Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by talicni View Post

    E SADA NISAM JA taj koji je potencirao da se uporede 2 najbolje sezone, nego upravo VI (posto se slazes sa ovim drugima koji me ubjedjuju a meni si uputio pitanje iako je jasno da ja odgovaram liku koji je rekao da ce uporediti te 2 sezone)!
    Nisu oni nego ja. Ocekivao sam da ce statistika pokazati da je Mari bolji u te dvije sezone. Nije pokazala. Pogrijesio sam.

    Comment


    • Originally posted by talicni View Post
      opet izvrces teze!

      sve ovo vrijeme i jesmo uporedjivali cijele karijere. sve to sto si nabrojao su sitnice i MANJE bitno. NAJBITNIJI su veliki trofeji (GS, WTF i mastersi) i dominacija turnom (YE#1, sedmice, ITF titule). i to smo sto puta izanalizirali!

      E SADA NISAM JA taj koji je potencirao da se uporede 2 najbolje sezone, nego upravo VI (posto se slazes sa ovim drugima koji me ubjedjuju a meni si uputio pitanje iako je jasno da ja odgovaram liku koji je rekao da ce uporediti te 2 sezone)! htjeli ste pokazati da je marej u svoje 2 najbolje sezone bio bolji od hjuita u svojim ali eto zbog nesretnih okolnosti nije bio br1! sada sto ti ne vidis da je to pitanje bilo meni upuceno pa mene kritikujes sto izdvajam samo 2 sezone to je do tebe!

      sto se tice moje percepcije iza toga stojim. SAMO SE POBJEDNICI PAMTE. niko ne pamti ko je bio 4. na nekom sampionatu niti su to neki narociti podvizi, ne ako se uporedi sa sampionom. SAMPIONI SE PAMTE. the winner takes it all, we are the champions, simple the best.... nema ni jedna uzrecica, pjesma ili parola budi 4. ali jako dugo! hjuit je prosto za 2 sezone napravio nesto sto marej nece nikada (vjerovatno) dostici. i to ce zauvjek ostati tako. kada se budu trazile liste najboljih po godinama ili teniskih sampiona hjuit ce uvjek biti tu. za sada marej ni po slemovima nije ispred. ni po WTF sampionatima. a rjetko ce ko gledati ko je tamo na 15. mjestu po mastersima. cak i ako marej osvoji 1 ili 2 slema to ga nece postaviti medju najbolje. ako nesto bitno ne uradi u ostatku karijere marej ni po jednom bitnom parametru nece biti u 10 najboljih open ere. a hjuit vec jeste u nekoli njih (YE#1, sedmice na vrhu, WTF titule, ITF sampin).
      Cekaj,jel ti hoćeš da kažeš da Marej neće biti uspesniji od Hewitta čak iako završi karijeru sa 5,6 Gs,ali ne bude prvi

      Comment


      • talicni,

        U cijelom brdu toga sto si napisao, rekaoa si jednu jako dobru stvar. Hjutov ranking je tako stromglavao pao zato sto je nivo njegove igre pao. Na zalost, povrede su ucinile svoje.
        Last edited by NI; 08-04-15, 14:19.

        Comment


        • Ne izvrcem teze, talicni
          Znam ja da si ti poredio dve najbolje jer je i NI poredio 2 najbolje i to si uradio kao odgovor njemu, ali moje pitanje je bilo nevezano za to, ja sam te pitao sa svoje tacke gledista, zasto ne poredis sve. Uporedi sve, sugestivno, a ne da te podjebavam ... kontas???
          E sada sto se tice tvoje percepcije ti mozes da stojis iza nje, ali je ona subjektivna stvar. Ne gleda se to kroz navijacke parole i pesme, vec ce neki teniski analiticar, da sedne i lepo stavi "sve na papir" kada im se karijere zavrse. Ako neko uopste bude hteo da ih uporedjuje (rezultatski). A sto se tice sirokih narodnih masa i onih malo slabije informisanih i upucenih, za njih ce Lejton biti iznad. Marej ima sanse (iako ne velike) da postane bolji od Hjuita (uspesniji). Videcemo sta ce biti.
          Kada se detaljno porede dva igraca onda je sve bitno izanalizirati a ne samo najbitnije stvari. U ostalom znas li koji je razlog sto Federeru mnogi osporavaju titulu GOATA? Ocajan H2H sa najvecim rivalom. A to je manje bitna stavka ali ipak mnogi to uzimaju kao neki faktor. U slucaju Fedovog GOAT-erisanja presudan. A iznenadices se nije Marej mnogo uspesniji (ako je uopste uspesniji) i po tim manjim stavkama.
          Last edited by Sandugp; 08-04-15, 14:11.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • da odgovorim na ovo: "To sto je ITF proglasio Novaka za najboljeg 2013. je nonsens".


            da ne znaju ljudi sta cine! trebao bi im ti objasniti!

            nije to nonsen nego je to cinjenica!

            ITF, naravno kako se zna ali i kako su i objasnili u odluci, daje narocito paznju na turnire pod njihovom arbitrazom, znaci slemove, DC i msilim da zajednicki organizuju WTF. a onda u obzir uzmu i listu! a nole je na tim turnirima bio daleko bolji i konstantniji od rafe. rafa je sakupio nesto vise poena igrajuci mnostvo manjih turnira koje nole gotovo da i ne igra!

            rafa je te godine osvojio ukupno SAMO 770p vise od noleta (13030 vs 12260)! zavrsio je godinu sa samo 6% vise poena nego nole!

            na ovih 6 turnira koje organizuje ITF je nole igrao 5 finala (3 slema, WTF i DC) od cega je uzeo 2 titule (OZI i WTF) i igrao je jos SF RGa bas protiv nadala i izgubio u 5 setova. a na DC-u je nole upisao sve pobjede iako nismo uzeli titulu!

            od tih 6 turnira rafa uopste nije igrao na 2 (OZI i DC), igrao je 3 finala (USO, RG i WTF) od cega je osvojio 2 (USO i RG), na vimblu je izgubio u 1. kolu!

            na tih 6 turnira je nole skupio preko 7100p a rafa 5010p. i dok je rafa na ukupnoj listi skupio 6% poena vise od noleta nole je na ITF turnirima skupio cak 42% poena vise u odnosu na rafu!

            racunica je jasna... i kako su sami naveli, nole je bio daleko konstantniji na ITF turnirima!

            evo kako su to oni obrazlozili:

            Novak Djokovic narrowly edges out Rafael Nadal to become Men’s World Champion thanks to his consistency at the Grand Slam tournaments and year-end performances. The 26-year-old won his third successive Australian Open title, and was a finalist at Wimbledon and the US Open and a semifinalist at Roland Garros. He won seven titles during the year, including the ATP World Tour Finals, and was unbeaten in seven singles rubbers as Serbia reached the Davis Cup Final.
            Last edited by talicni; 08-04-15, 14:48.

            Comment


            • talicni,

              Dao sam ti lajk za energiju, neumornost i znatnu osnovanost onoga sto pises.

              Da rekapituliramo.

              1.
              Ja smatram da u poredjenju era mora postojati manji element subjektivnosti. Ti se ne slazes.

              2.
              Sazemo se da Hjitov prajm bolji od Marijevog. Naveo si me da promijenim misljenje. Ne slazemo se ko ima bolju ukupnu karijeru.

              3.
              Ti smatras da je Sampras bolji od Nadala a ja da obrnuto.

              To smo zavrsili. Sad da predjemo na "novo".

              ------------------------



              Originally posted by talicni View Post
              da odgovorim na ovo: "To sto je ITF proglasio Novaka za najboljeg 2013. je nonsens".

              da ne znaju ljudi sta cine! trebao bi im ti objasniti!

              To je smijesan argument. Oni donose odluku, ja i milioni drugih je komentarisemo.

              ITF, kako su i objasnili u odluci, daje narocito paznju na turnire pod njihovom arbitrazom, znaci slemove, DC i msilim da zajednicki organizuju WTF. a onda u obzir uzmu i listu! a nole je na tim turnirima bio daleko bolji i konstantniji od rafe. rafa je sakupio nesto vise poena igrajuci mnostvo manjih turnira koje nole gotovo da i ne igra!Morali su nesto reci. Nisu me uvjerili.

              rafa je te godine osvojio ukupno SAMO 770p vise od noleta (13030 vs 12260)! zavrsio je godinu sa samo 6% vise poena nego nole!Bilo je blizu ali Rafa je osvojio vise poena i gotovo. 6% vise ali vise. I Rafa je osvojio 100% vise slemova. Novak 1 a Rafa 2. I sto je najvaznije, Rafa je osvojio Novakov slem (USO).

              na ovih 6 turnira koje organizuje ITF je nole igrao 5 finala (3 slema, WTF i DC) od cega je uzeo 2 titule (OZI i WTF) i igrao je jos SF bas protiv nadala i izgubio u 5 setova. a na DC-u je nole upisao sve pobjede iako nismo uzeli titulu! Neuvjerljivo.

              od tih 6 turnira rafa uopste nije igrao na 2 (OZI i DC), igrao je 3 finala (USO, RG i WTF) od cega je osvojio 2 (USO i RG), na vimblu je izgubio u 1. kolu!

              na tih 6 turnira je nole skupio preko 7100p a rafa 5010p. i dok je rafa na ukupnoj listi skupio 6% poena vise od noleta nole je na ITF turnirima skupio cak 42% poena vise u odnosu na rafu!

              racunica je jasna... i kako su sami naveli, nole je bio daleko konstantniji na ITF turnirima!Ali je Rafa osvojio dva slema. Nisi li ti pricao malo prije da se titule pamte? Konacno, sezona je cijela. Nemamo ITF sezonu i ne ITF sezonu.
              Ti ocigledno precjenjujes WTF. Nisi jedini na ovom forumu. Jedan drugi znacajni forumas (Prle!) pravi istu gresku. WTF je tek malo vise vazan od mastersa a manje vazan od Olimpijade.

              Mrzim kad moram Nadala braniti od novakovaca jer sam i sam novakovac.
              Last edited by NI; 08-04-15, 14:56.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                talicni,

                Ali je Rafa osvojio dva slema. Nisi li ti pricao malo prije da se titule pamte? Konacno, sezona je cijela. Nemamo ITF sezonu i ne ITF sezonu.

                Ti ocigledno precjenjujes WTF. Nisi jedini na ovom forumu. Jedan drugi znacajni forumas (Prle!) pravi istu gresku. WTF je tek malo vise vazan od mastersa a manje vazan od Olimpijade.

                Mrzim kad moram Nadala braniti od novakovaca jer sam i sam novakovac.
                da ZAMISLI ITF nagrada pa jos daje vecu vaznost ITF turnirima (koji uz to su i najznacajniji turniri) u odnosu na ATP turnire.

                naravno da je 2 > 1 i ja bih uvjek prije uzeo nadalovu sezonu nego noletovu. ali ipak rafa na ostala 2 slema nije bio ni u 2 kolu dok nole pored titule ima 2 finala i SF. po bodovanju na tim turnirima je daleko ispred rafe! to sto se titule najvise cijene ne znaci da konstantnost nije uopste bitna. pa upravo je konstantnost najvaznija da bi se doslo do br1 sto je po meni najveci uspjeh u tenisu. i najteze za osvariti. i oni su rekli da je bilo blizu ali ITF nagradu je nole zasluzeno dobio! sa druge strane je rafa zasluzeno dobio ATP nagradu za YE#1!

                WTF ima daleeeeeeeeeeko vecu tradiciju od OI na kojima se tenis igra za medalje tek od 1988! a tenis jako drzi do tradicije! a toliko popularne su bile recimo 1996 kada je agasi osvojio da top5 teniseri nisu uopste ucestvovali. bilo je 3-4 top10 i 8 top20 tenisera. toliko o tome! i na WTFu moras dobiti 3-5 meceva protiv top10 igraca da osvojis titulu. uvjek je bio najcjenjeniji turnir nakon WTF-a i uvjek se najvise pozornosti obracalo na WTF nako 4 slema!
                Last edited by talicni; 08-04-15, 15:36.

                Comment


                • sto se tice toga da li bi marej pretekao hjuita sa jos kojim slemom, zavisi koliko je to jos koji! po meni. sve je ovo subjektivno. ne tvrdim ja da su titule najvaznije. na protiv. sve je vazno. ali dajem prednost titulama i br1 u odnosu na br4 i 5. naravno da je i dugorocnost u vrhu isto bitna. ali prvo se gledaju slemovi i br1. onda se ide na druge stvari. i ja dajem prednost br1 nad slemovima jer je to veci znak dominacije, konstantnosti i jedino je to i sluzbena potvda da si stvarno najbolji u svom sportu!

                  sta je koliko kome vrijedno se gleda i u odnosu na to sta je vec ostvario. tako je mareju br1 neuporedivo vrijedniji (i vise bi mu po meni znacio za CV nego jos 1 ili 2 slema) nego noletu dok je noletu RG daleko vazniji od bilo kog drugog slema iako je svaki u biti jednako bitan!

                  ja (na jednom drugom forumu) cesto kazem da ce nole imati uspjesnu sezonu sa 1p a super uspjesnu sa bar 2p dok je sve preko neshvatljiv uspjeh. a poene za noleta smatram ovako: po poen vrijede svaki slem sem RG-a koji vrijedi 2. YE#1 vrijedi poen (iako je po meni cak malo i bitniji od slema jer to znaci da je to tvoja sezona i da si te sezone bio najbolji dok slem to ne znaci).

                  tako da ako gledam neku vaznost, sve je bitno i slem titule, i ostale titule i br1. YE#1 bi se moglo povuci paralela sa slem titulom (uz prednost YE#1 kako rekoh) broj sedmica koje bi imalo tezinu kao slem je mozda nekih 50 (opet zavisno sta sve imas. ako nikada nisi bio br1 a imas nekoliko slemova onda ti i 7 dana kao br1 vise znaci nego slem). sve je to subjektivno ali se jednostavno dug staz kao br1 i sampionske godine u vidu YE#1 ne mogu zanemariti. bas kao ni slem titule. ali puno je veci nedostatak ako ti nesto od toga nedostaje nego ako nesto imas malo vise od nekoga ali ovo drugo nemas nikako!

                  koliko je sve bitno upravo govore i te rupe koje se potenciraju nekima- fedu h2h sa rafom (a ako zavrsi negativno i sa noletom i marejem bit ce jos gore jer ce u tom slucaju imati negativan h2h ne samo sa 1 nego sa 2 ili 3 najveca rivala), rafi je to nemogucnost duze dominacije (nikada nije spojio 2 godine na vrhu i jedini od najvecih nema svoju eru), noletu je to za sada nedostatak RG-a a mareju br1...
                  Last edited by talicni; 08-04-15, 15:29.

                  Comment


                  • Originally posted by talicni View Post
                    WTF ima daleeeeeeeeeeko vecu tradiciju od OI na kojima se tenis igra za medalje tek od 1988! a tenis jako drzi do tradicije! a toliko popularne su bile recimo 1996 kada je agasi osvojio da top5 teniseri nisu uopste ucestvovali. bilo je 3-4 top10 i 8 top20 tenisera. toliko o tome! i na WTFu moras dobiti 3-5 meceva protiv top10 igraca da osvojis titulu. uvjek je bio najcjenjeniji turnir nakon WTF-a i uvjek se najvise pozornosti obracalo na WTF nako 4 slema!
                    Relativni znacaj turnira se mijenja. Nekad je WTF bio skoro u rangu GS-a. Nije vise. U krajnjoj liniji vidis kao se igraci odnose prema njemu i kakav kvalitet meceva imas na njemu.

                    Olimpijada ima svoju tradiciju, mimo tenisa. I ta tradicija jako doprinosi da znacaj Olimpijade raste. Taj trend ce da se nastavi. Postoji tu jedan vazan detalj. U Samprasovo vrijeme je WTF bio osjetno vazniji nego danas. Upravo vazi suprotno za Olimpijadu.

                    ITF mora da se pravi vazan i onda radi gluposti. I ti sam kazes da bi mijenjao Nadalovu 2013. za Novakovu. I ja bih. I Novak bi.

                    Originally posted by talicni View Post

                    ja (na jednom drugom forumu) cesto kazem da ce nole imati uspjesnu sezonu sa 1p a super uspjesnu sa bar 2p dok je sve preko neshvatljiv uspjeh. a poene za noleta smatram ovako: po poen vrijede svaki slem sem RG-a koji vrijedi 2. YE#1 vrijedi poen (iako je po meni cak malo i bitniji od slema jer to znaci da je to tvoja sezona i da si te sezone bio najbolji dok slem to ne znaci).

                    tako da ako gledam neku vaznost, sve je bitno i slem titule, i ostale titule i br1. YE#1 bi se moglo povuci paralela sa slem titulom (uz prednost YE#1 kako rekoh) broj sedmica koje bi imalo tezinu kao slem je mozda nekih 50 (opet zavisno sta sve imas. ako nikada nisi bio br1 a imas nekoliko slemova onda ti i 7 dana kao br1 vise znaci nego slem). sve je to subjektivno ali se jednostavno dug staz kao br1 i sampionske godine u vidu YE#1 ne mogu zanemariti. bas kao ni slem titule. ali puno je veci nedostatak ako ti nesto od toga nedostaje nego ako nesto imas malo vise od nekoga ali ovo drugo nemas nikako!

                    koliko je sve bitno upravo govore i te rupe koje se potenciraju nekima- fedu h2h sa rafom (a ako zavrsi negativno i sa noletom i marejem bit ce jos gore jer ce u tom slucaju imati negativan h2h ne samo sa 1 nego sa 2 ili 3 najveca rivala), rafi je to nemogucnost duze dominacije (nikada nije spojio 2 godine na vrhu i jedini od najvecih nema svoju eru), noletu je to za sada nedostatak RG-a a mareju br1...
                    Ovo je jako dobar post. Jedino mislim da je ove godine Novaku sezona uspjesna ako osvoji 2 tvoja poena, sa 3p je super upjesan itd. On je 2 vec defakto osvojio. AO i YE#1.


                    =======

                    Ocigledno si simpatican bojani pa ti dozvoljava da saljes dva posta za redom.

                    A nisi joj cak ni cvijece posalo, navijas za Novaka...
                    Last edited by NI; 08-04-15, 15:50.

                    Comment


                    • Originally posted by talicni View Post
                      sto se tice toga da li bi marej pretekao hjuita sa jos kojim slemom, zavisi koliko je to jos koji! po meni. sve je ovo subjektivno. ne tvrdim ja da su titule najvaznije. na protiv. sve je vazno. ali dajem prednost titulama i br1 u odnosu na br4 i 5. naravno da je i dugorocnost u vrhu isto bitna. ali prvo se gledaju slemovi i br1. onda se ide na druge stvari. i ja dajem prednost br1 nad slemovima jer je to veci znak dominacije, konstantnosti i jedino je to i sluzbena potvda da si stvarno najbolji u svom sportu!

                      sta je koliko kome vrijedno se gleda i u odnosu na to sta je vec ostvario. tako je mareju br1 neuporedivo vrijedniji (i vise bi mu po meni znacio za CV nego jos 1 ili 2 slema) nego noletu dok je noletu RG daleko vazniji od bilo kog drugog slema iako je svaki u biti jednako bitan!

                      ja (na jednom drugom forumu) cesto kazem da ce nole imati uspjesnu sezonu sa 1p a super uspjesnu sa bar 2p dok je sve preko neshvatljiv uspjeh. a poene za noleta smatram ovako: po poen vrijede svaki slem sem RG-a koji vrijedi 2. YE#1 vrijedi poen (iako je po meni cak malo i bitniji od slema jer to znaci da je to tvoja sezona i da si te sezone bio najbolji dok slem to ne znaci).

                      tako da ako gledam neku vaznost, sve je bitno i slem titule, i ostale titule i br1. YE#1 bi se moglo povuci paralela sa slem titulom (uz prednost YE#1 kako rekoh) broj sedmica koje bi imalo tezinu kao slem je mozda nekih 50 (opet zavisno sta sve imas. ako nikada nisi bio br1 a imas nekoliko slemova onda ti i 7 dana kao br1 vise znaci nego slem). sve je to subjektivno ali se jednostavno dug staz kao br1 i sampionske godine u vidu YE#1 ne mogu zanemariti. bas kao ni slem titule. ali puno je veci nedostatak ako ti nesto od toga nedostaje nego ako nesto imas malo vise od nekoga ali ovo drugo nemas nikako!

                      koliko je sve bitno upravo govore i te rupe koje se potenciraju nekima- fedu h2h sa rafom (a ako zavrsi negativno i sa noletom i marejem bit ce jos gore jer ce u tom slucaju imati negativan h2h ne samo sa 1 nego sa 2 ili 3 najveca rivala), rafi je to nemogucnost duze dominacije (nikada nije spojio 2 godine na vrhu i jedini od najvecih nema svoju eru), noletu je to za sada nedostatak RG-a a mareju br1...
                      Dobro ti je ovo za poene,s tim da bi ja tu malo nešto dodao,po meni svaki Gs 1p(za Novaka moze 2p za Rg),YE1 1p(mada je po meni manje važan za nijansu nego Gs),5 mastersa 1p,6 mastersa 2p i tako dalje(za Novaka Cincinati 1p),Wtf ne znam kako da racunam možda neka kombinacija sa 3 mastersa 1p ili najbolje bi bilo 0,5p i vise od 10 titula u sezoni 1p uz to bonus 1p ako neko osvoji sva 4 Gs(naravno sve ovo je promenljivo od igrača do igrača,ali ovo bi po meni trebala biti neka konstanta za veliku trojku(cetvorku))sto se tiče Novaka bez minimum 2p sezona losa,od 2 do 5 uspesna i sa vise od 5 super uspesna
                      Last edited by Srkisa; 08-04-15, 15:55.

                      Comment


                      • E ovo mi se svidja ...
                        Mislim dovoljno je dobar i klasican sistem bodovanja , ali je u najmanju ruku zanimljivo da se vidi da neko ima i svoj nacin,odredjivanja uspesnosti, koji je usudicu se da kazem veoma dobar - praktican. Kada je Novak u pitanju naravno.
                        Za sada je skupio 2 boda gotovo sigurno (ima Australiju i 99% ce zavrsiti godinu kao prvi - da ga ne ureknem) .... a moze jos dosta da nagrabi.

                        I da NI "pec"
                        Vidi se da si moj covek
                        Last edited by Sandugp; 08-04-15, 15:58.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • ne vidim bitnost ove recenice ni sta se zeli postici time da se dokaze kako je marejeva 2012. bolja od 2013. (valjda zato sto sam rekao da je fed imao losu 2013. pa da se to opravda) ali mi ipak nisu jasni neki kriteriji: "(Mariju je bolja sezona 2012. nego 2013. A 2012. je Federer blizu prajma.)"

                          ne znam da mu je bas bolja! iako ne vidim neku bitnost u tome.

                          stalno potencirate konkurenciju a onda se zaboravlja da nadal nije igrao ni na OI ni na USO 2012. a to su jedine bitne stvari koje je marej osvojio te godine. istina rafa je ispao rano i na vimbliju 2013. ali ni fed nije bio prepreka mareju na USO 2012. a rafe nije ni bilo tada. u oba slucaja je marej do titule dosao preko noleta s tim da su uslovi na USO bili daleko "neregularniji" nego na vimbliju godinu dana kasnije! istice se da je fed 2012. kao bio blizu prajma a zaboravlja se da je rafa 2013. uzeo 2 slema i bio br1 i odigrao svoju najkonstantniju sezonu dok 2012. nije uopste igrao pola sezone.

                          2013: je marej osvojio vimbl, 1 masters i 2 MM titule
                          2012: je uzo USO, OI i 1 MM titulu (s tim da je rafa zavrsio sezonu nakon vimblija a prije OI i marej prakticno poola godine nije imao konkurenta u rafi)

                          u obje godine je imao po jos 1 slem finale

                          Comment


                          • kada se gledaju sampioni kao nole, fed, rafa, vise se ni WTF ni mastersi ne gledaju toliko. sve to za takve velicine prestaje biti previse bitno. zato samo gledam na slemove i na YE#1 sto je presudno. tek kada su slicne karijere onda se ide u dublje studije. meni bi sa 1 slemom svaka noletova godina bila dobra dok bi mi i sa 5 mastersa a bez slema bila losa ukoliko ne zavrsi kao br1. sinsi je bitan ali ce tek dobiti na znacaju ako nole kompletira slemove. jer bi u tom slucaju ne samo kompletirao masterse nego sve vazne turnire koji se igraju na godisnjem nivou. tada bi skocila cijena OI sljedece godine. naravno da druge stvari nisu bas ne bitne. ali su mastersi bitniji recimo vavi, fereru, berdihu, atp500 i 250 idu pod ostali dok su recimo tipsi i trickom veliki. naravno da bi bilo super da nole postane rekorder po mastersima i WTF turnirima za sta ima sansu ali mu to dodje nekako kao usput. pogotovo mastersi. ima ih 9 i svaki cas je nova sansa dok svaki propusten slem ima svoju specificnu tezinu a narocito RG.

                            PS boze kada procitam sta sam napisao... koliko je nas nole razmazio... da su WTF i mastersi postali usputni i "manje bitni"!
                            Last edited by talicni; 08-04-15, 16:17.

                            Comment


                            • Teško je porediti te dve godine,jeste da na prvi pogled 2012 deluje uspesnija za Endija(OI(0,5p),Uso(1p))ali zna se sta je prioritet Mareju bio Wim(2p)tako da bar sa te tacke gledišta ja bih rekao da je uspesnija 2013,ali je 2012 igrao bolje,Wim 2012 mu je možda i najbolji Gs u karijeri igrački,kad bi tako isli u sitna crevca H2H sa najvecim rivalima,rezultati na mastersima,konstantnost 2012 bi bila možda i bolja,ali generalno gledano bas i nije tako

                              Comment


                              • Moralo je Mareju da se namesti inace on slema ne bi video. A tom US mu se sve poklopilo.
                                Berdih mu je izbacio Federera, pa je onda protiv Tomice bio onaj ludacki mec po vetru koji je nosio torbe i obarao stolice. Pa je u finalu imao dan odmora duze od Novaka, koji je svoje polufinale (dobar deo istog 3 seta) morao da odigra sa danom zakasnjenja zbog meteoroloskih (ne)uslova. Pa je u finalnom mecu takodje imao uslove koji njemu vise odgovaraju i peti set je dobio iskljucivo (bolje receno najvise zbog toga) sto Novak ipak nije masina vec samo covek i nije mogao da izdrzi.
                                Takodje mu se i na W do finala "fino procistio" - da ne nabrajam sta je tamo bilo znate svi.
                                Poenta je u tome da igracu tipa Endi jednostavno mora da se "namesti" da bi uzeo slem s obzirom na konkurenciju.

                                Dok je imao i Hjuit svojih momenata. Taj w 2002 na primer. Bas te godine su znatno usporili travu (sto je nejgovom stilu igre mnogo vise odgovaralo) na putu do te titule njemu se tek ocistio zreb. Jedini mec protiv top 10 igraca je imao u 1/2 sa Henmanom. U finalu je na primer igrao sa 28 sveta u to vreme. Daj da vidim to da sada 28 dogura do finala nekog slema.
                                Hjuit je fino iskoristio taj period tranzicije .Sta fino odlicno.
                                Last edited by Sandugp; 08-04-15, 16:25.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X