Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znas i sam da sam ja ubijedjen bio da Federer nema sanse da dobije Novaka na Slemu vise, ali sam to misljenje promijenio u ponedeljak ujutro. Igrao je fenomenalno i on je definitivno jedini koji na brzinu moze da dobije Novaka na Slemu, za nekih dva i po sata ajde da kazemo. Sanse mu nisu velike ali sad vec mislim da postoje, na jednom brzom USOu(nije imao ni srece sa vremenom realno, odnosno Novak jeste ove godine) prije svega, a i na Vimbldonu pod krovom.
    sigpic

    Comment


    • Krov na W je navucen samo za ceremoniju dodele trofeja.
      A uslovi na oba F jesu isli Novaku u korist u odnosu na Rogera.
      Vreme je i bilo
      Similis simili gaudet

      Comment


      • S obzirom na to koliko puta Novak nije imao srece sa vremenskim uslovima ili sa rasporedom meceva, valjda je ok da ga ponekad i sreca posluzi.

        Comment


        • Originally posted by Miki90 View Post
          Bojana, nisi jednom napisala da ne mozemo znati nesto, tj ishod nekog meca ako ga nismo gledali niti cemo ikada gledati, a onda napises Federer iz 2005. sigurno ne bi izgubio od Cilica. Dvostruki standardi. Federer nije nedodirljiv, da jeste, imao bi gomilu slemova vise. I sama si rekla kako je Cilic igrao kao u transu i da ne znas da li bi iko mogao da ga dobije. Sad pre nego sto kazes da si mislila samo na konkretno taj USO, nebitno, nekad sa previse nostalgije posmatras taj period, proslo je 10 godina, sve to izgleda lepo i bajkovito, ali i takav je gubio meceve, nije bio nedodirljiv. Da li bi dobio, pa verovatno bi, ali nista se ne moze sa sigurnoscu tvrditi .Federer iz najboljih dana apsolutno ne moze da izgubi ni od koga nikad? Malo mi je to suvise naivno gledanje na stvari, i takav moze da ima los dan, i takav moze da naleti na minu, ko god bio u pitanju. I da, nije ni Novak izgubio od Cilica sa USO 2014.
          Miki, on je u svom prajmu nebrojano puta pokazao kako se nosi sa takvim udaracima, tako da mogu da pretpostavim da Federer verzija 2004.-2007. ne bi izgubio od Cilica.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Znas i sam da sam ja ubijedjen bio da Federer nema sanse da dobije Novaka na Slemu vise, ali sam to misljenje promijenio u ponedeljak ujutro. Igrao je fenomenalno i on je definitivno jedini koji na brzinu moze da dobije Novaka na Slemu, za nekih dva i po sata ajde da kazemo. Sanse mu nisu velike ali sad vec mislim da postoje, na jednom brzom USOu(nije imao ni srece sa vremenom realno, odnosno Novak jeste ove godine) prije svega, a i na Vimbldonu pod krovom.
            Jeste Vladane, ali je ovaj put zaista imao podlogu na kojoj se njihova trenutna igracka razlika svodi na minimum. Pricam o Rodzeru. Samo nije imao srece sto je mec odlozen 3 sata i sto je bilo neznatno hladnije u odnosu na vreme tokom turnira. Narednih godina ce biti sve teze i teze jer vreme radi protiv Federera. On ima sanse jedino ako uzme na brzinu prva dva seta, tj da ih uzme a da se ne potrosi mnogo. A tesko je to uraditi protiv Novaka. Vidis i sam kako je pametno igrao Djokovic, pa Federer protiv njega za dva seta pretrci vise nago za bilo koji drugi ceo mec. U tome je odgromna razlika. Jos kada se pri tom doda psihicka labilnost koju je pokazao u finalu, ne mogu da tvrdim da ce tako biti i u buduce ali postoje ozbiljne sanse i za to.
            Ima sanse Rodzer, bahato, nadobudno i pre svega nefer prema njemu bi bilo reci da nema, ali takodje treba biti realan i priznati da su minimalne. Treba mnogo stvari da mu se poklopi, da ima lagan zreb da ima brze meceve do finala i da Novaka neko opasno izmaltretira i izmori, li cak i izbaci. Videcemo, ja ocekujem vise od Mareja sledece godine, a videcemo i sta ce Rafael uraditi sa svojom igrom...
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Jeste Vladane, ali je ovaj put zaista imao podlogu na kojoj se njihova trenutna igracka razlika svodi na minimum. Pricam o Rodzeru. Samo nije imao srece sto je mec odlozen 3 sata i sto je bilo neznatno hladnije u odnosu na vreme tokom turnira. Narednih godina ce biti sve teze i teze jer vreme radi protiv Federera. On ima sanse jedino ako uzme na brzinu prva dva seta, tj da ih uzme a da se ne potrosi mnogo. A tesko je to uraditi protiv Novaka. Vidis i sam kako je pametno igrao Djokovic, pa Federer protiv njega za dva seta pretrci vise nago za bilo koji drugi ceo mec. U tome je odgromna razlika. Jos kada se pri tom doda psihicka labilnost koju je pokazao u finalu, ne mogu da tvrdim da ce tako biti i u buduce ali postoje ozbiljne sanse i za to.
              Ima sanse Rodzer, bahato, nadobudno i pre svega nefer prema njemu bi bilo reci da nema, ali takodje treba biti realan i priznati da su minimalne. Treba mnogo stvari da mu se poklopi, da ima lagan zreb da ima brze meceve do finala i da Novaka neko opasno izmaltretira i izmori, li cak i izbaci. Videcemo, ja ocekujem vise od Mareja sledece godine, a videcemo i sta ce Rafael uraditi sa svojom igrom...
              Ima Rodzer sansi, sasvim realnih ali samo na dvije brze podloge. Prvi uslov je da Novak ne servira jako dobro. Taj uslov je bio zadovoljen u Njujorku. Drugi uslov je da su uslovi za igru sto je moguce brzi. To nije bilo ispunjeno u Njujorku. Bili su blizu najsporijih tokom svih 14 dana. Treci uslov je da udje u mec sa pravim odnosom: "Skupo cu prodati svoju kozu." Toga nije bilo u Njujorku. Usao je sa: "Ovo je odlicna prilika."
              Last edited by NI; 16-09-15, 21:12.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Nista ne cini tenis zanimljivim kao velik rivaliteti. Znam da to tebi malo smeta ali to je tako. A rivaliteti Novak-Nadal i Novak-Federer su moguce najveci u istoriji.
                E vidis tu se ne slazemo! Pre svega, najvece tenisko rivalstvo imali su Ken Rozvel i Rod Lejver sa ko zna koliko meceva, bar jedna pozitivna stvar Pro Tura

                A sad ono bitnije. Na Masters 1000 turnirima tokom sezone mozemo videti maksimalno 18 razlicitih finalista i 9 sampiona. 1992. imali smo 15 finalista i 8 sampiona, sledece 14 i 7. Posle par godina pauze dolazi 1996. sa 15/7 i naredna 1997. sa 14/8. Pred kraj "haosa", 1999. bilo je 15 razlicitih finalista i 7 osvajaca, a najzanimljivija Masters 1000 sezona odigrana je 2003. sa cak 44 razlicita igraca u 1/4 (26 prosle godine), 24 polufinalista, 15 finalista i 7 sampiona

                Ja imam sve meceve Masters 1000 serije iz 2015. koji su igrani pred kamerama na ovih prvih 7 turnira, i znam da li su bili kvalitetni ili ne. Ni za jednu od ovih sezona koje sam naveo (posebno iz devedesetih) nemam ih ni priblizno da bih mogao doneti neki siri sud, ali zamisli ako po kvalitetu nisu zaostajali (sto zaista nije tesko), a gledali smo razlicite face u zavrsnici svakog turnira, gde bi skoro svako pokazao nesto drugacije

                Priznajem da je mnogo lakse ono sto sad radite, uhvatite jednog i drzite ga se kao pijan plota, a sa druge strane gledate trenutno jedinog rivala (i eventualno drzavnog neprijatelja broj 1 Vavrinku) i to je pracenje tenisa
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by prskaj View Post
                  Sve ima svoje, ipak mi se svidja vise Rodzerova pozicija. On je u svom prajmu 2004-2007 imao relativno lagodnu konkurenciju, Marej i Djokovic nisu ni postojali a Rafa mu je pravio probleme a tek od 2008e poceo je da mu zagorcava zivot. Novak je u svom prajmu imao daleko tezu situaciju evo tek ove godine kada je i dalje u prajmu ima stvarno laksi posao (nego inace za njega kroz karijeru). I treba sad videti kako ce se stvari odvijati ali cini se da ce imati mnogo laksi posao nego Rodzer u drugom delu svog prajma

                  A sto se tice pocetaka karijere Novak je ubedljivo imao najbrutalniji zadatak a cini mi se da si svojevremeno to i ti rekla.
                  Prskaj, da ti nijesi napisao ovaj post, ja se ne bih ni obazirao ili bih jednostavno ostavio neki ironičan komentar sa smajlijem koji pije kafu (CW bi mi oprostio ).

                  Nakon osvojenog Wimbledona 2012. koji je bio pravi podvig za Federera sa gotovo napunjenu 31 godinu, prilično sam pasivizirao svoje učešće na forumu, jer sam znao da će forumske vrane jedva dočekati da na zalasku Federerove karijere omalovažavaju njegove uspjehe dok je bio u prime-u pravdajući to navodnom lošom konkurencijom, a o toj konkurenciji ne znaju apsolutno ništa niti se trude da saznaju, a za njih je ionako do prije neku godinu tenis bio dosadan sport. Oni drugi se trude da povjeruju u nešto izvlačeći podatke i obrađujući ih onako kako njima odgovara samo da bi uvećali uspjeh svog pulena, koji je ionako ogroman. Treći jednostavno imaju kratko pamćenje, dok su četvrti ljubitelji tenisa, ali toliko opterećeni mržnjom prema Federeru da govore imena igrača koji su navodno bili njegova konkurencija da promaše i po nekoliko godina. Tako ispada da je u svom primeu Federer bio ljute bitke sa Riosom, Moyom a posljednje što sam pročitao je da mu je konkurencija
                  bio Chang. Jedino su za Moyu potrefili jer je bio u top 10 povremeno.

                  Znaš li zašto reagujem na tvoj post, Prskaj? Ne samo zbog toga što si korektan i zato što znaš dosta i tenisu već i zbog tvog prvog avatara na ovom forumu, a to je bio David Nalbandian. E pa, ovaj post je nedopustiv za nekoga ko je imao Nalbandiana na avataru.

                  Da krenem redom. Već sam sa CW-em prije US Opena o generaciji koja je zavladala svjetskim tenisom prije više od deset godina, a opet ću ponoviti da se na Masters Kupu 2003. našlo 5 igrača godišta 80, 81, 82. To su Federer (81), Roddick (82), Ferrero (80), Nalbandian (82) i Coria (82). Zbog povreda koje su vukli i time izgubili ranking nije bilo učesnika prethodnog Masters Kupa Hewitta (81) i Safina (80). Naravno da ne bi svih 7 bilo na tom turniru, ali bi 6. Njima su se priključili Agassi (70), Moya (76) i Schuetler (76).

                  Ali da bi prikazali širu sliku te "slabe" konkurencije, posmatrajmo Federerov put od osvojenog Wimbledona do Masters Kupa 2003. a produžiću i do Australian Opena sa razlogom.
                  Nakon, za ovu priču irelevantnog poraza od Jirija Novaka u finalu Gstaada uslijedila je američka turneja gdje po prvi put gubi od Roddicka u finalu Montreala koji smanjuje zaostatak u njihovon h2h-u na 4:1.
                  U Cincinnatiju gubi od Nalbandiana pa je h2h bio 0:4.
                  Na US Openu u osmini
                  finala gubi ponovo od Nalbandiana pa je tako njihov H2H postaje 0:5. Plus drugi poraz od njega na Slamu (Australian Open iste godine). Kad smo već kod tog US Opena treba reći da je Ferrero u četvrtfinalu izbacio Hewitta, a u polufinalu Agassija. Sa druge strane Roddick je u polufinalu poslije preokreta i svega i svačega pobijedio Nalbandiana 3:2 i tako ga spriječio da se po drugi put plasira u GS finale (prvo je izgubio na Wimbledonu 2002. od Hewitta). U finalu Ferrero je poražen od Roddicka ubjedljivo sa 3:0 i tako nije uspio da postane prvi igrač koji je osvojio dva Slama u jednoj godini još od Agassija 1999. Roddick je, sa druge strane, osvojio svoj prvi i jedini Slam i tako na najbolji način kompletirao sjevernoameričku turneju (Montreal, Cincinnati, US Open).
                  Nastavljam o Federeru. Nakon US Opena novi šok. Na Davis Kup meču protiv Hewitta ima 2:0 u setovima i servira za meč, ali Lleyton spektakularno preokreće i dobija sa 3:2, pa je sada i sa njim h2h bio poražavajući: 2:7.
                  Zatim dvoranska sezona. Prvo Madrid gdje gubi od J.C. Ferrera pa je i tu h2h bio negativan: 2:3.
                  Potom njegov rodni Bazel. Poraz od Ljubičića (79) na tepihu i tu h2h biva izjednačen na 3:3.
                  I na kraju Pariz. Poraz protiv Henmana (74) na tepihu pa je njihov h2h bio 1:5, a što je najgore i ta jedna pobjeda protiv njega je zarađena Timovim povredom.
                  Jedini osvojeni turnir nakon Wimbledona je bio Beč gdje je porazio Moyu.

                  Dolazimo do Masters Kupa te godine gdje Federer u prvom kolu spasivši meč loptu po prvi put dobija Agassija a u turnir je ušao sa h2h-om 0:3. Zatim po prvi put dobija Nalbandiana, a nakon njega pada i Ferrero. U polufinalu dobija i Roddicka, a u finalu ponovo, ali glatko Agassija koji je, napomenimo i to, osvojio Australian Open te godine i to mu je osmi Slam.
                  Na Australian Openu naredne godine Federer u osmini finala konačno dobija Hewitta nakon tri uzastopna poraza, pa u četvrtfinalu prva pobjeda na Slamu protiv Nalbandiana, u polufinalu je lako savladan Ferrero, a u finalu ga je čekao Safin koji je u 5 setova eliminisao branioca titule Agassija. Interesantno je da je, iako je imao pozitivan H2H sa njim (3:1), Federer izgubio i od njega posljednji meč i to na tepihu, dok su Rogerove pobjede bile na šljaci. Jedna digresija - Federer je imao lakši polufinalni meč, ali i dan odmora manje. Nijesu tad postojale nikakve teorije zavjere, nike lobi, a ni iluminati. Samo zamišljam da se to desi jednom aktuelnom igraču kakva bi to priča bila. Bilo kako bilo, Federeru dan odmora manje nije smetao da pobijedi sa 3:0.

                  Namjerno pominjem sve ove igrače i govorim koliko se bilo teško probiti Federeru u toj "slabašnoj" konkurenciji, a sve su bili mladi igrači osim Agassija. 2003. 2004. i 2005. na šljaci je bio odličan Coria iako Federera nikad nije dobio. Niko od ovih igrača nije nikad više dobio Federera na Slamu izuzimajući Safina 2005. u polufinalu Australian Opena a već sam pisao da je bila meč lopta za Federera u tom meču za 3:1. U finalu kasnije Safin pobjeđuje Hewitta i izjednačuje se po broju Slamova (2), a obojica su do prvog došli preko Samprasa sa 20 godina i sa njim imaju pozitivan h2h. Pogledajte koliko puta je Federer nekoga od njih spriječio da osvoje još po neki Slam time što ih je porazio u četvrtfinalu, polufinalu ili finalu. Obratite pažnju na H2H sa svim tim igračima kao i kada su se mečevi odigrali, čisto da ne bude da spinujem. Naravno, razlozi zbog čega ti igrači nijesu trajali kao recimo Ferrer (82) koji je tada bio igrač koji se može spomenuti u smislu "jedan od onih španskih igrača" su razni: fizički, psihički, oboje, a kod nekog i nedovoljan napredak.

                  Kad spominjemo konkurenciju, već je 2005. Federer za vratom imao Nadala (86) koji je 2006. potukao mnoge rekorde, a 2007. je i Đoković (87) već bio tu i odmah izborio US Open finale. I Murray (87) je 2008. ušao preko Nadala u finale US Opena. 2009. ga je u finalu istog turnira sačekao Del Potro (88). Kad je to Federer imao prazan hod? Na Australian Openu 2006. je, kažete, dobio Bagdatisa. A taj isti Baghdatis je u polufinalu dobio Nalbandiana nakon preokreta. A u osmini i Roddicka. Možda na Australian Openu 2007. gdje ga je sačekao Gonzalez. Samo još spomenite da je taj isti Gonzalez u polufinalu dobio nikog drugog do Rafu Nadala sa glatkih 3:0. Ili neko stvarno misli da bi Nadal imao šanse na Rebound Ace-u? To je isto kao kad bih ja zlonamjerno spomenuo kako je u finalu Australian Opena 2008. Đoković dobio anonimnog Tsongu, a da ne pomenem kako je taj isti Tsonga lako u polufinalu dobio Nadala. Najjača priča je bila kako je od konkurencije Federer imao Agassija koji je imao 35 godina. Ja vjerujem da je malo ko od tih što to pominju uopšte gledao finale US Opena 2005. Sad se, je li, godine ne pominju toliko u svjetlu finala US Opena.

                  Priča se o konkurenciji, a došlo je dotle da trenutno niko mlađi od Đokovića i Murraya koji već imaju 28 godina ne može primirisati Grand Slam turniru, a ti mlađi gube od gore plasiranih od njih na istim tim turnirima. Kad se spominje Kevin Anderson jasno je kolika je nemoć prikazivanja aktuelne konkurencije kao paklene.

                  Interesantno je da isti ti koji govore o konkurenciju ne dotaknu toga kako je 2008. godine na Australian Openu promijenjena podloga i da je umjesto Rebound Ace-a postavljena mnooogo sporija Plexichusion Prestige. Jeste li sigurni da bi Đoković imao 5 osvojenih AO da nije bilo promjene podloge? Imate na youtube-u dovoljno mečeva pa uporedite brzinu podloge. Ili
                  Rafa 2009? Bi li se spominjalo kompletiranje Masters Serije od strane Đokovića da se kao do 2006. Pariz igra na tepihu? Znate li da se Masters Kup 2005. u Šangaju igrao na tepihu? A znate li da je Cincinnati smijurija od sporosti u odnosu na podlogu u Houstonu na kojoj se igrao Masters Kup 2003. i 2004? Bi li i u takvim uslovima Novak imao 4 Masters Kupa?

                  Da budem do kraja jasan, ja ne omalovažavam Đokovićeve uspjehe, niti to mogu. Oni su ogromni. Ja samo ne želim da se koriste probrane činjenice, a one nepodobne zaobilaze u širokom luku. Ništa više i ništa manje. Zato se manite ćorava posla.

                  P.S. Tvoj post mi je samo poslužio kao povod, Prskaj. Naravno da nije odgovor samo tebi.
                  Last edited by amnesiac; 16-09-15, 23:50.
                  Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                  Comment


                  • amnesiac ti si brate otac! Kakav post
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Taj Gstad pokazuje jednu ogromnu razliku koja se mora pomenuti bukvalno u svakom postu, nebitan ATP 250 turnir sa punim zrebom od 32 igraca i best of 5 finalom.. ko nije gledao neka izdvoji 3 sata i pogleda






                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • A stani, Ferrer je igrao u to vrijeme kad je Federer osvajao sve

                        lijepo je čitati postove ljudi koji su od početka navijači

                        Comment


                        • Pitam se samo kako David Veliki Ferrer ne osvoji ni jednu veću titulu u najslabijoj eri ikada, već ga najbolji rezultati karijere zapadoše u zlatnom teniskom dobu.
                          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                          Comment


                          • Este mi dobri ????


                            Comment


                            • Ko su ovi indijanci kod Djokovica
                              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                              Comment


                              • Amnesiac lepo i konkretno, znanjem.
                                Medjutim iskreno i za mene je to rebus... da li osecaj vara da Rogerova konkurencija nije "radila na sebi", "predala se" posle prvog njegovog jaceg impacta (da se tako grubo izrazim) ili je Roger postepenije postao predominantan.
                                Dok u trenutnom vremenu imamo vidljivo 4. igrca koji konstantno rade na sebi bez obzira da li su sada 1. ili 3. Roger menja igru, reket...
                                Rafa posle sezone povreda svojim krvavim radom, odradi sezonu za pamcenje...
                                Murray + sljaka... itd.
                                Mislim da je tu greska kod mnogih kada zele da kazu kako je "onda" bila slabija konkurencija.
                                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                                Comment

                                Working...
                                X