Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vau, kakav copy paste

    Po milioniti put.. ta istorija je pocela 1991., i za Ivanisevica sigurno nije tacna jer je ATP statistika iz devedesetih uzasna. Znaci, on ih ima vise

    Drugo, direktan poen iz servisa je svaki onaj u kom server ne mora da igra udarac posle servisa, dakle as ili servis viner, a toga je bilo mnogo vise od 22 navedena asa. Protiv Janovica je imao 18 aseva ali 35 servis vinera ukupno, sto je mnogo vaznije
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Znaci servis viner je cak iako reterner zakaci lopticu reketom?
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • Originally posted by prskaj View Post
        Znaci servis viner je cak iako reterner zakaci lopticu reketom?
        Naravno, ja to tako racunam, odnosno svi racunaju. E sad, na sajtu Vimbldona smo imali neku potpuno levu statistiku koja sigurno nije tacna, ali mi je bitno da su u statistiku u TV prenosima ubacili procenat nevracenih servisa

        Serveru je potpuno nevazno da li ce lopticom preskociti rivala kao Izner, ili ce ovaj poslati ritern u mrezu, bitno je da nema drugog udarca posle pocetnog
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post
          bitno je da nema drugog udarca posle pocetnog
          To je znaci u principu definicija servis vinera. A reci mi, tako nesto ne vazi za samu igru i FH i BH vinere jel tako? Viner je samo ako protivnik ne dodirne lopticu ili gresim?
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • Originally posted by prskaj View Post
            To je znaci u principu definicija servis vinera. A reci mi, tako nesto ne vazi za samu igru i FH i BH vinere jel tako? Viner je samo ako protivnik ne dodirne lopticu ili gresim?
            Da, verujem da ovi na zvanicnom fidu tako racunaju. Ja se i tu razlikujem, odnosno brojim takozvane ''ciste udarce,'' ne zakidam nekom viner ako je rival samo dodirnuo lopticu
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Nema tu sta, ako ne dodirne lopticu viner je, ako dodirne onda se svrstava pod kategorijom iznudjene greske. Sto je takodje vrlo bitna stavka u svakoj statistici, koliko si puta naterao protivnika da pogresi tako sto si sam bio agresivan i imao kontrolu u poenu. Medjutim iznudjene greske su vrlo sirok i rekao bi po malo nedefinisan pojam teniske statistike.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Vineri, iznudjene i neiznudjene greske daju koliko toliko dobru sliku o mecu, ali dok sam ne pogledas duel neces moci da imas potpuni dojam. Nije isto kada promasis lagani smec na mrezi i kada posaljes lopticu u aut sa osnovne linije iako si imao dovoljno mesta da se namestis za bolji udarac, a pri tom je protivnik pokrio dobar deo svog terena izlaskom napred. U oba slucaja bice upisana neiznudjena greska ali nece imati isti efekat

                Ponekad je stvarno jako tesko napraviti razliku izmedju dve vrste gresaka, desavalo mi se da 10 puta vracam poen, gledam gde je bio rival, kakve su udaracu sve bile opcije, i ko zna da li na kraju dodjem do realnog stanja
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Vineri, iznudjene i neiznudjene greske daju koliko toliko dobru sliku o mecu, ali dok sam ne pogledas duel neces moci da imas potpuni dojam. Nije isto kada promasis lagani smec na mrezi i kada posaljes lopticu u aut sa osnovne linije iako si imao dovoljno mesta da se namestis za bolji udarac, a pri tom je protivnik pokrio dobar deo svog terena izlaskom napred. U oba slucaja bice upisana neiznudjena greska ali nece imati isti efekat

                  Ponekad je stvarno jako tesko napraviti razliku izmedju dve vrste gresaka, desavalo mi se da 10 puta vracam poen, gledam gde je bio rival, kakve su udaracu sve bile opcije, i ko zna da li na kraju dodjem do realnog stanja
                  Tacno, da bi se stekao najpotpuniji utisak mora da se pogleda. Statistika generalno pruza dobar uvid, za onoga ko zna sta da gleda i trazi u njoj, ali najbolji dojam se stice kada se mec na tenane (objektivno) odgleda.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Ne može bit iznudjena greška za igrača koji jedva lopticu dohvati ramom u defanzivi...vineri su svi napadi koji se ne vrate barem do mreže...iznudjena je više greška iz teške pozicije u koju ga je protivnik stavio

                    Comment


                    • Originally posted by shminka View Post
                      Ne može bit iznudjena greška za igrača koji jedva lopticu dohvati ramom u defanzivi...vineri su svi napadi koji se ne vrate barem do mreže...iznudjena je više greška iz teške pozicije u koju ga je protivnik stavio
                      Jeste to najvise greska koju napravis iz teske pozicije u koju te protivnik stavio, ali po toj definiciji je i samo kacenje loptice dok trcis za njom da je stignes (a ne stignes je vec je samo krznes reketom) vrlo vrlo jebeno teska pozicija u koju te protivnik stavio i iz koje nisi uspeo da se iskobeljas, a poen se zavrsio tako sto je tvoj reket zadnji dirao smrdljivu zutu lopticu, tako da sta je to ako nije iznudjena???
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • viner, ssta moze
                        OVAKO

                        Comment


                        • Viner, kakva je to tvoja greška što ne možeš stići ono što ti je protivnik odigrao...greška što nisu ugradio motor u zadnjicu

                          Comment


                          • Teoretski je nemoguce da to bude viner, jer imamo vrlo preciznu definicuju vinera, jedino ako cemo da se frljamo sa padezi.
                            Medjutim viner ili iznudjena to je meni sasvim svejedno, jer u svakom slucaju ukazuje da se onaj koji je napravio viner ili naterao protivnika na neiznudjenu pitao u poenu, tj imao kontrolu u istom (u vecini slucajeva, osim ako nije neki nadalovski pasing viner)
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Da, uz vinere uvek treba gledati koliko protivnik ima iznudjenih, jer si ga dobrim napadom ti doveo u tu situaciju

                              Medjutim, ja ne racunam u udarce neke nekontrolisane dodire koji zavrse ko zna gde
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                                Medjutim, ja ne racunam u udarce neke nekontrolisane dodire koji zavrse ko zna gde

                                Comment

                                Working...
                                X