Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iskreno ne znam puno, jedino sa snimaka i tekstova, pa ne bih da pričam bilo šta, ali jel realno da bi borg možda bio rekorder po broju GS-a da se nije tako rano povukao?
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Prle je dao krasno objasnjenje za svoj glas Rafi. Ja u jednome smatram Samprasa najboljim. Niko nije znao da usmjeri svoju energiju na turnire koji su mu bitni kao on. Niko sa manje, ne malo, nije postigao vise nego on. Jedino u cemu se ne slazem s Prlom je Samprasov odnos prema RG-u. Pit je shvatio da mu je dzaba i nije htio da trosi energiju na izgublejnu stvar. (Bolje bi i Lendlu bilo da je ucinio isto sa Uimbldonom.) To je njegova najveca karakteristika, osim naravno drugog servisa koji je bolji od vecine prvih i FH-da iz trka kojim je takticki zbunjivao mnoge protivnike.
      Ja se ne mogu složiti sa takvim razmišljanjem, ne tvojim, nego Samprasovim. Od najboljih igrača se očekuje da donose tu dimenziju više, a Sampras nije pokazao da ima tu dimenziju u svojoj igri. Zato bi bio uskraćen za Roland Garros u svakoj eri. Zato i ne može biti najbolji i najveći. Niti je to ikad bio, iako su ga Ameri pokušavali maksimalno hypovati kao GOAT-a.

      Da li je veći, bolji i uspješniji od Nadala u velikoj mjeri zavisi od argumentacije i prizme vrednovanja te iste argumentacije. Neko će Samprasove WTF-ove, sedmice na #1 vrednovati više nego Rafina dostignuća i to je ok. Mislim da su obojica prilično izjednačeni da se ni za jednog ne može reći da je definitivno bolji od ovog drugog, Na kraju se sve bazira na našem subjektivnom dojmu oba igrača, kao i onoga što su postigli.

      Originally posted by mark it zero View Post
      Iskreno ne znam puno, jedino sa snimaka i tekstova, pa ne bih da pričam bilo šta, ali jel realno da bi borg možda bio rekorder po broju GS-a da se nije tako rano povukao?
      Više nego realno. Lik je do 26. godine osvojio 11 GS-ova i 64 titule (više od Nadala i Federera) bez da je igrao na jednom Slamu (AO). Nekrunisani kralj tenisa.
      Last edited by Prle!; 24-09-15, 14:29.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Pa jeste, nevjerovatan je sampion i zato mi sad nije jasno sto mu se desava jer izgleda fizicki ok, ali mentalno nije na nivou. Ali tu sampionsku crtu je imao i Sampras, cak i izrazeniju, jer 14-4 u finalima Slemova i 5-1 u finalima zavrsnog Mastersa dovoljno govore.
        Jeste Vladane ali Sampras nije imao svog Novaka Djokovica. U tome je velika otezavajuca okolnost za Rafinja. Da nije bilo Novaka sta mislis kakav bi Rafov skor u finalima bio. Evo ja cu da ti kazem, ona dva poraza od Feda na W 2006 i 2007, ostalo pobede.
        Last edited by Sandugp; 24-09-15, 14:31.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Sampras je u poredjenju sa Nadalom prilicno jednodimenzionalan igrac. O dostignucima se moze diskutovati ali cisto sa igrackog aspekta Nadal >> Sampras.
          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Jeste Vladane ali Sampras nije imao svog Novaka Djokovica. U tome je velika otezavajuca okolnost za Rafinja. Da nije bilo Novaka sta mislis kakav bi Rafov skor u finalima bio. Evo ja cu da ti kazem, ona dva poraza od Feda na w 2006 i 2008, ostalo pobede.
            Stanimal i shminka imaju nesto po tom pitanju da kazu
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by mark it zero View Post
              Iskreno ne znam puno, jedino sa snimaka i tekstova, pa ne bih da pričam bilo šta, ali jel realno da bi borg možda bio rekorder po broju GS-a da se nije tako rano povukao?
              Sto skide Goodmana sa avatara leb ti jebem!?!? Kako ces sada da ukomponujes svoj nick !?!?!
              Inace Borg je za sve njih bio Cale, znas kako kazu mora da se zna ko je bio prvi!
              E sada pitanje je diskutabilno je vrlo zasto se povukao, ali ja zelim da verujem da je igrao i dalje (posle se on nesto vracao ali bolje da nije) da bi bio jos trofejniji.
              Last edited by Sandugp; 24-09-15, 14:40.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Sto skide Goodmana sa avatara leb ti jebem!?!? Kako ces sada da ukomponujes svoj nick !?!?!
                Inace borg je za sve njih bio Cale, znas kako kazu mora da se zna ko je bio prvi!
                E sada pitanje je diskutabilno je vrlo zasto se povukao, ali ja zelim da verujem da je igrao i dalje (posle se on nesto vracao ali bolje da nije) da bi bio jos trofejniji.
                Ovo je bilo jače od mene, dok dotični ne dobije otkaz. Prosto mi je fascinantno da je neko osvojio Rg i W 5 godina za redom, čovek prešao igricu, i povukao se.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Originally posted by mark it zero View Post
                  Ovo je bilo jače od mene, dok dotični ne dobije otkaz. Prosto mi je fascinantno da je neko osvojio Rg i W 5 godina za redom, čovek prešao igricu, i povukao se.
                  Uzivaj

                  http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1103798
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by mark it zero View Post
                    Iskreno ne znam puno, jedino sa snimaka i tekstova, pa ne bih da pričam bilo šta, ali jel realno da bi borg možda bio rekorder po broju GS-a da se nije tako rano povukao?
                    Ne, nije mogao da nastavi. Bio je previse mentalno potrosen. Premlad je poceo.

                    Vjerovatno smo Prle i ja dva najveca postovaoca Borga na forumu. A mislimo oprecno o ovome. Interesantno!
                    Last edited by NI; 24-09-15, 14:58.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Ne, nije mogao da nastavi. Bio je previse mentalno potrosen. Premlad je poceo.

                      Vjerovatno smo Prle i ja dva najveca postovaoca Borga na forumu. A mislimo oprecno o ovome. Intiresantno!
                      Nije baš da nam se mišljenja razlikuju. Nisam se bazirao na to što nije nastavio, već šta bi bilo da je nastavio. Fizički je bio spreman za još nekoliko godina, s tim da bi mu i tehnologija reketa sve više išla na ruku. Mentalno je bio istrošen i tu se slažemo.

                      Zato se i povukao. Kao što on kaže "Normalno je da kada izgubite osjećate razočarenje, kada pobijedite osjećate radost, meni je na kraju postalo svejedno pobijedio ili izgubio." A i druga su vremena bila, tada je bilo moderno 'otići kao Pele'. Danas bi Borg vjerovatno drugačije postupio.

                      Međutim, hipotetički, da je kojim slučajem AO imao dušu Slama tih godina, stvarno ne vidim kako bi ga neko zaustavio da do 26-e ne osvoji bar 15 GS titula. Trava na AO-u je bila još sporija u odnosu na Wimbledon, a 5 godina uzastopno je dominirao All England clubom. Čudo od igrača fakat.
                      Last edited by Prle!; 24-09-15, 15:09.
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • bolji igrac i uspjesniji su dvije razlicite stvari. ovdje se, kako sam mislio, uporedjuju karijere. a to je cista statistika, brojke. da mi neko ponudi nadalovih 14 slemova, OI i masterse i samprasove rekordne nizove teniske vladavine, isto 14 slemova, WTFove i najduzu eru u istoriji tenisa, zna se sta bih uzeo! to je prosta matematika. stavis sve na papir uporedis i prevagne ono sta prevagnuti mora.

                        a sada ko je bolji... pa sport napreduje... i normalno je da su sadasnji sampioni bolji od prijasnjih (po snazi, izdrzljivosti, preciznosti, tehnici itd). sadasnji atleticari postizu daleko bolje rezultate nego oni prije 50-60 godina. ali ne moze se reci da neko ko ima bolje rezultate ovih godina ali bez medalja ima bolju karijeru (a time i sustinske rezultate) od nekoga ko je redovno kupio medalje na najjacim takmicenjima prije pola vijeka. nole je vjerovatnije najbolji teniser svih vremena ako gledamo nivo igre (a i najkompletniji svih vremena). ali je jos daleko od najuspjesnijeg (a time i najboljeg) ako se gledaju ostvareni uspjesi a svako vrijeme nosi svoje. lejver da se vremenski prebaci onaj isti kada je bio najdominantniji u sadasnje vrijeme vjerovatno bi bio daleko od top100. toliko je tenis napredovao. pa neki bivsi sampioni (i to ne tako davno) su otvoreno govorili da sadasnjim tesko da bi i gema uzeli.

                        PS. svako se u svoje vrijeme bori sa svojom konkurencijom i u svojim uslovima a ko se najbolje u svojim specificnim uslovima snadje se odrazi i na ostvarenim rezultatima koji ne lazu. neko ima vise srece neko manje ali se sve na kraju svede na ono sta je svako od njih osvojio u karijeri. a u tenisu je YE#1 1 od najtezih i najcjenjenijih stvari za postici. i tako je bilo otkako je rejtinga. (slemovi su se i te kako znali preskakati ali je br1 uvjek oznacavao najboljeg a YE#1 najboljeg u odredjenoj sezoni). dok su od samih titula slemovi naravno daleko najznacajniji.
                        Last edited by talicni; 24-09-15, 15:23.

                        Comment


                        • Vladane,

                          Ovo poredjenja Nadalovih i Samprasovih finala.

                          Sampras:
                          Code:
                          		Pobjednik	Porazeni	F	
                          2002	uso	(17)Sampras	(6)Agassi	a	6-3 6-4 5-7 6-4
                          2001	uso	(4)Hewitt	(10)Sampras	j	7-6(4) 6-1 6-1
                          2000	uso	(6)Safin	(4)Sampras	f	6-4 6-3 6-3
                          2000	wim	(1)Sampras	(12)Rafter	f	6-7(10) 7-6(5) 6-4 6-2
                          1999	wim	(1)Sampras	(4)Agassi	j	6-3 6-4 7-5
                          1998	wim	(1)Sampras	(14)Ivanisevic	f	6-7(2) 7-6(9) 6-4 3-6 6-2
                          1997	wim	(1)Sampras	Pioline	        f	6-4 6-2 6-4
                          1997	ao	(1)Sampras	Moya	        f	6-2 6-3 6-3
                          1996	uso	(1)Sampras	(2)Chang	f	6-1 6-4 7-6(3)
                          1995	uso	(2)Sampras	(1)Agassi	f	6-4 6-3 4-6 7-5
                          1995	wim	(2)Sampras	(3)Becker	f	6-7(5) 6-2 6-4 6-2
                          1995	ao	(2)Agassi	(1)Sampras	a	4-6 6-1 7-6(6) 6-4
                          1994	wim	(1)Sampras	(4)Ivanisevic	f	7-6(2) 7-6(5) 6-0
                          1994	ao	(1)Sampras	(9)Martin	f	7-6(4) 6-4 6-4
                          1993	uso	(2)Sampras	(15)Pioline	f	6-4 6-4 6-3
                          1993	wim	(1)Sampras	(3)Courier	f	7-6(3) 7-6(6) 3-6 6-3
                          1992	uso	(2) Edberg	(3)Sampras	a	3-6 6-4 7-6(5) 6-2
                          1990	uso	(12)Sampras	(4)Agassi	a	6-4 6-3 6-2
                          Stubac F oznacava ko je bio favorit (f-Sampras, a-protivnik, j-nije bilo favorita, po mojoj subjektivnoj procjeni). Sampras je bio 12 puta favorit i dobio je 11 meceva. Izgubio jedino od Safina. Bio je 2 puta izjednacen, jednom je dobi a jednom izgubio. Bio je i 4 puta autsajder, dva dobio a dva izgubio.

                          Code:
                          2014	rg	(1)Nadal	(2)Djokovic	j	3-6 7-5 6-2 6-4
                          2014	ao	(8)Wawrinka	(1)Nadal	f	6-3 6-2 3-6 6-3
                          2013	uso	(2)Nadal	(1)Djokovic	a	6-2 3-6 6-4 6-1
                          2013	rg	(3)Nadal	(4)Ferrer     	f	6-3 6-2 6-3
                          2012	rg	(2)Nadal	(1)Djokovic	j	6-4 6-3 2-6 7-5
                          2012	ao	(1)Djokovic	(2)Nadal	a	5-7 6-4 6-2 6-7(5) 7-5
                          2011	uso	(1)Djokovic	(2)Nadal	a	6-2 6-4 6-7(3) 6-1
                          2011	wim	(2)Djokovic	(1)Nadal	a	6-4 6-1 1-6 6-3
                          2011	rg	(1)Nadal	(3)Federer	f	7-5 7-6(3) 5-7 6-1
                          2010	uso	(1)Nadal	(3)Djokovic	f	6-4 5-7 6-4 6-2
                          2010	wim	(2)Nadal	(12)Berdych	f	6-3 7-5 6-4
                          2010	rg	(2)Nadal	(5)Soderling	f	6-4 6-2 6-4
                          2009	ao	(1)Nadal	(2)Federer	a	7-5 3-6 7-6(3) 3-6 6-2
                          2008	wim	(2)Nadal	(1)Federer	a	6-4 6-4 6-7(5) 6-7(8) 9-7
                          2008	rg	(2)Nadal	(1)Federer	f	6-1 6-3 6-0
                          2007	wim	(1)Federer	(2)Nadal	a	7-6(7) 4-6 7-6(3) 2-6 6-2
                          2007	rg	(2)Nadal	(1)Federer	f	6-3 4-6 6-3 6-4
                          2006	wim	(1)Federer	(2)Nadal	a	6-0 7-6(5) 6-7(2) 6-3
                          2006	rg	(2)Nadal	(1)Federer	f	1-6 6-1 6-4 7-6(4)
                          2005	rg	(4)Nadal	Puerta        	f	6-7(6) 6-3 6-1 7-5
                          Nadal je bio 10 puta favorit, dobio je 9. Izgubio je samo od Vavrinke (povreda). Dva puta je bio izjednacen i oba je dobio. Autsajder je bio 8 puta i dobio je 3.

                          Jedno je izvjesno, Nadal je imao teze protivnike u finalu.
                          Last edited by NI; 24-09-15, 15:44.

                          Comment


                          • http://www.tennis.com/pro-game/2015/.../#.VgQgL8uz58E

                            Comment


                            • Dimitrov pocinje da radi sa Franco Davinom, bivsim Delpovim trenerom
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                                Zasto mislis tako Ni? Bez obzira na to sto sam navijac Nadala, po meni Nadal je bolji teniser od Samprasa.
                                Ovaj tvoj post i glas koji si dao, nikako ne idu jedno uz drugo.

                                Comment

                                Working...
                                X