je Ivanisevicev od Samprasa 98 W i Novakov od Vavrinke ove godine na RG.
      Pisem sada samo o finalima, a bilo je jos nekih poraza oko kojih sam se bas iznervirao, u ranijim stadijumima najvecih turnira.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Goran je za 10 minuta unistio sve sto je gradio cetiri i po seta, a stvarno je igrao dobro i imao sansu. Ja ne znam da je neki mec toliko onesposobio nekog igraca, bukvalno 3 godine nije mogao da se sastavi, ali je samim tim bajka iz 2001 jos lepsa

        Imam nekih 10 dana slobodno pa ne znam gde cu pre, a ako zavrsim ovo prokleto brojanje razmena sa ovogodisnjih Slemova sredicu finala Vimbldona iz 1998. i 1999., nece mi trebati mnogo
        Last edited by ClayWarrior; 27-09-15, 15:54.
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • svaka cast agasiju na kompletiranju slemova... ali ne treba sada sjeci vene na taj RG. nije to bas toliko cudo nad cudima, bar ne ako se pogleda koga je imao preko puta mreze ne tom slemu.

          runda - rejting - ime - rezultat

          F - 100 - Andrei Medvedev - 16 26 64 63 64
          SF - 30 - Dominik Hrbaty - 64 76(6) 36 64
          QF - 140 - Marcelo Filippini - 62 62 60
          R16 - 4 - Carlos Moya - 46 75 75 61
          R32 - 158 - Chris Woodruff - 64 64 63
          R64 - 81 - Arnaud Clement - 62 46 26 75 60
          R128 - 38 Franco Squillari - 36 75 75 63

          u QF tada 140. igrac svijeta u SF 30. a u F 100. moja iz R16 jeste bio branilac titule tada i br4 ali je odmah nakon tog RGa ispao iz top10 (nesto kao cilic nakon USO) a te 1999 nije osvojio ni 1 titulu dok je godinu zavrsio kao br23.

          evo recimo, rafa ove godine u QF je ipak veca prepreka nego moja 1999. u R16. a zamislimo da su noleta u SF i F umjesto preporodjenog mareja i ludog vave sacekali neki 30. i 100. igraci sa liste kojima su ta SF i F i daleko najveci uspjeh karijere na bilo kom slemu.
          Last edited by talicni; 27-09-15, 16:26.

          Comment


          • Originally posted by talicni View Post
            svaka cast agasiju na kompletiranju slemova... ali ne treba sada sjeci vene na taj RG. nije to bas toliko cudo nad cudima, bar ne ako se pogleda koga je imao preko puta mreze ne tom slemu.

            runda - rejting - ime - rezultat

            F - 100 - Andrei Medvedev - 16 26 64 63 64
            SF - 30 - Dominik Hrbaty - 64 76(6) 36 64
            QF - 140 - Marcelo Filippini - 62 62 60
            R16 - 4 - Carlos Moya - 46 75 75 61
            R32 - 158 - Chris Woodruff - 64 64 63
            R64 - 81 - Arnaud Clement - 62 46 26 75 60
            R128 - 38 Franco Squillari - 36 75 75 63

            u QF tada 140. igrac svijeta u SF 30. a u F 100.
            Eh kada bi Novak sada imao takve rivale
            Ali realno to se Agasiju samo vratilo za one poraze od Gomeza i Kurijera. Jer je zasluzio titulu na RG.
            Kao sto ju je realno i Novak zasluzio ali je doziveo da pored Rafaela Nadala jedan Vavrinka (uz duzno postovanje) ima RG a on nema. Ima jos vremena, verujem da ce dizati pehar makar jednom tamo.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Ako cemo realno isto sto se tice Agasijana i ona finala na AO 2001 i 2003 su "smesni" protivnici, ali ja nemam nista protiv toga. Mora nekada da ti naleti i underdog
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • samo kazem da nije njemu bilo bas tako tesko da kompletira slemove (tim RGom) kako se to ovdje pomalo predstavlja. noletov svaki osvojeni slem je kud i kamo tezi od ovog RGa a i svaki noletov RG je vjerovatno imao daleko tezi zreb nego kojeg je agasi morao preci do svoje titule i tog kompletiranja slemova.

                Comment


                • Originally posted by talicni View Post
                  samo kazem da nije njemu bilo bas tako tesko da kompletira slemove (tim RGom) kako se to ovdje pomalo predstavlja. noletov svaki osvojeni slem je kud i kamo tezi od ovog RGa a i svaki noletov RG je vjerovatno imao daleko tezi zreb nego kojeg je agasi morao preci do svoje titule i tog kompletiranja slemova.
                  Pod kompletiranjem GS se ne racuna samo taj RG vec i W koji je osvojio i AO i US a osvojiti sva 4 najveca turnira u vreme kada je razlicitost podloga bila izrazenija nego sada (brzina i odskok) je ipak za nijansu teze nego sada. Bas zbog prilagodjavanja igre odredjenoj vrsti podloge.
                  Sto se konkurencije tice tu je Novak imao jednu nesrecu, a to je Rafael Nadal. Jer preko najboljeg sljakasa svih vremena uzeti jedini GS na sljaci je ultimativno tezak izazov. Nadajmo se da ce mu u nekom skorijem periodu (makar jednom u narednih nekoliko sezona koje ce provesti na svetskom vrhu) to poci za rukom-reketom.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • veca je prepreka daleko jaca konkurencija nego razlika u podlogama. ovo koga je agasi pobijedio do titule RGa je smijesno ako uporedimo sa noletovim zrebovima na istom turniru. slemove je kompletirao tim RGom jer je to bio tada jedini koji mu je falio (bas kao i sada noletu) i da nije imao ovakav zreb tesko da bi bio "kompletan". ni na svoja 2 osvojena USO nije bas imao nemoguc put... bar ako uporedimo sa noletovom konkurencijom (agasijev ni 1 protivnik na putu do titula nikada nije osvojio USO dok je nole 2011. morao preko feda (5) i rafe (2), a 2015. preko cilica (1) i feda (5)).

                    USO '99

                    F- 7 - Todd Martin - 64 67(5) 67(2) 63 62
                    SF - 3 - Yevgeny Kafelnikov - 16 63 63 63
                    QF - 136 - Nicolas Escude - 763 63 64
                    R16 - 52 - Arnaud Clement - 64 64 63
                    R32 - 87 - Justin Gimelstob - 61 46 63 64
                    R64 - 124 - Axel Pretzsch - 63 62 61
                    R128 - 102 - Nicklas Kulti - 60 61 63

                    USO '94

                    F - 4 - Michael Stich - 61 76(5) 75
                    SF - 9 - Todd Martin - 63 46 62 63
                    QF - 14 - Thomas Muster - 76(5) 63 60
                    R16 - 6 - Michael Chang - 61 67(3) 63 36 61
                    R32 - 13 - Wayne Ferreira - 75 61 75
                    R64 - 108 - Guy Forget - 63 75 67(5) 62
                    R128 - 327 - Robert Eriksson - 63 62 60


                    ali naravno da mu je RG neprevazidjen sto se tice usera kod puta ka tituli. i naravno da nije samo RG dovoljan da se kompletiraju slemovi ali je NEOPHODAN i da nije osvojio njega (a i te kako ga je ukakilo tada) ostao bi nekompletan bez obzira na to sta je sve osvojio na drugim slemovima.


                    zbog toga mi je i jako glupo kada citam na nasim forumima gdje mnogi prizeljkuju noletu recimo najjaceg rafu na RGu jer eto nije to to ako ne osvoji preko njega i kao bila bi uvjek sjena.... i sta ti znam. nije mi jasno zasto nole mora uvjek najtezim putem da bi mu se priznali uspjesi. na kraju krajeva se samo titule broje a kako si dosao do iste se brzo zaboravi (mada se naravno legendarni mecevi bolje pamte i naravno da je ljepse ako je teze ali bi mi puno draze bilo da se i noletu po nekad nesto poklopi i da do nekih jako znacajnih rezultata dodje i na malo laksi nacin).
                    Last edited by talicni; 27-09-15, 16:36.

                    Comment


                    • Rafa

                      `Već se polako pripremam za narednu sezonu i mislima sam u njoj. Glavni cilj je da u naredna dva mjeseca dostignem najbolju moguću formu što je brže moguće. Nakon pobjede u Davis Cupu, namjeravam nastaviti sa pobjedama i u narednim turnirima bez obzira što podloge na kojima se igraju nisu baš najbolje za moju igru. Uslovi u Šangaju i Pekingu su jako teški.`

                      Comment


                      • talicni, bitno je samo da ga Novak uzme, totalno je nebitno ko ce mu biti preko puta. Ni Federeru niko ne prebacuje sto nije preko Rafe uzeo (realno ne bi nikada ni uzeo da nije bilo Soderlinga, ali je to nebitno, kada se gleda kroz prizmu osvajaca sva cetiri).
                        Verovatno nisi pratio tenis tada, ako mislis da je Agasijev zreb na US 94 bio lagan. Pa i ovaj iz 99 (koji je svakako laksi od ovog iz 94 nije niti malo naivan).
                        Uvek ce biti nekih laksih zrebova, setimo se Mareja na W 2013 (na papiru jedan od najtezih mogucih, a ispostavi se da je bio lagan da laksi ne moze biti), pa i na US godinu dana pre toga. Cak je i Novak ovaj US open imao smejuriju od zreba do finala. Pa mu je na primer i na W uleteo smesni Gaske u 1/2 i slicno, da ne nabrajam. Ali to ne sme ni malo da umanji njegov uspeh, kao sto ne sme ni Marejev, pa ni Agasijev. Jer Andre je baseliner koji je osvojio W pocetkom 90-ih, a znamo svi dobro kakva je trava tada bila i kako je to servis-volej igrace favorizovalo tamo. To je po meni jedan od najvecih podviga u tenisu. Videli smo cim su usporili tu istu travu (nakon Goranovog osvajanja W - koja je cak i tada bila za nijansu sporija od one sa pocetka 90-ih) odmah su drugaciji tipovi igraca poceli da osvajaju W. Hjuit - defanzivni baseliner-kontra-puncher, zatim Federer all round igrac, pa Nadal, Novak i Marej. Znaci niti jedan servis volej igrac (stavise taj stil je poceo lagano da "izumire" sada ga vise i nema, sem nekih usamljenih primera).
                        Meni je bitno da Novak uzme RG. Ne mogu da se slozim sa nekima ovde koji pricaju-pisu da mu i ne treba da je vec veliki i bez njega i slicno. Naravno da je veliki, ali mu i te kako treba. Najvise zbog toga sto ga je zasluzio isto kao sto ga je i Agasi zasluzio isto kao sto ga je i Federer zasluzio. U koliko ima neke kosmicke pravde on ce ga uzeti kad-tad. A ko ce mu biti protivnici, to mi je najmanje bitno (kao sto je verujem i tebi) samo da ga on osvoji.
                        Last edited by Sandugp; 27-09-15, 23:29.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Iz ove moze da se zakljuci samo jedno, za 15-20 godina neko spominjati kako je Noki osvojio sva 3 slema 2015. u presmesnoj konkurenciji, oni koji su gledali ce pokusavati da dokazu suprotno i govorice kako je on igrao odlican tenis, ali klinci ce biti glasniji.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Iz ove moze da se zakljuci samo jedno, za 15-20 godina neko spominjati kako je Noki osvojio sva 3 slema 2015. u presmesnoj konkurenciji, oni koji su gledali ce pokusavati da dokazu suprotno i govorice kako je on igrao odlican tenis, ali klinci ce biti glasniji.
                            Barem će se za WTA govoriti suprotno

                            Comment


                            • Originally posted by talicni View Post
                              a kako da ih poredim ako kazem da je konstatnost noleta otako imamo big4 uticala na to da on stalno dolazi do svojih rivala ne bitno o trenutnoj formi dok sa ovima to i nije slucaj? i da oni shodno tome igraju sa noletom preteznoo kada su u naj formi ili na svojim omiljenim podlogama jer tada i dodju do njega dok je on gotovo uvjek tu. i da tako imamo noleta koji ili je ili nije u naj formi dok su mu protivnici mnogo cesce u najformi u medjusobnim mecevima nego sto nisu. odatle i prezastupljenost sljake u h2h sa rafom, 20/44 iliti 45,5%, i ispodzastupljenost iste recimo u h2h sa marejem, 3/28 iliti 10,7%!

                              nole se sa ovima sastao 114 puta
                              fed sa ostalima 100 puta (od toga 42 sa noletom)
                              rafa 98 sa ostalima (od cega 44 sa noletom, 45%)
                              marej 74 sa ostalima (od toga 28 sa noletom 38%)
                              To jako potvrdjuje Novakovu konstantnost.

                              Za GS-ove to ide:
                              nole se sa ovima sastao 35 puta
                              fed sa ostalima 31 puta (od toga 14 sa noletom, 45%; sa Nadalom 11)
                              rafa 33 sa ostalima (od cega 13 sa noletom, 39%; sa Federerom 11)
                              marej 23 sa ostalima (od toga 10 sa noletom 43%)

                              Za hard to ide:
                              nole se sa ovima sastao 75 puta
                              fed sa ostalima 68 puta (od toga 31 sa noletom, 46%; sa Nadalom 15)
                              rafa 47 sa ostalima (od cega 21 sa noletom, 45%; sa Federerom 15)
                              marej 56 sa ostalima (od toga 23 sa noletom 41%)


                              Za sljku to ide:
                              nole se sa ovima sastao 31 puta
                              fed sa ostalima 23 puta (od toga 8 sa noletom, 35%; sa Nadalom 15)
                              rafa 42 sa ostalima (od cega 20 sa noletom, 48%; sa Federerom 15)
                              marej 10 sa ostalima (od toga 3 sa noletom 30%)

                              po ocekivanju, Nadal je najkonstantniji na sljaci.

                              Na travi su jako izjednaceni.

                              Finala:
                              nole se sa ovima sastao 50 puta
                              fed sa ostalima 44 puta (od toga 16 sa noletom, 36%; sa Nadalom 20)
                              rafa 46 sa ostalima (od cega 22 sa noletom, 48%; sa Federerom 20)
                              marej 24 sa ostalima (od toga 3 sa noletom 30%)

                              ---------------------------

                              Da li je nova anketa javna? Ne mogu da vidim glasove.
                              Last edited by NI; 27-09-15, 18:51.

                              Comment


                              • svako je glasao za sta je htjeo... neko po sistemu ko misli da bi bio bolji u mudjusobnom duelu, neko po tome ko je kompletniji, neko po tome ko ima veca damu.... itd... ja sam glasao po onomke sto je po meni jedino objektivno mjerilo na koje ne utice umjetnicki dojam, a to je ko je imao uspjesniju karijeru (s tim da se nadalu racuna samo ono do sada ostvareno). a to bi trebalo biti exaktno (bez mjesanja kako bi se ko snasao u kojoj eri i sa kojim protivnicima... znaci cisto sta ima jedan a sta drugi od ostvarenog u tenisu, i sta bih ja nekom bliskom i dragom vise zelio da ostvari).

                                Comment

                                Working...
                                X