Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vidi samo ispred koga je sve Ferer
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • http://fivethirtyeight.com/features/...t-of-all-time/
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • ELO rejting poredi vrhunce u igri, ne titule. Marej je malo ispred Samprasa, ELO u međusobnom duelu naoštrenom Mareju daje 50,2% za pobedu. ELO rejting uočava ako je nekom igraču zapala slabija era i kako bi se neko iz jače ere snašao. Rezultati mogu da izgledaju neintuitivno, mada i ne previše. Ferer je lep primer meni se čini, kad se izuzme big4 iz njegove ere, nije teško zamisliti ga sa mnoštvom najdragocenijih titula.
        I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

        sigpic

        Comment


        • Pješke ispred Lavera, Ferrer madjioničar

          Comment


          • Ti si još veći mađioničar, sa jedan smajli obaraš sve, ima li dalje?
            I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

            sigpic

            Comment


            • Ova tabela mi popravi dan
              Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

              Comment


              • Originally posted by amnesiac View Post
                Ova tabela mi popravi dan
                A stiga si, nije ti mnogo trebalo
                Aj sada malo na US temu da procitamo i tvoje misljenje.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  A stiga si, nije ti mnogo trebalo
                  Aj sada malo na US temu da procitamo i tvoje misljenje.
                  Sad sam krenuo, sve je u redu
                  Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                  Comment


                  • Federerovi navijači baš burno reaguju na ovaj ELO rejting. Ok, ima rezona, on implicira da postoji jaka i slaba era i da bi zato trebalo biti pažljiv sa posmatranjem uspeha samo kroz trofeje, logično je da neko kome se favorit nakitio trofejima refleksno grize na tako nešto.

                    Na redditu se povela dobra i široka rasprava oko ovakvog načina bodovanja i ja nešto ne naleteh na uverljivo objašnjenje zašto bi ovaj rejting trebalo u potpunosti odbaciti.
                    I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                    sigpic

                    Comment


                    • Ma pusti ih, ne daju na Rodzera ko da je beli medved, a istinu ne zele da vide.
                      Oduvek sam smatrao da je Lejver igrao u jednoj od najslabijih era (posle Rodzerove), ali sam znao da cu ostre kritike da dobijem i da ce rasprava sa onima koji ga smatraju najboljim ikad () biti besmislena. To ti je i moj savet, pusti ih, znaju oni sve to, ali je najlakse praviti se lud.
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Ok je, pustiću ih, samo nemoj da se nerviraš.

                        Jasno je da su smeh i ignorisanje deo defanzivnog mehanizma. Gomila ljudi tako reaguje na neprijatne informacije - nema ništa lakše nego nešto staviti u fioku s budalaštinama jer budalaštine nisu dostojne odgovora. Ali da li je ovo budalaština? I gde je tačno? Zašto ELO rejting ima smisla u šahu, a nema u tenisu? Drugo je stvar zašto se frka nije digla kada je ispalo da ovo nije Serenina najbolja godina, niti da ona važi za najbolju teniserku, no to više ima veze s razlozima za tvoju nervozu, manje s rejtingom.

                        Elem, Lejver na listi ispod Ferera zvuči kako zvuči. Ali bar tri objašnjenja su tu moguća, da je Lejver beležio loše rezultate na turnirima koji nisu GS, da je konkurencija bila razvodnjena ili da je onaj koji je pravio anketu došao do pogrešnih podataka o Lejveru. Sve u svemu, to što jedna stavka zvuči čudno ili je skroz pogrešna ne znači da je sve ostalo pogrešno ili da sa metodom nešto fali. Tu se radi o osnovnoj logici.

                        I da bude skroz jasno, ELO nije matematički instrument koji daje mikroskopski precizne rezultate, neke faktore ne uzima u obzir, ali može zahvaljujući nepristrasnosti da bude dobar vodič.
                        I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                        sigpic

                        Comment


                        • Nek mjeri ELO šta poželi danas, ovima u vrhu, al istom tom ELI neko treba dat instrukcije da ne može Ferrera staviti ispred Lavera

                          Gdje je na listi čovjek koji je prekucao taj najviši nivo sa 60 vinera?
                          Last edited by shminka; 15-09-15, 09:59.

                          Comment


                          • Kome smeta jak Ferrer ???
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Nikome

                              Najpoželjniji lik za žrijebove ikad

                              Comment


                              • Rod Rudar Laver, a na drugoj strani David Madjionicar Ferrer
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X