Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gde je Nadal bjezao od Federera?
    OVAKO

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Da s tim sto tu imas jednu zackoljicu.
      Naime Panco i Lejver su se sastajalai kada i gde je to Lejveru odgovaralo pa je opet Panco u plusu.
      Dok su se Rafinjo i Federer sastajali kada i gde je to Rafinju odgovaralo.
      Vidis li sada koliko je Panco veliki?
      Ja cu prvi reci da Federer i kad ne igra najbolje dolazi do Nadala, Nadal nije dolazio do Federera ako nije u dobrom stanju. Ovog ljeta se nisu sastajali, a to nije zbog Federera svakako. Ali Slemovi 9:2, sljaka 13:2, beton 9:6, Federer ima 2:1 na travi. Dvije podloge su Rafine ubjedljivo cak i cinjenica je da je Nadal bolji. Pa sad odlucite sta biramo. Ja sam do sad glasao za veceg, ali Gonzales - Lejver nije bila pobjeda veceg, vec boljeg.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Ja cu prvi reci da Federer i kad ne igra najbolje dolazi do Nadala, Nadal nije dolazio do Federera ako nije u dobrom stanju. Ovog ljeta se nisu sastajali, a to nije zbog Federera svakako. Ali Slemovi 9:2, sljaka 13:2, beton 9:6, Federer ima 2:1 na travi. Dvije podloge su Rafine ubjedljivo cak i cinjenica je da je Nadal bolji. Pa sad odlucite sta biramo. Ja sam do sad glasao za veceg, ali Gonzales - Lejver nije bila pobjeda veceg, vec boljeg.
        Nije bas tako, ako ces da detaljises, kao sto jesi pa si izvukao broj slemova i Lejvera i Panca izvuci i koliko je koji od njih dvojice imao profi a koliko amaterskih slemova, pa ce ti biti jos jasnije. Nije Lejvec tolika budzevina kao sto se pise i velica.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Nije bas tako, ako ces da detaljises, kao sto jesi pa si izvukao broj slemova i Lejvera i Panca izvuci i koliko je koji od njih dvojice imao profi a koliko amaterskih slemova, pa ce ti biti jos jasnije. Nije Lejvec tolika budzevina kao sto se pise i velica.
          Tacno ovo za pro, ali da je dominirao i u pro konkurenciji jeste prilicno. Nego ajde da bude maksimalno precizan, Panco 15+2, Lejver 8+11.
          sigpic

          Comment


          • Vladane, sta cekas, jos glasao nisi?
            Ovo za h2h Nadala i Federera je tacno ali se vecina tih pobeda van sljake sa Nadalove strane desila kada se razvio totalno kao igrac, tj kada je unapredio svoju igru i na ostalim podlogama. Do tada nije bio dovoljno dobar cak ni da dogura do Federera. To mu vadi h2h maksimalno, ali od 2008 se jasno videlo da ga Federer vise na slemu dobiti nece, tacnije od pocetka 2009 i onog meca na AO, pa nije Federer dzaba plakao, shvatio je to i sam
            Bolji Nadal, veci Federer, sta cekas? Ti si uvek glasao za veceg i u slucaju Lejver - Gonzales, nebitno sto je Gonzales dobio ti si glasao za veceg (po tvom misljenju), tako da nije ni malo licemerno ili blo sta sa tvoje strane da i sada uradis isto (glasas za veceg po tvom misljenju).
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Meni je Federer svakako veci, ljepsi za gledanje, vise uzivam da gledam njegov tenis nego Nadalov, masu sam emocija unosio u nekim mecevima Federera i Nadala ni da navijam za Svajcarca ali da je Nadal bolji, bolji je. H2H nije sve, ne odgovara mu takav stil igraca, spin mu je penicilin, no ni brojke ni teren ne lazu jbg, a posebno mecevi na Slemovima. Ali ja nisam glasao ni u borbi omiljenog mi Samprasa posle Novaka i Nadala. Samprasa smatram vecim, ali Nadala boljim. Opet sam bio podijejeljen kao sad, samo u proslom duelu nisam, jer je po meni sve na strani Lejvera. Borg je za mene licno najbolji, kakvo prolazno vrijeme, kako je igrao u to doba drvenih reketa ali to nije ni realno ni objektivno, Lejver je sto se mene tice najveci svih vremena.
              sigpic

              Comment


              • A ovo za slemove i jednog i drugog moram da napisem posebno (Panco i Lejver). Rod je Australijanac, pa je igrao i Australiju, dok za se za Panca ne moze bas reci da je "visio" tamo stalno.
                Kao sto tvoj omiljeni teniser "Drogos" Agasijan na pocetku svoje karijere nije igrao ni AO ni W pa posle poceo da ide na W a na AO tek 95.
                Hendikep je to i to prilican.
                Last edited by Sandugp; 30-09-15, 18:31.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Borg ga uopste nije igrao, jednom dosao i nikad vise, ima samo dva Slema, a smatra se jednim od najvecih ikad. Ali to je drugo vrijeme bilo, ko im je kriv na kraju krajeva? Nadal da nije imao povrede i pauze sad bi imao ko zna koliko Slemova? Opet ces uleceti sa kontrom da mu stil nije ovakav ne bi ni bilo povreda, samim tim ne bi ni bilo toliko Slemova i mozemo u nedogled. Svako vrijeme ima svoje, sad su Mastersi vrlo bitni, nekad ih nije bilo, a kad ih je i bilo nisu bili bas toliko vazni kao danas.

                  Ne drogos, drogas se kaze u CG

                  sigpic

                  Comment


                  • Nekada ni ovi turniri koji su sada GS nisu bili toliko bitni (neki od njih ako ne i svi, Australija pogotovo). Najboljima se mnogo vise ispacivalo da igraju neke meceve za koje su uzimali pa jedno 157 puta vise novca nego sto bi uzeli da igraju slem.

                    Secate se onog malog cige sto je trcao ulicom i pevao "Igraj za zivot Drogane!!, Drogane, Droganeeee!!! (bio onaj slogan jednom davno na SoS kanalu "Igraj za zivot droga ne!")
                    Last edited by Sandugp; 30-09-15, 18:42.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Ako Lejvera i Gozeleza nismo gledali, onda smo se Nadala i Federera nagledali. Nema tajne. Sve je poznato. Ipak cu rekapitulirati.

                      Da li je ikada bio igrac koji moze vise sa teniskim reketom od Rodzera Federera? (Doduse, tehnologija mu je dala bolji alat nego prijasnjim generacijama.) Kad se tome doda fantasticno kretanje i baletanska elegancija, nije cudo da mu je nadimak Maestro. Ogromni dijapazon onoga sto moze da odigra mu je dao izuzetnu prilagodljivost. Poceo je sa pokusajima da osvoji Uimbldon igrajuci kao Sampras, da bi par godina kasnije postao nepobjediv na travi igrajuci sa osnovne linije. Niko se brze od njegove generacije nije prilagodio bolje novim, usporenim uslovima. Zato im je pobjegao i imao cetiri fantasticne sezone za redom. Nevidjeno u open eri. Upravo ta svestranost mu je omogucila da ponovo digne igru iza 30-te. Dosao je sa novim paketom, u mnogome efikasnijim od onoga prvog. Kad bi u tenisu bilo umjeticnog dojam kao u klizanju, Federer bi ostao daleko ispred svih ostali. Ali tenis je sport i bitni su rezultati. A on ih ima kao niko do sada 17 slemova, 6 WTF-va, 302 nedjelje prvi na listi. Svo troje su rekordi. U dvije, za mene glavne statistike, Federer ima:
                      *postotku dobijenih meceva protiv top 10 je treci. (Iza Borga i Rafe.)
                      *postotku dobijenih meceva na Gs-ovima je cetvrti u open eri. (iza Borga, Rafe i Novaka).

                      U obije statistike je Rafa ispred njega. Nije slucajno. Rafa je prilicno razlicit igrac od Federera. Za njega se ne moze reci da je elegantan, niti da ima isti spektar udaraca, niti da moze da ima tako mnogo razlicitih paketa kao Federer. Daleko od toga da Rafa nije prilagodljiv. Dokazao je to 2013. Ipak Rafa je iznad svega igrac sljake. U poredjenje sa njime i rezultati velikog Borga ne izgledaju nista narocito. 9 RG-ova. A RG je najtezi slem za osvojiti. Njegov drugi zastitni znak je sampionski mentalitet. Najveci sampion ove genaracije koja ima jos dva izuzetna sampiona. Trece, to je njegov rezultat sa Federerom. Oni nisu ravnopravni. A Federer se smatra najvecim. Ako se gledaju medjusobni rezultati cetvorke, opet je Rafa uvjerljivo najbolji. U dvije, za mene glavne statistike, je bolji od Federera ali iza Borga. Da nije imao peh da se nadje u sendvicu izmedju Novaka i Federera postao bi najveci. Taman kad je prestigao nedostiznog Rodzera, pojavio se Novak i prestigao obojicu.

                      Ipak glas moram dat Federeru. Brojevi su na njegovoj strani. Rafi nedostaju najamanje dva slema da bi bio bolji od Rodzera.
                      Last edited by NI; 30-09-15, 22:31.

                      Comment


                      • Ni kada im se zavrsi karijera obojici bice Federer bolji u postotku dobijenih meceva na GS a verovatno i protiv top 10. Sada ce Nadal da krene rapidno da pada u tom segmentu, a "matori' se i dalje u svojoj 34 odlicno drzi. Cak stavise da je jedno 2-3 GS meca protiv Nadala uspeo da dobije (a imao je prilika cak i na RG) vec sada bi bio ispred njega.
                        Last edited by Sandugp; 30-09-15, 18:54.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Sam Rafa kaže da je Roger bolji i da bi on volio da može raditi neke stvari koje Federer radi, tu svi brojevi padaju u vodi...bolji je Roger

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Jel zaista mislis da ce na ovom forumu rezultat ovakve ankete da bude u korist Nadala (u koliko je to uopste bitno)? Ne vidim zasto ne bi ucestvovao, to jogunjenje i protivljenje necega (ja necu da se igram sa vama) je meni na nivou predskolskog uzrasta. Mislim niko nikoga ne prisiljava ovde ni na sta, ali opet zasto se ne bi malo igrali?
                            Verujem da nisi potresen ni malo (zaista verujem) ali me nervira to primanje na NI-jeve lagane provokacije. Od tebe to nisam ocekivao (ocekivao sam od Bojane )
                            Ne radi se o tome da neću da se igram. Ja sam Federerov navijač i normalno je da bih glasao za njega, a nije mi merak da glasam za tenisera za koga navijam. Taj problem nijesam
                            imao u anketi Sampras vs Nadal.

                            Što se tiče same priče, ona se poteže svako malo i čak i neutralni su podložni aktuelnom trenutku. Trenutno je Nadal u krizi, dok Federer igra veoma dobro. Federer - Nadal - Đoković. Over and over again. Što se sad čuje na svakom koraku: "šaraj malo, brate"

                            Hajde da, kad već govorite o h2h-u, pomenem jedan nevjerovatan podatak. Začuđujuće je da u međusobnim duelima između Federera i Murraya (a bilo ih je čak 25) niti jedan meč nije odigran na šljaci. Da su devedesete, to ne bi bilo toliko iznenađujuće (mada su Sampras i Agassi u 35 mečeva odigrali 5 na šljaci), ali činjenica da, u posljednjih 10 godina kad je razlika u brzini podloga neuporedivo manja, između njih koji su uvijek na samom vrhu ATP liste bude 0 mečeva na šljaci, zaista iznenađuje.
                            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                            Comment


                            • i sljedeće godine kad ga Clayray dobije, bit će bolji prašinar

                              Comment


                              • Nadaj je bolji teniser overall, ima bolji paket sto bi NI rekao, a meni licno je njegova igra dopadljivija za gledanje. Sto se tice dostignuca tu je Federer nesumnjivo u prednosti ali je celokupna slika sto se tice Rogera medijski zestoko prenaduvana, nesto slicno kao i kod Lavera.

                                Ako bih glasao po dostignucima Federer je za pola koplja ispred, no sto se same igre tice tu je Nadal u prednosti za celo koplje ako ne i vise. Bicu slobodan da ipak dam prednost igrackim kvalitetima na ustrb dostignuca, tako da moj glas ide Nadalu
                                Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                                Comment

                                Working...
                                X