Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fora je sto veliki serveri igraju bolje nego prije, ni AO nije spor kao sto je bio, a da ne pricam o Indijan Velsu i Majamiju. Federer se drzao u pustinji, Marej odveo mec u treci set na Floridi. Problem Majamija su vremenski uslovi, tu je nemoguce imati kvalitetan mec kad svako finale stave po najvecoj mogucoj vrucini, potpuno nejasno. Pa smo imali americku turneju dje je Kanada stadardno srednje-brzi teren, Sinsi brzi, ali tamo je odskok i primanje spina isto mnogo vazno, taj teren ne upija spin bas najbolje, a odskok je veoma nizak i na kraju odavno brzi uslovi nisu bili kao na USOu, sve je islo leteci, ali vremenski uslovi opet odigraju ulogu, te nijanse teniseri osjete i koriste. Na Novakovu stranu su isli ovoga puta, isto kao i na Vimbldonu.

    Azija srednje brzine, ali protiv onakvog tenisa se nista nije moglo i eto taj Pariz sa potpuno nenormalnim odkoskom, a i prelosom kamerom koja nas moguce prevari pa nam se ucini da je sporije nego sto jeste, to ne znamo.

    Sve u svemu, sva statitika nam govori da su veliki serveri nikad opasnije, tuce se po lopti kao da sjutra ne postoji i iznenadjenja su prisutna. Anderson sa onakvim stilom tenisa igra najbolji tenis u zivotu, ima najbolje rezultate i najvece je iznenadjenje na turu, Nadal mnogo ranjiv, tek na kraju ustvari dolazi do najboljeg tenisa, a bas na kraju imamo i najsporije uslove, slucajno? Nesto ne bih rekao.

    Vavrinki realno sporiji uslovi odgovaraju vise od brzih, oduzmes li mu sansu da se namijesta savrseno on tu nema sta da trazi na duze staze. Odskok je njemu isto veoma bitan, sto veci to bolji.
    sigpic

    Comment


    • A kako je onda Majami ranije bio ipak brzi, pogledaj meceve/poene od pre 10 godina. Jedino ako nije bas bitno promenio klimu, u sta sumnjam, ali je moguce.
      Australiju su usporili od kad su promenili vrstu podloge i tu nema dalje price.

      USO jeste bio brz, ali se za W nikako ne slazem da je bio brzi u odnosu na prethodne godine, podjednako je spor. To sto si se ti uhvatio za 1 mec, u kom je Djokovic tupavo izgubio prva 2 seta u TB je jedno, ali to nije objektivno posmatranje stvari.

      Pariz je prespor, kamera jeste ocajna, ali dovoljno je bilo pogledati par poena i utvrditi da je nemoguce ostvariti viner, jer igraci raspale po loptici, ali ona im se vrati kao da igraju protiv zida. I totalno je bilo nebitno ko je igrao, svi mecevi su bili takvi.
      London je za nijansu bolji, ali opet je sve presporo za indoor.

      I nema potrebe da se vezujes za igrace, pricamo samo i isklucivo o podlogama.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ja se uopste ne vezujem za igrace, ako bude sporije od ovoga Novaku ce biti teze, Vavrinka ce biti opasniji od njega, Nisikori i Nadal takodje, za Mareja vec ne znam, njemu se bas nista ne znam. Ako bude brze imace samo jednu prepreku, Federera, eventualno po neki problem s kojim se uvijek sretne u vidu velikog servera. Ali isti ti veliki serveri tipa Izner trebaju i sporije uslovi i veci odskok da bi naudili, uzimas im momentm ako je prebrzo, a ne mogu preko servisa do bas svakog poena.

        Nije uopste Anderson u pitanju, vec Gaske, on dobije Vavrinku na Vimbldonu, on ne moze da dobije Vavrinku u sporim uslovima, znaci da je bilo brzo. On uzme pristojan broj gemova protiv Djokovica, sto je nemoguce da se desi ako su uslovi iole spori. Ako su spori najbolje cemu moze da se nada u mecu na tri dobijena seta je 5-7 gemova, sad uzima 14 i gubi kao da se radi o ozbiljnom igracu koji moze da ugrozi najbolje, kao da je Has u pitanju.

        Ja ne poredim Majami od ove godine i prije 10, svjestan sam te razlike, vec Majami iz 2015. sa Majamijem iz 2012. npr. Ima tu jos nesto bitno, meni se cini da je odskok u Indijan Velsu ove godine bio manji nego inace, sto je automatski oduzelo sansu velikim serverima da poklapaju kao nenormalni sa osnovne linije.

        Od razornih udaraca Vavrinke, Nisikorija, Andersona nema odbrane u 2015. ako pogadjaju, ali ni od udaraca Djokovica i Federera kad su agresivni. E sto jedan moze da igra defanzivno bolje od ostalih je posebna prica. ALi uporedimo 2011. i 2015. samo. Pa Novak je ove godine toliko brze i lakse zavrsavao meceve nego prije cetiri godine. A tada je kao igrao najbolje u karijeri, ostavio je mnogo vise sati te godine nego ove na terenu. 2012. i AO se vjerovatno vise nikad nece ponoviti, ipak sad stvari idu brze, zelio to neko da prizna ili ne.
        sigpic

        Comment


        • 2011. se dokazivao, bio je u skroz drugom trenutku svoje karijere i grizao je kao lud na svakom mecu, zato je i u septembru bio kao izduvan balon. Ova godina je drugacija, stariji je 4 godine, samim tim i iskusniji i tacno je znao kad da pritisne i da resi mec.

          Ali ponavljam, ti se ponovo vezujes za igrace, a ja ti govorim strogo o podlogama. Mozda postoje 2 turnira gde mozes da vidis malo drugaciji tenis i konstrukciju poena, sve ostalo je isto, trci, vracaj, trci, vracaj...
          A za par godina ce ovi sa vrha ili da se penzionisu ili ce da padnu, jer ipak su se svi priblizili 30-tim i sta ce se onda gledati, neka 2 smaraca kako prebacuju loptu do iznemoglosti.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Tesko da ce biti tako, uzimomo nove generacije samo. Imamo Kiriosa, Kokinakisa i Corica, svi us vrhunski shotmakeri, s tim sto Borna izgleda kao najbolji paket i nesto najblize modernom teniseru, ali kako ce se nastaviti njegov razvoj tek cemo da vidimo. Kokinakis mi iskreno izgleda najozbiljnije trenutno, moze da naudi vec sad i ima pravi stav. Pa onda imamo Zvereva, Cunga i Rubljeva, svi su atraktivni, svi imaju odlican arsenal udaraca, a opet Cung najvise izgleda kao moderni teniser, neko ce reci robot, najbolji paket. To je odma sest igraca koji bi trebali da budu u TOP 10, sest igraca koji bi garantovali atraktivnost i ujednacenost. I niposto da ne zaboravimo Tomica koji je najtalentovaniji od svih, a ima samo 23 godine. Proslo vrijeme kad se sa 18-20 godina moglo do top nivoa, osvajanje velikih turnira, zenit vise nije 23-26 godina, pomjerena je granica potpuno, sad ce zenit biti sa 28-31 godine i to je to.

            Ali je zaista tesko ocekivati da ce se pojaviti tri igraca kao u poslednjih 15 godina, a opet moglo bi da bude i zanimljivje, ko zna. Materijal postoji.
            sigpic

            Comment


            • Od prve grupe, Kirios je po meni najbolji, samo sto ima ludu glavu i pitanje je sta ce biti od njega, a Coric se previse opredelio za defanzivu, on mi je trenutno neki nov Ferer i daleko je od shotmakera.
              A od ove druge grupe, Rubljev je najopasniji i on ce haos da im pravi, samo mu treba jos malo vremena.

              Mislim da se varas da je pomerena granica za toliko, nego trenutno imamo izgubljenu generaciju od '91.-'93. i zato sve tako deluje. Da se u toj generaciji pojavio makar jedan igrac tipa Marej, sad bi imali drugaciju sliku.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • I bas odjednom dobijamo ovoliko late bloomera? Nesto ne bih rekao. Nekad je bilo cudo ako sa preko 29 godina ista veliko osvojis, sad je to normalno, najbolji tenis u zivotu ljudi igraju sa 30 godina. Sport je toliko napredova, fizicka priprema je toliko napredovala da to nije normalno. Nekad su fudbaleri sa 32-33 godine uveliko isli u penziju, sad su u tim godinama na top nivou, o kosarkasima je suludo i pricati, a evo ga Dzastin Getlin ce brzo 34 da napuni, a najbrze u zivotu trci. Sport je zestoko napredovao, ovo je doba surovog, brutalnog profesionalizma, dje imaju ljude da se brine o svakom detalju, a tenis je na vrhuncu u svim sferama. Dzaba sav talenat Tomicu ili DImitrovu kad su preko puta prespremni ljudi koji mogu da ga drze na terenu izmedju tri i sest sati, da ga onesposobe za naredna tri mjeseca. I evo ove godine vidimo odjednog stabilnog, dobrog Tomica, popravio fizicku spremu, moze da parira, nastavi li da radi eto jos boljeg Tomica 2016. godine. Ne moze se vise kao Safin nekad, ostane do jutra u kafani, dodje na mec, ne zna protiv koga igra i dobije mec.Davno proslo vrijeme jbg, i zaista mislim da jesu nijanse u pitanju, masu odricanja trenutno zarad viseg cilja. Tesko je, uzasno je tesko, ali takvo je vrijeme sporta, zato su ovolike pare u istom.

                Nisikori ce za 3-4 godine imati 28-29 i pretpostavljam igrati tenis zivota, hoce li tada moci do velikih titula? Naravno da hoce.

                Coric sad trazi balans, to je i normalno, sjeti se Djokovica iz 2007. i 2011. godine, od kad je uzeo prvi Slem u AUstraliji, pa do Australije 2011. prosle su pune tri godine, dosta lutanja, balansiranja, trazenja, ali na kraju je uspio, uspjece i Borna ako bude maksimalno posvecen jer ima predispozicije za tako nesto. Tu je i balkanski mentalitet, zajebana kocnica.

                Vidis ja mislim da ce Cung najbolje da prodje. Nabijen, jak, bije sa oba krila, napada, brani se, onako namuciti Vavrinku u Njujorku je fantasticno bas.
                sigpic

                Comment


                • Pa imas latebloomere zato sto klinci nisu popunili mesto, nemas mladje koji ce da pritiskaju najbolje, nemas tenisere od 22,23,24 koji ce da pokazuju zube i onda je logicno da ce ovi teniseri, koji su tu vec 100 godina, da ostvaruju svoje najbolje rezultate.
                  Pogledaj samo Ferera, postao je decko koji obecava sa 30 godina

                  Kei je staklen i cisto sumnjam da ce se tu nesto bitno promeniti, mozda ce i osvojiti neku veliku titulu, ali nece moci da drzi kontinutet cele godine, a posebno ne vise godina.

                  Coric je defanzivac, za razliku od Djokovica koji je bio ofanzivac kad se pojavio, pa se onda menjao i prilagodjavao. I ne kazem da Coric nece uspeti, ali mislim da ce on uvek igrati na jedno vise prebacivanje loptice nego da ide na to da zavrsi poen, a ostali igraci njegove generacije ce to surovo kaznjavati.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Bojana, evo ti ga Kei vec dve godine zavrsava u top 8. Jel to kontinuitet? Ili mozda ne?
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • A sta je uradio ove 2 godine na slemovima?
                      Odmah da ti kazem, za top 8 igraca, debelo je podbacio.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Učinilo se to Andyju, treba mu neko objasniti da nisu podloge sporije, nego je on brži
                        Last edited by shminka; 07-12-15, 15:46.

                        Comment


                        • svi trofeji

                          Comment


                          • neki statisticki podaci nedvosmisleno pokazuju napredak teniske igre vremenom. kao sto i vecina drugih stvari napreduje vremenom. danas teniseri moraju biti i fizicki i mentalno zreliji za vrhunsku igru i da pariraju najboljima. to pokazuju i godine tenisera u vrhu i na ATPu i na WTAu. mnogi su rekli da je nole najkompletniji i najbolji igrac ikada a ako neko na ovakav nacin izdominira godinu u eri jednog feda, rafe, mareja i opcenito uznapredovanog tenisa (a nole je dominantan vec 5 godina) onda to znaci da je on taj. najbolji sada kada se igra najjaci tenis.

                            evo nekih drugih pokazatelja. servisi nisu nikada bili jaci recimo, ni 1. ni 2. servis. istovremeno je broj duplih gresaka opao na minimum u poredjenju sa prijasnjim erama.

                            http://www.physics.usyd.edu.au/~cros...dSlamStats.pdf

                            Comment


                            • TOP 5 najboljih poena u 2015.

                              No1. Nishioka - Donaldson Aptos




                              No2. Federer - Querrey WB




                              No3. Wawrinka - Djokovic RG




                              No4. Monaco - Kokkinakis IW




                              No5. Copil - Youzhny Bucharest

                              Comment


                              • Zna se entry list za AO, cut off je na 99. mestu, a jos 5 igraca u glavnom zrebu su preko zasticenog rankinga: Baker, Benneteau, Haas, Tipsarevic i Tursunov.



                                A ovo su alternative, Krajinovic ceka da dvojica ispadnu pa da udje u glavni zreb

                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X