Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dear all,
    After living a wonderful journey for the past several years, which has given us the chance to reach amazing results, we release the following note to inform you about our decision to end our doubles partnership.
    We invested lots of energy, both mental and physical, to achieve our goals, which we are very proud of, therefore we now feel the need to rest and catch our breath.
    It's our common purpose to start new individual career paths and set brand new goals to try to reach, also for you to enjoy and take pride in.
    As still the World No.1 doubles pair and grateful for the time we had together, we would love to thank our fans from all over the world for the continued support you have been giving us throughout these years, it has been an honor and a privilege for us to represent our Country...
    Sara & Robi

    Comment


    • Originally posted by Stefan-kobe View Post
      Meni se ne cini da je u Dubaiju medium, nego medium-fast, a mozda i fast. Isto i Bazel, mora da je brzi, nije medium sigurno.
      Pa nez, vidis da na kraju teksta kaze da oficijalni indexi tvrdoce odjavljeni za terene nisu najrelevantniji , posto turniri dodaju i oduzimaju sastojke iz smesa od kojih prave podlogu ..npr kod us opena bi trebalo da je fast , a oni ubace taj neki sand top coat da loptica ima bplji grip pa ga na taj nacin uspore..

      Comment


      • Originally posted by littlemrmot:P View Post
        http://www.perfect-tennis.co.uk/tenn...-court-speeds/

        Evo linka za interesantan clanak posvecen brzini svih terena , nez dal je neko vec kacio, po ovome ispada da je us open brzi od wimbledona
        I ne samo us open, već i Australia.

        Ceo život mislim da je trava najbrža, jel može neko ovo da iskomentariše.

        Comment


        • Trava na W je znatno usporena posle 2002 pa te mozda zbog toga buni. Ali trava kao podloga je brza od betona i loptice imaju nizi odskok. Sad nisam gledao taj link o brzini podloga, pa ne bih da ga komentarisem .... mozda nadjem vremena da pogledam sta su tu pisali.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Travu su usporili iz 2 razloga, da produze meceve i promenili su vrstu trave da bi sto duze trajala i da ne bi ostala zemlja vec na polovini prve nedelje.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Usporavali su je i pre 2002., posle finala 1994., ali manje
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • U stvari ja sam se lose izrazio napisao sam posle 2002 a vec 2002 je bila sporija ... 2001 je poslednji W sa "pravom" travom
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Te 2002. odigran je jedan od najludjih Vimbldona ikada, tu je negde sa 1996. U narednih par godina sve se vratilo u normalu sa ocekivanim finalistima, ali su Beker, Henman i Navratilova odmah negodovali zbog podloge te godine. Filipusis ce biti poslednji igrac koji je u finalima Vimbldona konstantno isao napred, i jedno slavno poglavlje bilo je zavrseno
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Trava na W je znatno usporena posle 2002 pa te mozda zbog toga buni. Ali trava kao podloga je brza od betona i loptice imaju nizi odskok. Sad nisam gledao taj link o brzini podloga, pa ne bih da ga komentarisem .... mozda nadjem vremena da pogledam sta su tu pisali.
                    U tekstu piše ovo:

                    Category Court Pace Rating

                    Category 1: Slow ≤ 29
                    Category 2: Medium-slow 30-34
                    Category 3: Medium 35-39
                    Category 4: Medium-fast 40-44
                    Category 5: Fast ≥ 45

                    Wimbledon su svrstali u:
                    Category 3: Medium 35-39

                    Originally posted by bojanaBG View Post
                    Travu su usporili iz 2 razloga, da produze meceve i promenili su vrstu trave da bi sto duze trajala i da ne bi ostala zemlja vec na polovini prve nedelje.
                    Mene zanima da li je ova sadašnja trava ovako usporena posle 2002. godine sporija od srednje-brzih i brzih betonskih terena?
                    Last edited by goku; 24-03-15, 15:10.

                    Comment


                    • Ne znam Gokaro mislim da je trava kao trava tj podloga najbrza, (kada se sve uzme u obzir) ne znam tacno kojom formulom racunaju to. Da li gledaju brzinu loptice posle odskoka i visinu odskoka pa nesto kalkulisu nemam pojma ...
                      U sustini sigurno je da je i ova usporena trava brza od AO (mada su i tamo nesto drkali i ubrzavali od 2014) ali ko ce ga znati. Ne verujem da bi bili toliki buzdovani da objavljuju netacne informacije.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Sigurno ste primetili da na skoro svakom turniru 6 od 10 igraca prica razlicitu pricu o brzini podloge
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Tacno jer svako ima drugaciji utisak, covek pa i profesionalni sportista je koliko god savrseno toliko i nesavrseno bice... Ne mogu svi da imaju istu (tacnu) percepciju....
                          A mnogi i kenjaju tj pricaju ono sto njima odgovara
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Znači niko neće da preuzme odgovornost i kaže: trava je najbrža podloga.

                            Ostaje mi da verujem šta piše na tom sajtu, a to je da je trava srednje brza podloga, brža od šljake i sporog harda, a sporija od srednje-brzog i brzog harda.

                            Inače, po tom sajtu Miami je u kategoriji 1, najsporiji mogući hard, spor kao šljaka, znači u finalu je već viđen meč broj 43.

                            Comment


                            • Originally posted by goku View Post
                              Ceo život mislim da je trava najbrža, jel može neko ovo da iskomentariše.
                              Problem je u tome sto u drugoj nedelji turnira trave gotovo i da nema.

                              Originally posted by Sandugp View Post
                              U stvari ja sam se lose izrazio napisao sam posle 2002 a vec 2002 je bila sporija ... 2001 je poslednji W sa "pravom" travom
                              Usporavali su oni WB i posle 2002. Ima onaj video na YT vezan za WB 2008 gde je sve objasnjeno.

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp View Post
                                U stvari ja sam se lose izrazio napisao sam posle 2002 a vec 2002 je bila sporija ... 2001 je poslednji W sa "pravom" travom
                                Po meni pravu travu karakterise nizak odskok, a ne brzina. Kad ti Rafini spinovi idu preko ramena zajebi ti tu travu, nije to to

                                Comment

                                Working...
                                X