Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Arnel.S View Post
    @NI

    Svaka tebi cast na brojevima i statistikama, kao i obicno, ali i sam znas da su brojevi i statistika kao bikini.

    Ako su brojevi kao bikini onda je mišljenje navijača poput elektronskog mikroskopa zumiranog u genitalije.

    Spoiler
    NI, može link koji detaljnije objašnjava indeks dominacije?
    I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Novak GO! View Post
      Ako su brojevi kao bikini onda je mišljenje navijača poput elektronskog mikroskopa zumiranog u genitalije.

      Spoiler
      NI, može link koji detaljnije objašnjava indeks dominacije?
      Ja sve podatke vadim sa stranice:
      http://www.tennisabstract.com/

      Indeks dominacije je vrlo jednostavan:

      (Postotak osvojenih poena na protivnicki servis)/(postotak poena koji je protivnik osvojio na tvoj servis)

      Ako imas dva servera na brzoj podlozi (Karlovic-Izner), onda relativno mali broj pravi veliku razliku u indeksu dminacije. Vazi obrat za mec u kojem se gubi puno pena na servisu.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Ja sve podatke vadim sa stranice:
        http://www.tennisabstract.com/

        Indeks dominacije je vrlo jednostavan:

        (Postotak osvojenih poena na protivnicki servis)/(postotak poena koji je protivnik osvojio na tvoj servis)

        Ako imas dva servera na brzoj podlozi (Karlovic-Izner), onda relativno mali broj pravi veliku razliku u indeksu dminacije. Vazi obrat za mec u kojem se gubi puno pena na servisu.
        Interesantno je da brojeve koristis kao neku vrstu dokaza. A kad ti isti tvoji brojevi pokazu da je Roger br.1 GOAT onda drugu pricu pricas. 17gs >10gs i da ne nabrajam za ostale. Imam jos jedno pitanje za tebe da li je ijedan sportista u istoriji sporta imao podrsku publike na gostujucim terenima kao Roger, primeri Protiv Kolsajbera u Haleu,Isnera na Us openu, Monfisa na Rolan Garosu, Mareja zavrsni turnir 2012 ? Za mene je to najveci odraz njegove velicine to Novak i Rafa da osvoje jos po 20 Gs nece da dozive.
        Last edited by Overlord; 18-09-15, 21:09.

        Comment


        • @Overlord....Jeste, ali nisi nikad razmislio zasto je to tako? Zato sto je njega prosto najlakse voleti, da se tako izrazim. Federer je Svajcarac, potpuno neutralan, ugladjen, jednostavan i elegantan. Ali zamisli, nije to bas svima tako zanimljivo, zato i postoje navijaci drugih igraca. Neko je vec rekao juce, pored zaista istinskih fanova igre koji ga prate i pre njegovih velikih uspeha, doveo je na stadione i pred televizore i ljude koji su tenis poceli da gledaju samo zato jer je to cool. Jer igra Federer, i jer vole da vide kako je uzeo novu titulu i da kazu kako su navijali za njega i kako je on najbolji. Razumes? Ne, ne kritikujem vas Federerovce ovde, vi ste pravi fanovi, niti je Federer kriv za bilo sta, kritikujem one koji idu na stadione da bi bili vidjeni. Nazalost, tenis je takav sport gde posecivanje turnira kosta ozbiljan novac, i gde gomila pravih fanova ne moze da ode na iste (cast izuzecima koji sigurno zrtvuju nesto da bi otisli-Bojana npr), i nazalost imamo situaciju da je na stadionima gomila snobova koji prate tenis jer je to "beli" sport. Jeste, Federer je prijemviciji generalnoj publici od Djokovica i Nadala, jos kad na to dodas silne titule imas konacnu sliku, tj recept za obozavanje. Nema to mnogo veze direknte veze sa kvalitetom tenisa, ali bilo ko sa tolikim uspehom bi imao slican nivo podrske. To ti je kad i ljudi koji su Djokovica od juce poceli da prate, iako zapravo kad gledaju neki mec, nemaju pojma sta je to kvalitetan tenis a sta ne.
          Last edited by Miki90; 18-09-15, 21:20.

          Comment


          • Originally posted by Arnel.S View Post
            @NI

            Svaka tebi cast na brojevima i statistikama, kao i obicno, ali i sam znas da su brojevi i statistika kao bikini.

            Pitanje je bilo u fazonu, da li je nekad' Federer igrao bolji tenis od ovogodisnjeg' USO-a.
            Da! Na svim Slemovima koje sam naveo je igrao bolji tenis.
            A gdje su Mastersi i drugi turniri.

            Sad' u potpunosti razumijem CW-a. Pametan neki covjek.
            Masterse ne pominji ni za zivu glavu, posebno ne da smo nekada mogli imati vise od 3 pobednika po sezoni

            Pametan sam kur moj, ovo je najbesmislenija rasprava u koju sam se ikada ubacio
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Overlord View Post
              Interesantno je da brojeve koristis kao neku vrstu dokaza. A kad ti isti tvoji brojevi pokazu da je Roger br.1 GOAT onda drugu pricu pricas. 17gs >10gs i da ne nabrajam za ostale. Imam jos jedno pitanje za tebe da li je ijedan sportista u istoriji sporta imao podrsku publike na gostujucim terenima kao Roger, primeri Protiv Kolsajbera u Haleu,Isnera na Us openu, Monfisa na Rolan Garosu, Mareja zavrsni turnir 2012 ? Za mene je to najveci odraz njegove velicine to Novak i Rafa da osvoje jos po 20 Gs nece da dozive.
              To ti je sve posledica Rogerizacije tenisa, a konacni epilog videli smo u Njujorku. Tu je dotaknuto dno. Razularena masa nije bila tu zbog same igre nego zbog jednog igraca, sto je porazno za sam sport. Ti ljudi ne razumeju tenis, nego se klanjaju svojemu bozanstvu, a svako ko se usudi da ga pobedi ima se smatrati za smrtnog neprijatelja Da stvar bude gora Federer se nije ogradio od takvih navijaca, nego ih je pozdravio. Ok, ja razumem da on nema bolje od toga i da mora da im ide niz dlaku ali ipak teeba zadrzati neku dozu kriticnosti.

              U Njujorku je dotaknuto dno ali Novakov stav na sva ta desavanja daje nadu u bolje sutra
              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

              Comment


              • Silni brojevi svuda, ali ono sto je takodje bitno za diskusiju je i ono sto vidis golim okom na terenu. Rodzer je ranije igrao meceve mnogo opustenije i nije ga cak ni interesovalo toliko da gazi protivnike 6-1 u setu. Drzao je stvari pod kontrolom, znao je da ih drzi, cak i onda kada zijani neki set. Danas zna da mora provesti sto manje vremena na terenu. Druga stvar, od silnog pominjanja koliko je Djokovicev zreb bio lak, lakoca Rodzerovog nije ni dosla do izrazaja. Ne pamtim kada je na nekom Grand Slamu imao ovako lak zreb i, sem Wawrinke, sve ove protivnike je realno da treba da cisti u svako doba dana i noci, i sa 25 i sa 35 godina.

                A ono sto vidis na terenu je korisno i u GOAT diskusiji, ali jbg, za to treba gledati tenis malo vise nego sto je vecina gledala. Odgledao sam sumanut broj meceva koji su odigrani u poslednjih 50-ak godina i mogu reci da je ono sto su radili Rod Laver i Roger Federer, svaki u svom periodu, neprevazidjeno. I to je meni dovoljno, pogotovo ako je podrzano sa tolikim brojem velikih titula.
                Last edited by s_hyperion; 19-09-15, 01:07.

                Comment


                • Jos rasprava ko je najbolji, cij' je veci... ko je imao laksu a ko tezu konkurenciju?!?
                  US open publika je mala beba koliko neke boli pehar US opena i vladavina-dominacija broja 1 !!!

                  Comment


                  • Slazem se sa CW-a da je diskusija bezvezna, ali ljudi moji, nikakvo gubenje setova, nikakve asove, nikakve kurceve karike ne mogu se uporediti sa tenis Federera u njegovog prajma. Zajebite sve te brojke, pogledajte samo njegovo kretanje tada i sada. Nije da se Fed sada lose kreta, daleko od toga, ali sporiji bar za pola korak, a to u svakog sporta znaci kao planina, bas mnogo. Ranije nije gubio meceve na tri dobijena setova jos pred da pocnu, sada jeste jer zna da se ne moze ganjati sa Novaka i Nadala vise od 3 sata. Ipak covjek ima 34 godine i to nije malo. JA mu se divim zbog toga sto daje sve od sebe da se drzi u vrhu, jer to ne moze svako da uradi.
                    OVAKO

                    Comment


                    • Originally posted by Overlord View Post
                      Interesantno je da brojeve koristis kao neku vrstu dokaza. Apsolutno! Ili brojevi ili navijacka procjena.
                      A kad ti isti tvoji brojevi pokazu da je Roger br.1 GOAT onda drugu pricu pricas.Otkud ti to? Potuno napamet pricas.
                      17gs >10gs i da ne nabrajam za ostale. Ne jednom sam napisao da je Rodzer GOAT, upravo zbog 17 slemova. Zadnji put prije 20-desetak postova.
                      Imam jos jedno pitanje za tebe da li je ijedan sportista u istoriji sporta imao podrsku publike na gostujucim terenima kao Roger, primeri Protiv Kolsajbera u Haleu,Isnera na Us openu, Monfisa na Rolan Garosu, Mareja zavrsni turnir 2012 ? Borg je bio jako popularan. Malo vise ili malo manje nije bitno. Za mene je to najveci odraz njegove velicine to Novak i Rafa da osvoje jos po 20 Gs nece da dozive.Znaci da je za tebe nebitan broj GS-ova a ne za mene.
                      Pitanje je bilo da li je Rodzer bolji sad ili prije 10 godina. No eto odgovorio sam i na tvoja "pitanja".

                      Originally posted by zdravkelja View Post
                      Silni brojevi svuda, ali ono sto je takodje bitno za diskusiju je i ono sto vidis golim okom na terenu. Rodzer je ranije igrao meceve mnogo opustenije i nije ga cak ni interesovalo toliko da gazi protivnike 6-1 u setu. Igrao je opustenije jer nije imao konkurencije. Igrao je on i u Njujorku opusteno do finala. ONDA JE NAGLO POSTAO NERVOZAN. I pored toga sto je pobijedio 5 puta Novaka u zadnjih dvije godine. Novak je u tom periodu imao samo 13 poraza. Vavrinka mu je nanio 2 i sest igraca po jedan. I opet je bio nervozan.Drzao je stvari pod kontrolom, znao je da ih drzi, cak i onda kada zijani neki set. Danas zna da mora provesti sto manje vremena na terenu. Druga stvar, od silnog pominjanja koliko je Djokovicev zreb bio lak, lakoca Rodzerovog nije ni dosla do izrazaja. Ne pamtim kada je na nekom Grand Slamu imao ovako lak zreb i, sem Wawrinke, sve ove protivnike je realno da treba da cisti u svako doba dana i noci, i sa 25 i sa 35 godina.

                      A ono sto vidis na terenu je korisno i u GOAT diskusiji, ali jbg, za to treba gledati tenis malo vise nego sto je vecina gledala. Odgledao sam sumanut broj meceva koji su odigrani u poslednjih 50-ak godina i mogu reci da je ono sto su radili Rod Laver i Roger Federer, svaki u svom periodu, neprevazidjeno. I to je meni dovoljno, pogotovo ako je podrzano sa tolikim brojem velikih titula. Naravno da je bitno i ono sto vidis. Cini mi se da ti nisi u stanju vidjeti ono sto Novak radi. To je dosta tesko vidjeti. Olja je objavila clanak na 8 stranica o tome. Preporucujem ti ga.
                      Vise vjerujem brojevima nego tvojoj procjeni od oka. To ne poricem.

                      Originally posted by ClayWarrior View Post
                      Masterse ne pominji ni za zivu glavu, posebno ne da smo nekada mogli imati vise od 3 pobednika po sezoni

                      Pametan sam kur moj, ovo je najbesmislenija rasprava u koju sam se ikada ubacio Sve sto jevezano za vrhunski sport je na odredjeni nacin besmisleno, ukljucujuci i ovu, dosta tipicnu, diskusiju. Zasto se tebi posebno ova ne svidja? Mozda zato sto argumenti prilicno govore da Novak moze da ostavri CUDO. Ima potencijal, tj. igru ali je u skripcu sa vremenom.
                      Tek u mastersima je Novak napravio pokolj. I svi komentatori cije misljenje ja cijenim isticu da je njegov rezultat na Mastersima fenomenalan, mozda impresivniji od bilo cega sto je ikad iko napravio u tenisu. Takva lakoca osvajanja mastersa ne bi bila moguca da nema suvog kvaliteta u Novakovoj igri.

                      Evo jedne staistike koja to zorno pokazuje:

                      Code:
                      [B]Fastest series title hauls[/B]
                      
                      		Player 	Tournaments  		 	Time taken[N 3]
                      5 titles 	Novak 	Indian Wells–Canada 2011 	148 days
                      10 titles 	Novak 	Shanghai 2013–Rome 2015 	1 year, 217 days
                      15 titles 	Novak 	Canada 2011–Rome 2015 	 	3 years, 277 days
                      20 titles 	Novak 	Paris 2009–Rome 2015 	 	5 years, 184 days
                      25 titles 	Nadal 	Rome 2005–Cincinnati 2013 	8 years, 102 days
                      Last edited by NI; 19-09-15, 09:04.

                      Comment


                      • I da se finala igraju na 3 dobivena xD

                        kad dobijas novi avatar NI?

                        Comment


                        • Originally posted by shminka View Post
                          I da se finala igraju na 3 dobivena xD

                          kad dobijas novi avatar NI?
                          Apsolutno. To sto se finala igraju na 2 dobijena je puno izmijenilo. Jako puno.

                          Zar ovaj nije lijep? Pogodi ko ga je birao?

                          Novi dolazi 16. otobra.
                          Last edited by NI; 19-09-15, 08:33.

                          Comment


                          • Na početku si kao bio malo potišten, ali ga sad čini mi se koristiš u svoju korist, svjestan da ovakav porez samo najbolji ikad može napraviti

                            Ne bih znao

                            Znači do kraja sezone si naš

                            Comment


                            • Originally posted by shminka View Post
                              Na početku si kao bio malo potišten, ali ga sad čini mi se koristiš u svoju korist, svjestan da ovakav porez samo najbolji ikad može napraviti

                              Ne bih znao

                              Znači do kraja sezone si naš
                              Potez je nezapamcen u istoriji vrhunskog tenisa. Jedinstven. I na ovoj slici se posebno dobro vidi. Koji smesh, taj se ne vraca.

                              Do 16. novembra. Dakle, u finalu WTF-a, ako Novak dodje do njega, cu biti slobodan.
                              Last edited by NI; 19-09-15, 08:33.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Olja je objavila clanak na 8 stranica o tome.
                                Odličan je tekst. Predugačak, doduše, pogotovo za ljude koji znaju nešto o tenisu. Previše je rečenica potrošio na to da objasni da je Novak ustvari vrhunski all round igrač. Baš kao što je i Federer, tako da i opis Federerove igre u tri rečenice ne može proći kao dobar.

                                U biti se sistem Novakove igre danas i Federerove nekad i ne razlikuje previše. Baš kao i pristup mečevima i stav na terenu. Znaju da su najbolji, znaju da su u naponu snage i moći. Dovoljno je da se pojave na terenu i odgovore na ono što protivnik `baci` na njih. Ako da nešto kratko, poen je gotov. Bombe od servisa će se vratiti, jaki udarci će se kontrirati, igrači koji izadju na mrežu će gledati pasing koji prolazi pored njih. Ustvari je nevjerovatno koliko se Federerova defanziva i kontriranje prije svega zanemaruju kada se opisuje njegova igra. Baš kao što se zanemaruju Novakove ofanzivne sposobnosti.

                                Sa 34 godine Federer ne može izaći sa ovakvim stavom na teren. Sa 34 zna da ima metu na terenu koju mora pogoditi, zna da mora uzeti barem jedan od prva dva seta, zna da mora imati dobro prolazno vrijeme nakon ta dva seta. Sve to stvara dodatno opterećenje koje nekada nije imao.

                                Sve to i Novaka očekuje. Doći će i on u fazu kada će morati brinuti o prolaznom vremenu, a i o tome da li će moći ili ne pogoditi metu na terenu koju sebi mukotrpnim radom stvori. Sa tim ima problem i ovih dana i koštao ga je nekih velikih titula. A tek će ih imati u nastavku karijere.

                                Comment

                                Working...
                                X