Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tesko da Nadal ima bolji paket od Federera,ali dobro svako ima pravo na svoje misljenje

    Federer je mnogo lakse izlazio na kraj sa vecinom protivnika,sem naravno sa Nadalom.Pa i dan danas lagano otrese vecinu tura i uzeo bi ove godine dva slema da nije Novaka.

    Ali Nadal je uvek imao jednu taktiku protiv Federera,i forsirao je dok ovaj ne pukne.

    U stvari Nadal je na neki nacin i psihicki slomio Federera,prvo na Wimbldonu 2008,a onda definitivno u Melburnu 2009 godine.Posle toga je bilo jasno da ga Fed vise nikada nece dobiti na slemu.

    Ali generalno Fed ima bolji paket,vise opcija u igri,i mnogo se manje trosi tokom meceva,sto dokazuje i sadasnje stanje gde je on sa 34 godine najveci konkurent Novaku,a Nadal u 29 ne moze da se sastavi.

    To naravno ne znaci da je Nadal los,ja sam cak navijao za Nadala protiv Federera skoro uvek,ali tesko je bar za sad reci da je spanac bolji,ali ajde da sacekamo da obojica zavrse karijere.

    Comment


    • Ono sto Vladan kaze jel glasamo za boljeg ili veceg? Ja glasam za boljeg u dosadasnje tri ankete, s time sto u prve dve sam bila sigurna ko je bolji Nadal versus Sampras i Gonzales versus Laver. Samprasa sam gledala i mislim da je Nadal bolji igrac, bez obzira sto Sampras mozda ima neke parametre koje su na njegovu stranu. Gonzalesa i Lavera nisam gledala, sem snimke i sekvence, ali oni koji su ih gledali, ono ograniceno sto je bilo moguce gledati, biraju Gonzalesa bez razmisljanja.
      E sada ova treca anketa, nisam sigurna da sam izabrala objektivno, verovatno malo i navijacki, ali zasto da ne, ovo sve treba biti pre svega zabavno.
      Sveukupno Federer jeste talentiraniji igrac, ako talent je bitni parametar u definiranju "bolji", ali ta njegova nemogucnost da se suprostavi Nadalu je bas problematicna. Ne drzi mi mnogo "ne lezi mu stil igre", jer nalazis nacin da se suprostavis, kvalitetima kojim posedujes.
      Ako mozda Federer je malo precenjen medijski, onda Nadal definitvno je potcenjen igracki i to insistiranje na njegovu fizicku snagu je bas pogresna percepcija (medijska), jer on igracki itekako ima tehnicke performanse bez kojih nikako ne bi postigao to sto je postigao na cistu snagu.

      Comment


      • Taman da naguramo 23:10 na anketi

        da se izjednači

        Comment


        • Rodja ! bez razmisljanja , nezapamcen kontinuitet , covek ne stari, za sada je GOAT

          Comment


          • Ajde jos dva glasa za Nadala pa zatvarajte glasanje. Da Rodzerovi Navijaci imaju barem neku satisfakciju.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Prica bez kraja. Federer je bez sumnje veci igrac od Nadala jer duze traje i bolji je ili u najmanju ruku ravnopravan na vecini podloga sem sljake. Talentovaniji je od Nadala bez ikakve sumnje. Medjutim Nadalov peak je veci tj. najbolji Nadal bi pobedio najboljeg Federera na svim podlogama sto se tice GS sem WB pa i tu bi bilo povuci-potegni.
              Nadal me podseca na atleticara koji postavi svetski rekord kad je u svom peaku a onda zbog povreda, slabe forme... ne moze cak ni do medalje. Federer sa druge strane je tu uvek u vrhu, konstantan.
              Znaci gledano kroz celu karijeru a ne po sezonu ili dve Federer je veci igrac bez iakakve sumnje ali Nadalov peak je veci.

              Comment


              • Dajte jos dva glasa za Nadala
                OVAKO

                Comment


                • Prepurucio bih Nadalu da igra tenis protiv Federera, ali da se ne priavljuje ni na kakve ankete sa Federerom.

                  Comment


                  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                    Dajte jos dva glasa za Nadala
                    Sorry Stefke al` i moj glas ide Rogeru.
                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • Originally posted by AIRBORNE View Post
                      Sorry Stefke al` i moj glas ide Rogeru.
                      Nisi shvaio poentu
                      Svi sto ste glasali za Rogera nakon 23 glasa poima nemate.
                      OVAKO

                      Comment


                      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                        Nisi shvaio poentu
                        Svi sto ste glasali za Rogera nakon 23 glasa poima nemate.
                        Bojim se da će ovakav h2h biti u Nadalovu korist kad završe karijere

                        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                        Comment


                        • Originally posted by amnesiac View Post
                          Bojim se da će ovakav h2h biti u Nadalovu korist kad završe karijere

                          Bas mi je drago sto si povratio interes za temu. Sto ce bit?

                          Comment


                          • Rodžer ili Rafa generalno, gledajući njihove karijere i uspehe ili u međusobnom skoru? Teško da jedno drugo može da isključi i još se sve dešava sada, ne sa neke vremenske distance.
                            I uopšte ta poređenja i iz iste epohe su nezahvalna, pogotovu kada to ocenjuju navijači (a ko pa nije navijač)... da ne govorim o poređenjenjima iz različitih era... Gonzalesa i Lejvera nikada nisam gledala, ako ne računam neke fragmente koje sam imala prilike da vidim... tako da dobro, da ubijete vreme u ovom periodu-bez-tenisa, ko će koga da nadmudri i ko će kome da doskoči.
                            Ima li tu pobednika?
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Mnogo jaka slika
                              OVAKO

                              Comment


                              • Ja ču u ovaj krog ubaciti i Novaka, da bude sve skupa još zanimivije.

                                Znate zbog čega jesu Nole in Rafa bolji od Rogera?

                                Kada je izjednačen meč između Rogera i Rafe i Rogera i Novaka, živci na trnju, borba do zadnjeg atoma snage onda se zna ko u tim mečevima uvijek gubi ako ko uvijek dobiva.

                                Koliko samo mečeva su Rafa i Nole dobili kontra Rogera zbog večeg srca, fajterskog duha.

                                Ako gledamo eleganciju Roger je svakako najbolji svih vremena ali nije sve u eleganciji u tenisu

                                Ako gledamo takmičarski duh, šampionski mentalitet in činjenicu ko uvijek gubi i ko dobiva velike meče jasno je ko je bolji od koga.

                                Kako proglasiti najboljim nekoga ko je uvijek gubio velike mečeve protiv najtežih rivala?

                                Comment

                                Working...
                                X