Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije tada bilo protivnika tipa danasnjeg Djokovica, to NI konstantno pokusava da ti objasni.
    Smanji malo kafu Bojana nije zdravo toliko
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Jao jao jao. Jos uvijek se sjebajem na ovakvu pricu o Fedovim najboljim mecevima u zadnjih godinu dana kao da su mu najbolji ikad.

      Role sa 27 godina bi ovog Novaka bejglovo svaki dan na bilo kojem hardu. Onakav FH koji je on sutao nije ni Gonzales imao. FH paralela, ili famozni inside in je bio najjaci udarac na svijetu u tom trenu, Federer trademark kojeg je izvodio iz skoka sa nenormalnom preciznoscu i jos nenormalnijom brzinom.

      Gokaro ti si imao za 12 godina pomak na 100m od 0.4 sekunde, a za taj trk ti treba 13 sekundi u prosjeku, teniski mecevi u prosjeku traju 2 sata o cemu mi onda pricamo ovdje.

      Usput samo da spomenem da babuka nikad dosadnog meca nije odigrao, ovo sto Novak igra u zadnje vrijeme smara sviju.
      Last edited by maliajnstajn; 06-04-15, 11:26.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Nije tada bilo protivnika tipa danasnjeg Djokovica, to NI konstantno pokusava da ti objasni.
        Smanji malo kafu Bojana nije zdravo toliko
        Odoh sad na pauzu, na kafu, jer ste vi previse tvrdoglavi

        A teoriju o weak eri treba nekom drugom da prodajete, kod mene nece upaliti jer ako je ono bila weak era, ovo sad je jos slabije.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Smanji malo kafu Bojana nije zdravo toliko
          Apsolutno. To je prijateljski savjet Bojana.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Odoh sad na pauzu, na kafu, jer ste vi previse tvrdoglavi

            A teoriju o weak eri treba nekom drugom da prodajete, kod mene nece upaliti jer ako je ono bila weak era, ovo sad je jos slabije.
            Da da, kako da ne
            Aj lepo se provedi
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Odoh sad na pauzu, na kafu, jer ste vi previse tvrdoglavi

              A teoriju o weak eri treba nekom drugom da prodajete, kod mene nece upaliti jer ako je ono bila weak era, ovo sad je jos slabije.
              Da, Safin, Hjuit i Nalbandijan su bolji igrači od Rafe, Novaka i Mareja. Dobra ti ta logika.

              Originally posted by maliajnstajn View Post
              Role sa 27 godina bi ovog Novaka bejglovo svaki dan na bilo kojem hardu.
              Misliš bagelovao bi ga u jednom setu ili u oba dva?
              Last edited by goku; 06-04-15, 11:35.

              Comment


              • Ja bih digla odavno ruke, kada već nemate šanse da je pobedite...mislim ubedite.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Nije poenta da je ubedim, jer znam da je to nemoguce, da bi nesto priznala nama mora prvo sama sebi da prizna a taj film necemo gledati.
                  Poenta je da se zezamo i kroz taj zez pokazemo svima koliko nije u pravu (barem sto se mene tice)
                  Gokaro oba-dva je u stvari cetiri
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by goku View Post
                    Da, Safin, Hjuit i Nalbandijan su bolji igrači od Rafe, Novaka i Mareja. Dobra ti ta logika.



                    Misliš bagelovao bi ga u jednom setu ili u oba dva?
                    Od ovih levata trenutnih David Nalbandian bi bio prvi igrac svijeta, a Safin da ga je barem malo bolio kurac za tenis ubio bi pola ovog sadasnjeg tura bez da se oznoji ili polomi reket.

                    I ne bi ga bejglovo u oba seta, ali one ispade ko smeta mu sunce, muka mu, vuce se po terenu kaznjavao bi setovima od 6-1 ili 6-0 sigurno. Izvukao mu se na Wimbyu prosle godine kad je imao taj period u petom setu, ali u Fedovom prajmu ne bi se ni okrenuo mec bi gotov bio.

                    Dizete Novaka u kultnu figuru ovdje, pojacavate njegov status tako sto covjeka koji je definitivno najbolji svih vremena karakterisete da protiv Novaka igra meceve karijere nakon 1200+ meceva. Jeste Novak fantastican, ali ni do koljena Roletu.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Od ovih levata trenutnih David Nalbandian bi bio prvi igrac svijeta, a Safin da ga je barem malo bolio kurac za tenis ubio bi pola ovog sadasnjeg tura bez da se oznoji ili polomi reket.
                      Boleo ih kurac bahato i tada nije im bio problem, pa su otresli najboljeg svih vremena u ne bas bezazlenim mecevima moze se reci.

                      Aj manite se poredjenja era, stvarno mi nije jasno kako ljudi ne kapiraju da je to apsolutno nemoguce pa cak i porediti tako bliska vremena kao sto su 2005,6,7 i 2013,4,5
                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • Mislim da ovde počinju da se mesaju dva pojma "lep tenis" i "kvalitetan tenis",vi ta dva pojma racunate kao jedno te isto,ali NIJE,era u kojoj su igrali Federer,Nalbandian,Hewitt,Safin,svi oni su igrali agresivno kraći poeni,dinamicniji,vise vinera,jednom recju Zanimljiviji za gledanje(mada je meni opet u ovoj eri mecevi su Zanimljiviji,al ajde),dok u ovoj sada eri teniseri poput Rafe,Novaka i Endija igraju manje dinamican,da ne kažem dosadan tenis,sa mnogo dugih razmena i vise grešaka,i onda dodje Roger koji svojom igrom pripada predjasnjom eri,a njegov jeste poezija u odnosu na ovu trojicu,ali nije nužno i kvalitetniji.Sve u svemu,sasvim je normalno da ste vise uživali u prethodnoj eri,lepsoj,ali po meni ne i kvalitetnijoj
                        Last edited by Srkisa; 06-04-15, 12:22.

                        Comment


                        • Pa zato i kazem prskalice, to su dva tenisera koja su fantasticni bili. Ubili Federera u dva jako vazna meca u njegovom prajmu i to su ga ubili u spektakularnim mecevima. Steta sto nema takvih majstora vise.
                          Last edited by maliajnstajn; 06-04-15, 12:24.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Jedino sto moze za ovu eru da se kaze da jeste mozda jedna od najzahtevnijih ikada ali to je i normalno, zbog medicine, novih treninga ishrane i ostalog. Pa koliko samo penzionisanih legendarnih tenisera je reklo kako ne moze da veruje kakav tenis se danas igra, pogotovo misleci na meceve Novaka, Rafe i Rodzera. Zato i kazem da je glupo porediti, jbga, svi smo vec istupili pricu o podlogama, nekada se igralo na 3 dobijena seta finale mastersa, drugaciji su rasporedi, reketi, bas dosta toga.

                            Meni je svakako drago sto Novak svoju eru titula zapoceo u tom nekom prelaznom periodu kada se ipak malo drugaciji tenis igrao nego danas i pokazao se i tada a pogotovo sada. Da ne ponavljamo pored kakve dvojice se izborio za ono za sta se izborio. E to vec niko ne moze da ospori, Rodzer i Rafa JESU u top10 u istoriji(hajde opet da se ogranicimo na open eru(tj. ako gledamo open eru onda su svakako TOP5)) i on je preko njih dvojice poosvajao gomilu a cak ima sansu i da ima pozitivan H2H sto je neverovatan uspeh.

                            Zato i ne cenim uopste Dimitrova, Raonica i donekle Nishikorija jer se po meni uopste nisu dokazali tamo gde je trebalo i kada je trebalo.

                            Hvala bogu nazire se neka svetlost, ove nove mlade nade stvarno za sada imaju sta da kazu
                            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                            Comment


                            • To sam ja ovde napisala pre neki dan, ove mlade nade ce da pregaze Dimitrova, Raonica kao plitak potok.
                              Oni ce sledeci da vladaju tenisom, a jedino sto je eventualno moguce je da godinu,2 imamo neki prelazni period kad se nece znati ko pije a ko placa.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp View Post
                                Gokaro oba-dva je u stvari cetiri
                                Na to sam i mislio 6:0, 6:0, 6:0, 6:0. Malo je 6:0, 6:0 s obzirom kakav je Fed igrač bio u prajmu.

                                Originally posted by maliajnstajn View Post
                                Od ovih levata trenutnih David Nalbandian bi bio prvi igrac svijeta, a Safin da ga je barem malo bolio kurac za tenis ubio bi pola ovog sadasnjeg tura bez da se oznoji ili polomi reket.

                                I ne bi ga bejglovo u oba seta, ali one ispade ko smeta mu sunce, muka mu, vuce se po terenu kaznjavao bi setovima od 6-1 ili 6-0 sigurno. Izvukao mu se na Wimbyu prosle godine kad je imao taj period u petom setu, ali u Fedovom prajmu ne bi se ni okrenuo mec bi gotov bio.

                                Dizete Novaka u kultnu figuru ovdje, pojacavate njegov status tako sto covjeka koji je definitivno najbolji svih vremena karakterisete da protiv Novaka igra meceve karijere nakon 1200+ meceva. Jeste Novak fantastican, ali ni do koljena Roletu.
                                Da skratim diskusiju.

                                Federer je i po meni najveći svih vremena. Igra tenis kakav niko nije igrao. U poređenju sa njim Novak igra dosadno.

                                Ali isto tako u vremenu u kojem je dominirao nije imao dostojne protivnike. Kada su se pojavili nije više bio tako dominantan. 2008 godina je ta nulta tačka kada je konkurencija stasala. Novak osvaja AO, Nadal prvi slem van RG, W direktno preko Feda. Fed je imao tada samo 26 godina. Do tad je osvojio 13 slemova, od tada samo 4, od toga na 2 nije bilo povređenog Rafe.

                                Priča ti je šuplja ajnštajne mali i mnogo si nerealan čovek.
                                Last edited by goku; 06-04-15, 12:57.

                                Comment

                                Working...
                                X