Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Djokovic zeli da traje koliko Federer, to mu je cilj kaze. Rekao je da se odicno osjeca i da se nada da u sebi ima jos 4-5 godina ovog ili slicnog nivoa.

    Krajicek probao da dovede Djokvica, Vavrinku i Berdiha posle Federerovog otkazivanja ali su ga svi odbii.
    sigpic

    Comment


    • i definitivno najposvećeniji cilju zvanom GOAT ikada, pričao neki dan neki dubl teniser koliko su ozbiljniji njegovi treninzi od Rogerovim...ima tekst na tenisu dot kom

      srušena i ta teorija da mu nije stalo kao Rogeru i Rafi

      Postavlja se samo pitanje gdje će tenis kada se definitivno skonta ko je GOAT

      Comment


      • Od sredine 2014. mu je nesto kvrcnulo i postao je bas fanatik. Kod tenisera posvecenost opada kad dobiju dijete, kod njega je nenormalno porasla. Nije to samo koliko je on fizicki spreman, vec i mentalno. Nevjerovatan fokus, bas covjek na misiji.
        sigpic

        Comment


        • Odakle ti ta ideja shminka, Noki uopste ne zivi za tenis, pa nije on Nadal ili Role

          A sto se tice treninga, bas je vidljiva razlika na treningu Djokovica i Nadala sa jedne i Roleta sa druge strane, Role je mnogo opusteniji. Ali ono sto sam ja citala, kad su u pitanju treninzi van turnira, Role je nenormalan i tada trenira nekim ludackim intenzitetom
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            i definitivno najposvećeniji cilju zvanom GOAT ikada, pričao neki dan neki dubl teniser koliko su ozbiljniji njegovi treninzi od Rogerovim...ima tekst na tenisu dot kom

            srušena i ta teorija da mu nije stalo kao Rogeru i Rafi

            Postavlja se samo pitanje gdje će tenis kada se definitivno skonta ko je GOAT
            Lako je Novaku kad se ostali ne trude. Sreckovic.

            Originally posted by Vladan View Post
            Od sredine 2014. mu je nesto kvrcnulo i postao je bas fanatik. Kod tenisera posvecenost opada kad dobiju dijete, kod njega je nenormalno porasla. Nije to samo koliko je on fizicki spreman, vec i mentalno. Nevjerovatan fokus, bas covjek na misiji.
            Nije bas od serdine 2014. To je iza rodjenja Stefana. Suprotno onome sto si ocekivao, postao je posveceniji tenisu poslije rodjenja djeteta.

            Zasto? Odgovor je jednostavan. Savrseno se slaze sa Jelenom. Ni prvi ni zadnji put da dolazak djeteta digne vezu na visi nivo.
            Last edited by NI; 05-02-16, 12:41.

            Comment


            • Rekao sam sta sam imao za Cilica. I to da moze biti odlican i uglavnom los.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Zasto? Odgovor je jednostavan. Savrseno se slaze sa Jelenom. Ni prvi ni zadnji put da dolazak djeteta digne vezu na visi nivo.
                Ne znam da li si mozda otac i da li si ikada bio u 10+ godina vezi/braku ali ovo si bas onako "lupio pa ostao ziv" ;)

                Koliko god bili kompatibilni (cak i bez deteta) opasna je to "borba" sve vreme. I kod "najsavrsenijih primera" ima dosta "padova", emotivnih praznjenja, iskusenja, preispitivanja, itd...
                Jeste puni su para pa "sirotinja sa Balkana" valjda rezonuje: "heh, pa koje oni to probleme mogu da imaju???".

                Tesko je (btw bas, bas) i da ikome dolazak deteta dize vezu na visi nivo ;) sexa je daleko manje, umora i obaveza daleko vise (da spomenem "samo" 2 bitnije stavke), itd... itd... A tek cinjenica da daleko vise od Jelene i Stefana gleda Bekera i Federera npr. ne pomaze previse.
                Oni inace i bez deteta a van tenisa imaju prilicno tesan "zivotni raspored" (da da, daleko tezi i od ovih sto misle da "kod zlog gazde prosto crkvaju od 9-17 i nemaju nimalo vremena").

                Imace on naravno vrhunski zivot i kada okaci reket o klin ali ce odrastanje deteta ipak gledati na fotografijama i video klipovima. Jbg to je cena zivota profesionalnog sportiste.
                Jeca je doduse "profesionalna zena" (mada respect za majstorki osecaj u klinackim danima ;)) i cesce je sa detetom, pa je verovatno daleko ispunjenija (ali to nikada necemo znati, da li joj "nedostaje cesto" ili je "jbg bar zivim ko carica" a la Balkan/Jersey shore ;))

                Comment


                • Originally posted by dante1976 View Post
                  Ne znam da li si mozda otac i da li si ikada bio u 10+ godina vezi/braku ali ovo si bas onako "lupio pa ostao ziv" ;)

                  Koliko god bili kompatibilni (cak i bez deteta) opasna je to "borba" sve vreme. I kod "najsavrsenijih primera" ima dosta "padova", emotivnih praznjenja, iskusenja, preispitivanja, itd...
                  Jeste puni su para pa "sirotinja sa Balkana" valjda rezonuje: "heh, pa koje oni to probleme mogu da imaju???".

                  Tesko je (btw bas, bas) i da ikome dolazak deteta dize vezu na visi nivo ;) sexa je daleko manje, umora i obaveza daleko vise (da spomenem "samo" 2 bitnije stavke), itd... itd... A tek cinjenica da daleko vise od Jelene i Stefana gleda Bekera i Federera npr. ne pomaze previse.
                  Oni inace i bez deteta a van tenisa imaju prilicno tesan "zivotni raspored" (da da, daleko tezi i od ovih sto misle da "kod zlog gazde prosto crkvaju od 9-17 i nemaju nimalo vremena").

                  Imace on naravno vrhunski zivot i kada okaci reket o klin ali ce odrastanje deteta ipak gledati na fotografijama i video klipovima. Jbg to je cena zivota profesionalnog sportiste.
                  Jeca je doduse "profesionalna zena" (mada respect za majstorki osecaj u klinackim danima ;)) i cesce je sa detetom, pa je verovatno daleko ispunjenija (ali to nikada necemo znati, da li joj "nedostaje cesto" ili je "jbg bar zivim ko carica" a la Balkan/Jersey shore ;))
                  Da otac sam. I dijete je imalo izuzetno pozitivan uticaj na moj brak. Znam ne malo drugih ljudi za koje vazi isto. Znam i onih koji su razveli prije nego je dijete napunilo 2. godine. Ima nas svakakvih.

                  Konkretno, u slucaju Novaka, poslije dosta nervoznog proljeca 2014, odlicnog Uimbldona a potom daleko nnervoznijeg ljeta, imamo izuzetno smirenog, zadovoljnog i fokusiranog igraca od jeseni 2014. Ja to pripisujem sinu i stabilnom porodicnom zivotu. A ko zna mozda sam u krivu.

                  Comment


                  • Slažem se sa NIjem.Mislim da je Novak mnogo smireniji od jeseni 2014e.Da li to ima veze sa stabilnim porodičnim životom?Mislim da ima itekako.
                    U životu svakog tenisera,bitno je da sve funkcioniše idealno ili će se osetiti na terenu.
                    P.S. @NI mislim da kao roditelj kapiraš onu Novakovu nervozu s' proleća 2014
                    @Dante1986 ne bih se složila sa tobom-da li će dete podići vezu ili brak na viši nivo zavisi od toga kakva je veza bila pre dolaska deteta,a posebno se ne slažem u ovom delu
                    Imace on naravno vrhunski zivot i kada okaci reket o klin ali ce odrastanje deteta ipak gledati na fotografijama i video klipovima. Jbg to je cena zivota profesionalnog sportiste.
                    Jeca je doduse "profesionalna zena" (mada respect za majstorki osecaj u klinackim danima ;)) i cesce je sa detetom, pa je verovatno daleko ispunjenija (ali to nikada necemo znati, da li joj "nedostaje cesto" ili je "jbg bar zivim ko carica" a la Balkan/Jersey shore ;))
                    .
                    jer imam osećaj da nam između redova govoriš nešto o Jeleni?Ili grešim.Drugo,ne gleda Novak odrastanje svog deteta na fotografijama,jer većinu turnira putuje porodično.
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • The men’s grade, from AO: Djokovic was way up, Rafa way down

                      The 2006 Australian Open

                      A-plus
                      Novak Djokovic
                      The No. 1 came in as a heavy favorite at the AO and with the exception against Gilles Simon in the fourth round, when he needed to push in the fifth set, he absolutely nailed against three fine folks: Kei Nishikori, Roger Federer and Andy Murray. There are no holes. He is relentless, he can smack side-to-side and the minute he can go forward, he puts it away.
                      He owns 11 Grand Slams now, and given that he has won four out of the last five majors, in 2016, he will be seriously driven to win his first crown at Roland Garros. If he manages that, he will have a legitimate shot to win all four Slams. If he does, he’d be tied with Pete Sampras with 14 Slams. Wow!

                      A
                      Milos Raonic
                      The Canadian has improved so much in the past month: his backhand, his return, his aggression and his volley. Given that his huge serve and massive forehands, he was very close of reaching the final. He out-punched Stan Wawrinka, he smoked Gael Monfils and in the semis against Andy Murray, he was up two sets to one, but he hurt himself and then he dropped significantly, losing in five sets. Before the year started the 25-year-old said he will win a major this year. I bet he is right.

                      ...

                      http://www.tennisreporters.net/archives/13529
                      Last edited by Bulevarac; 06-02-16, 01:44.

                      Comment


                      • Johanson je nov trener Davida Gofana

                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Bodo o Djokovicevim sansama da stigne Federera

                          http://espn.go.com/tennis/story/_/id...-all-slam-mark
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Da otac sam. I dijete je imalo izuzetno pozitivan uticaj na moj brak. Znam ne malo drugih ljudi za koje vazi isto. Znam i onih koji su razveli prije nego je dijete napunilo 2. godine. Ima nas svakakvih.

                            Konkretno, u slucaju Novaka, poslije dosta nervoznog proljeca 2014, odlicnog Uimbldona a potom daleko nnervoznijeg ljeta, imamo izuzetno smirenog, zadovoljnog i fokusiranog igraca od jeseni 2014. Ja to pripisujem sinu i stabilnom porodicnom zivotu. A ko zna mozda sam u krivu.
                            Tacno tako, ima nas raznih ;)

                            Dete uglavnom "podigne vezu/brak na visi nivo" jer kanalise ljubav oba partnera ka istom ali to istovremeno znaci da za partnere ostaje daleko manje vremena/ljubavi/strasti/itd... (mozes ti pisati eseje do sutra, to je cinjenica ;)).

                            Suma sumarum... Vise je Boris doprineo njegovoj formi nego li 10 Jelena i Stefana ;)

                            Originally posted by Marija81 View Post
                            Slažem se sa NIjem.Mislim da je Novak mnogo smireniji od jeseni 2014e.Da li to ima veze sa stabilnim porodičnim životom?Mislim da ima itekako.
                            U životu svakog tenisera,bitno je da sve funkcioniše idealno ili će se osetiti na terenu.
                            P.S. @NI mislim da kao roditelj kapiraš onu Novakovu nervozu s' proleća 2014
                            @Dante1986 ne bih se složila sa tobom-da li će dete podići vezu ili brak na viši nivo zavisi od toga kakva je veza bila pre dolaska deteta,a posebno se ne slažem u ovom delu .
                            jer imam osećaj da nam između redova govoriš nešto o Jeleni?Ili grešim.Drugo,ne gleda Novak odrastanje svog deteta na fotografijama,jer većinu turnira putuje porodično.
                            Smiri feministicku stranu ;) samo "glasno razmisljam" ;)

                            Mozete da idealizujete do sutra, sve dok traje njegova karijera nije to bas tako idilicno kako se (sve o Novaku inace) i predstavlja ;)
                            On ima obaveze koje "prosecni 9 do 5 radnik" ne moze ni da zamisli. Zeznuto je sve to, kao sto rekoh na balkanu vecina to ne kapira jer misle (cak sta vise ubedjeni su) da bogatasi nemaju probleme ;)
                            Svakako nemaju balkanske (kako da platim racune, kredite, itd...) ozbiljne probleme ali sigurno imaju oscilacije kao i svi drugi.

                            Misliti da oni zive u kompletnom zenu i da meditiraju zajedno praktikujuci tantricki sex kad kod se vide je onako "malcice idolopoklonisticki" ;)

                            Novak je jednostavno postao masina, najbolji je na svetu u poslu kojim se bavi i tu se vec podvlaci crta o njegovom slobodnom vremenu (a kako je krenuo imace ga jos manje). Sve ostalo je dobri stari hype.

                            Comment


                            • @dante1976
                              Kao prvo,opismeni se ("čak šta više"? ili piši "čak" ili "štaviše"-nikako i jedno i drugo).
                              Kao drugo, smiri doživljaj balkanskog mačo-mena.Moja feministička strana je sasvim ok,hvala na pitanju,samo ne znam kako si je prepoznao na osnovu posta.Možeš reći da se ne slažeš sa mnom,da ne misliš kao i ja,ali da kažeš "smiri feminističku stranu" je u najmanju ruku ružno i očekujem izvinjenje za to.
                              Kao treće,nisam konstatovala,već pitala da li nam između redova govoriš nešto o Jeleni.
                              Kao četvrto,svaka veza ili brak je drugačija.Neke veze deca zaista podignu na viši nivo i samo su kruna,dok neke(naročito kada su ljudi posesivni i sl.) može i da,uslovno rečeno upropasti dolazak deteta jer se jedan od partnera oseti zapostavljenim.Ali to je već druga tema.
                              Kao peto,ne znam od kada pratiš Novaka,ali ja ga pratim već 11 godina i "znam ga kao svoj džep" i odgovorno tvrdim da je daleko smireniji i staloženiji na terenu od kada je postao otac.
                              Pri tom ne gledam samo rezultate,već ponašanje na terenu.Pravio je rezultate i 2011e pa je bio napet i nervozan.
                              P.S.Unapred se izvinjavam ako se nadješ uvređen u ovom postu.
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Samo ostro Maro buduca moderatkinjo.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X