Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    Ti nama prvo reci sta je to u 2002. bilo toliko lose, posto si znaci gledao meceve, pa mi onda onako iskreno reci koliko si puta u zivotu gledao tog nespremnog Samprasa i Agasija
    Ništa nije bilo loše,igrali su lepsi tenis nego danas,kraći poeni(uglavnom)bile su brže podloge,nisu imali potrebe da budu fizički titani kao sto su Rafa i Novak,koji su takvi delom zbog toga sto imaju takav stil igre,delom zbog toga sto veći deo tura igra takav tenis i najvećim delom zbog savremenih preparata,hemikalija itd

    Gledao sam ih sasvim dovoljno i znam da su bili fizički potpuno spremni za izazove koje im je nametnula tadasnja konkurencija,mada je glupo porediti ih sa Rafom i Novakom
    Last edited by Srkisa; 07-04-15, 21:02.

    Comment


    • Da mi je vidjet Rafu i Novaka svaki mec u 5 setova da igraju, kako bi fizicki spremni bili, posebno na ovim mazohistickim podlogama.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by Srkisa View Post
        Ništa nije bilo loše,igrali su lepsi tenis nego danas,kraći poeni(uglavnom)bile su brže podloge,nisu imali potrebe da budu fizički titani kao sto su Rafa i Novak,koji su takvi delom zbog toga sto imaju takav stil igre,delom zbog toga sto veći deo tura igra takav tenis i najvećim delom zbog savremenih preparata,hemikalija itd

        Gledao sam ih sasvim dovoljno i znam da su bili fizički potpuno spremni za izazove koje im je nametnula tadasnja konkurencija,mada je glupo porediti ih sa Rafom i Novakom
        Pa ovo veze nema sa tvojim postom od pre sat vremena u kom se jedino pominje Hjuitova smesna konkurencija te 2002., bez da si pogledao jedan jedini zreb naravno
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Srkisa View Post
          Shminka,nećeš verovati ali Endi je fizički vrlo spreman igrač
          Jedna od najvećih ubleha ikad, ta njegova fizička sprema, pogotovo za stil igre koji igra...a valjda zbog te spremnosti ovako dobro prolazi u završnicama mečeva

          i stav na terenu baš ide tome u prilog, uhvati se za koljeno, uhvati se za pertlu, pravi grimase i ostalo

          Comment


          • Originally posted by ClayWarrior View Post
            Pa ovo veze nema sa tvojim postom od pre sat vremena u kom se jedino pominje Hjuitova smesna konkurencija te 2002., bez da si pogledao jedan jedini zreb naravno
            Mislim da si me pomesao sa nekim,nisam to rekao ili ne bar tim recima,ako hoćeš pokazi mi taj post,pa ću ti objasniti


            Shminka,kad si ti video Endija da je fizički nemocan osim u mecevima sa Novakom i Rafom,pa čak i u tim mecevima mislim da je to posledica nekog vise psihickog pada ko zna da je napravio brejk u trećem setu prekjuce protiv Novaka sta bi bilo,često se stice utisak da jedva stoji na nogama ali nije u tako lošem stanju kao sto se prikazuje

            Comment


            • Comment


              • Originally posted by Srkisa View Post
                Mislim da si me pomesao sa nekim,nisam to rekao ili ne bar tim recima,ako hoćeš pokazi mi taj post,pa ću ti objasniti


                Shminka,kad si ti video Endija da je fizički nemocan osim u mecevima sa Novakom i Rafom,pa čak i u tim mecevima mislim da je to posledica nekog vise psihickog pada ko zna da je napravio brejk u trećem setu prekjuce protiv Novaka sta bi bilo,često se stice utisak da jedva stoji na nogama ali nije u tako lošem stanju kao sto se prikazuje
                Izvoli

                Originally posted by Srkisa View Post
                Ja i dalje ne veerujem kako je Hjuit bio 80 nedelja na prvom mestu,da nije imao sreće sa ocajnom konkurencijom ne bi bio ni Top 3 igrač,ako je on 80 nedelja bio onda bi Marej 200 nedelja trebao da bude,koliko samo Britanac nije imao sreće sa konkurencijom samo on zna, isto tako će generacija Dimitrov,Raonic,Nishikori ostati nezapamcena zbog velike trojke(četvorke)
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • http://www.tennis.com/pro-game/2015/.../#.VSQ-8vnogVw

                  Federer dobio Rosewalla i ušao u polufinale tunira šampiona

                  Comment


                  • Originally posted by Srkisa View Post
                    Samo sam naveo primer kako ja razmišljam o tome,mada nije nemoguće da neko sa 1gs,6mastersa i još Wtf bude ispred nekog sa 3gs i 2 mastersa
                    pa sve je do sbbkbb i neke teorije rijetko ostvarljive u pravom zivotu. a ono, teoretski moze svasta da se desi. mozes teoretski osvojiti 3 slema a da ne odigras meca sa top10 igracem. nabrojao sam kako je rafa osvojio 3 slema, 3 mastersa i atp500 u 2010. a da je igrao sa samo 6 top10 igraca ukupno na svih tih 7 koliko toliko jakih turnira! to je po meni veoma fascinantan podatak. nole je do istoga + jos 2 masters titule 2011. morao preko cak 18 meceva sa top10 igracima a samo sa rafom je igrao 6 puta (koliko je rafa ukupno top10 meceva imao) a fedom 4 (sa obojicom 2 puta na istim turnirima).

                    neko rece da za osvojit WTF mozes imati i 2 poraza. isto tako mozes i slem osvojiti a bez da sretnes top10 igraca ili da imas 3 W/O i predaju. jedno je sta se moze desiti a drugo je sta je realno i sta se desava. ako gledas sa druge strane za osvojiti WTF moras dobiti najmanje 3 meca protiv top10 igraca a najcesce i 4 ili 5 a na slemu cesto se osvoje titule sa samo 1 mecem protiv top10 igraca. ne volim te price sta se moze desiti kao validan neki argument. jedino je validno ono sta se i desilo. u teoriji mozes i osvojiti sve slemove i biti br1 a da ti svi sve meceve predaju i da ne odigras ni 1 mec. ali koliko je to realno!

                    Comment


                    • Barem su velikom Oziju stavili castan poraz, i to je dovoljno
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        Ala se raspisaste .... Trebalo mi je jedno pola sata da sve prcitam
                        shminkeru djavolcicu jedan
                        ali pokazao i NI da ume da zavuce
                        talicni, dobro dosao na forum (zaboravih to ranije da ti kazem, pa se sada ispravljam), nadam se da ces biti aktivan.
                        zahvaljujem

                        Comment


                        • Clay,kao prvo to nije bilo pre sat vremena nego oko pre šest sati,kao drugo konkurencija nije smesna nego očajna,kao treće njegova konkurencija nisu bili Sampras i Agassi,njihov peak je bio nešto ranije,njegova konkurencija su bili Grosjean,Haas,Nalbandian,Rafter i drugi,pa mi sad reci da li su oni prava konkurencija.?


                          Shminka,kao prvo prošla godina je godina tranzicije za Endija fizički još nije dostigao nivo i još uvek nije potpuno,a kao drugo to mu je bila peta nedelja čini mi se uzastopno kako igra i još tri i po sata sa Robredom nije ni čudo da je umoran
                          Last edited by Srkisa; 07-04-15, 21:42.

                          Comment


                          • Ma ja sam tebi rekao neke bitne stvari vezane za tu 2002., koje su dijametralno suprotne u odnosu na ovo zlatno doba, a tebi ostaje da sednes i gledas meceve
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by ClayWarrior View Post
                              Ma ja sam tebi rekao neke bitne stvari vezane za tu 2002., koje su dijametralno suprotne u odnosu na ovo zlatno doba, a tebi ostaje da sednes i gledas meceve
                              Ako te ne mrzi ponovi mi ih,možda će mi značiti pri gledanju mečeva


                              Jedino sto si rekao je ono vezano za zrebove
                              Last edited by Srkisa; 07-04-15, 21:55.

                              Comment


                              • Ala si se ti talicni raspisao. Trebalo mi 20 minuta da procitam sve ali neka, bilo je dosta dobrih stvari procitati. Samo par opservacija.
                                Originally posted by talicni View Post
                                marej nikada nista nije napravio na sljaci. nije igrao ni 1 finale. ko zna... da je marej igrao bolje sljaku i da je bio konstantniji tokom godina mozda bi i bio u nekom trenutku br1! kakva god konkurencija bila! ali ako nisi kompletan (na svim podlogama) i ako nemas konstantu uvjek ti se moze poklopiti neki slem (kao cilicu, vavi, potru, johansonu, ivanisevicu, kosti i gaudiji samo u 2000im, da ne idem dalje) ali nikada neces moci biti br1!
                                Marej ne da nije igrao nijedno finale na sljaci nego u svojoj ne bas kratkoj karijeri ima samo jednu pobedu nad TOP 10 igracem (Davidenko u MC 2009 i to kad je ovaj bio 9. na svetu) ali je zato kompetativan na ostala 3 GS i hipoteticki moze do mesto br.1 i sa slabom sezonom na sljaci ako osvoji bar 2 GS pri cemu se WB kao podloga koja mu najvise odgovara podrazumeva.
                                Originally posted by talicni View Post
                                hjuitov pik je bio 2001 i 2002 (rezultatski i svaki drugi) dok je marejev pik bio 2012 i 2013 sto je znaci 11 godina razlike! ogromna razlika... 2 potpuno druge ere!
                                Ali zasto je njemu rezultatski pik bio u periodu 2001-2002? Da li je po tebi on igracki bio tada u svom prajmu ili je pak nedostatak konkurencije koja ce se kasnije promeniti dolaskom Federera i Nadala omogucila da postigne sve to? Jer pored svega sto si naveo kontinuitet je takodje veoma bitan. Hjuit je ukupno osvojio 30 titula od toga 25 do svoje 23 godine, a zadnja velika titula mu je bila marta 2003 kad je osvojio IW. Cim je na veliku scenu dosao Federer 2003 i Nadal 2005 on je prakticno nestao osvojivsi svega 5 titula na manjim turnirima. Marej je imao tu nesrecu da takmici sa dvojicom najboljih svih vremena plus Novak i to radi u kontinuitetu. Od 2008 on svake godine sem 2014 koju je vecim delom propustio zbog povrede ima osvojen makar jedan MS ili GS. Po tome je konstaniji od Hjuita.
                                Last edited by skeptik; 07-04-15, 22:32.

                                Comment

                                Working...
                                X