Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kad smo već kod najboljeg ikad, ne bi bilo loše vidjeti i ko je najgori ikad...dijelite li mišljenje da je to Stefan Merunka?

    8 mečeva u kojima nije osvojio gem, rekord?
    Last edited by shminka; 19-09-15, 12:19.

    Comment


    • Originally posted by shminka View Post
      Sve to i Novaka očekuje. Doći će i on u fazu kada će morati brinuti o prolaznom vremenu, a i o tome da li će moći ili ne pogoditi metu na terenu koju sebi mukotrpnim radom stvori. Sa tim ima problem i ovih dana i koštao ga je nekih velikih titula. A tek će ih imati u nastavku karijere.
      I to ce da dodje puno brze nego se ocekuje. I konacni broj trofeja ce u mnogome zavisiti od toga ko ce da bude na drugoj strani mreze kad godine pocnu da se osjecaju. Hoce li biti neko ko cemu praviti onoliko problema koliko on danas pravi Federeru ili ce biti neko daleko slabiji?

      Comment


      • Ima Novak još 2 godine u punoj formi sigurno, bar 2
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Ja mislim da ima maksimalno 2, posle toga ce krenuti pad jer jednostavno vise nece moci da se krece ovako, bice minimalno sporiji, a sa njegovom defanzivom i udarcima, to minimalno ce praviti razliku izmedju loptice koja pada na liniju i loptice koja ide u aut/mrezu.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            I to ce da dodje puno brze nego se ocekuje. I konacni broj trofeja ce u mnogome zavisiti od toga ko ce da bude na drugoj strani mreze kad godine pocnu da se osjecaju. Hoce li biti neko ko cemu praviti onoliko problema koliko on danas pravi Federeru ili ce biti neko daleko slabiji?
            Odnosno, da li će preći Rogera na onoj ljestvici sreće

            Svaki poraz Rubleva je dobar poraz

            Comment


            • Originally posted by shminka View Post
              Odnosno, da li će preći Rogera na onoj ljestvici sreće

              Svaki poraz Rubleva je dobar poraz
              Mi se shminka na kraju oko svega sustinskog slozimo. Najveci nivo neslaganja je da lje u pojedinom poenu Federer trebao igrati paralelu ili dijagonalu.

              Comment


              • Apsurd je da se na naosnovnijem nivou tenisa, poenu, gotovo nikada do sada nismo složili...ali ovo ostalo ide ok

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Ja sam napravio analizu zbog sebe. Pritom sam je podijelio sa ostalim forumasima. Ti si mi pomogao sa turnirima na koje treba da se koncetrisem. I moram da priznam, sto se brojeva tice, AO 2007. i Uimbldon 2007. su jako blizu ovogdisnjim.
                  Kazes da sam ti pomog'o na koje turnire treba da se koncentrises?
                  Zanima me da li si pogledao sve te meceve s tih turnira, ili samo vadis brojeve iz njih?
                  Ako si gledao, znas o kakvom tenisu je rijec i o cemu pricam.
                  Ja imam srecu da sam pogledao vecinu Rogerovih meceva.
                  Ne mozes bas iz meceva izvaditi brojeve i na osnovu istih donijeti zakljucak da je tenis s ovogodisnjeg' USO-a njegov najbolji.
                  Brojevi ne lazu. Ali ne daju ni pribliznu sliku kao sto imas poslije odgledanih meceva.
                  Posebno obrati paznju na Rogerove meceve od MC-a 2004, pa do 2008. Pune 4 godine.
                  USO, Wimbledon, IW, Cinncinati, Madrid, Masters Cup, Halle, Dubai, Basel...
                  Znatno bolji nivo tenisa od ovogodisnjeg' USO-a. A brojevi mozda tako i ne pokazuju.

                  Originally posted by Novak GO! View Post
                  Ako su brojevi kao bikini onda je mišljenje navijača poput elektronskog mikroskopa zumiranog u genitalije.
                  Ne. Misljenje navijaca je bitno.
                  Samo ne znam zasto se bas misljenje poslije odgledanog meca mora iznositi kroz brojke?
                  Da se nesto dokaze brojevima u nedostatku rijeci? Ili nesto drugo?

                  Originally posted by mark it zero View Post
                  Pa ja sam mislio pre svega na to kako je lako došao do finala. Iskreno nisam gledao sve te turnire, ali ove od 2007. jesam.
                  Ti si odlican. 2007. godina. Davno je to bilo

                  Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Masterse ne pominji ni za zivu glavu, posebno ne da smo nekada mogli imati vise od 3 pobednika po sezoni

                  Pametan sam kur moj, ovo je najbesmislenija rasprava u koju sam se ikada ubacio
                  Sve znas, sta da ti kazem
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Arnel.S View Post
                    Kazes da sam ti pomog'o na koje turnire treba da se koncentrises?
                    Zanima me da li si pogledao sve te meceve s tih turnira, ili samo vadis brojeve iz njih
                    Naravno da nisam nanovo gledao meceve. Kad su turniri igrani, pogledao sam sve Rodzerove meceve. I sto pamtim. Da se setao kroz njih elegantnom igrom. Tu i tamo sam zapamtio poneki mec. Kao onaj sa Fererom u Uimbldonu. I naravno da sam upamtio meceve koji su bili veliki tj. izjednaceni.

                    -------------

                    Brojrvi su u sportu sve prisutni. Taj trend nece da se promijeni. Oni znaju da prevare, iznenade ali i ponesto otkriju. Medjutim, u vecini slucajeva su oni pravo u sridu. Evo ti jedan primjer, Nadalov indeks dominacije na 11 RG-ova:


                    Code:
                    God.	IDTur.	ID z.m.	Zadnji protivnik	
                    2005	1.37	1.17	Puerta	Pada kako se primice finalu. Tezak mec sa Federerom u polufinalu
                    2006	1.37	1.2	Federer	Pada kako se primice finalu. Tezak mec sa Matjeom u 3. kolu.
                    2007	1.5	1.14	Federer	Totalna setnja do finala, cak i Novak u polufinalu.
                    2008	1.66	1.91	Federer	Totalna superiornost, cak i u finalu. Jedino je Novak pruzio pristoja otpor u polufinalu.
                    2009	1.33	0.9	Sederl.	Superioran u prava 3 kola, onda mina.
                    2010	1.46	1.37	Sederl.	Superioran, jedini ozbiljan meca protiv Almagra u cetvrtfinalu.
                    2011	1.36	1.08	Federer	Manja superirnost, vrlo izjedancen mec u finalu.
                    2012	1.62	1.1	Novak	Totalna superionost osim teskog meca u finalu.
                    2013	1.38	1.43	Ferer	Bitno manja superirnost, dva dosat izjednacena meca, Novak u polufinalu i Fonjini u 3. kolu.
                    2014	1.73	1.18	Novak	Najveca superiornost, nikad veca, osim protiv Novaka u finalu. 
                    2015	1.24	0.61	Novak	Losiji nego obicno i prije Novaka. Inferioran protiv Novaka.
                    Jedna stvar bode oci. Nadal je bio najbolji 2014. Da li lazu brojevi ili smo svi mi malo u zabludi bili?
                    Last edited by NI; 20-09-15, 07:21.

                    Comment


                    • NI, ako sam dobro shvatila ,ovo su Nadalovi brojevi na RGu?
                      I ti si zakljucio da mu je 2014. najbolja?
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Sa RG-a su.

                        Posto si sve radis po vojnom aksiomu, procitaj ponovo zadnju recenicu.

                        Comment


                        • Imao je Gineprija u amaterskom izdanju, potom tri jednoručna bekenda, Lajović u 4. kolu GSa, Ferrera koji nije igrao zadnja dva seta jer je blokirao...dosta prostora za nabijanje indexa

                          Comment


                          • NI, sto se tebe tice, ja znam da su ti brojevi najveca svetinja, tako da je moj zakljucak dobar
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by shminka View Post
                              Imao je Gineprija u amaterskom izdanju, potom tri jednoručna bekenda, Lajović u 4. kolu GSa, Ferrera koji nije igrao zadnja dva seta jer je blokirao...dosta prostora za nabijanje indexa
                              I pomeo je Marije u polufinalu. Imoa je indeks dominacije 2.99. Treci najgori za marija u karijeri (iza Borne u Dubaiu i Nadala u Uimbldonu 2008).

                              S druge strane ni Mari ni Ferer nisu bas paceri. Nije li sve skupa znak da Nadal i nije bio u tako losoj formi u RG-u 2014?

                              PS
                              Bojana, da li si procitala zadnju recenicu?

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                I pomeo je Marije u polufinalu. Imoa je indeks dominacije 2.99. Treci najgori za marija u karijeri (iza Borne u Dubaiu i Nadala u Uimbldonu 2008).

                                S druge strane ni Mari ni Ferer nisu bas paceri. Nije li sve skupa znak da Nadal i nije bio u tako losoj formi u RG-u 2014?

                                PS
                                Bojana, da li si procitala zadnju recenicu?
                                Seti se u kakvom mu je izdanju Endi izasao na megdan.. jedan od meceva sezone sa Kolsrajberom, tri tesna seta protiv Verdaska i onaj cirkus protiv Monfisa. U svakom slucaju bi bio porazen ali ne bas ovako ubedljivo. Uzeo je samo 10 poena na Rafin servis, mislim da nista drugo ne treba reci. Mec mi je na spoljnom hardu ali znam da je mnogo razmena zavrseno posle najvise 3 udarca, a ni u njima nije uradio nista
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X