Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by shminka View Post
    Gdje je velikan Agassi u toj priči? Čilić je veliki konkurent Novaku, rivalstvo što bi se reklo. Baš kao što je i rivalstvo u zadnje dvije godine sa vanserijskim igračem Murrayem. Pokušava da osvoji slem, pravo mu dobro ide.

    Rafa 2014. nije ništa bolji od Rafe iz 2005, 2006, 2007...ovaj iz 2015. je najlošiji ikad
    shminka,

    Ocigledno te jako boli ovaj poraz. Zao mi je. I mene je su boljeli oni u RG 2011. i 2015...

    Nisi jedini u Federerovom kampu koga jako boli ovaj poraz.
    Last edited by NI; 17-09-15, 09:26.

    Comment


    • Mislim da nisu problem argumenti ove diskusije, nego cilj iste. Sta se zapravo zeli dokazati, jer stvari se ne mogu promeniti, niko ne bira svoju konkurenciju; da su recimo 10 GS Djokovica vredniji nego 17 Federera jer ih je osvojio preko boljih igraca? Da je on zapravo vec najbolji ikad jer ima kocentraciju kvalitete umesto kvantitet Federera? Zato se meni dopao post amnesiac-a jer je na veoma suptilan nacin, zapravo objasnio niz faktora koji uslovljavaju tek dogadjaja i da nije sve tako crno-belo.
      Ja sam protiv negiranja bilo cijeg uspeha, a pogotovo definiranja GOAT jer takvo nesto zapravo ne postoji, mozda nesto blizu tome?
      Last edited by Niki; 17-09-15, 09:22.

      Comment


      • skeptik,

        Naravno da je sve jasno.

        Novaku se cisti konkurencija u naredne 2-3 godine bi trebao imati najlosiju konkurenciju od kad igra. I ako fizicki izdrzi, to je veliki ako, svasta je moguce. Po prvi put su se federerovci uplasili da postoji realna opasnost da Novak bude GOAT na kraju karijere.

        U straha su velike oci. 7-8 slemova je puno, jako puno.
        Last edited by NI; 17-09-15, 09:30.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Kako Federerova 2006.-2007. moze da se meri sa Djokoviceve 2014.-2015., kad je Nadal tada vec uveliko naucio da igra i na drugim podlogama osim na sljaci, uostalom tada je igrao i u finalu W, a na sljaci je prosto bio nepobediv, imao je 81 pobedu zaredom.
          Ove godine, Nadala na sljaci je drao jedan Fonjini i to 2 puta, plus vecita chokercina Verdasco i Marej, majstor sljake
          Daj ne zezaj, Nadal je 2006-2007 bio u peaku svoje forme na sljaci a ne hardu. On je ukupno u periodu 2006-2007 uzeo samo dve titule. Dubai 2006 i IW 2007. Nadal je bio u peaku tih godina samo na sljaci sa osvojenih 9 titula. To su cinjenice.

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Daj ne zezaj, Nadal je 2006-2007 bio u peaku svoje forme na sljaci a ne hardu. On je ukupno u periodu 2006-2007 uzeo samo dve titule. Dubai 2006 i IW 2007. Nadal je bio u peaku tih godina samo na sljaci sa osvojenih 9 titula. To su cinjenice.
            Je l' sam ja spomenula negde HC?
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Je l' sam ja spomenula negde HC?
              Znaci period 2006-2007, Nadal 2 titule na hardu, 0 titule na travi, 9 titula na sljaci. Ako sam nesto izostavio kazi.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Znaci period 2006-2007, Nadal 2 titule na hardu, 0 titule na travi, 9 titula na sljaci. Ako sam nesto izostavio kazi.
                Pa igrao je 2 finala W, od kojih je jedan otisao u 5 setova.
                Za jednog igraca, koji po vama tada nije znao da hoda van sljake, moze se reci da je to lep uspeh.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Pa igrao je 2 finala W, od kojih je jedan otisao u 5 setova.
                  Iskreno, jel' zaista verujes da je Nadal mogao tada pobedi Federera?

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Pa igrao je 2 finala W, od kojih je jedan otisao u 5 setova.
                    Za jednog igraca, koji po vama tada nije znao da hoda van sljake, moze se reci da je to lep uspeh.
                    Boki, preterujes, niko ovde nije toliko isao u krajnost da za jednog Nadala tvrdi da je bio 0 na ostalim podlogama. Pomislice ljudi svasta ...
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      shminka,

                      Ocigledno te jako boli ovaj poraz. Zao mi je. I mene je su boljeli oni u RG 2011. i 2015...

                      Nisi jedini u Federerovom kampu koga jako boli ovaj poraz.
                      Apsolutno ništa ne boli, a Agassija veličine idalje nema

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        Boki, preterujes, niko ovde nije toliko isao u krajnost da za jednog Nadala tvrdi da je bio 0 na ostalim podlogama. Pomislice ljudi svasta ...
                        Ne preterujem, nego se poredi Rogerova 2006.-2007. sa Djokovicevom 2014.-2015. i jedan od argumenata je da je Nadal tada znao jos uvek samo na sljaci da igra, a kad napisem cinjenice (a to su 2 finala W), onda dobijem odgovor sa ovim smajlijem
                        Jasno mi je sve
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by shminka View Post
                          Apsolutno ništa ne boli, a Agassija veličine idalje nema
                          Pa nema ima veca velicina, sadasnji Federer je ekvivalent tadasnjem Agasiju. Pa ti vidi sta je gore teze, zajebanije, nepremostivije i slicno....
                          Jos je ovaj sada Fed vecinom zdrav a Agasi je kuburio sa povredama samo tako ...
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Pa nema ima veca velicina, sadasnji Federer je ekvivalent tadasnjem Agasiju. Pa ti vidi sta je gore teze, zajebanije, nepremostivije i slicno....
                            Jos je ovaj sada Fed vecinom zdrav a Agasi je kuburio sa povredama samo tako ...
                            Pogledaš finale USOa, gdje je u tri seta bila 50-50 borba...na kraju ga je izdala fizika, kao što i Federera izda...godinu prije toga je bila borba po vjetru u 5 setova

                            Ugl, ne možeš da ga ne spomeneš

                            Comment


                            • Ja sam ga prvi i spomenuo i pricao o njemu (kao u ostalom i o Federeru) samo u superlativima...
                              Ali je Federer sada Djokovicu tezi protivnik nego sto je Agasi tada bio Federeru, to je cinjenica ...
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Ja bih dodao nešto što nitko ne spominje, a to je sve veća profesionalizacija igre. Više vježbe, taktiziranja, sve u svemu - više posvećenosti i rada no što je to bio slučaj prije 10-15 godina, da o prijašnjim razdobljima i ne govorimo. U skladu s tim, prosječna kvaliteta igre trebala bi biti veća sada no što je bila 2005. Znači da je top 10 igrač danas jači od top 10 igrača iz 2005. Dakle, danas je jača konkurencija.

                                Sustav stvara igrače. Unesite ovakav pristup igri u godinu 2000. ili 2005. i dobit ćete po prilici kvalitetnije igrače. Više će se izvuć od njihovog talenta, njihov bi tenis bio bolji, jači.

                                Vrlo je nezahvalno uspoređivati jednu generaciju igrača s drugom. Mislim da je jedino ispravno uspoređivati pojedinca u odnosu na ostatak igrača s kojima se bori/nadmeće. Njegovu dominaciju nad drugima. Sad imamo sliku u kojoj se vidi da je trenutno Đoković najjači a drugi su tu gdje jesu.
                                Postavite, s druge strane, Đokovića, Nadala i Murraya da stasaju u pravog igrača u vrijeme kad je to Roger činio. Ko jamči da bi oni u tom razdoblju bili tako veliki kao što su sad?
                                Naravno da bi bili veliki, ali u kojem bi smjeru tekle njihove karijere ne može se bez ograde pretpostavljati. Reć da bi Murray imao ne znam koliko GS titula npr.
                                Last edited by Rudolf; 17-09-15, 10:20.

                                Comment

                                Working...
                                X