Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Secate se kada je 2012 Endi Marej na US uzeo svoj prvi slem. Novak je bio prvi koji mu je cestitao i to onako od srca, presao sa druge strane mreze i izgrlio ga. Sto smo dosta ranije komentarisali ovde ubedljivo najbolji gubitnik. I nije se skoro nista (mozda cak i nista, pisalo i pricalo o tome)
    "Danas" kada Serena nakon poraza od Kerber uradi isto. Sve i svja samo o tome bruji i pisu se hvalospevi na njen racun. Sto je i ok, ali gde ste bili kada je Novak pre 4 godine uradio to isto.
    Jos jedna u moru sitnica koje mogu da iznerviraju prosecnog coveka koji prati i voli tenis, ali necemo se dati. A verujem da i Novak ne obraca paznju na to.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Kao i 99% posto stvari u zivotu, mozes posmatrati na vise nacina tu pricu. Ajde ja da obrnem malo. Secam se da si bili tekstovi posle US 2010 kada je Nadal kompletirao CGGS, kako je bio neverovatno prijatno iznenadjen kako mu je Novak cestitao na uspehu, pogotovo u svlacionici( ej znaci van kamera je dosla prica i do nas) kako je usao dok je on slavio sa Tonijem i posebno mu cestitao, secam se da se Nadal bas lepo zahvalio.

      E sad situacija je sledeca kraj 2012 te godine izgubljeno maltene sve sto se moglo izgubiti, kljakavi Marej mu uzima titulu ispred nosa, e pa dosta je bilo dobrice Novace, pusti pricu vise hocemo da grizes i kidas.
      Isto tako pogledas Serenu koja je osvojila N titula poslednjih godina, pa moze i ona valjda jednom da se nasmeje.

      Tako da Sandu pre kakve crne 4 godine to kao da je bilo 80ih, vidi bre sta radi ovaj
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • Nije u opste bitno u kontekstu igre i pobede - poraza. Vec u postupku nakon meca, gde su svetski mediji na sva usta hvalili Serenin postupak koji se desio pre neki dan, a te 2012 niko nista nije spomenuo na konto Novaka koji je uradio istu stvar kao i Serena.
        Jednostavno ono sto je poenta je bitno, a poenta je da nisu arsini isti za sve.
        Meni licno to ne smeta, ne potresa me (vezano za Novaka), ali mi smeta sto od Serene pokusavaju da naprave nesto sto nije (po mom misljenju nije) i sto ostatak WTA tura (a bogami i teniskih izvestaca) samo gleda ko i kako ce vise i bolje da joj se uvuce i podvuce.
        Last edited by Sandugp; 02-02-16, 07:57.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Serena ima 21 Slam, svi su govorili da osvaja, trebala se izjednaciti na prvom mjestu, vise je i pracena u tom trenutku kao i tenis opcenito. Djokovic je tada imao 5 Slamova i nije bio bas toliki favorit u finalu a svjetski mediji su itekako hvalili Djokovica nakon ta 2 meca.
          A uostalom ako ocekujes da britanski odnosno americki mediji bas jednako hvale Murray-ija i Serenu odnosno Djokovica onda grijesis

          Comment


          • Ne ocekujem, niti me interesuje preterano, vec ocekujem da ne prave od Serene dobrodusnu kraljicu kojoj je milije sto je Kerber uzela nego da je ona sama trijumfovala (nije bas tako ali tako ispada). A znamo svi ko je i kakva ume da bude Serena.
            Nisi me shvatio, nemam ja nista protiv, niti me potresa kada se neka Novakova dostignuca i ljudski potezi ne isprate na pravi nacin. Jer vidim i sam ono sto treba da vidim. Ne treba mi neki tekst ili novinski clanak da bi to shvatio. Medjutim Serenu ne dozivljavam onako kako je mediji pokusavaju predstaviti tako da to ume da mi zasmeta. S tim sto naravno svaki pravi potez (fer plej, ljudski, sportski) treba pohvaliti, ali ne treba preterivati.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • ovako se cestita nakon velikog meca ;0

              Comment


              • Originally posted by cssr View Post
                ovako se cestita nakon velikog meca ;0

                Visko je tad znao sto mnogi teniseri nisu

                Comment


                • Meni je najjace kad su Djokovic i Davidenko posle meca na mrezi razmenili majice

                  Comment


                  • Novak vec sad ima zagarantovanu 201 nedelju na prvom mjestu ATP liste. Granicu od 200 nedelja ce probiti tokom Rolan Garosa.

                    Federer ima 302 nedelje na prvom mjestu, Sampras 286, Lendl 270, dok je Konors na 268. Tako da Novaka ceka bas tezak posao da bi ih sve prestigao. POtrebne su jos dvije do dvije i po godine na prvom mjestu.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Novak vec sad ima zagarantovanu 201 nedelju na prvom mjestu ATP liste. Granicu od 200 nedelja ce probiti tokom Rolan Garosa.

                      Federer ima 302 nedelje na prvom mjestu, Sampras 286, Lendl 270, dok je Konors na 268. Tako da Novaka ceka bas tezak posao da bi ih sve prestigao. POtrebne su jos dvije do dvije i po godine na prvom mjestu.
                      Dvije godine. Ako dodje do zeljenih 18 selmova, te dvije godine ce doci same od sebe.
                      Last edited by NI; 02-02-16, 12:47.

                      Comment


                      • Dvije godine ako racunamo da je sad na 200 nedelja

                        To je jasno, ali lakse je i da probije granicu od 303 nedelje nego da osvoji 18 Slemova. Jer ce Novak uvijek svojom konstantnoscu moci do ozbiljnih bodova, Mastersi mu uvijek puno donose.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Dvije godine ako racunamo da je sad na 200 nedelja

                          To je jasno, ali lakse je i da probije granicu od 303 nedelje nego da osvoji 18 Slemova. Jer ce Novak uvijek svojom konstantnoscu moci do ozbiljnih bodova, Mastersi mu uvijek puno donose.
                          Naravno da je lakse, zato je sporedno.

                          I sam kazes da je na mjestu broj jedan najmanje dok prodje 201 nedjelja. To je da prestane da igra do juna i da neko drugi osvoji sve sto moze osvojiti. Realno je obezbijedio 10-15 nedjelja vise. Ako drzi ovaj nivo, cak i nesto nizi, jos dvije godine, izbija na celo po broju nedjelja.

                          Comment


                          • A sta mislite kako ce teniski svet reagovati npr. da Nole ima 14/15/16GS ali recimo u tih 14/15/16 ima kalendarki slem?
                            Po meni to je apsolutno dovoljno + sa mastersima od 1000-ke da bude GOAT preko Rogera.
                            Jeste da ce tih -2/-3 biti ogoman argument u raspravama navijacima Rogera ali... !
                            Sad` o broju nedelja na No.1 mi je ipak "sporedni cilj".
                            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                            Comment


                            • ako u naredne tri godine bude kampovao na tronu, ovo su prolazna vremena i datumi:

                              200 - 23. maj 2016.
                              250 - 8. maj 2017.
                              269 - 18. septembar 2017. (konors 268)
                              271 - 2. oktobar 2017. (lendl 270)
                              287 - 22. januar 2018. (sampras 286)
                              300 - 23. april 2018.
                              303 - 14. maj 2018. (federer 302)

                              103 sedmice uzastopno - 20. jun 2016. (sampras 102)
                              158 sedmica uzastopno - 10. jul 2017. (lendl 157)
                              161 sedmica uzastopno - 31. jul 2017. (konors 160)
                              238 sedmica uzastopno - 21. januar 2019. (federer 237)

                              Code:
                              ATP Rankings redords
                              Most consecutive weeks at No.1 : Roger Federer, 237 weeks (2004-08)
                              Most consecutive weeks at No.2 : Rafael Nadal, 160 weeks (2005-08)
                              Most consecutive weeks at No.3 : Novak Djokovic, 91 weeks (2007-09)

                              Comment


                              • Dobro stivo

                                http://www.eurosport.co.uk/tennis/au...shtml#uk-tw-po
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X