Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
    Aha, znaci mu je najslabija podloga. Kakav je taj igrac sto ne moze da igra na sve podloge? Zato mi je Nadal bolji, to mi je cela poenta.
    Pa Nadal nije igrao na svim podlogama, na toliko razlicitih na koliko je igrao Sampras, to je moja poenta.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Govorim svojstveno u svoje ere. Nije kriv Nadal sto nema tepih sad...
      Sampras se nije prilagodio sljaku i spore podloge, Nadal se prilaodio na brzhe podloge (u njegove ere), to je to.
      OVAKO

      Comment


      • U svakom slucaju, koliko god se Nadal prilagodio tim ultra brzim podlgama, jos nije uzeo WTF, koji je prespor.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Tacno, i to mu je jedina "mrlja" u karijeri. A posto ga valjda nece osvojiti, nek ide u kurac. Bas mi je krivo sto nema taj turnir, greota je jedan takav velikan da nema taj zavrsni turnir...
          OVAKO

          Comment


          • Pa to mu je velika mrlja, takav igrac, a nema zavrsni masters gde dolaze najbolji igraci, za razliku od njega Sampras ih ima 5, plus ima duplo vise nedelja kao no.1, i zato je tesko odluciti koji je od njih dvojice bolji.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Hoćemo anketu, Pistol ili Rafa

              Comment


              • uvjek bih dao prednost samprasu.

                i nije rafin najveci minus WTF. najveca falinka rafi po meni je sto JEDINI od multislem i multi YE#1 sampiona nije spojio 2 sampionske godine. nikada nije mogao da bude najbolji bar neki malo duzi vremenski period. jedini od ovih najvecih nije imao svoju eru (kao fed 2004-2007/9, pit 1993-1998, nole 2011-2015??? itd..)

                osim tih 5 WTF turnira je duzina samprasove vladavine (sedmice) i rekordnih 6 sampionskih sezona ono sto cini jako bitnu razliku (prakticno vecu nego te WTF titule). najveci argument su upravo te sampionske sezone (6 uzastopnih) dok rafa ima samo 3 a + nikada nije spojio dvije. poslije i ukupne sedmice kao i WTF titule. rafa ima sa druge strane kompletirane slemove i vise mastersa, sto je ipak premalo da bi se pokrilo samprasove prednosti. rafa ima jos vremena da nadoknadi neke stvari... ako se vrati na prijasnji kolosjek ali trenutno zaostaje za pitom i to podosta.
                Last edited by talicni; 24-09-15, 12:13.

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Hoćemo anketu, Pistol ili Rafa
                  Superti je ideja. Postavi jednu. Onda pobjednik ide u finale sa Federerom.

                  Comment


                  • ako rafa vise nista znacajno ne napravi u svojoj karijeri tesko da ce moci argumentovano da udje u diskusiju o apsolutno najvecima. jer prosto nije bio nikada najveci ni u svoje vrijeme. on je imao bljeskove na pralezu izmedju 2 ere koje su pripadale drugim igracima. sampras, sa druge strane, je imao najduzi niz sampionskih sezona u istoriji (kao i najvise ukupnih sampionskih sezona).

                    ako bi recimo rafa ostao na svome a nole sljedece godine osvoji 2 slema (pogotovo ako je RG medju njima) i zavrsii godinu kao br1. nole ce po meni argumentovano biti vec bolji od rafe (2 slema manje, 4-6 WTF trofeja vise, 2 YE#1 vise, 100injak sedmica viska, 4 ITF sampionske nagrade vise, i slican broj mastersa uz podjednak h2h). sa druge strane bi nole i dalje bio dosta iza samprasa (2 slema, 1 YE#1, 50ak sedmica manjka, slican broj WTFova uz dosta vise mastersa noleta).
                    Last edited by talicni; 24-09-15, 12:39.

                    Comment


                    • Ok, vidim da nekome smeta moje komentarisanje jer im se ne svidjaju moje stavove pa mi i brise postove, tako da nema potrebe vise da komentarisem.
                      OVAKO

                      Comment


                      • Pa tvoj post i nije bio za išta bolje. Tipična forumska bezobrazna uvreda.

                        Comment


                        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                          Ok, vidim da nekome smeta moje komentarisanje jer im se ne svidjaju moje stavove pa mi i brise postove, tako da nema potrebe vise da komentarisem.
                          Ono je vredno opomene ili bana, a ti nastavi da pametujes.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Rafael Nadal je argumentovano jedan od najvecih tenisera svih vremena. Jedan je od cetvorice igraca open ere koji imaju sva cetiri slema u svojoj kolekciji, vodeci je igrac po broju osvojenih mastersa. Ima zavidan broj nedelja kao N1, i sto je najbitnije ima neverovatnih 14 GS titula. Takodje ima i olimpijsko zlato u svojoj kolekciji i realno je najbolji sljakas svih vremena.
                            Naravno da i njegova karijera ima svojih "rupa", koje ste vec ovde naveli tako da ne bi da ih ponavljam, ali opet njegovi achievementi su neverovatni i svrstavaju ga u top 5 svih vremena (po meni).
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by talicni View Post
                              sa druge strane bi nole i dalje bio dosta iza samprasa (2 slema, 1 YE#1, 50ak sedmica manjka, slican broj WTFova uz dosta vise mastersa noleta).
                              Pusti Novaka, za sada on nije u najelitnijoj grupi (Sampras, Borg, Lejver, Rafa, Gonzalez i Sampras). Moguce da ce da joj se pridruzi a moguce i da nece. U svakom slucaju, njegova karijera je u uzlaznoj putanji.

                              S druge strane Rafina je u silaznoj putanji i on kvari svoju poziciju u okviru elitne grupe.

                              @Sandu,

                              Ti bi ocigledno glasao za Rafu.
                              Last edited by NI; 24-09-15, 12:51.

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp View Post
                                Rafael Nadal je argumentovano jedan od najvecih tenisera svih vremena. Jedan je od cetvorice igraca open ere koji imaju sva cetiri slema u svojoj kolekciji, vodeci je igrac po broju osvojenih mastersa. Ima zavidan broj nedelja kao N1, i sto je najbitnije ima neverovatnih 14 GS titula. Takodje ima i olimpijsko zlato u svojoj kolekciji i realno je najbolji sljakas svih vremena.
                                Naravno da i njegova karijera ima svojih "rupa", koje ste vec ovde naveli tako da ne bi da ih ponavljam, ali opet njegovi achievementi su neverovatni i svrstavaju ga u top 5 svih vremena (po meni).
                                Tu dodades i procenat pobjede protiv top 10 tenisera, procenat pobjede u zavrsnici Slemova i dobijes jedan igrac koji je nacekao usporivanje podloge i zato je osvoijo nesto, onako je obicna krsina.
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X