Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "I am professional player, I have ATP points, I participated in many Futures and some Challenger tournaments, now that's my identification card, I can not give my name or that of others because with this statement could be out of tennis for the rest my life and today is all I have is my passion, it's what I have devoted my entire life and I will not be punished.

    It started a few years ago when I started having results, after several tours paid for by my parents that at the point of economic efforts trusted me, I managed to get my first ATP points.

    I'm not a wealthy family, nor spare me the money to give me a 'little taste' of traveling for pleasure, I do it because I trust in me, in my dreams, I am confident in my game and above all trust in my will.

    When I started getting results and points began to fall, I a person approached offering $ 1,500 for losing in the first round of a Future with a player on the court was unlikely to beat me the first time I did not agree, I won and I moved, but in my mind I was turning the option of accepting. In that match I lost in the second round and the tournament organizers rightful surrender $ 200 prize, after taxes I was much less in my mind and gave me back the $ 1,500 they had offered me.

    After a week of confusion, where I spent the idea of ​​accepting that offer more times than the image of my first racket, supply reappeared with greater well, a week later, this same person offered me $ 2000 finally accepted full of doubts, nervousness and fear left me lose against another player I had won two games, the "prize money" tournament gave me $ 117 (less taxes) for falling into the round of 32 but in my pocket I had 2,000 extras I got emotional tranquility in order to remain competitive.

    For the first time in my career I could call my parents to tell them how I was going without asking a dollar for expenses, I was self-sufficient, I played with less pressure, I could afford a better hotel and incidentally I could bring a gift to my parents again my country, I felt that for the first time had a way out, a hand that would help me fulfill my dream.

    They were passing the months and my parents were no resources to support me, the sponsors did not exist and the prize of the tournament would not let me pay for hotel, meals, ropes, laundry, coach, supplements, training or anything, for the reality of tennis Today the prize is a handout.

    Sales of my games were becoming more common, yet I was shedding my parents financially. Fear played with me on the court because every month saw these big penalties to players feared being discovered and the next.

    Months after a Future in Argentina I have to face in the first round to a player who had never taken him nor three games in a set, it was my team to beat, my nemesis, the tournament favorite and over 600 best encumbrado I in the ATP rankings, came in focus, while I won the first set 6-1, surprise for me and for the poor people was us see, when I won the second set 6-2, I realized that was not the one who was in this dark 'scene' called bets.

    Today my reality is like, keep playing Futures and Challenger, still selling some games, but more often sell only in September and some have even gone on to sell games and surprise to have sold double faults in the service. I have no regrets, I'm not ashamed nor flatter myself of this, I feel a necessary evil and as authorities fail to improve the tournament prizes, I and all my neighbors will continue to incur this failure to live our passion. "
    I treba da namijestaju, pare na celendzerima i fjucersima su sramotne. Bolje da se zaposle kao fizikalci.
    sigpic

    Comment


    • Pa ne kontam kako neko uopšte može misliti da se ne namješta, odakle igračima lova da idu okolo po challengerima, a za ispadanje u prvom kolu dobiju 300 dolara

      Comment


      • http://payingsafer.com/?show=article...futures-razini

        Zar neko poslije ovoga misli da nema namjestanja u tenisu, posebno na ovom rangu takmicenja.Skoro svi ovi mecevi imaju u ponudi kladionica a dosta njih bude i na kladjenju uzivo (cuj kladis se na svaki poen pojedinacno i tako cijeli mec)
        Pa na samo jednom mecu vecina ovih tenisera moze "otplatiti" cijelu godinu.
        Last edited by LegendaBL; 21-01-16, 17:52.
        sigpic
        http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

        Comment


        • Niko nije rekao da toga nema,ali sve dok nema dokaza ne možemo govoriti i tvrditi da se nešto dogodilo.
          Svako može da sumnja,na to ima pravo,ali kategorično tvrditi je drugi padež.
          Ovo što si postavio je samo pokazatelj koliko je neko u minusu na kraju godine i nije dokaz nikakvog nameštanja.
          A zanimljivo je da je to izašlo baš na sajtu kladionice...
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Dobro za sve treba dokaz, bez njega je sve rekla-kazala, ali gledajuci ove cifre ja vjerujem da ima namjestanja, posebno u individualnim sportovima, gdje vam treba samo jedan "kupljen" da bi prevara prosla.
            Sajt je kladionicarski, a lik je samo htjeo upozoriti kladionicare da budu spremni na prevare kod igranja na "nize" turnire...
            sigpic
            http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

            Comment


            • Kirijosu prijeti suspenzija od 28 dana? Ne bi se odnosila na Slemove, ali bi za ATP tur. Dzaba talenat kad je mozga bez.
              sigpic

              Comment


              • Previše je balkanskog mentaliteta i dalje kompresovano u njegovoj glavudži.
                sigpic

                Comment


                • Nego jeste li čitali Mojin kratki intervju?
                  http://www.b92.net/sport/australiano...nav_id=1087650
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Ne, hejtujem Moju jos od 2008. ili 2009. kad je pustio Nadala da ga razbije u Hamburgu ne bi li sto odmorniji bio za polufinalni mec sa Novakom koji je odlucivao o broju dva.
                    sigpic

                    Comment


                    • Viktor objasnio.

                      http://www.b92.net/sport/australiano...nav_id=1087646

                      To je pravi pristup kad te neko bez osnova dovede u vezu sa zakulisnim radnjama.
                      Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        On je odbio britansko drzavljasntvo zato sto je trazio paket tj. 3 za 1, on (najverovatnije Srdjan) je trazio i za bracu, Britanci su to odbili.
                        Nije tacno tvrdim !

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          Pa nije igrao protiv nekog no name igraca, nego protiv Santoroa, koji je bio sposoban da dobija i najbolje, pogledaj samo sta je radio Safinu.
                          A ako pogledas da je posle toga otisao na zavrsni masters, gde je glat izgubio sve meceve i da mu je to bila prva sezona gde je igrao jako od januara do novembra, nije uopste cudno sto je pred kraj godine ostao bez snage i energije.
                          Znas li ti uopste kakve sve nacine ima da se namjesti mec? Cisto me zanima to.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Stefane,

                            Nisi dobro rekao. Znam da nisi imao losu namjeru, ali u tvojoj izjavi se stavlja naglasak na tome da je Novak mozda namjestio. Dakle Novak treba da se brani iako nije nista napravio. Tom metodom mozes svakoga optuziti za bilo sto.

                            Optuzba mora da se bazira na dokazima ili barem ozbiljnim indicijama.

                            U tenisu postoji problem. Sve zavisi od jednog igraca. Ako on podbaci, to se odmah uzima kao indicija da je ili tankovao ili namjestio mec. Ponekad podbaci jer je bolestan ili ispraznjen. Tankovanja ima, polutankovanja ili nedovoljnog zalaganja jos i vise. (To je kad u mecu koji nije previse bitan stvari krenu naopako a igrac ne cini sve da preokrene nego se preda.) Namjestanje je dosta rijetko. U protivnom bi se ATP raspao.

                            Ponavljam, nije svaki neocekivani rezultat ili nedovoljni otpor porazenog indicija da je mec namjesten.
                            Znam NI, samo sam rekao Bojani da ne moze da tvrdi da sigurno nije namjestio, jer nije valjda nevron u njegovu glavu pa da zna sve te stvare Mozda je on namejestio neki mec nekada, mozda Nadal, mozda Roger, a mozda i niko, ko to moze da zna? Ali, ako dokazu da stvarno bilo namjestanje od neki igrac onda to mora da se kazni sa dozivotnom zabranom za tenisa. Naravno, ovo oko Novaka su samo rekla kazala price, barem za sad i vjerovatno tako ce i ostati.

                            p.s. Najlakse je namjestiti mec u tenisu, a najteze je to dokazati. Uzmes namerno uradis neke duple, neke glupe greske, naravno "nije ti bio dan" i to je to.
                            Jedino relevantno su uplate u neke kladionce, a takve meceve vrlo cesto izadju na vidjelo. Zadnji primer je bio Molcanov, to je bila prava sramota sto je on uradio.
                            Last edited by Stefan-kobe; 22-01-16, 02:58.
                            OVAKO

                            Comment


                            • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                              Znam NI, samo sam rekao Bojani da ne moze da tvrdi da sigurno nije namjestio, jer nije valjda nevron u njegovu glavu pa da zna sve te stvare Mozda je on namejestio neki mec nekada, mozda Nadal, mozda Roger, a mozda i niko, ko to moze da zna? Ali, ako dokazu da stvarno bilo namjestanje od neki igrac onda to mora da se kazni sa dozivotnom zabranom za tenisa. Naravno, ovo oko Novaka su samo rekla kazala price, barem za sad i vjerovatno tako ce i ostati.

                              p.s. Najlakse je namjestiti mec u tenisu, a najteze je to dokazati. Uzmes namerno uradis neke duple, neke glupe greske, naravno "nije ti bio dan" i to je to.
                              Jedino relevantno su uplate u neke kladionce, a takve meceve vrlo cesto izadju na vidjelo. Zadnji primer je bio Molcanov, to je bila prava sramota sto je on uradio.
                              Slazem se da je nalakse namjestiti mec u tenisu. Prvo, imas samo jednog svjedoka. Drugo, sve zavisi od jednog igraca a on uvijek moze da podbaci. Trece, tenis je igra jako mali margina.

                              Comment


                              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                                Znam NI, samo sam rekao Bojani da ne moze da tvrdi da sigurno nije namjestio, jer nije valjda nevron u njegovu glavu pa da zna sve te stvare Mozda je on namejestio neki mec nekada, mozda Nadal, mozda Roger, a mozda i niko, ko to moze da zna? Ali, ako dokazu da stvarno bilo namjestanje od neki igrac onda to mora da se kazni sa dozivotnom zabranom za tenisa. Naravno, ovo oko Novaka su samo rekla kazala price, barem za sad i vjerovatno tako ce i ostati.

                                p.s. Najlakse je namjestiti mec u tenisu, a najteze je to dokazati. Uzmes namerno uradis neke duple, neke glupe greske, naravno "nije ti bio dan" i to je to.
                                Jedino relevantno su uplate u neke kladionce, a takve meceve vrlo cesto izadju na vidjelo. Zadnji primer je bio Molcanov, to je bila prava sramota sto je on uradio.
                                Ja ti pricam o konkretnom mecu protiv Santoroa i tvrdim da nema sanse da je namestio, a ti spominjes mozda nekad neki mec mesas babe i zabe
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X