Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tilden koliko ja znam ima 10 ''amaterskih'' Slemova, potpuno validnih jer ih je uzeo zakljucno sa Vimbldonom 1930., kada su jos uvek svi rivali bili takodje amateri, dakle sve ih je uzeo preko njih
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • http://issues.tennistuesday.net/04-14-2015/p/2

      Odigrana polufinala šampiona, Federer dobio Borga, Sampras Nadala

      Comment


      • Originally posted by shminka View Post
        http://issues.tennistuesday.net/04-14-2015/p/2

        Odigrana polufinala šampiona, Federer dobio Borga, Sampras Nadala
        Sad da Sampras dobije Federera i da se Amerikanci konacno domognu velike titule.

        Comment


        • Role peske dobija
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Rafin novi reket – još više spina
            IZVOR. B92 | NĐ
            Rafael Nadal, peti teniser sveta, promenio je reket pred sezonu na šljaci za koju mu je sponzor Babolat pripremio novu verziju 'pametnog reketa'.


            Beta/AP Photo/Lionel Cironneau
            Beta/AP Photo/Lionel Cironneau
            Novi reket omogućava Maljorčaninu da lopticu udara snažnije i sa više spina, ali mu i smanjuje kontrolu preciznosti.

            Reket poseduje senzor u dršci, uz pomoć kojeg Nadal može preko aplikacije da prati kojim delom reketa je zahvatao lopticu. Osim toga, i LED lampice koja svetli kada je upaljen, novi produkt francuske kompanije isti je po dimenzijema i težini kao prethodni.

            Španac je prvi put igrao sa novim 'oružjem' u meču drugog kola mastera u Monte Karlu protiv Lukasu Puija – a mladom Francuzu prepustio je samo tri gema.

            "Danas sam igrao čvrsto, pri tom, nisam pravio greške u nizu. Igrao sam agresivno kada je to bilo potrebno. Odigrao sam nekoliko dobrih pasing udaraca, što nisam bio u stanju da činim prethodnih meseci, barem ne toliko kvalitetno", rekao je Nadal, "Vraćam se u hotel sa fantastičnim osećajem – jer sam odigrao, verovatno, najbolji meć u godini. Mentalni pristup je bio zadovoljavajući, kao i koncentracija".

            U narednom kolu u Kneževini, Mastersa koji je osvajao čak osam puta, Nadal će igrati protiv Džona Iznera, koji je eliminisao Viktora Troickog.

            Nadal confirms he changed racquet, not strings. Thought of this for a while and now racquet ready. More spin and power, less control.

            — Carole Bouchard (@carole_bouchard) April 15, 2015


            Ja ne znam da li je ovo po pravilima?

            Ako mu reket recimo i daje podatke o jačini dolaznih udarca, uglovima pod kojima dolaze. Praktičmo smart reket koji može da obradi podatke o npr. bekendu, forhendu protivnika, itd.

            Comment


            • Mislim da taj senzor meri samo kretanje reketa, njegovu brzinu i mesta udara na zicama. Mozda eventualno brzinu dolazne lopte, ali nije to ne znam koliko bitan podatak.

              Comment


              • Pa nece mu taj senzor pomoci da on bolje udara fh i bh tokom meca
                dobija on tu neke podatke, ali sigurno zbog toga on ne moze biti bolji igrac

                onda bi i ja mogla da kupim taj reket i odmah na WTA
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Sam reket igra

                  Ujko Toni na dzojstik
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Okvir reketa jeste promenjen sada, ali senzor je tu od pocetka sezone i naravno da je legalno jer sakuplja podatke o njegovim udarcima. Kako su te dve stvari ugurali u ist tekst samo oni znaju.

                    Comment


                    • Pa ako je senzor negdje pomogao, onda je pomogao u pravljenju novog okvira

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Pa nece mu taj senzor pomoci da on bolje udara fh i bh tokom meca
                        dobija on tu neke podatke, ali sigurno zbog toga on ne moze biti bolji igrac

                        onda bi i ja mogla da kupim taj reket i odmah na WTA
                        Kako zbog toga ne moze biti bolji igrac? Ukazuje na odredjene mane, i to se naravno koregira. Naravno da taj senzor ne igra sam, ipak Rafa je taj koji udara, ali uvjek je dobro imati podatke oko neke stvari.
                        OVAKO

                        Comment


                        • Stvar je u tome da li Rafa dobija podatke u toku samog meča.
                          Ili posle.
                          Ovo je nešto kao telemetrija u F1.
                          Ako dobija u toku meča, posle recimo 2,3 seta i toliko udaraca, to je već doboljan broj da softver obradi podatke i izbaci neke pravilnosti.

                          Comment


                          • Pa normalno da ne dobija tokom meca nego posle...
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • "Reket poseduje senzor u dršci, uz pomoć kojeg Nadal može preko aplikacije da prati kojim delom reketa je zahvatao lopticu."

                              Da li si sigurna da preko drške ne dobija još neke podatke?

                              Comment


                              • Kako to zamisljas da se odradi?
                                Prikaci reket i prebaci podatke ili reket bezicnim putem salje podatke a on na sred meca vadi telefon i gleda aplikaciju ili da ima ogroman display na drsci reketa i da odatle cita?
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X