Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znaci u slusaju rodika prvo mesto> gs titula + nekoliko finala, nekoliko masters titula, OI zlatna medalja... uh jbte nisam znao da se toliko vrednuje prvo mesto. bas me zanima kad bi pitali Riosa da li bi menjao prvo mesto za GS titulu, sta bi odgovorio
    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

    Comment


    • iskreno ne mogu da poverujem da uopste poredite Mareja sa Hjuitom i Rodikom, Endi je igracki za klasu ispred obojice
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        A u istoriji ce pisati, Rodik zavrsio 2003. kao no1, Hjuit bio no.1 80 nedelja, Marej jos nije bio no.1 i pitanje je da li ce
        Originally posted by talicni View Post
        ne mozes NIKADA tako gledati. ispred hjuita nije bilo nikoga na listi a ispred mareja jeste! hjuit je bio i YE#1 2 puta, rodik jednom, dok marej nikada nije zavrsio godinu bolje od br3 (i to i tada samo zbog rafinog odsustva, pola godine odsutni rafa je imao nekh 1300 poena manje od mareja na kraju 2012).

        to je isto kada se kaze... evo ovaj neki 100+ je dobio karlovica, karlovic je dobio noleta, znaci ovaj je bolji od noleta! ovaj tim je dobio neki drugi tim i zato je bolji od nekog treceg tima. ovaj je na tom takmicenju skocio toliko ili pretrcao za toliko i bio 5. a ovaj na nekom drugom slabije i bio 1. ovaj nema olimpijsku medalju a ovaj ima zlato! i sta sada... onaj nije bio najbolji!? svi rezultati se godinama poboljsavaju i sta sada vise vrijedi neko 5. ili 10. 15. mjesto sa boljim rezultatom nego olimpijsko zlato prije 20-30 godina sa losijim?

        ps i nole je bio br3 sa poenima koji su u nekom drugom vremenu bili dovoljni za br1 pa nikome nije padalo na pamet da ga nazovu najboljim dok nije postao br1. hjuit je u to vrijeme bio najbolji u svojoj konkurenciji kao i rodik u svoje. i jedan i drugi su se izdigli nad SVOM konkurencijom koju su imali! nole je uradio to isto (sa boljom konkurencijom) a marej se nikada nije izdigao iznad svoje konkurencije! i to je tako!
        Stoji, ali u poredjenu izmedju kvaliteta Marija i Rodika/Hjuita mislim da ne moze da se spori da je Endi (ne Rodik ) bolji igrac. Dzabe broj 1 kada u nekom drugom vremenu to ne bi bilo dovoljno za #3. Kada je Novak bio #3 nije bilo reci da je bolji od prve dvojice ali svakako moze da se kaze da je bolji od nekih #1 igraca (i to ne iz ovog ugla, nego po ostvarenim rezultatima u tom periodu). Cinjanica je da Hjuit/Rodik nisu imali ne jednog, ne dvojicu, nego trojicu jako kvalitetnih igraca - po svakoj stavci u Top 10 igraca ikada. U njihovom prajmu nisu uspeli da prebace 9000 poena, to nije bas za pohvalu.
        "But Pascal what are you saying?"

        Comment


        • vaznost kao GS? NIKADA! da se o OI pisalo nasiroko bas zbog toga sto ih je marej osvojio? SVAKAKO!

          da nisu imale tradiciju i znacaj dok ih agasi nije osvojio? SVAKAKO!

          da ne bi bile toliko hvaljene u zaapadnoj stampi da ih je recimo osvojio nole a ne mari? SVAKAKO!

          te godine je marej osvojio samo USO i OI (i atp250) i jos igrao finale vimblija i 2 mastersa i bio br3. nole je osvojio OZI, 3 mastersa (i atp500) i jos igrao 2 slem i 3 masters finala! fed je osvojio vimbl , 3 mastersa (i 2 atp500) i igrao samo jos finale OI. nole je pred WTF imao oko 2000p vise od
          feda i oko 3800p vise od mareja!

          nole je bio br1 i osigurao ga pred WTF a opet se u zapadnoj stmpi provlacilo da ce upravo WTF odluciti ko je najbolji te godine. iako je nole imao dobru prednost i daleko najbolje rezultate jos na velikim turnirima od ove dvojice a pogotovo mareja. nole je osvoio WTF. ali bas nesto sumnjam da bi se preispitivao validitet br1 i velika paznja na OI davala na zapadu da je situacija bila obratna. da li bi nole na WTF-u mogao postati stvarni a marej komjuterski br1 da je bilo obratno?

          nole vs marej pred WTF 2012:

          1 slem vs 1 slem
          2 slem finala vs 1 slem finale
          3 mastersa vs 0 mastersa
          3 masters finala vs 2 masters finala
          1 atp500 vs 1 atp250
          11420p vs 7600p

          0 OI vs 1 OI

          znaci OI su pred WTF izjednacene sa ca 3800p, 1 slem finalom, 3 mastersa, masters finalom i jacim MM turnirom!

          da li im je stvarno toliki znacaj? zasto onda donose samo 750p?

          da li bi se izjednacile sa svim tim i da je bila obratna nole-marej situacija? da li bi i tada WTF odlucivao ko je stvarni a ko kompjuterski br1?
          Last edited by talicni; 07-04-15, 16:01.

          Comment


          • Federer,Nadal i Djokovic su 3 najbolja igraca u istoriji ovog sporta a Hewittove konkurencije iz tog perioda se rijetki sjecaju tako da je ova "rasprava" besmislena.
            I nemoj sad da mi neko dodje sa Ssmprasom,Samprasa je Muster oduvao s 1. pozicije,sta bi mu tek Nadal uradio.Ili Djokovic,kad su Hewitt i Safin za koje je Novak izmislio tenis uspjeli da ga onako isamaraju na US Openu sta bi mu tek Nole radio

            Comment


            • ko je bolji iz razlicitih era je subjektivno misljenje! ko je vise ostvario je objektivna i dokaziva kategorija! a hjuit i rodik su sigurno vise uradili u svojim karijerama nego za sada marej u svojoj. i to zbog statiske u vidu br1! u kakvim god erama i sa kakvim god konkurencijama da su igrali.

              zato kazem... ne ulazeci u to ko je bolji igrac, uvjek bih za sebe izabrao hjuitovu ispred marejeve karijere! cak bih izabrao i da sam losiji igrac sa boljom karijerom (vecim uspjesima) nego bolji igrac sa slabijim uspjesima! a biti br1 i biti u nekom trenutku (a kamoli 2 godine) najbolji na svijetu u tome cime se bavis nosi ogromnu tezinu. pa makar bio najgori od najboljih i najuspjesnijih u istoriji br1 (sto hjuit i rodik svakako nisu). opet je bolje nego biti najbolji od prosjecno dobrih i uspjesnih top10 igraca.
              Last edited by talicni; 07-04-15, 15:44.

              Comment


              • Originally posted by Damir View Post
                Federer,Nadal i Djokovic su 3 najbolja igraca u istoriji ovog sporta a Hewittove konkurencije iz tog perioda se rijetki sjecaju tako da je ova "rasprava" besmislena.
                I nemoj sad da mi neko dodje sa Ssmprasom,Samprasa je Muster oduvao s 1. pozicije,sta bi mu tek Nadal uradio.Ili Djokovic,kad su Hewitt i Safin za koje je Novak izmislio tenis uspjeli da ga onako isamaraju na US Openu sta bi mu tek Nole radio
                Jebati ga, nema veze sto 90% njih nije pogledalo mec iz te 2002.

                Ali, kao sto je dosla 2015. tako ce doci i 2030. (valjda), pa ce neko pišati i po ovih zadnjih par godina, uz dobre argumente sa punim pravom
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by talicni View Post
                  ko je bolji iz razlicitih era je subjektivno misljenje! ko je vise ostvario je objektivna i dokaziva kategorija! a hjuit i rodik su sigurno vise uradili u svojim karijerama nego za sada marej u svojoj. i to zbog statiske u vidu br1! u kakvim god erama i sa kakvim god konkurencijama da su igrali.

                  zato kazem... ne ulazeci u to ko je bolji igrac, uvjek bih za sebe izabrao hjuitovu ispred marejeve karijere! cak bih izabrao i da sam losiji igrac sa boljom karijerom (vecim uspjesima) nego bolji igrac sa slabijim uspjesima! a biti br1 i biti u nekom trenutku (a kamoli 2 godine) najbolji na svijetu u tome cime se bavis nosi ogromnu tezinu. pa makar bio najgori od najboljih i najuspjesnijih u istoriji br1 (sto hjuit i rodik svakako nisu). opet je bolje nego biti najbolji od prosjecno dobrih i uspjesnih top10 igraca.

                  Pa gledano po rezultatima Marej ima jednak broj GS titula kao Hjuit...
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • Originally posted by mark it zero View Post
                    Pa gledano po rezultatima Marej ima jednak broj GS titula kao Hjuit...
                    ali nema ono sto je u tenisu daleko teze ostvariti, br1, ili pak ono sto je i najteze ostvariti YE#1 a sto hjuit ima 2. dobro hjuit ima i 2 WTF-a, koji je najznacajniji turnir nakon slemova, ali nije to to sto pravi razliku koliko oni 2 YE#1 i 80 sedmica na vrhu atp liste!

                    i cilic i goran i vava i potro i kosta i gaudio i johanson (sve u ovom vijeku, da ne pricam o raznoraznim drugim slem osvajacima) imaju jednak broj slemova kao rodik pa ne mogu u istu recenicu sa njim a samo zbog te sitnice YE#1! ili uopste br1! nije slem jedino mjerilo! da jeste onda bi prosle godine noletov uspjeh bio jednak uspjehu cilica, vave i rafe! a to svakako nije istina. i ne bi imali jednog najboljeg tenisera svijeta nego bi imala 4 jednako dobra!
                    Last edited by talicni; 07-04-15, 15:55.

                    Comment


                    • Ok, nebitno, nije da me nesto posebno interesuje ova rasprava, samo mi recite da li iskreno neko od vas misli da su oni bolji igraci od Mareja, oke imaju vise uspeha, bili su prvi na svetu, da li neko misli da bi oni videli GS ili prvo mesto u danasnje vreme?
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • to tvoje pitanje nije toliko bitno sa istorijske tacke gledista. niko se ne sjeca (ili se sjeca ali ne moze s tim nista osim da se jede) koliko je puta juga ostecena, nadigrala protivnika ali izgubila u fudbalskim i kosarkaskim bitnim mecevima. samo se sampioni i titule pamte. niko (osim nas samih recimo za SP 2010. u turskoj, kosarka) to ne pamti. pamti se da nije bilo rezultata. zauvjek ce se pamtiti da marej nikada nije bio br1 kao sto ce se pamtiti da ovi jesu. ko je kakav igrac bio manje vise. i da marej nije brit (doduse samo kada pobjedi inace je skot), uopste ne bi izazivao toliku paznju. evo i sada sve zapadne novine se vise bave onim klincem i analizama kako je marej izgubio nego kako je nole pobjedio ili noletovom velicanstvenom tripl dabl krunom na IW-majami mastersima i tim istorijskim uspjehom (rekordom).
                        Last edited by talicni; 07-04-15, 16:09.

                        Comment


                        • Originally posted by talicni View Post
                          to tvoje pitanje nije toliko bitno sa istorijske tacke gledista. niko se ne sjeca (ili se sjeca ali ne moze s tim nista osim da se jede) koliko je puta juga ostecena, nadigrala protivnika ali izgubila u fudbalskim i kosarkaskim bitnim mecevima. samo se sampioni i titule pamte. niko (osim nas samih recimo za SP 2010. u turskoj, kosarka) to ne pamti. pamti se da nije bilo rezultata. zauvjek ce se pamtiti da marej nikada nije bio br1 kao sto ce se pamtiti da ovi jesu. ko je kakav igrac bio manje vise. i da marej nije brit (doduse samo kada pobjedi inace je skot), uopste ne bi izazivao toliku paznju. evo i sada sve zapadne novine se vise bave onim klincem i analizama kako je marej izgubio nego kako je nole pobjedio ili noletovom velicanstvenom tripl dabl krunom na IW-majami mastersima i tim istorijskim uspjehom (rekordom).
                          Slažem se,samo mislim da niko ovde nije rekao da je Marej uspesniji od Hewitta,nego da je bolji igrač,nije bilo potrebe za ovolikom raspravom

                          Comment


                          • Originally posted by talicni View Post
                            to tvoje pitanje nije toliko bitno sa istorijske tacke gledista. niko se ne sjeca (ili se sjeca ali ne moze s tim nista osim da se jede) koliko je puta juga ostecena, nadigrala protivnika ali izgubila u fudbalskim i kosarkaskim bitnim mecevima. samo se sampioni i titule pamte. niko (osim nas samih recimo za SP 2010. u turskoj, kosarka) to ne pamti. pamti se da nije bilo rezultata. zauvjek ce se pamtiti da marej nikada nije bio br1 kao sto ce se pamtiti da ovi jesu. ko je kakav igrac bio manje vise. i da marej nije brit (doduse samo kada pobjedi inace je skot), uopste ne bi izazivao toliku paznju. evo i sada sve zapadne novine se vise bave onim klincem i analizama kako je marej izgubio nego kako je nole pobjedio ili noletovom velicanstvenom tripl dabl krunom na IW-majami mastersima i tim istorijskim uspjehom (rekordom).
                            Dobro, moje pitanje ce biti nebitno kroz 10-20 godina, ali sto se onda ti sada ustucavas da odgovoris? Koliko sam uspeo da pohvatam konverzacija je bila u vezi sa konkurencijom, a ovako ja ti postavim jedno prosto pitanje, jednu tvoju procenu a ti izlazis sa necim desetim tu, smara me to mnogo, ako hoces odgovori ako neces nebitno, ja sam se slozio da Rodik i Hjuit imaju taj broj 1 i da ih to cini "uspesnijim" mada smatram da uspesnost u tenisu se moze gledati kroz 10 razlicitih stavki, a to da je Hjuit toliko dugo bio broj jedan sa 2 GS titule mi dovoljno govori o konkurenciji i ujednacnosti.
                            Last edited by mark !t zer0; 07-04-15, 16:17.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Talicni,ja cu ti napamet reci 4 argumenta zasto je Murray veci od Hewitta a ti meni reci jos bar 2 za Hewitta osim onih 80 sedmica i 2 zavrsna turnira (koji je po meni precijenjen jer je to turnir na kojem mozes 2x izgubit i doc do titule a vecina igraca na njemu je mislima vec na odmoru)

                              1.Vise GS finala
                              2. Vise masters titula
                              3. Vise bodova osvojeno u 1 sezoni
                              4. Prosjek bodova Murraya u njegovih 5 najboljih sezona je debelo iznad Hewittovog

                              Comment


                              • to ko je bolji uopste nema veze! niti je lako za ocjeniti! to je subjektivno. TO BI IMALO SMISLA DA SU IMALI IDENTICNE USPJEHE ali u drugacijim konkurencijama. a ne ako je jedan nesto uspio u svojoj a drugi to nije. jer niko ne garantuje da bi bilo obratno da su imali drugacije konkurencije niti se to moze izmjeriti!

                                evo ti 1 kosarkaski primjer. za mene je najveci uspjeh srpskog sporta SP zlato iz indijanapolisa preko drim tima u sred amerike! e sada... postigli smo 2 uzastopna zlata sa SP-a! 2010. smo trebali igrati finale ali su nas na ocigled sviju pokrali u SF. 1998. smo isto osvojili zlato ali nije bilo NBA igraca na prvenstvu! i sada zasto ti uspjesi nisu isti? 2010. bez obzira na kradju nismo osvojili medalju. 1998. opet ne moze biti isti uspjeh kao 2002. jer je konkurencija bila puno losija. ali da li bi poraz u finalu protiv NBA zvjezda opravdao u tom slucaju manji uspjeh iz 2002. i izjednacio ga sa ovim iz 1998? da li je proslogodisnje srebro veci uspjeh od zlata iz 1998? naravno da ne!

                                zakljucak:

                                veci uspjeh je uvjek veci bez obzira na konkurenciju (zlato je uvjek vece od srebra a pobjeda od poraza, zlato iz 1998 > od srebra iz 2014)!

                                ako su uspjesi jednaki onda je veci onaj koji je napravljen protiv jace konkurencije (zlato iz 2002 > od zlata iz 1998)!

                                tako da to sto je ovaj napravio manje u jacoj konkurenciji ga ne izjednacuje sa ovim koji je napravio vise u slabijoj konkurenciji. dok bi u slucaju da su napravili isto konkurencija bila ta koja bi cinila razliku!
                                Last edited by talicni; 07-04-15, 16:27.

                                Comment

                                Working...
                                X