Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by talicni View Post
    kada se gledaju sampioni kao nole, fed, rafa, vise se ni WTF ni mastersi ne gledaju toliko. sve to za takve velicine prestaje biti previse bitno. zato samo gledam na slemove i na YE#1 sto je presudno. tek kada su slicne karijere onda se ide u dublje studije. meni bi sa 1 slemom svaka noletova godina bila dobra dok bi mi i sa 5 mastersa a bez slema bila losa ukoliko ne zavrsi kao br1. sinsi je bitan ali ce tek dobiti na znacaju ako nole kompletira slemove. jer bi u tom slucaju ne samo kompletirao masterse nego sve vazne turnire koji se igraju na godisnjem nivou. tada bi skocila cijena OI sljedece godine. naravno da druge stvari nisu bas ne bitne. ali su mastersi bitniji recimo vavi, fereru, berdihu, atp500 i 250 idu pod ostali dok su recimo tipsi i trickom veliki. naravno da bi bilo super da nole postane rekorder po mastersima i WTF turnirima za sta ima sansu ali mu to dodje nekako kao usput. pogotovo mastersi. ima ih 9 i svaki cas je nova sansa dok svaki propusten slem ima svoju specificnu tezinu a narocito RG.

    PS boze kada procitam sta sam napisao... koliko je nas nole razmazio... da su WTF i mastersi postali usputni i "manje bitni"!
    Slažem se i sa tom tvojom generalizacijom sezona da se sve svodi na Gs i YE1,ali zar ne bi 5 osvojenih mastersa značilo neku vrstu dominacije(osvojiti preko polovine svih mastersa),jedan dva im nista ne znace,ali pet je vec nesto i definitivno zaslužuje po meni da ostane zabelezeno,napisao si da Nole sa 5 mastersa bez Gs ne bi imao dobru godinu i ne bi,napisao sam da su mu potrebna bar 2p(sto znaci bar 1Gs uz to),e da Oi definitivno zaslužuju 0,5 posebno za Noleta


    Sandu,slažem se Endi nije usavrsio pobedjivanje slabijih protivnika u prvim kolima kao sto su to uradili Rafa(kad je u formi),Roger i Novak,još uvek mu se često desavaju kiksevi,pa je u tom smislu mnogo bliži Wawrinki,Berdychu,Nishikoriju,ali zato kad dodje do završnice turnira tad pokaže najbolju igru,delom je sve to zato sto prema Rafi,Novaku,Rogeru osecaju veći respekt
    Last edited by Srkisa; 08-04-15, 16:33.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Relativni znacaj turnira se mijenja. Nekad je WTF bio skoro u rangu GS-a. Nije vise. U krajnjoj liniji vidis kao se igraci odnose prema njemu i kakav kvalitet meceva imas na njemu.

      Olimpijada ima svoju tradiciju, mimo tenisa. I ta tradicija jako doprinosi da znacaj Olimpijade raste. Taj trend ce da se nastavi. Postoji tu jedan vazan detalj. U Samprasovo vrijeme je WTF bio osjetno vazniji nego danas. Upravo vazi suprotno za Olimpijadu.

      ITF mora da se pravi vazan i onda radi gluposti. I ti sam kazes da bi mijenjao Nadalovu 2013. za Novakovu. I ja bih. I Novak bi.



      Ovo je jako dobar post. Jedino mislim da je ove godine Novaku sezona uspjesna ako osvoji 2 tvoja poena, sa 3p je super upjesan itd. On je 2 vec defakto osvojio. AO i YE#1.


      =======

      Ocigledno si simpatican bojani pa ti dozvoljava da saljes dva posta za redom.

      A nisi joj cak ni cvijece posalo, navijas za Novaka...
      ne znam ko je bojana ali pretpostavljam da je moderna ovdje. ne znam ni zasto bi se zabranilo da se salju 2 posta za redom ako ima sta da se kaze.

      ti ocigledno ne razlucujes ITF od ATP-a! nole je zasluzio ITF nagradu jer je osvojio daleko vise poena na njihovim turnirima koji su i najvazniji. rafa je izostao sa 2 a na 3. je ispao u 1. kolu. a obojica su osvojila po 2 dok je nole imao bolje rezultate na ostatku. DC nije osvojio ali je ubiljezio sve pobjede tako da nije do njega. kao br1 na kraju godine rafa je dobio nagradu koja sljeduje za to (ATP - YE#1)! po meni i vaznija nagrada.

      svako je dobio sta je zasluzio a kada sve stavimo na papir izabrao bih rafin ucinak (kao i sam nole kako si rekao):

      rafa vs nole 2013:

      slemovi: 2 vs 1
      slem finala: 0 vs 2
      WTF: 0 vs 1
      mastersi: 5 vs 3
      YE#1: 1 vs 0
      ITF sampion: 0 vs 1
      ....

      rafa (znatno) bolji... ne bas da sada nole previse zaostaje ima nole tu i te kako sta za pokazati... ali je ipak rafa u prednosti u 2 najznacajnije stvari- slem titule i YE#1! i to je prosto tako sta opet nikako ne znaci da nole nije zasluzio nagradu od ITFa!

      PS . posto ste komentarisali moje neko bodovanje... ako za slem i YE#1 dam po 1p, za WTF i ITF nagradu po 0,5 i za masterse i slem finala po 0,25 onda dobijemo 4,25 vs 3,25 - sto znaci da je rafa bolji za cijeli slem ;)
      Last edited by talicni; 08-04-15, 16:40.

      Comment


      • Originally posted by talicni View Post
        ne znam ko je bojana ali pretpostavljam da je moderna ovdje. ne znam ni zasto bi se zabranilo da se salju 2 posta za redom ako ima sta da se kaze.
        https://youtu.be/gNj-g2h58_g?t=20s

        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Sad da je bas nesto moderna i nije ...
          Verujem da ces ukazati nasem NI-ju razliku izmedju ITF i ATP, tj pomoci mu da razluci ....
          Takticno i suptilno ....

          Zamisli Bojana pojavio se neko ko ne zna ko si !?!
          ali potrudices se ti da sazna
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Sad da je bas nesto moderna i nije ...
            Verujem da ces ukazati nasem NI-ju razliku izmedju ITF i ATP, tj pomoci mu pomognes da razluci ....
            Takticno i suptilno ....

            Zamisli Bojana pojavio se neko ko ne zna ko si !?!
            ali potrudices se ti da sazna
            zar si sumnjao u mene
            ali NI je neiskusan, ne zna kako treba da se postupa sa novim clanovima koji vole da diskutuju
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              zar si sumnjao u mene
              ali NI je neiskusan, ne zna kako treba da se postupa sa novim clanovima koji vole da diskutuju
              Ni slucajno.
              Ovo sto je rekao je u pravu 100% .. .sta ima veze ako neko napise 2 posta za redom ako nisu spam ili trolovanje. Ali to se i do sada tolerisalo ovde, tako da cete tu lako.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by talicni View Post
                ne znam ko je bojana ali pretpostavljam da je moderna ovdje. ne znam ni zasto bi se zabranilo da se salju 2 posta za redom ako ima sta da se kaze.

                ti ocigledno ne razlucujes ITF od ATP-a! nole je zasluzio ITF nagradu jer je osvojio daleko vise poena na njihovim turnirima koji su i najvazniji. rafa je izostao sa 2 a na 3. je ispao u 1. kolu. a obojica su osvojila po 2 dok je nole imao bolje rezultate na ostatku. DC nije osvojio ali je ubiljezio sve pobjede tako da nije do njega. kao br1 na kraju godine rafa je dobio nagradu koja sljeduje za to (ATP - YE#1)! po meni i vaznija nagrada.

                svako je dobio sta je zasluzio a kada sve stavimo na papir izabrao bih rafin ucinak (kao i sam nole kako si rekao):

                rafa vs nole 2013:

                slemovi: 2 vs 1
                slem finala: 0 vs 2
                WTF: 0 vs 1
                mastersi: 5 vs 3
                YE#1: 1 vs 0
                ITF sampion: 0 vs 1
                ....

                rafa (znatno) bolji... ne bas da sada nole previse zaostaje ima nole tu i te kako sta za pokazati... ali je ipak rafa u prednosti u 2 najznacajnije stvari- slem titule i YE#1! i to je prosto tako sta opet nikako ne znaci da nole nije zasluzio nagradu od ITFa!

                PS . posto ste komentarisali moje neko bodovanje... ako za slem i YE#1 dam po 1p, za WTF i ITF nagradu po 0,5 i za masterse i slem finala po 0,25 onda dobijemo 4,25 vs 3,25 - sto znaci da je rafa bolji za cijeli slem ;)
                Ta Itf nagrada se nije ni spominjala pre 2013,bar ne nasiroko,ne znam zašto joj dajes toliki značaj

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  Daj da vidim to da sada 28 dogura do finala nekog slema.
                  pretprosli slem ti je 16. igrac ne dogurao do finala nego ga je i osvojio!

                  meni je od svega najfascinantnija rafina 2010!

                  osvojio je 7 manje vise jakih turnira a evo kako:

                  a da osvoji 7 manje vise velikih turnira (3 slema, 3 mastersa, atp500) mu je trebalo SAMO 6 top10 pobjeda!

                  MC masters - bez top10 igrača
                  rim masters - bez top10 igrača
                  madrid masters - samo fed u finalu
                  RG - samo soderling u finalu
                  vimbldon - soderling i marej
                  USO - verdasko i djokovic
                  tokio atp500 - bez top10

                  nole je 2011. za 2 mastersa vise morao preko 3 puta vise top10 igraca!

                  Comment


                  • Originally posted by Srkisa View Post
                    Ta Itf nagrada se nije ni spominjala pre 2013,bar ne nasiroko,ne znam zašto joj dajes toliki značaj
                    pa jednostavno jer je nagrada za najboljeg tenisera od svjetske teniske kuce! malo li je!

                    nije se "spominjala" jer nije bilo toliko kontroverzi. obicno se spominjala kada bi se razlikovala od ATP nagrade sto nije cest slucaj!

                    to su ti sve znacajna individualna priznanja... kao MVP nagrade za igraca nekog SP-a ili neke lige itd.... nije to bez znacaja!
                    Last edited by talicni; 08-04-15, 17:00.

                    Comment


                    • Originally posted by talicni View Post
                      pretprosli slem ti je 16. igrac ne dogurao do finala nego ga je i osvojio!

                      meni je od svega najfascinantnija rafina 2010!

                      osvojio je 7 manje vise jakih turnira a evo kako:

                      a da osvoji 7 manje vise velikih turnira (3 slema, 3 mastersa, atp500) mu je trebalo SAMO 6 top10 pobjeda!

                      MC masters - bez top10 igrača
                      rim masters - bez top10 igrača
                      madrid masters - samo fed u finalu
                      RG - samo soderling u finalu
                      vimbldon - soderling i marej
                      USO - verdasko i djokovic
                      tokio atp500 - bez top10

                      nole je 2011. za 2 mastersa vise morao preko 3 puta vise top10 igraca!
                      Nije ni čudo,Novak se raspadao,Fed izašao iz prajma i odigrao drugu najgoru sezonu u od 2003,nema tu ništa čudno Rafa koristi svaku priliku za razliku od Novaka,manje vise svi su se raspadali te godine(Tsonga,Roddick..)


                      Ali,bodovi za tu Itf nagradu se računaju Gs i Dc,i oni ulaze u Atp listu na kraju godine,tako da se ona zbog količine bodova najčešće poklapa sa Atp bar u vrhu,ta 2013 je izuzetak,da se računaju odvojeno ok je njena važnost,ovako ne vidim preteranu svrhu te nagrade
                      Last edited by Srkisa; 08-04-15, 17:07.

                      Comment


                      • Originally posted by talicni View Post
                        pa jednostavno jer je nagrada za najboljeg tenisera od svjetske teniske kuce! malo li je!

                        nije se spominjala jer nije bilo toliko kontroverzi. obicno se spominjala kada bi se razlikovala od ATP nagrade sto nije cest slucaj!
                        Nije cest ali bilo je i takvih slucajeva. I onda je Toni reagovao i kenjao nesto, pa su se svi kao nesto cudili. A onda i nas Boca Bolid skakao u odbranu Novaka....

                        Jeste Cilkan uzeo, ali je on ipak i bivsi top 10 igrac iskusan po tom pitanju (vc je imao iza sebe 1/2 slema). Dok je Nalby te godine tek poceo da se probija u svetski vrh. To bi bilo kao kada bi sada Kirgios dogurao do finala W . Licno ne bih imao nista protiv i jos da mu u finalu Novak bude protivnik A da ne pricam kolika bi to injekcija samopouzdanja bila za ove klince.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Nije cest ali bilo je i takvih slucajeva. I onda je Toni reagovao i kenjao nesto, pa su se svi kao nesto cudili. A onda i nas Boca Bolid skakao u odbranu Novaka....

                          Jeste Cilkan uzeo, ali je on ipak i bivsi top 10 igrac iskusan po tom pitanju (vc je imao iza sebe 1/2 slema). Dok je Nalby te godine tek poceo da se probija u svetski vrh. To bi bilo kao kada bi sada Kirgios dogurao do finala W . Licno ne bih imao nista protiv i jos da mu u finalu Novak bude protivnik A da ne pricam kolika bi to injekcija samopouzdanja bila za ove klince.
                          nije toliko neobicno da igrac koji napreduje brzo nesto postigne. nije samo vazno sta je neko uradio prije nego i poslije. po tome se vidi da li je nesto izolovani bljesak ili ima tu konstantne kvalitete. to sto si za cilica naveo 1/2F slema i top10 je u biti ista stvar. pod malko sretnim okolnostima je dosao do 1/2F i upravo zbog toga i upao u top10 gdje se nije dugo zadrzao da bi se tu vratio ovom titulom.

                          a ne bas tako davno, 2009. ti je 25. igrac svijeta igrao finale RG-a! a to je ujedno i razlog zasto je fed kompletirao sve slemove ;)! kada smo vec kod toga kako rafa i hjuit znaju iskoristiti ponudjeno!
                          Last edited by talicni; 08-04-15, 17:39.

                          Comment


                          • I Federer zna naravno. I sto kao sto je Nadal te 2010 imao ocaj konkurenciju i uzeo 3 slema (iskoristio maksimalno situaciju) tako i Federer ne bi uzeo RG da nije bilo Soderlinga. A i Djokovic koji je tada bio bolji od njega na sljaci je izduvao od Filipa i to jos rundu pre Nadala. Jedini ko mu je zaista tada pruzio otpor je bio Delpo. Cak je tu Fed imao srece, ali je Delpo to nesto kasnije naplatio na US. Ta 2009 je mogla da bude katastrofalna za Feda a ispala je odlicno na kraju. Stavise mogla je da bude jos i bolja (da je uzeo US) Setite se kako je sve pocelo u Australiji i poraz od Rafinja u finalu, a onda se od meca Nadal-Djokovic 1/2 Madrida sve fino i lagano menja u Rodzerovu korist. Jos kada se uzme u obzir da je Rodik mogao da mu uzme W komotno je mogao bez slema da bude te godine. Ali sticaj pravih okolnosti (po njega) i njegov sampionski mentalitet i spremnost da iskoristi ukazanu mu sansu su presudili.

                            A ovo sto sam pisao za Marina to je u kontekstu olaksavajucih okolnosti za njega u odnosu na Nalbandijana u ono vreme. Jer Cilkan se vec sretao sa slicnom situacijom i bio je i ranije clan "elitnog" drustva, pa mu je kudikamo bilo lakse nego Davidu te 2002. (sa psihickog aspekta naravno koj ije u tenisu vrlo bitan faktor)
                            Last edited by Sandugp; 08-04-15, 17:51.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Zlatna era opštih diskusija

                              Sandugp nije gledao RG 2009.
                              Last edited by shminka; 08-04-15, 17:51.

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                Zlatna era opštih diskusija

                                Sandugp nije gledao RG 2009.
                                Ali ga zato ti imas snimljenog i svaki treci dan ga pustas ... shminkeru I to ne samo sve Fedove meceve vec i Rafin poraz, pa i Novakov.
                                A na zidu u sobi ti visi okacena ikona Robina Soderlinga. Kome se svako utro kada probudis zahvalis "O hvala ti Mocni Robine!"
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X