Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • WC za Queens su, pored Nalbandiana, dobili Harrison, Ward, Cox i Golding.

    Comment


    • Ward drvosjeca, kad je prosle godine stigao do 1/4 Eastbourna.
      Samo na travi i moze nesto, inace hodati ne zna.
      WC za Harrisona ocekivan, moze on puno toga na travi.
      Genius, outrageous, the best ever! RF!

      Comment


      • Dobro je da su mu dali WC, da ne igra kvalifikacije.. moze Rajan puno toga na bilo kojoj podlozi, ima ubedljivo najbolju radnu etiku od svih mladih igraca

        Dva dana nakon Frens Opena iz asluzenog meca sa Soderlingom vec je bio kod kuce i trenirao sa bratom kao manijak. Ako mu zreb bas ne da nekog suvise dobrog mogao bi i do neke pobede
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post
          Dobro je da su mu dali WC, da ne igra kvalifikacije.. moze Rajan puno toga na bilo kojoj podlozi, ima ubedljivo najbolju radnu etiku od svih mladih igraca

          Dva dana nakon Frens Opena iz asluzenog meca sa Soderlingom vec je bio kod kuce i trenirao sa bratom kao manijak. Ako mu zreb bas ne da nekog suvise dobrog mogao bi i do neke pobede
          Valjda ce mu biti naklonjen zrijeb, ove godine mu zrijebovi na vecim turnirima nisu bas naklonjeni... 2x je u prvom kolu, nakon kvalifikacija (iako sad kao LL) naletio na Soderlinga...
          A zasluzio je top 100...

          Comment


          • U prvih 100 ce brzo, ionako vise nemamo tinejdzere od kad je Dimitrov postao punoletan. Rajan mora biti zadovoljan sa prvim delom sezone jer je u decembru pobedio na domacem Plej Ofu za Australian Open, uzeo je prvi Celindzer u karijeri i igrao na oba Slema i dva najveca Masters 1000 turnira. Pored toga, potpuno je svestan koliko danas znaci igra na sljaci pa se sigurno nece zabijati samo u Sjedinjene Drzave i igrati Celindzere citavo leto protiv istih protivnika svake nedelje, i uglavnom na betonu. Ne znam moze li na Kvinsu napraviti rezultat koji bi ga odveo do neke stote pozicije i mesta u glavnom zrebu Vimbldona po rankingu ali ce barem biti jedan od nosilaca u kvalifikacijama, ako mu ne daju WC

            A Golding je prvi igrac rodjen 1993. koji ce ove godine odigrati mec na ATP turniru.. sto je porazavajuce
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by ClayWarrior View Post
              Znam da je kaznjen na juniorskom Frens Openu pre 4 godine zbog nedostatka borbenosti (!!!), da je odbio da sa Hjuitom trenira na Vimbldonu, da je u decembru zesce vukao za nos tenisku asocijaciju svoje zemlje i izbegao da igra Plej Of za WC u glavnom zrebu AO-a cekajuci ga na tacni a na Celindzeru u Dalasu je jednostavno prekinuo mec i otisao sa terena, dok sam ja to naravno gledao u 1 ujutru i bodrio ga. Jako cudan momak
              Ja ne bih rekla da je cudan, nego razmazen i bezobrazan i zato je on jedini mladi igrac za koga ne navijam, tj. uvek navijam da izgubi
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Od Olimpijade na Vimbldonu nas deli nesto vise od godinu dana a ITF i ATP su postigli dogovor oko poena

                The ITF and the ATP today announced an agreement to award South African Airways ATP Rankings points at the 2012 Olympic Tennis Event in London at Wimbledon. This is the fourth successive Olympic Games where men have received South African Airways ATP Rankings points.

                As a result of the agreement, the International Olympic Committee (IOC) will allow nations to receive up to four entries into the men’s singles and two entries into the men’s doubles, with a maximum number of six men per country on-site.

                The South African Airways 2012 ATP Rankings of Monday, 11 June 2012 will be used as the basis for determining the 56 direct acceptances in the 64-player men’s singles draw, subject to a maximum of four players per country as well as existing eligibility requirements.

                View PDF Version Of Press Release

                Six of the remaining eight singles places will be selected by the ITF’s Olympic Committee taking into consideration a player’s singles computer ranking and a geographic distribution of nations entered, as well as two Tripartite Commission Invitations decided by the IOC, National Olympic Committees and the ITF.

                The South African Airways 2012 ATP Rankings will also be used to determine the 24 direct entries in the 32-pair doubles draw, subject to a maximum of two pairs per country and a maximum of six men per country in total. Doubles players ranked in the Top 10 can receive direct acceptance into the event providing they have an eligible partner. The remaining eight pairs will be selected by the ITF’s Olympic Committee.

                ITF President Francesco Ricci Bitti said: “The support of the ATP in finalising the agreement has ensured that as many of the top male players as possible are able to compete at the Olympic Tennis Event. This is great news for the event and the players, and we are confident that next year’s tournament will surpass the success of Beijing.”

                “Wimbledon will be an incredible stage for tennis at the Olympic Games,” said Adam Helfant, ATP Executive Chairman and President. “We know ATP players are very much looking forward to representing their countries in London next summer.”

                Dates
                The 2012 Olympic Tennis Event will be held at the All England Club in Wimbledon from Saturday 28 July until Sunday 5 August.

                Entry Breakdown

                Men’s / Women’s Singles (64 players)
                56 Direct Acceptances, based on the World Ranking of 11 June 2012
                6 ITF places
                2 Tripartite Commission invitation places

                Men’s / Women’s Doubles (32 pairs)
                24 Direct Acceptances, based on the World Ranking of 11 June 2012
                8 ITF places

                Mixed Doubles (16 pairs)
                Entries confirmed on site

                South African Airways ATP Ranking Points

                Men’s Singles :

                Gold Medal 750
                Silver Medal 450
                Bronze Medal 340
                Loser 3rd/4th 270
                Quarterfinals 135
                Round of 16 70
                Round of 32 35
                1st round 5
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Ja ne bih rekla da je cudan, nego razmazen i bezobrazan i zato je on jedini mladi igrac za koga ne navijam, tj. uvek navijam da izgubi
                  Ma mali je tesko opicen, kad sam cuo da on svoj stil igre zove Funky tennis, sve mi je bilo jasno. Predsednik Australijske teniske federacije je njegov stil nazvao Trash tennis. Volim kad se stilovi menjaju sa generacijama, ne samo u tenisu, ali ono nije stil, ono je smesno...

                  Comment


                  • Odoh u prnje, a niko ne kaze za debljinu servis linije?
                    Vladane ako si tu, skazuj.

                    Gledam koliko postova imadem( prevelik za vreme ), ali ga Miljanche Vranjanche zveknuo skoro duplo.
                    Alal Ti cufte.
                    Uzdravlje

                    Comment


                    • Originally posted by Panchev9 View Post
                      Odoh u prnje, a niko ne kaze za debljinu servis linije?
                      Vladane ako si tu, skazuj.
                      Mislis na sirinu?
                      Ako se ne varam, sirina linije nema veze sa podlogom, servis linija mislim da bi trebalo da je siroka 5 cm, ostale linije 2,5-5 cm... Osnovna smije biti i sira... ;)

                      Comment


                      • Zasto se bakcete oko sirine servis linije?

                        Comment


                        • Originally posted by dusan1610 View Post
                          Zasto se bakcete oko sirine servis linije?
                          Zato sto je Pancheva zanimalo da li su linije iste sirine na svim podlogama... ;)
                          Bolje to nego neke svadje...

                          Comment


                          • Originally posted by dusan1610 View Post
                            Zasto se bakcete oko sirine servis linije?
                            Baš sam to htela da pitam?
                            Očigledno smo nešto propustili. ;)
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan
                              Publika zna biti nekorektna,ali kad igraju ovakva dva majstora,pa kad se igra jedan ovakav mec gotovo svi navijaju za Federer-a,ja znam da je on najomiljeniji,ali ono je jednostavno bilo previse,posebno kad Novak pogriijesi,tog radovanja
                              Novak jeste razmazen,ja cu to prvi reci,ali u onom mraku samo mu jos treba da se neko sladi njegovim greskama,meni je uzasno smetalo,mogu da zamislim kako je bilo njemu.A ne znam mnogo njih koje tako nesto ne bi dotaklo.Ovo nije nikakav izgovor za poraz,Roger je igrao bolje,bio je bolji danas,Novak je mogao bolje,nije to bilo onako mocno kako zna da odigra,ali ja i dalje ne vjerujem kako se publika ponasala...


                              http://www.xsports.com/dimensns.html
                              Hvala, mada se moj mozak pogubi kada vidi inche.
                              Takodje i majabl.
                              Ali ne znam kako vama ne deluje servis linija deblja na US openu, nego na FO.
                              Za ovu drugu znam jer sam igrao na sljaci, ali u NY nisam.
                              100% sam siguran da je u NY deblja.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Baš sam to htela da pitam?
                                Očigledno smo nešto propustili. ;)
                                Treba provjeriti velicinu servis polja...da nije bila veca kad je Roger servirao vjerujem da su to mislili

                                Comment

                                Working...
                                X