Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Mislis tipa da mu se dogodi ocaj sezona sljake pred RG (pod ocaj mislim na neke poraze od Djokovica) i eventualno ispadanje u ranijim fazama. Pa on i Toni ... bolje receno samo Toni (jer zna se ko je mozak te kombinacije) procene da nema nikakve sanse na RG i odluce da ne igra (da sacuvaju oreol nepobedivosti i skoro savrsen ucinak tamo i da ne daju Novaku dodatni vetar u ledja koji bi ostvario pobedom nad Nadalom tamo) ?
    Ja mislim da su veoma male sanse za tako nesto. Ne za ocajnu sezonu Evropske sljake, vec za "predaju i cuvanje oreola" pred RG. Jer koliko god lose da odigra a siguran sam da ne moze bas toliko lose da bude, ipak je on na RG zivuljka ...
    Pa dao sam 10%. To ti je kvota 11. Male su sanse.

    Ako Toni procijeni da Nadal ima 20% sansi da osvoji RG, igrace. Medjutim, serija poraza, ne od Novaka nego od drugih igraca, prije RG-a mogla bi ih navesti da odustanu.

    Novaku odgovara da se sto ranije sretnu. Manje su sanase da Novakov kompleks presudi. A zbog nacaina na koji je Novak izgubio u 4 zadnja RG-a, mozemo da govorimo o kompleksu. I Toni to zna.


    @skeptik

    Salu na stranu, ali ja ne bih volio finale Novak-Federer. Federer je 2011. odigrao posao za Nadala. Na odredjeni nacin kao Sederling dvije godine ranije za njega. I Federer je previse cesto pobijedio Novaka u zadnjih par godina.

    Prosle godine ja finale RG odlucio Novakov kopleks. Ne bih zelio da se to ponovi.

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Inace sinoc sam hteo da se nadovezem na onu skeprikovu pricu o detetu i gasenju kompa, pa sam imao neke obaveze i kasnije zaboravio.
      Brate razumem te u potpunosti I meni su se desavale slicne stvari, samo pridje mrtva ladna i cepne dugme za restrat, onako iskusno, i posle te pogleda i iskezi se nevino. I to bas kada napises mamutski post
      Sry na off-u ali morao sam
      I dete zna da tu nista pametno ne pise, pa je sprecilo da se tata ne obruka
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ni bas sam na to i mislio kada sam pisao, sto se u ostalom i vidi u mom postu, samo sto su po meni te sanse jos manje.
        A sto se tice duela sa Nadalom ako se gleda samo taj mec onda sto ranije to bolje, ako se gleda turnir u celosti, onda najbolje u finalu. Eventualno 1/2 ako ga u finalu ne ceka Federer.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Opet u tvom stilu. Sa puno osnova i malo pretjerivanja.


          2.
          Federer nikada ne bi dosao do prvog mjesta 2012. da nije imao odlicnu zavrsnicu 2011. u cemu mu je naravno pomogla Novakova rovitost. To je jedan od razloga. Bitan ali ne i najbitniji. Federeru je isto tako pomogla plava sljaka i sto je najvaznije gubitak fokusa od strane Novaka u proljece 2012. Nije znao sto mu je prioritet: rivalitet sa Nadalom na sljaci, RG, Olimpijada, karijerni slem... Sa gubitkom fokusa je dosao i pad forme.
          daleko NAJVECI i PRESUDAN razlog fedovog dolaska na br1 je kraj sezone 2011! i to je prosto cinjenica! nole je u svom inace daleko najboljem dijelu sezone a kada je bio u daleko najboljoj formi i godini u karijeri u periodu kada je mogao do ca 5000p osvojio samo ca 600p dok je fed pocistio taj dio (ono sta je igrao) i uzeo 3000p. to je razlika od nekih 7500p koja je mogla biti drugacije rasporedjena! na plavoj sljaci je fed napravio samo 820p razlike (1 turnir). fed je na br1 2012. dosao 9. jula tj nakon vimbdona. oko 1000p a najveca razlika (1335p) je dostignuta upravo nakon USO kada se doslo do tog loseg perioda iz 2011. i kada su u igri bili samo poeni iz 2012. i tog loseg kraja 2011. (poslije USO)! 9910p nole a 8895p rodjer u sezoni 2012! znaci ca 1000p vise za noleta! znaci u trenutku rodjine najvece prednosti (1335p) u 2012. je on u toj godini osvojio 1000p manje! znaci rejting poeni u tom trenutku su obuhvatali samo poene iz 2012. i kraja 2011. u kojem je nole bio rovit! kada su poeni iz noletove rovite faze 2011. zamjenjeni onim iz 2012. i cim je svako uzeo svoje manje vise uobicajeno u vrijeme noletove ere za post USO sezonu nole je zavrsio sa 2655p viska. uz to je te godine rodja osjetio sansu i iz petnjih zila zelio to br1. bas kao i prosle godine. nole najvecu prednost ne treba da stvara na sljaci u proljece jer nije on nego nadal koji je tu najdominantniji. nole razliku (uglavnom) stvara na sporom hardu i u dvorani a te dijelove je dobro odradio uvjek u svojoj eri osim tog rovitog perioda 2011.

          da dodam samo- da je nole na sljaci u 2012. osvojio 500p vise od feda (sa sve plavom sljakom). nole je 2012. odigrao finala rima, MC-a i RGa i gubio od rafe koji je najbolji sljaker svih vremena. i onda je eto taj period presudan a ne period u kojem je nole inace dominantan ali koji zbog povrede odigra ocajno! jedino je 2011. nole skupio vise poena na sljaci. i onda proljece i sljaka nikako ne mogu biti uzrok gubitka br1. pretjerivao ja ili ne!

          noletu je poslije 2011. UVJEK bio prioritet RG. to je i on sam stalno naglasavao i to je sasvim logicno i svako ko prati tenis je to znao. sva 4 slema i br1 su jako vazni ali RG je ipak vazniji od drugih. sto ne znaci da nole ne treba da se jednako priprema za sve slemove. a br1 ionako dodje kada se dobro igra i osvaja.
          Last edited by talicni; 09-04-15, 09:44.

          Comment


          • talicni lave,

            koja je po tebi najbolje odigrana sezona ovih najboljih...ili konkretnije, koja je bolja sezona...Federerova 2006. il Novakova 2011.

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Ako se uzima ove godine RG (a trebalo bi) valjalo bi da se to uradi direktno preko Nadala. Jer ako Novak osvoji a na putu do titule ne bude igrao protiv Rafinja bice raznoraznih prica "nije uzeo preko Rafe" "Ni Federer ni Djokovic nisu uspeli da uzmu RG preko Nadala" i slicno.
              Sto se mene tice neka ispadne Nadal u prvom kolu, tj da preformulisem, neka osvoji Djokovic pa bilo kako i predajom u finalu na primer, samo neka osvoji. Ali najsladje bi bilo protiv Rafinja.
              Verovatno je prerano za ovakav post, ali to su samo neka moja manje bitna razmisljanja.
              Ono sto je bitno je da psihicki i fizicki Novak tokom celog proleca bude fit, a za ostalo ce se on sam pobrinuti.
              ma, neka nole osvoji, to je JEDINO bitno. bilo bi lijepo i protiv rafe, ali prica ce svakako biti. ako ne bude preko rafe bit ce nije preko rafe a ako bude preko rafe bit ce nije preko rafe u formi nego je ovaj bio los, bolestan, rovit itd... uvjek ima mjesta za pricu i omalovazavanje noletovih rezultata. kao kada su analizirali mec pred OZI protiv mareja i kao nole jeste dobio posljednja 4 duela ali marej nije bio u formi i to ne treba racunati. vamte tamte i marej ispade favorit. kako? i na osnovu cega? nemam pojma. kada je nole taj koji je imao 4 OZIja i prije. nole je taj koji je bio 4-0 u finalima ozija a marej 0-3. nole je imao uvjek pozitivan h2h sa marejem. podloga je vise odgovarala noletu (mada kako nole vlada OZIjem ga svake godine ubrzavaju a ove su ga em opet ubrzali em su stavili i brze loptice sa nizim odskokom). nole je taj koji je bio br1 i na kraju krajeva nole je i mentalno jaci! elem... i nakon meca su opet (kao i uvjek) bila opravdanja i fokus na noletovom nesportskom izbacivanju mareja iz igre itd... isto kao sto je sada fokus noletovo psovanje (i onaj klinac) a ne tripl dabl rekord. na IW je bio fokus na lomljenju reketa i zivcima noleta a ne na pobjedi nad fedom. u komentarima i osvrtu na mec se uvjek pise o protivnicima kako su oni izgubili a ne kako je nole dobio. od toga se ne moze pobjeci... neka on osvoji a za to sta ce ko da kaze me zaboli neka stvar ;)
              Last edited by talicni; 09-04-15, 09:13.

              Comment


              • Originally posted by shminka View Post
                talicni lave,

                koja je po tebi najbolje odigrana sezona ovih najboljih...ili konkretnije, koja je bolja sezona...Federerova 2006. il Novakova 2011.
                igracki vjerovatno noletova (izmedju ostalog 6-0 sa rafom u odlicnoj formi u 6 velikih finala na svim podlogama), to su rekli mnogi strucnjaci, rezultatski rodjerova. ovdje treba uzeti u obzir da je nole bio rovit u svom najboljem dijelu sezone i da je to odigrao kako je odigrao u narednim godinama kada je bio zdrav onda bi i rezultatski nole bio u prednosti i ne bi bilo dileme. ali to je domen sbbkbb a povrede su sastavni dio sporta i slabo opravdanje. tijesno je i tu je cesto subjektivan dojam u pitanju. vecinom ce se navijaci jednog ili drugog oprijedijeliti za jednog ili drugog po navijanju.

                ali ako stavimo sve na papir ipak rodjerova.
                Last edited by talicni; 09-04-15, 09:22.

                Comment


                • Originally posted by talicni View Post
                  daleko NAJVECI i PRESUDAN razlog fedovog dolaska na br1 je kraj sezone 2011! i to je prosto cinjenica! nole je u svom inace daleko najboljem dijelu sezone a kada je bio u daleko najboljoj formi i godini u karijeri u periodu kada je mogao do ca 5000p osvojio samo ca 600p dok je fed pocistio taj dio (ono sta je igrao) i uzeo 3000p. to je razlika od nekih 7500p koja je mogla biti drugacije rasporedjena!
                  Da li je kraj sezone 2011 glavni razlog za Federerovu 2012... o tome se moze polemisati i mislim da nisi daleko od istine ali cinjenica je da je Novak lose odigrao zavrsnicu sezone a da je na WTF cak i tankovao neke meceve (porazi od Ferera i Tipsarevica). Ali nemoj da smetnes sa uma dve stvari. Povredu koju je dobio posle posle meca sa Delpom u DC koja se kasnije odrazila na poraz u Bazelu od Nisikorija i W/O u Parizu kao i prirodnu zasicenost nakon osvojena 3 GS. Sve to donosi mentalnu i fizicku zasicenost (mislim da je tada Novak jedva cekao kraj sezone) sto je Federer znalacki iskoristio.

                  Comment


                  • Originally posted by skeptik View Post
                    Da li je kraj sezone 2011 glavni razlog za Federerovu 2012... o tome se moze polemisati i mislim da nisi daleko od istine ali cinjenica je da je Novak lose odigrao zavrsnicu sezone a da je na WTF cak i tankovao neke meceve (porazi od Ferera i Tipsarevica). Ali nemoj da smetnes sa uma dve stvari. Povredu koju je dobio posle posle meca sa Delpom u DC koja se kasnije odrazila na poraz u Bazelu od Nisikorija i W/O u Parizu kao i prirodnu zasicenost nakon osvojena 3 GS. Sve to donosi mentalnu i fizicku zasicenost (mislim da je tada Novak jedva cekao kraj sezone) sto je Federer znalacki iskoristio.

                    Nije samo kraj 2011 bio razlog zašto je on zaseo na prvo mesto te godine,nego i rezultati u 2012,igrao je Sf Ao,Rg,Rima,naosvajao se bodova na MM turnirima u februaru(500u Roterdamu,500u Dubiju),osvojio IW,Madrid i konačno osvojio Wim,tako da je itekako osvojio vise bodova od Novaka i u 2012 do Wimbija

                    Comment


                    • Kako se lako zaboravlja da je Fed osvojio 4 titule do W te 2012., i to je vezao 3 titule, Roterdam, Dubai i IW, a posle jos dodao Madrid.
                      Da li mu je pomogla plava sljaka? Mozda, ali to je jos samo jedan dokaz da on moze da se prilagodi svim uslovima, za veoma kratko vreme.
                      U kranjem, ako se dobro secam, u tom Madridu Nadal je imao 5:2 u 3.setu protiv Verdaska, ali nije uspeo da ga dobije.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by Srkisa View Post
                        Nije samo kraj 2011 bio razlog zašto je on zaseo na prvo mesto te godine,nego i rezultati u 2012,igrao je Sf Ao,Rg,Rima,naosvajao se bodova na MM turnirima u februaru(500u Roterdamu,500u Dubiju),osvojio IW,Madrid i konačno osvojio Wim,tako da je itekako osvojio vise bodova od Novaka i u 2012 do Wimbija
                        Ne znam zasto je ovo upuceno meni kada je ovo teza talicnog. Citaj sta sam napisao. Moze se polemisati i donekle ima istine u tome sto kaze talicni ali u smislu da je Federer preuzeo momentum od Novaka. On je na dobrim rezultatima iz kraja 2011 gradio svoju veomu uspenu 2012 god.

                        Comment


                        • Originally posted by talicni View Post
                          daleko NAJVECI i PRESUDAN razlog fedovog dolaska na br1 je kraj sezone 2011! i to je prosto cinjenica! nole je u svom inace daleko najboljem dijelu sezone a kada je bio u daleko najboljoj formi i godini u karijeri u periodu kada je mogao do ca 5000p osvojio samo ca 600p dok je fed pocistio taj dio (ono sta je igrao) i uzeo 3000p. to je razlika od nekih 7500p koja je mogla biti drugacije rasporedjena! na plavoj sljaci je fed napravio samo 820p razlike. fed je na br1 2012. dosao 9. jula tj nakon vimbdona. oko 1000p a najveca razlika (1335p) je dostignuta upravo nakon USO kada se doslo do tog loseg perioda iz 2011. i kada su u igri bili samo poeni iz 2012. i tog loseg kraja 2011. od poslije USO! 9910p nole a 8895p rodjer u sezoni 2012! znaci ca 1000p vise za noleta! znaci u trenutku rodjine najvece prednosti (1335p) u 2012. je on u toj godini osvojio 1000p manje! znaci rejting poeni u tom trenutku su obuhvatali samo poene iz 2012. i kraja 2011. u kojem je nole bio rovit! kada su poeni iz noletove rovite faze 2011. zamjenjeni onim iz 2012. i cim je svako uzeo svoje manje vise uobicajeno u vrijeme noletove ere za post USO sezonu nole je zavrsio sa 2655p viska. uz to je te godine rodja osjetio sansu i iz petnjih zila zelio to br1. bas kao i prosle godine. nole najvecu prednost ne treba da stvara na sljaci u proljece jer nije on nego nadal koji je tu najdominantniji. nole razliku stvara na sporom hardu i u dvorani a te dijelove je dobro odradio, uvjek u svojoj eri osim tog rovitog perioda 2011.

                          noletu je poslije 2011. UVJEK bio prioritet RG. to je i on sam stalno naglasavao i to je sasvim logicno i svako ko prati tenis je to znao. sva 4 slema i br1 su jako vazni ali RG je ipak vazniji od drugih. sto ne znaci da nole ne treba da se jednako priprema za sve slemove. a br1 ionako dodje kada se dobro igra i osvaja.
                          Ovo je odlican primjer kako nam se razlikuje nacin razmisljanja a pricamo o istim cinjenicama.

                          1.
                          Razlog zasto je Novak osvojio premalo u jesen 2011. je povreda. A povredu je zaradio u prethodnom dijelu godine. Previse je forsirao. Dakle prije se moze reci da je glavni razlog Novakovo forsiranje 2011.

                          2.
                          Kad su brojevi u pitanju, onda mijesas maksimunm i prosjek pa dolazis do fantasticniih 7500 poena razlike u jesen 2011. A cinjenice su malo drukcije. Kraj godine je dobar dio sezone i za Novaka i za Federera. Pitanje je sto oni prosjecno osvajaju. Neda mi se da radim prosjek, pa cu uzeti zadnju sezonu. Novak je osvojio 3360 poena a Federer 2680 (ne racunam DC). Dakle u prosjeku je Novak 680 (da zaokruzimo na 700) poena u plusu. Godine 2011. Federer je osvojio 3000 poema a Novak 560. Novak je u zaostatku cca 2400 umjesto u plusu 700. Znaci neto gubitak je 3100 poena. To je puno poena ali daleko manje od 7000.

                          3.
                          To ne bi presudilo da Federer nije osvojio u prvih osam mjeseci 2012. 8535 poena a Novak "samo" 8710 poena. Komparacije radi, Federer je prosle godine (dosta uspjesan za njega) u istom periodu osvojio 5900 a Novak 7980 poena. Da se razumijemo, Federer je znao sto radi. Uzeo je i Roterdam i Dubai i IW, a onda je uzeo pauzu.

                          4.
                          Pocetak 2012. je malo cudno i zaboravljeno vrijeme za Novaka. U pocetku je bilo dileme da li je 2011. bila izuzetak. Potom je pomalo volsebno uzeo Melburn. Onda se upalo u fazon - Novak moze sto hoce samo ako se potrudi. Nadal se smatrao apsolviranom stvari. Pritom se pocelo pricati naveliko o karijernom slemu za Novak i Olimpijadi pa i vise. (Priznajem da sam i ja poceo razmisljati o Golden Slemu.) To je bila opasna zabluda. U paraleli su Federer i Nadal spremali revans. Pa i Mari. Doveo je Lendla.

                          Onda su dosli neuvjerljivi Dubai i IW. Mislilo se nebitno. Pa je dosla smrt djeda i ubjedljivi poraz u finalu Monaca. Svi smo racunali da je i to tek mala aberacija. Pa plava sljaka. Opet mala komplikacija, nista ozbiljnije. U Rimu se Novak mucio ali je dosao do finala. To je bio jedan od najvaznijih meceva od 2011. Ocekivalo se da Novak stvari vrati na staro. A Nadal je nekako dobio prvi set, poslije strasne borbe i puno srece. U drugom je Novak izgubio zelju da se dokazuje. Nadalovo samouvjerenje je raslo a Novakovo padalo. Na RG-u je Novak imao krize protiv Sepija i Conge. U epskom finali je izgledalo da ce biti pometen. A onda se probudio stari Nole. Da bi ga kisa, sudija Fransen i Toni Nadal lisili pobjede. U svakom slucaju to je za Novaka pocetak sumnje u amog sebe.

                          Stvari su se pogorsale u Uimbldonu kad je Novak krenuo da se nadigrava sa Federerom na travi i bio nadigran. Pa mu je onda Mari mirakulozno pobjegao u polufinalu Olimpijade. Po mom misljenju najbolji mec koji je Mari ikada odigrao protiv Novaka.

                          I od super samouvjerenog Novaka iz februara dobili smo u avgustu igarca koji i te kako sumnja u sebe. Tako je to kad se pomijesaju samouvjerenost i arogancija. Ta kriza nije prevazidejna do Uimbldona 2014. A bojim se da ce se vratiti ako ne osvoji RG ove godine.

                          Sve to je doprinijelo da Novak osvoji "samo" 8700 bodova do avgusta 2012. Vise od svih drugih ali svaki drugi clan cetvorke je mogao biti zadovoljniji od njega. I sve to je doprinijelo da Federer izbije na prvo mjesto.

                          To se ne bi desilo da nije bilo arogancije i da je bilo jasnih prioriteta.
                          Last edited by NI; 09-04-15, 09:56.

                          Comment


                          • Originally posted by Srkisa View Post
                            Nije samo kraj 2011 bio razlog zašto je on zaseo na prvo mesto te godine,nego i rezultati u 2012,igrao je Sf Ao,Rg,Rima,naosvajao se bodova na MM turnirima u februaru(500u Roterdamu,500u Dubiju),osvojio IW,Madrid i konačno osvojio Wim,tako da je itekako osvojio vise bodova od Novaka i u 2012 do Wimbija
                            nije tacno! do vimblija je rodja imao dosta manje poena od noleta. kada je osvojio vimbl je imao mozda 200p vise na rejsu. ali je tek predstojala sezona betona i dvorane gdje je nole dosta bolji, sto je konacan plasman i pokazao! ali razlog je i dalje sto nole nije uzeo nista u svom inace najplodnijem dijelu sezone! otuda i najveca razlika za feda poslije USO. kada su iz prosle sezone ostali samo ti poeni iz noletovog rovitog perioda! nole je i pariz 2011. igrao samo zbog bonusa od ca 3M$ kojeg bi inace izgubio i tu je dao W/O congi nakon par meceva.

                            Comment


                            • Originally posted by talicni View Post
                              nije tacno! do vimblija je rodja imao dosta manje poena od noleta. kada je osvojio vimbl je imao mozda 200p vise na rejsu. ali je tek predstojala sezona betona i dvorane gdje je nole dosta bolji, sto je konacan plasman i pokazao! ali razlog je i dalje sto nole nije uzeo nista u svom inace najplodnijem dijelu sezone! otuda i najveca razlika za feda poslije USO. kada su iz prosle sezone ostali samo ti poeni iz noletovog rovitog perioda! nole je i pariz 2011. igrao samo zbog bonusa od ca 3M$ kojeg bi inace izgubio i tu je dao W/O congi nakon par meceva.
                              Mislio sam posle Wimblija samo sam možda pogrešno napisao

                              Comment


                              • @shminka

                                Nemoj da zbunjujes talicnog.

                                Prvih devet mjeseci 2011. je najbolje sto smo vidjeli u tenisu od 1984. i Mekinroa. Bilo bi jos i bolje da tvoj pulen nije pokvario stvari. Medjutim ako se gleda cijela sezona, Federerova 2006. je bolja.

                                Comment

                                Working...
                                X