Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by shminka View Post
    Nadamo se da bi to bilo samo napuštanje foruma
    E pa bas vene ne bih rezao.

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Mare, pisao sam o tome u Novakovoj temi. Ako Nadal pre RG ostane na 5.mestu moze se desiti da se voljom zreba Novak i Nadal sretnu u 1/4 finalu i tako obavi pola posla za Federera kao sto je uradio Soderling narocito ako Novaka u 1/2 finalu bude cekao Ferer. Niko do sad nije pobedio Nadala i osvojio RG. Tako da Novak ima 2 dosada nepremostiva zadatka. Mislim da ce RG ove godine biti kruna sezone.
      a do sada ga je samo soderling i pobjedio! grdnog li racuna ;) nije bas neki veliki uzorak za tu statisticku analizu. 1 RG

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        gokara,

        Slazem se da su prajm i pik dvije razlicite stavri. S tim sto ja mislim da je jedan prajm a moze biti vise pikova. I naravno moze biti pik u okviru prajma. Prajm je period kad si igracki najbolji. Pik je period kada si u izetno dobroj formi.


        Federerov prajm je od 2004. do 2007. (4 godine) I ima pik 2005. i 2006. Izvan prajma Federer ima pik jesen 2011. do ljeta 2012. i u manjoj mjeri 2014.

        Nadalov prajm je 2008. do 2013. Novakova 2011. i povrede su ucinile da to nije ocigledno. I nekoliko pikova: sredina 2008, druga polovina 2010, pocetak 2012, dobar dio 2013. Zbog povreda, Nadalovi pikovi su ocigledni.

        Novak ima prajm od 2011. do danas. Sa pikovim 2011, druga polovina 2012, druga polovina 2013. i druga polovina 2014. Izvan prajma Novak je imao pikove: ljeto 2007, prva polovina 2008. i kraj 2009.
        nije to toliko do druge polovine i da nole tada zaigra ili zapikuje... stvar je u tome sto je nole trenutno najbolji teniser. i kao i u fudbalu recimo, sto virtuozima odgovaraju dobri uslovi a kada je kaljuza ili vjetrustina ne mogu da pokazu potencijal i driblaju, daju precizno pasove, tako da uvjek losijima odgovaraju losiji uslovi jer niko ne moze da razvije svoju igru do maxa a ko ima vise igre njemu vise i smeta. nole igra blizu linija i kontrolisano agresivno sto je tesko raditi po vjetru a ne voli bas ni kada uzegne i veliku vlagu. krajem godine se prelazi u dvoranu i u idealne uslove za igru i tu lezi tajna noletovog pikiranja na kraju. uz to je i fizicki spremniji od drugih pa je svjeziji pred kraj godine. 2011. nije uopste gubio pa je i zamor materijala bio veci... kraj sezone je docekao rovit i imao probleme sa ramenom! u tome lezi dosta i rodjerov "pik ili prajm" ne znam kako ste ga nazvali i uzdignuce do br1 u 2012. nole je jednostavno u svojoj najboljoj sezoni od 5500p koje je mogao uzeti na kraju (nakon USO) uzeo samo nekih 600p sto mu je najgori zbir poena u tom dijelu sezone (u najboljoj godini je ocajno odradio inace najbolji dio godine). fed je tu pokupio kajmak, ponajvise jer je glavni konkurent bio u autu i pocistio WTF, pariz i bazel i uzeo 3000p. sve to se odrazilo pred kraj 2012. kada je nole imao rupu u tom djelu gdje je rodja nakupio poene a nole nije odbranio onu hrpu poenstina iz prve polovine 2011. iako je imao odlicnu (ali ne i fenomenalnu) 2012.

        PS... naravno odgovara mu i podloga a na azijskog turneji i to sto ga tamo obozavaju i ima potpuno drugaciji tretman i organizatora i publike.
        Last edited by talicni; 08-04-15, 23:05.

        Comment


        • Nema me par dana,a vi se raspisali o Fedu i Rafi,a tek po neki red o budućem najboljem svih vremena-Noletu...Šalim se,da odmah naglasim,pre nego neko protumači pogrešno.E,sad' da li je neko odigrao meč karijere ili nije ne zavisi samo od njega već i od protivnika,i svako od nas će za određenog igrača izabrati različit meč ceneći razne elemente igre oba igrača.Po meni postoji nekoliko najboljih svih vremena,zapravo mislim da je preciznije reći najboljih do sada,jer niko ne zna šta donosi budućnost.Možda neko od igrača koji sada imaju 14-15 god.uđe u profi vode ove ili sledeće godine i prešiša sve za koje bismo rekli"najbolji svih vremena".
          Što se tiče Federera i Nadala,nadam se da će igrati što duže,jer volim da ih vidim na terenu.Ali jedno su želje ,drugo mogućnosti.Sa ovakvim Rafom kakav je trenutno,plašim se da to ne ostane na "pustim željama"...Mada se i dalje nadam da će se do žreba za RG vratiti u prva 4.Federer je stanardan,samo sa godinama ,pored odlične,čak majstorske igre stekao je i iskustvo koje ga uči da pametno bira turnire na kojima igra,vratio se opet igranju na mreži što mu dodatno štedi energiju i "produžava rok trajanja".Novak je u proteklih nekoliko godina u svojoj najboljoj formi,naročito u drugom delu sezone,kada su već svi umorni i to je njegova prednost.Nekoliko stranica unazad pišući o Fedu Bojanareče-parafraziramDošao na prvo mesto,što znači bio je najbolji prethodne 52 nedeljeNe mogu da se složim sa ovim,to po meni znači da je bio odličan u prethodnih par nedelja,a konkurenti lošiji,pa kada se sve sabere i oduzme došao je na No1.Po meni je,najbolji pokazatelj kakvu je godinu ko imao trka za London(naravno ne računam igrače koji su odsustvovali zbog povreda).

          EDIT: http://www.tennis.com/pro-game/2015/...?#.VSW4Z6aDnRA
          Last edited by Marija81; 09-04-15, 00:25.
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Originally posted by talicni View Post
            nije to toliko do druge polovine i da nole tada zaigra ili zapikuje... stvar je u tome sto je nole trenutno najbolji teniser. i kao i u fudbalu recimo, sto virtuozima odgovaraju dobri uslovi a kada je kaljuza ili vjetrustina ne mogu da pokazu potencijal i driblaju, daju precizno pasove, tako da uvjek losijima odgovaraju losiji uslovi jer niko ne moze da razvije svoju igru do maxa a ko ima vise igre njemu vise i smeta. nole igra blizu linija i kontrolisano agresivno sto je tesko raditi po vjetru a ne voli bas ni kada uzegne i veliku vlagu. krajem godine se prelazi u dvoranu i u idealne uslove za igru i tu lezi tajna noletovog pikiranja na kraju. uz to je i fizicki spremniji od drugih pa je svjeziji pred kraj godine. 2011. nije uopste gubio pa je i zamor materijala bio veci... kraj sezone je docekao rovit i imao probleme sa ramenom! u tome lezi dosta i rodjerov "pik ili prajm" ne znam kako ste ga nazvali i uzdignuce do br1 u 2012. nole je jednostavno u svojoj najboljoj sezoni od 5500p koje je mogao uzeti na kraju (nakon USO) uzeo samo nekih 600p sto mu je najgori zbir poena u tom dijelu sezone (u najboljoj godini je ocajno odradio inace najbolji dio godine). fed je tu pokupio kajmak, ponajvise jer je glavni konkurent bio u autu i pocistio WTF, pariz i bazel i uzeo 3000p. sve to se odrazilo pred kraj 2012. kada je nole imao rupu u tom djelu gdje je rodja nakupio poene a nole nije odbranio onu hrpu poenstina iz prve polovine 2011. iako je imao odlicnu (ali ne i fenomenalnu) 2012.

            PS... naravno odgovara mu i podloga a na azijskog turneji i to sto ga tamo obozavaju i ima potpuno drugaciji tretman i organizatora i publike.
            Opet u tvom stilu. Sa puno osnova i malo pretjerivanja.

            1.
            Uvijek i u svim sportovima losijima odgovaraju losiji uslovi jer se u losijim uslovima smanjuje razlika u kvalitetu. Tu si 100% u pravu.

            2.
            Federer nikada ne bi dosao do prvog mjesta 2012. da nije imao odlicnu zavrsnicu 2011. u cemu mu je naravno pomogla Novakova rovitost. To je jedan od razloga. Bitan ali ne i najbitniji. Federeru je isto tako pomogla plava sljaka i sto je najvaznije gubitak fokusa od strane Novaka u proljece 2012. Nije znao sto mu je prioritet: rivalitet sa Nadalom na sljaci, RG, Olimpijada, karijerni slem... Sa gubitkom fokusa je dosao i pad forme.

            3.
            Istina je da Novaku odgovaraju dva perioda u godini. Kraj godine iz razloga koje si opisao i pocetak godine jer se sva tri velika turnira igraju na sporom hardu. Ali i mimo toga ima oscilacija u formi. Zbog prezasicenosti, povreda, razocarenja, gubitka fokusa ili privatnih razloga.

            U jesen 2011. je Novak pao zbog prezasicenosti i povrede. Cijelu godinu dana potom nije imao pika zbog neimanja jasnog fokusa i razocarenja. U ranoj fazi 2013. je pao jer je bio previse koncetrisan na RG. U ljeto 2013. je pao jer je bio razocaran pecanjem na RG-u. Pocetkom 2014. je pao jer se bio previse potrosio krajem 2013. U ljeto 2014. je pao zbog svadbe.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Slazem se da su prajm i pik dvije razlicite stavri. S tim sto ja mislim da je jedan prajm a moze biti vise pikova. I naravno moze biti pik u okviru prajma.
              Slazemo se. Prime moze biti jedan, pikova vise ali peak moze biti samo u okviru prajma van toga je fluke sto bi rekli Amerikanci. Sneg ponekad moze da padne i junu cak i u julu ali to je van njegovog prajma. Idemo dalje.

              Originally posted by NI View Post
              Prajm je period kad si igracki najbolji. Pik je period kada si u izetno dobroj formi.
              Postoje tu dva aspekta. Igracki i rezultatski. Amerikanci imaju izreku "Ako si pametan zasto nisi bogat", u teniskim okvirima to bi znacilo "Ako si najbolji zasto nisi uzeo vise titula, GS, MS". Ovo se narocito odnosi na Novaka ali cu se ja ipak osvrnuti na Federerovu 2009 god. On je te godine uzeo RG i WB. Rezultatski to je jos jedan peak u njegovoj karijeri posto nikad ranije nije uzeo RG ali da li je on igracki toliko iskoracio u odnosu na 2008 pa je ostvario taj uspeh ili glavni razlog lezi u cinjenici da mu na putu do titule nije stajao Nadal. Pre ce biti ovo drugo i zato se terminom peak upravo naglasava uspesnost/materalizacija prajma nekog igraca. Novak je u svom prajmu od USO 2010 i to traje do danasnjeg dana ali je samo 2011 uspeo da to materalizuje, zato se smatra da je 2011 njegov peak rezultatski gledano.

              Originally posted by NI View Post
              Federerov prajm je od 2004. do 2007. (4 godine) I ima pik 2005. i 2006. Izvan prajma Federer ima pik jesen 2011. do ljeta 2012. i u manjoj mjeri 2014.
              Nadalov prajm je 2008. do 2013. Novakova 2011. i povrede su ucinile da to nije ocigledno. I nekoliko pikova: sredina 2008, druga polovina 2010, pocetak 2012, dobar dio 2013. Zbog povreda, Nadalovi pikovi su ocigledni.
              Novak ima prajm od 2011. do danas. Sa pikovim 2011, druga polovina 2012, druga polovina 2013. i druga polovina 2014. Izvan prajma Novak je imao pikove: ljeto 2007, prva polovina 2008. i kraj 2009.
              Ides u sitna crevca sa ovom podelom godine na godisnja doba, ne moze to tako. Gleda se cela sezona. Takodje se ne slazem da je Federerov prajm od 2004 do 2007. On je mnogo duzi, 2003-2012 sa pikovima 2004,2005,2006,2007,2009,2012. Nadalov prajm takodje. On traje od 2005-2013 sa pikovima 2008, 2010,2013. Veliki igraci dugo traju i dugo vremena igraju na visokom nivou to je njihova glavna karakteristika.

              Originally posted by talicni View Post
              a do sada ga je samo soderling i pobjedio! grdnog li racuna ;) nije bas neki veliki uzorak za tu statisticku analizu. 1 RG
              Kako nije?! Pa ne govorimo o mesecima vec o periodu od 2005-2014. Deset godina, jedan poraz, niko nije pobedio Nadala i uzeo RG. Ako to Novak uradi bice to novi peak njegove karijere mada ce naravno odmah biti osporavanja kako to nije uradio u Nadalovom prajmu. Ali da ne predujuciramo prererano jer sampiona nikad ne treba podceniti ma u kakvoj se formi nalazio.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Slazemo se. Prime moze biti jedan, pikova vise ali peak moze biti samo u okviru prajma van toga je fluke sto bi rekli Amerikanci. Sneg ponekad moze da padne i junu cak i u julu ali to je van njegovog prajma. Idemo dalje.
                Mozes zvati to fluke a mozes i lokalni maksimum. Tako zovu matematicari.

                Postoje tu dva aspekta. Igracki i rezultatski. Amerikanci imaju izreku "Ako si pametan zasto nisi bogat", u teniskim okvirima to bi znacilo "Ako si najbolji zasto nisi uzeo vise titula, GS, MS". Ovo se narocito odnosi na Novaka ali cu se ja ipak osvrnuti na Federerovu 2009 god. On je te godine uzeo RG i WB. Rezultatski to je jos jedan peak u njegovoj karijeri posto nikad ranije nije uzeo RG ali da li je on igracki toliko iskoracio u odnosu na 2008 pa je ostvario taj uspeh ili glavni razlog lezi u cinjenici da mu na putu do titule nije stajao Nadal. Pre ce biti ovo drugo i zato se terminom peak upravo naglasava uspesnost/materalizacija prajma nekog igraca. Novak je u svom prajmu od USO 2010 i to traje do danasnjeg dana ali je samo 2011 uspeo da to materalizuje, zato se smatra da je 2011 njegov peak rezultatski gledano.
                Mnogo citiras Amerikance. Rezultati zavise od konkurencije i spleta okolnosti. Moze se reci da Novakov prajm traje od jeseni 2010. ali ne od pocetka 2010. On je usao u njega kad je rijesio problem sa servisom i potom stekao novo samopuzdanje.

                Ides u sitna crevca sa ovom podelom godine na godisnja doba, ne moze to tako. Gleda se cela sezona. Takodje se ne slazem da je Federerov prajm od 2004 do 2007. On je mnogo duzi, 2003-2012 sa pikovima 2004,2005,2006,2007,2009,2012. Nadalov prajm takodje. On traje od 2005-2013 sa pikovima 2008, 2010,2013. Veliki igraci dugo traju i dugo vremena igraju na visokom nivou to je njihova glavna karakteristika. Ne znaci da se gleda cijela sezona. Prve 3/4 secone 2011. su fantasticne za Novaka, a zadnja ocajna. Gleda se kad dodje do znatne promjene forme. Odredjivanje granica prajma za svakog igraca je subjektivno. Nisam pristalica da se prajm preusko definise, ali ti ipak malo pretjerujes u drugu starnu.
                Nadam se da smo ovim zavrsili o prajmovima i pikovima.

                Inace, I mislim da Novak jos nije postigao apsolutni pik. On se konstantno popravlja kao igrac od 2011. ali nikako da sve klikne na nekih 6-9 mjeseci. Kad se to desi onda cemo imati Novakov apsolutni pik.
                Last edited by NI; 09-04-15, 07:32.

                Comment


                • Ako se uzima ove godine RG (a trebalo bi) valjalo bi da se to uradi direktno preko Nadala. Jer ako Novak osvoji a na putu do titule ne bude igrao protiv Rafinja bice raznoraznih prica "nije uzeo preko Rafe" "Ni Federer ni Djokovic nisu uspeli da uzmu RG preko Nadala" i slicno.
                  Sto se mene tice neka ispadne Nadal u prvom kolu, tj da preformulisem, neka osvoji Djokovic pa bilo kako i predajom u finalu na primer, samo neka osvoji. Ali najsladje bi bilo protiv Rafinja.
                  Verovatno je prerano za ovakav post, ali to su samo neka moja manje bitna razmisljanja.
                  Ono sto je bitno je da psihicki i fizicki Novak tokom celog proleca bude fit, a za ostalo ce se on sam pobrinuti.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Tako je Sandu. Neka osvoji pa makar i Federera pobijedio u finalu.

                    Inace, dajem 10% sansi da Nadal nece igrati RG.

                    Comment


                    • kazem, davno je bilo, ali je neko iz vrha teniskih organizacija ne sjecam se vise, bio izjavio da su "mutili" ali samo za prva kola. i to je vise nego statisticki dokaz. nemam ga sada kao dokaz jer se ne sjecam vise ko je izjavio i kome ali se bilo pisalo o tme. sto se tice nadala, on moze nabasati nekome i u QF. ne znam kako sada razmisljaju i u kakvoj ce formi tada biti nadal. ali ako ne bude u pravoj bolje ga je sresti sto ranije jer se on tokom turnira moze uigrati. znaci bilo je priznanje nekoga iz vrha... ne sjecam se ko i kome ali povodom racunica o prvim kolima.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Tako je Sandu. Neka osvoji pa makar i Federera pobijedio u finalu.

                        Inace, dajem 10% sansi da Nadal nece igrati RG.
                        Mislis tipa da mu se dogodi ocaj sezona sljake pred RG (pod ocaj mislim na neke poraze od Djokovica) i eventualno ispadanje u ranijim fazama. Pa on i Toni ... bolje receno samo Toni (jer zna se ko je mozak te kombinacije) procene da nema nikakve sanse na RG i odluce da ne igra (da sacuvaju oreol nepobedivosti i skoro savrsen ucinak tamo i da ne daju Novaku dodatni vetar u ledja koji bi ostvario pobedom nad Nadalom tamo) ?
                        Ja mislim da su veoma male sanse za tako nesto. Ne za ocajnu sezonu Evropske sljake, vec za "predaju i cuvanje oreola" pred RG. Jer koliko god lose da odigra a siguran sam da ne moze bas toliko lose da bude, ipak je on na RG zivuljka ...
                        Last edited by Sandugp; 09-04-15, 07:53.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by Marija81 View Post
                          Nekoliko stranica unazad pišući o Fedu Bojanareče-parafraziramDošao na prvo mesto,što znači bio je najbolji prethodne 52 nedeljeNe mogu da se složim sa ovim,to po meni znači da je bio odličan u prethodnih par nedelja,a konkurenti lošiji,pa kada se sve sabere i oduzme došao je na No1.Po meni je,najbolji pokazatelj kakvu je godinu ko imao trka za London(naravno ne računam igrače koji su odsustvovali zbog povreda).
                          Moram na ovo da se osvrnem...
                          To ne znaci da je igrac bio odlican nekoliko nedelja, nego znaci da je bio bolji od svih kad se saberu poeni iz prethodne 52 nedelje, a to je godinu dana. Ako je neko prvi 15. maja, znaci da je od prethodne godine od 16. maja pa do tekuce godine do 15.maja sakupio najvise poena, a ne da je sakupio najvise poena od 1.januara pa do tog 15.maja.
                          Pogledaj sad trku za London, Nadal je no.9, Marej je no.2, Berdih je no.3, a pogledaj ranking i videces da se ne slazu bas te pozicije.

                          Originally posted by NI View Post
                          Tako je Sandu. Neka osvoji pa makar i Federera pobijedio u finalu.

                          Inace, dajem 10% sansi da Nadal nece igrati RG.
                          Previse je to, sanse se mere u promilima
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by talicni View Post
                            kazem, davno je bilo, ali je neko iz vrha teniskih organizacija ne sjecam se vise, bio izjavio da su "mutili" ali samo za prva kola. i to je vise nego statisticki dokaz. nemam ga sada kao dokaz jer se ne sjecam vise ko je izjavio i kome ali se bilo pisalo o tme. sto se tice nadala, on moze nabasati nekome i u QF. ne znam kako sada razmisljaju i u kakvoj ce formi tada biti nadal. ali ako ne bude u pravoj bolje ga je sresti sto ranije jer se on tokom turnira moze uigrati. znaci bilo je priznanje nekoga iz vrha... ne sjecam se ko i kome ali povodom racunica o prvim kolima.
                            Mislis mutili su namestanjem kostura cetvrtina, tj slaganjem ko ce kome doci Fed Djokovicu ili Nadal Djokovicu? To svakako, jer su tada a i sada u opticaju veliki novci bili i mnogima je bilo u interesu da gledaju sto vise Fed-Rafa finala. Hvala bogu pa se Novak izdigao iznad toga, i "rasparcao", "rastrgao" taj duo.
                            A ovo za Nadala mene ne plasi u bilo kom kolu da se sretnu (teoretski je moguce od 1/4 pa nadalje). Ali me plasi u koliko Djokovic na primer dobije Nadala u eventualnom 1/4 ... sta posle??? Tu moze da se desi zajeb, zbog euforije nakon pobede i istrosenosti mentalne i fizicke i onda postoji nekoliko igraca koji bi to znali da iskoriste (Federer prvi). Zato je po meni najbolje u finalu.
                            Last edited by Sandugp; 09-04-15, 07:54.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Novak jos nije postigao apsolutni pik. On se konstantno popravlja kao igrac od 2011. ali nikako da sve klikne na nekih 6-9 mjeseci. Kad se to desi onda cemo imati Novakov apsolutni pik.
                              Apsolutni pik bi bio kada bi uzeo sva 4 GS, to je izuzetno tesko. Tesko da ce postici bolju sezonu od 2011 ali bolju sansu od ove tesko da ce imati ponovo.

                              Originally posted by NI View Post
                              Neka osvoji pa makar i Federera pobijedio u finalu.
                              Ako bude igrao finale sa Federerom izgubice i to nema veze ni sa prajmom ni sa formom vec sa necim sasvim trecim ali da ne sirim pricu. Za Novaka je bolje da igra finale sa Nadalom nego sa Federerom, moje licno misljenje.
                              Last edited by skeptik; 09-04-15, 07:58.

                              Comment


                              • Inace sinoc sam hteo da se nadovezem na onu skeprikovu pricu o detetu i gasenju kompa, pa sam imao neke obaveze i kasnije zaboravio.
                                Brate razumem te u potpunosti I meni su se desavale slicne stvari, samo pridje mrtva ladna i cepne dugme za restrat, onako iskusno, i posle te pogleda i iskezi se nevino. I to bas kada napises mamutski post
                                Sry na off-u ali morao sam
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X