Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    Seti se u kakvom mu je izdanju Endi izasao na megdan.. jedan od meceva sezone sa Kolsrajberom, tri tesna seta protiv Verdaska i onaj cirkus protiv Monfisa. U svakom slucaju bi bio porazen ali ne bas ovako ubedljivo. Uzeo je samo 10 poena na Rafin servis, mislim da nista drugo ne treba reci. Mec mi je na spoljnom hardu ali znam da je mnogo razmena zavrseno posle najvise 3 udarca, a ni u njima nije uradio nista
    Imali u toj dominaciji imalo Rafine zasluge? ILi je samo Mari bio ocajan?

    Comment


    • Sigurno ima, to je Nadal, ali sudeci po tome da je na istom turniru u proslosti mogao mnogo bolje protiv Rafe verujem da je rezultat iznudjen stvarima koje sam pomenuo. Posle Lendla, do ovako ubedljivih pobeda u polufinalu Rolan Garosa mogli su samo Brugera jednom i Rafa dvaput, ali sa samo 6 izgubljenih gemova i ovaj mec sam uvrstio u najubedljivije pobede u zavrsnici Slemova, na granici je
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Ja mislim da je Andi izgubi zelju za igrom kad je vidio kako to Rafi ide na suhoj sljaci.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Ja mislim da je Andi izgubi zelju za igrom kad je vidio kako to Rafi ide na suhoj sljaci.
          Jeste, ali ima i do psihofizicke iscrpljenosti, jer kao sto je rekao Warior imao je do Rafinja premnogo nezgodnih meceva koji su ga dobrano iscedili. Ali za neke je i sam kriv, jer ih nije zavrsavao kada je trebalo.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Jeste, ali ima i do psihofizicke iscrpljenosti, jer kao sto je rekao Warior imao je do Rafinja premnogo nezgodnih meceva koji su ga dobrano iscedili. Ali za neke je i sam kriv, jer ih nije zavrsavao kada je trebalo.
            I toga je bilo.

            Ja sam objavio tu statistiku da bih pokazao da se statistika ne moze uzeti zdravo za gotovo. Nadalov indeks dominacije na RG 2014. je aberacija. Mec sa Marijem u polufinalu je dio objasnjenje. Svejedno, ta statistika je predobra i protivrjeci uvrijezenom misljenju da je Nadal na RG-u 2014. bio ispod prosjecan.

            Comment


            • Ima tu i do zreba ima do trenutnog stanja protivnika (na papiru je Marej opasno gadan protivnik u polufinalu, medjutim u praksi smo usled sticaja raznoraznih okolnosti imali situaciju da mu je Marej bio najpogodniji rival tada). A i ova ranija kola, kada dobijes Ducija Lajovica u cetvrtoj rundi to moze da ti bude samo bonus za nabijanje statistike.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Ima tu i do zreba ima do trenutnog stanja protivnika (na papiru je Marej opasno gadan protivnik u polufinalu, medjutim u praksi smo usled sticaja raznoraznih okolnosti imali situaciju da mu je Marej bio najpogodniji rival tada).
                Novaku sanse za titulu rapidno rastu kad nema Mareja u polufinalu. Mislim da mu je lakse sa njim igrati u finalu.

                Comment


                • Clay, da li mozes da mi bacis link na post ( posto si sigurno pisao na tu temu ) vezano za zavrsne turnire na kraju godine?

                  Zanima me kako sve zvao, menjao, koje su varijante postojale, formati i priznatost?
                  It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                  Comment


                  • Pa i nisam bas, znam samo osnovno. Koliko je meni poznato 4 puta je menjao ime, 1970-89 Masters Grand Prix, 1990-99 ATP Tour World Championships, 2000-08 Tennis Masters Cup, 2009-14 ATP World Tour Finals (WTF mu savrseno odgovara, ne treba nikad da ga menja ponovi li se tenis vidjen prosle godine)

                    Od 1970. do 1976. igrao se u normalnom terminu, u decembru ili bi hvatao i kraj novembra, a izdanje za 1977. igralo se pocetkom januara 1978, i to bas kada je turnir presao na svoju najpoznatiju lokaciju, Njujork. Tako su terali sve do 1986., i bukvalno se nije znalo ni ko pije ni ko placa, Mekinro je svake godine pitao da li tim turnirom pocinje ili zavrsava sezonu. Sa tom gluposcu se prekida 1986., kada je Lendl dva puta dobio Bekera u finalu, u januaru za prethodnu 1985. i onda regularno u decembru, i sa tim vise nisu eksperimentisali

                    1990. osniva se ATP Tur, i turnir se seli u Nemacku, uglavnom zbog TV prava, i tu ce se igrati 10 sezona. Hanover je 1996. bio svedok jednog od najboljih dvoranskih meceva u istoriji tenisa, ali je posle tog titanskog duela Samprasa i Bekera odluceno da se raskrsti sa tepihom i predje na sporiji beton, mislim da je moje misljenje o tome dobro poznato

                    Formula igranja menjana je 5 puta. Na pocetku, 1970. u Tokiju smo imali sestoricu igraca i igrao je svako sa svakim. Sten Smit i Lejver su zavrsili sa po 4-1, ali je Amerikanac postao sampion zbog pobede nad Lejverom, na samom startu turnira. Sledece 1971. u Parizu bilo je jos komplikovanije, sa 7 igraca koji su igrali medjusobne duele. Nastase je dobio svih 6 meceva i postao sampion ispred Smita. Tri godine, izmedju 1982-84. imali smo 12 igraca, s tim sto su prva 4 nosioca preskakala prvu rundu, cekali su u 1/4. Najveca anomalija je 1985. sa 16 igraca, kada je Mekinro posle poraza od Gilberta na startu turnira urlao da on cak nije ni trebalo da bude tu. U cak 38 navrata igralo se po sadasnjem sistemu od 8 igraca rasporedjenih u dve grupe, prvo izmedju 1972-81. i od pomenute 1986. do danas, bez naznaka da ce nekada biti promenjen

                    Igralo se u Tokiju, Parizu, Barseloni, Bostonu, Melburnu, Stokholmu, Hjustonu (3), Njujorku (13), Frankfurtu (6), Hanoveru (4), Lisabonu, Sidneju, Sangaju (5) i Londonu (6). Najvise se igralo na tepihu (26), na betonu (18) i jednom na travi, u Melburnu 1974. Van dvorane igralo se te 1974., zatim 2003. i 2004. u Hjustonu. Finala nisu igrana na 3 dobijena seta u prva tri nastupa u Njujorku, 1977-79., zatim u Hjustonu 2004. i od 2008. na ovamo, a nikada ih vise necemo ni videti

                    Da nije bilo lutanja i da se igralo u normalnom terminu na turnirima bismo svakako videli jos vise, ali je i ovako dovoljno za epitet najveceg turnira posle Slemova u Open eri (barem je to nekada nesto znacilo, dok nisu dolazili puzeci od umora), sa jedinim rivalima u WCT Finals-u i Grand Slam Cup-u
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • A sta je bio WCT?
                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • Zavrsni turnir World Championship Tennis-a, igran skoro 20 godina u Teksasu i uglavnom u Dalasu. 8 ili 12 odabranih igraca, uvek na tepihu i uvek na 3 dobijena seta, svaki mec! Kad malo bolje razmislim, ovo je od 1971. do 1989. bio potpuno ravnopravan turnir Masters Kupu, sa ogromnim plusom sto se sve igralo na muska tri dobijena seta. Tokom godina je bilo nekih bolesno dobrih finala, a ono iz 1972. izmedju Lejvera i Rozvela zapalilo je ceo svet, bez problema bih dao pola plate za kompletan video tog meca



                        https://en.wikipedia.org/wiki/WCT_Finals
                        Last edited by ClayWarrior; 24-12-15, 23:06.
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Prelepo. Hvala ti puno
                          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                          Comment


                          • Ako Novak osvoji WTF i jos jedan Masters oce li mu ova sezona biti bolja od Federerove 2006? Tada je Rodzer izgubio samo pet meceva uz nevjerovatne 92 pobjede, osvojio tri Slema, cetiri Mastersa i WTF, 12 titula ukupno. Novak ima tri Slema i cetiri Mastersa ove godine uz skor od 63:5 i sedam titula ukupno, moze li se onda 2015. smatrati za najbolju sezonu nekog tenisera od Lejverove 1969, ako bi kao sto rekoh osvojio jos jedan Masters i WTF?
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              Ako Novak osvoji WTF i jos jedan Masters oce li mu ova sezona biti bolja od Federerove 2006? Tada je Rodzer izgubio samo pet meceva uz nevjerovatne 92 pobjede, osvojio tri Slema, cetiri Mastersa i WTF, 12 titula ukupno. Novak ima tri Slema i cetiri Mastersa ove godine uz skor od 63:5 i sedam titula ukupno, moze li se onda 2015. smatrati za najbolju sezonu nekog tenisera od Lejverove 1969, ako bi kao sto rekoh osvojio jos jedan Masters i WTF?
                              Ne moze, jer mu je sada mnogo laksa konkurencija nego sto je Federeru bila te 2006
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Ako Novak osvoji WTF i jos jedan Masters oce li mu ova sezona biti bolja od Federerove 2006? Tada je Rodzer izgubio samo pet meceva uz nevjerovatne 92 pobjede, osvojio tri Slema, cetiri Mastersa i WTF, 12 titula ukupno. Novak ima tri Slema i cetiri Mastersa ove godine uz skor od 63:5 i sedam titula ukupno, moze li se onda 2015. smatrati za najbolju sezonu nekog tenisera od Lejverove 1969, ako bi kao sto rekoh osvojio jos jedan Masters i WTF?
                                Po kvalitetu osvojenih titula da. Po postotku dobijenih meceva ne.

                                Comment

                                Working...
                                X