Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by talicni View Post
    da ali mu se ne moraju nuzno racunati 4 naj rezultata iz te serije. nego ukupno 6 naj rezultata sa bilo kojih neobaveznih turnira (jer moze imati vise poena na nizim turnirima).
    Da to je ta promena o kojoj prica talicni. Ranije je bilo 4 najbolja rezultata iz serije 500 i 2 iz serije 250 a sada je samo 6 najboljih rezultata od bilo kojih neobaveznih turnira. Igrac mora da odigra jedan turnir iz serije 500 posle US ali racuna mu se 6 najboljih rez tokom cele godine. Ne ulazi mu pod obavezno racunanje bodova sa turnira posle US.
    Sve u svemu otisli smo daleko.
    Bitna stvar je da Novak sa tek ponekim neobaveznim turnirom dominira. On to ostavlja Nisikorijima i ostalima a sam cilja samo najvece.
    Last edited by Sandugp; 21-10-15, 16:15.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by talicni View Post
      DC ne nosi 500p!

      a i izricito su naveli da se racuna u 6 najboljih rezultata.

      kod atp500 pravila su naveli turnire iz atp500 i MC. DC nije turnir iz atp500 nego DC... tako je i u kalendaru.
      U pravu si, nosi 625 poena ako igrac pobedi u svih 8 singl meceva, ako pobedi 7 onda nosi tacno 500.
      A zasto onda stoji svima pod serijom 500, zasto ga nisu stavili pod other?
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • i MC stoji pod masterse a ne pod atp500. govorim o pravilima. tu su ga svrstali jer mu je to po poenima koje donosi po rundama najbliza kategorija kao i za MC sto je slucaj. nisu svrstavali prema pravilima za uslove za atp500 nego prema poenima. a to mu je najbliza kategorija. ostale kategorije su 250 i celendzi tj dosta manje. jedino su ga mogli pisati posebno. valjda nece da previse komplikuju. kako pisu OI?

        ps .. za 7 pobjeda nosi 500 jedino ako tim osvoji DC (bonus 75p).

        ah da... kada su odlucivali koliko da se boduje DC su i napravili sistem prema formatu za atp500. tu negdje... ali su uveli i bonuse i ostalo... DC je specifican jer mozes i preskociti koju rundu ili izgubiti... imas bonuse za tim i za sve pobjede a ako preskocis neku rundu dobijas u narednoj poene iz prethodne...

        PS naravno.. broje se samo zivi mecevi

        evo cak sada vidim i da pise da su mu poeni pravljeni po ugledu na atop500 format... ali se i sjecam kada su donosili da ce to biti slucaj.

        Accumulated points for all Davis Cup play over the preceding 52-week period will count as one result and form part of the ATP World Tour 500 category, the best of which count towards a player’s ranking.
        Last edited by talicni; 21-10-15, 16:35.

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Na race listi stoji 6140, za Vavrinku. Znaci nisu mu racunali najslabiji rezultat "sedmi rezultat" od neobaveznih turnira koji je izgleda bio 55 poena.
          Originally posted by talicni View Post
          vava ima cak 3 turnira od po 45p na rejsu koji mu se ne racunaju.

          6 ostalih na rejsu kod vave su tokio, roterdam, cenai, MC, DC i kvins dok mu se ne racunaju mec, zeneva i marselj.
          Originally posted by Sandugp View Post
          Pa da racunaju mu se rezultati sa MC, Tokia, Roterdama, DC, Kvinsa i Cenaja. To mu je sest najboljih. Igrao je Vavac za sve pare
          http://live-tennis.eu/race jel ja nesto pogresno gledam? ovde stoji 6185 a ne 6140.

          Idemo dalje, ako mu se ne racunaju 3 puta po 45 onda se ovo sve tek ne poklapa. Sve ste mi konfuzniji i konfuzniji

          Nerviram se sto moram sad da idem, a prvi put da me zainteresuje ovako nesto posle duzeg vremena.
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • http://www.atpworldtour.com/en/ranki...race-to-london
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Novak GO! View Post
              Jesu kompleksnije su, veliko je pitanje u kojoj meri bi Rafa izdominirao 2011 da nije bilo Novaka 2.0. Da li je ta eventualna sezona mogla da ostane upisana kao najbolja ikad? Pitanje je kako bi se Federer06 nosio protiv takvog Rafe? Nemam ja protiv toga da i pored tih tako očiglednih nemerljivih podataka nego uz svu moguću aroganciju istrajava na bajci o Federeru 2006. Tako to ide sa svim navijačima. Ali malo je više licemerno kad se ti isti uvređeni sprdaju s npr ELO listom koja svakako nije savršen presek stanja, ali se bar zasniva na jasnom algoritmu.
              ELO lista? Da li imas nesto o tome? Ja sam nasao:


              Historical Elo Tennis Rating

              Sep 8th, 2015


              Recently I’ve come across that fivethirtyeight article comparing the female tennis all-time greats by means of an Elo rating variant (originally known from chess). It concludes that Serena Williams does not have the highest rating in history, although she is frequently considered as the greatest player of all time nowadays. Obviously, I wondered what’s the situation like in the men’s tennis world. Have Roger Federer’s record 17 Grand Slam wins led to the highest Elo rating as well? What about players like Borg and McEnroe? Anyway, I have found surprising results.

              Technical approach

              This is where I got the match data on ATP matches from 1968 onwards providing the source of the Elo evaluation in yearly CSV files. I have adopted the mathematical details of the computation from the Elo rating Wikipedia page, while I took the recommendation for the computation of the K-factor from fivethirtyeight. In addition, I valued Grand Slam tournament matches higher than other matches (because of the longer and more challenging best-of-5-sets distance) by increasing the rating changes resulting from those matches by 10%. Anyway, I wrote an R script which can be found here.

              The top 10 highest tennis Elo ratings

              Obviously, the main question is: Who has acquired the highest Elo rating? The answer is: Novak Djokovic in May 2015! That’s the top 10:

              Rank Rating Player

              1.. 2335.. Novak Djokovic
              2.. 2310.. Bjorn Borg
              3.. 2304.. John McEnroe
              4.. 2274.. Rafael Nadal
              5.. 2254.. Roger Federer
              6.. 2253.. Ivan Lendl
              7.. 2191.. Jimmy Connors
              8.. 2168.. Boris Becker
              9.. 2159.. Andy Murray
              10. 2132.. Pete Sampras
              Nisam zanao da su to ljudi pokusali. ELO je dobar sistem iako ima jednu manu. Postoji jedan element inflacije u njemu.

              U tenisu postoje tri dodatna problema kojih nema u sahu. Prvo, razlika u podlogama ili generalno u uslovima. Kako nju uracunati? On u tekstu ne kaze nista o tome. Drugo, razlika u znacaju turnira. On daje 10% na to i samo za Gs-ove. Trece, razlika u znacaju meceva. Igra se na ispadanje dok se u sahu igra uglavnom liga sistem.

              Steta sto ne daje u tabeli godine kad je ostvaren ranking ali ovako odoka poredak na tabeli ne iznenadjuje previse. Recimo da bi godine bile:

              1.. 2015.. Novak Djokovic
              2.. 1980.. Bjorn Borg
              3.. 1984.. John McEnroe
              4.. 2010.. Rafael Nadal
              5.. 2006.. Roger Federer
              6.. 1986.. Ivan Lendl
              7.. 1982.. Jimmy Connors
              8.. 1989.. Boris Becker
              9.. 2013.. Andy Murray
              10. 1994.. Pete Sampras
              Last edited by NI; 21-10-15, 17:09.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Da li imas nesto o tome?
                Spoiler


                Sad me mrzi da tražim kako se zovu likovi koji stoje iza liste, ali jako su ozbiljni i cenjeni u USA zbog političkih procena. Radili su i ELO za žene.
                I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                sigpic

                Comment


                • Razlike postoje u odnosu na listu koju sam ja postirao ali je slicnost velika.

                  Nasao sam graf na internetu:

                  https://imgur.com/gallery/OmG0L/new

                  Evidentno da ELO mjeri konstantnost sa zadrskom od nekih 3-6 mjeseci. Isto je tako ocigledno da ne daje dovoljno tezine slemovima. Ali neke stvrai su tacno pokazane:

                  Preko 2400 su (priblizno)

                  Code:
                  	godine		
                  Borg	2	1980-81	
                  Lendl	7	1982 i 86-91	
                  Mekinro	2	1984-85	
                  Federer	7	2006-2012	 (Uz oscilacije)
                  Nadal	7	2006 i 2008-2013 (Uz velike oscilacije.njega je digao rezultat sa Federerom)	
                  Novak	5	2011-2015
                  Dok je magicnih 2500 dostigao:

                  Code:
                  	godine	
                  Mekinro	1	1985
                  Federer	2	2006-2008
                  Novak	2	2014-2015
                  Razliku do 10 poena smatram beznacajnom, to je minimum greske koji bih ocekivao. Ali svaku razliku preko 50 poena smatram pouzdanom.

                  Nadalovci, ne tugujte previse. Model definitivno ne daje dovoljno tezine GS-ovima.

                  Konors pati jer u njegovo vrijeme nema dovoljno inflacije u sistemu.
                  Last edited by NI; 21-10-15, 18:35.

                  Comment


                  • Bilo bi zanimljivo videti objašnjenje zašto je došlo do razlike, tj. ko je unosio pogrešnije cifre u algoritam. Ne bih imao problem da je moja lista netačnija
                    I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                    sigpic

                    Comment


                    • ne znam prskaj sta si i kako sabirao i gdje si sta nasao... ali evo ti pregled vavinih rejs poena pa vidi sta je i kako.

                      Comment


                      • Originally posted by Novak GO! View Post
                        Bilo bi zanimljivo videti objašnjenje zašto je došlo do razlike, tj. ko je unosio pogrešnije cifre u algoritam. Ne bih imao problem da je moja lista netačnija
                        Vise vjerujem tvojoj listi. Djeluje mi daleko pouzdanija, uz ona ogranicenja koja sam pobrojao.

                        Comment


                        • Gledam i uživam, mcenroe komentator

                          Comment


                          • Novak ima vise poena nego drugi i treći zajedno. Pomislio bi neko da su Endi i Rodžer baš loši ove godine, a to je daleko od istine.

                            I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Novak GO! View Post
                              Novak ima vise poena nego drugi i treći zajedno. Pomislio bi neko da su Endi i Rodžer baš loši ove godine, a to je daleko od istine.
                              pisao sam vec o ovome... bitnije i vece dostignuce je sto nole ima vise nego duplo poena od br2 (samim tim naravno da ima i vise od br2 + br3). a to do sada nikome nije poslo za rukom... bar koliko sam upratio i po drugim forumima i izvorima.

                              Comment


                              • Originally posted by talicni View Post
                                pisao sam vec o ovome... bitnije i vece dostignuce je sto nole ima vise nego duplo poena od br2 (samim tim naravno da ima i vise od br2 + br3). a to do sada nikome nije poslo za rukom... bar koliko sam upratio i po drugim forumima i izvorima.
                                Jeste Federeru 06/07. Naravno neko zloban poput mene će primetiti ko je njemu tada bio konkurencija a ko Novaku danas, no uglavnom bilo je. EDIT: Bilo je da prvi ima veći broj bodova od naredna dva pratioca zbirno, Federer ipak nije uspeo da se odlepi od mlađanog Nadala na x2+.

                                Inače Novak je najmlađi osvajač masters titula od svih aktivnih tenisera sa 28,5 god. Da li ta činjenica znači da će još mnogo proći pre nego što Novak osetno padne?
                                Last edited by Novak GO!; 25-10-15, 23:53.
                                I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X