Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taj termin brzu travu, sporu travu je prava glupost. Trava je trava, i podloga koja nimalo ne lezi Nadala. Znam da je sadasnja trava sporija nego 2001 recimo, ali ipak je to trava i kretanje tamo je skroz razlicito nego na ostale podloge. Igrao Nadal i na prebrzi beton, peglao je i tamo Federera i neke ostale, ne brini za to.
    OVAKO

    Comment


    • Nije trava trava, brza trava je brža od spore trave, velika razlika

      Baš kao što ne možeš za tvrdu reći da je tvrda bez obzira bila spora ili brza

      Comment


      • Pa naravno, ali kretanje na travi je kretanje na travi, izuzetno tesko, bez proklizavanja... Nadal nije postojao na travi na pocetku karijere, ali mnogo brzo se prilagodio i odigrao cak 5 finala i osvoijo 2 titule. Sto, zar nije bila brza trava u 2006?
        OVAKO

        Comment


        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
          Taj termin brzu travu, sporu travu je prava glupost. Trava je trava, i podloga koja nimalo ne lezi Nadala. Znam da je sadasnja trava sporija nego 2001 recimo, ali ipak je to trava i kretanje tamo je skroz razlicito nego na ostale podloge. Igrao Nadal i na prebrzi beton, peglao je i tamo Federera i neke ostale, ne brini za to.
          Apsolutno nisi u pravu, pogledaj malo kakva je trava bila 90-tih i kakva je sad, to je nebo i zemlja.

          I kakve veze ima sad Federer?
          Uporedjujemo Samprasa i Nadala, ali ti moras da ubacis Federera u pricu
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Znatno brža 2006. u odnosu na 2007. pogledaj highlights i sve će ti biti jasno

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Apsolutno nisi u pravu, pogledaj malo kakva je trava bila 90-tih i kakva je sad, to je nebo i zemlja.

              I kakve veze ima sad Federer?
              Uporedjujemo Samprasa i Nadala, ali ti moras da ubacis Federera u pricu
              Pa nije igrao Rafa finala sa Samprasa tada, zato.
              Fakt je da je Rafa prilagodljiviji od Samprasa, ne vidim u cemu je problem ovde...
              OVAKO

              Comment


              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                Pa nije igrao Rafa finala sa Samprasa tada, zato.
                Fakt je da je Rafa prilagodljiviji od Samprasa, ne vidim u cemu je problem ovde...
                Pa nije prilagodljiviji, to apsolutno ne mozes da tvrdis.
                Nadal igra na uniformisanim podlogama, tu i tamo ima iskakanja, dok je Sampras igrao na razlicitim podlogama, gde nije mogao isto da se gradi poen na sljaci RGa i travi W.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Pa nije prilagodljiviji, to apsolutno ne mozes da tvrdis.
                  Nadal igra na uniformisanim podlogama, tu i tamo ima iskakanja, dok je Sampras igrao na razlicitim podlogama, gde nije mogao isto da se gradi poen na sljaci RGa i travi W.
                  Idem pojednostavnije, jer ovo mi deluje kao da vidis ovu stvar kao kvantnu fiziku.
                  Dakle, Nadal na pocetku karijere nije bio dobar na brze podloge, trava i brzi beton, a i opcenito beton, ali prilagodio se bas brzo i naosvajao se titule. Sampras se nikada nije prilagodio na spore podloge, sljaku naravno, i to ti ja probujem da dokazem. Sad ti malo jasnije ili?
                  OVAKO

                  Comment


                  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                    Idem pojednostavnije, jer ovo mi deluje kao da vidis ovu stvar kao kvantnu fiziku.
                    Dakle, Nadal na pocetku karijere nije bio dobar na brze podloge, trava i brzi beton, a i opcenito beton, ali prilagodio se bas brzo i naosvajao se titule. Sampras se nikada nije prilagodio na spore podloge, sljaku naravno, i to ti ja probujem da dokazem. Sad ti malo jasnije ili?
                    Prvo, ne mozes takvim tonom da mi se obracas.

                    A drugo, taj beton i ta trava na koju se Nadal prilogodjavao i koja se tebi cini da je ultra brza je prespora u odnosu na onu na kojoj je igrao Sampras.
                    Je l' je tebi sad malo jasnije?
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Prvo, ne mozes takvim tonom da mi se obracas.

                      A drugo, taj beton i ta trava na koju se Nadal prilogodjavao i koja se tebi cini da je ultra brza je prespora u odnosu na onu na kojoj je igrao Sampras.
                      Je l' je tebi sad malo jasnije?
                      Ok.
                      Ajde mi sada objasni zasto se Sampras nikada nije prilagodio sljaku? Ili tada je sljaka bila mnogo spora, nije mogao covjek, sta ces.
                      OVAKO

                      Comment


                      • Originally posted by shminka View Post
                        Nije trava trava, brza trava je brža od spore trave, velika razlika

                        Baš kao što ne možeš za tvrdu reći da je tvrda bez obzira bila spora ili brza
                        I cim su ponovo poceli da ubrzavaju travu u Uimbldonu, Rafine sanse su bitno pale.

                        Comment


                        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                          Ok.
                          Ajde mi sada objasni zasto se Sampras nikada nije prilagodio sljaku? Ili tada je sljaka bila mnogo spora, nije mogao covjek, sta ces.
                          Niko nije ni spominjao sljaku kao problematicnu podlogu, ona je ostala ista, ali su ostale podloge usporene.
                          Kad je Sampras igrao, postojala je ogromna razlika izmedju sljake i trave ili brzog betona, zato su i postojali specijalisti koji su dominirali na jednoj podlozi, ali ih na drugoj nije ni bilo. A sad su podloge toliko slicne, da pojam specijalista za npr. sljaku ne postoji, jer ako neko zna da igra na sljaci, taj moze da rudari i na ostalim podlogama, osim mozda na 2-3 turnira godisnje, ali to ga ne dotice.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Opet mi nisi odgovorila na pitanje ali ok, i bez toga sam shvatio koji je cilj. Hvala.
                            OVAKO

                            Comment


                            • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                              Opet mi nisi odgovorila na pitanje ali ok, i bez toga sam shvatio koji je cilj. Hvala.
                              Pa Sampras nije igrao dobro na sljaci, to mu je najslabija podloga i to stoji.
                              Ali ti tvrdis da se Nadal prilagodio i igrao na brzim podlogama, a ja ti tvrdim da nije, jer su podloge toliko usporene da on rudari na betonu kao sto rudari i na sljaci, nikakve promene nema u stilu.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Pa Sampras nije igrao dobro na sljaci, to mu je najslabija podloga i to stoji.
                                Ali ti tvrdis da se Nadal prilagodio i igrao na brzim podlogama, a ja ti tvrdim da nije, jer su podloge toliko usporene da on rudari na betonu kao sto rudari i na sljaci, nikakve promene nema u stilu.
                                Aha, znaci mu je najslabija podloga. Kakav je taj igrac sto ne moze da igra na sve podloge? Zato mi je Nadal bolji, to mi je cela poenta.
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X