Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cestitam ti na postu AIRBORNE TAKO GOVORI PRAVI NAVIJAC samo napred i uzivaj u dominaciji buduceg teniskog kralja

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Ovo sto Novak radi niko nikad nije radio.Nikad.Od kad je AO u januaru vidite koliki je bio rekord po vezanim pobjedama i sve ce vam biti jasno.Pogledajte sta u tenisu znaci back to back titula i koliko je veliko doci do dvije vezane,a momak ima sedam!Sta znaci vezati 10 uzastopnih pobjeda,a on je vezao 43!I da,igra u vremenu dva velikana,Roger-a Federer-a i Rafael-a Nadal-a.Igra u vremenu mozda i najvecih svih vremena,tim velicinama to nikad nije uspjelo,Novaku jeste.To slucajno ne moze biti.
      Andy Murray nema Slam,nikad nije bio broj jedan ali je za mene izmislio tenis za Lleyton-a Hewitt-a i Tim-a Henman-a,oni nikad nisu mogli da rade stvari koje je on.Marat Safin je opet sto se mene tice treba da bude neko ko ima bar 7-8 Slamova,ali ne ide to tako u tenisu.Pa taj isti Safin ima 15 titula u karijeri,jedan David Nalbandian kojeg mnogi smatraju najboljim igracem svih vremena koji nema Slam ima 11 titula,ej 11 titula!Neko ce reci samo,ali da li je bas tako.Neki ocigledno ne znaju koliko je tesko doci i do samo jedne titule.I onda dodje neko i osporava 16 Slamova Roger-u Federer-u,covjeku koji traje toliko godina,igrao je sa Agassi-em i Sampras-om,potom sa Safin-om i Hewitt-om,pa na red dodje i Rafa Nadal,pa Novak Djokovic i Andy Murray,pa i Juan Martin Del Potro i on je i dlaje tu.Govori li vam to nesto?I gle cuda covjek sa 29 godina ne igra kao sto je igrao sa 24,pa je li to moguce.Ja vjerujem da ce Novak i Rafa za 5-6 godina igrati ovako.Ma naravno da hoce,to je bar lako.Ja razumijem da ne volite,ali bar postujte ove momke ako nista drugo.
      Samo jednu sitnicu da dodam i bataljujem ovu više izlizanu temu, već sam se ranije izjašnjavao o likovima koji ne poštuju uspehe zbog zaslpljenošću rivalstvima i favorzivanja svog miljenika .. I sam Mekinro je rekao da je Noletov niz bolji od njegovog, jer je tada bio drugačiji raspored i on nema GS u tom periodu za razliku od Noleta ... Ovo što je Nole uradio ove godine niko neće ponoviti dok smo mi živi ... Kraj !!
      O očekivanjima od polufinala sutra ..

      Comment


      • Pa Rafa je bog tenisa... jupi

        In your face Pistol Pit
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Laver-a necemo ni pominjati,ko je taj covjek i sto je najvaznije kakva je njegova konkurencija bila.Isto tako i Borg...
          Roy Emerson?Ko je to?
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Ovo sto Novak radi niko nikad nije radio.Nikad.Od kad je AO u januaru vidite koliki je bio rekord po vezanim pobjedama i sve ce vam biti jasno.Pogledajte sta u tenisu znaci back to back titula i koliko je veliko doci do dvije vezane,a momak ima sedam!Sta znaci vezati 10 uzastopnih pobjeda,a on je vezao 43!I da,igra u vremenu dva velikana,Roger-a Federer-a i Rafael-a Nadal-a.Igra u vremenu mozda i najvecih svih vremena,tim velicinama to nikad nije uspjelo,Novaku jeste.To slucajno ne moze biti.
            Andy Murray nema Slam,nikad nije bio broj jedan ali je za mene izmislio tenis za Lleyton-a Hewitt-a i Tim-a Henman-a,oni nikad nisu mogli da rade stvari koje je on.Marat Safin je opet sto se mene tice treba da bude neko ko ima bar 7-8 Slamova,ali ne ide to tako u tenisu.Pa taj isti Safin ima 15 titula u karijeri,jedan David Nalbandian kojeg mnogi smatraju najboljim igracem svih vremena koji nema Slam ima 11 titula,ej 11 titula!Neko ce reci samo,ali da li je bas tako.Neki ocigledno ne znaju koliko je tesko doci i do samo jedne titule.I onda dodje neko i osporava 16 Slamova Roger-u Federer-u,covjeku koji traje toliko godina,igrao je sa Agassi-em i Sampras-om,potom sa Safin-om i Hewitt-om,pa na red dodje i Rafa Nadal,pa Novak Djokovic i Andy Murray,pa i Juan Martin Del Potro i on je i dlaje tu.Govori li vam to nesto?I gle cuda covjek sa 29 godina ne igra kao sto je igrao sa 24,pa je li to moguce.Ja vjerujem da ce Novak i Rafa za 5-6 godina igrati ovako.Ma naravno da hoce,to je bar lako.Ja razumijem da ne volite,ali bar postujte ove momke ako nista drugo.
            Svaka cast Vladane ;)
            http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

            Comment


            • Mislim da cu zazaliti ali mi djavo jednostavno ne da mira

              Moze li cenjeni diskutant biti ljubazan pa nam reci zasto Bjern Ledeni Borg nije bog tenisa?
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Mislim da cu zazaliti ali mi djavo jednostavno ne da mira
                Moze li cenjeni diskutant biti ljubazan pa nam reci zasto Bjern Ledeni Borg nije bog tenisa?
                Pa evo potrudicu se i nadam se da cu biti razumljiv.
                Ja svakako mislim da su B.Borg,Pit,Ivan.L. velikani tenisa ali ne mislim da je "Bog tenisa" iz prostog razloga sto ne mozes porediti npr. Komodor 64 ili Spektrum ZX sa danasnjim racunarima.
                Naravno da se moze reci da je u to vreme Spektrum bio pojam i san snova ali kada se svet i sve u njemu razvija tj. evoluira
                ne moze se porediti sa danasnjim racunarima koji su vise funkcionalni,vise operativni,vise komplikovani. A opet sve se zove racunar.
                Kosarka, centri iz recimo `81 godine su bili gorostasi i magicni igraci, koji su samo skakali pod kosem i zabijali oni su ipak samo cekali dodavanja bekova da bi taj kos dali i naravno blokirali prolaze bekovima.
                Danasnji centar,radi isto ovo sto i radi ovaj iz `81 ali i jos vodi loptu preko centra,asistira,sutira odlicno trojke... e pa sada ti meni reci koji je igrac bolji onako realno?

                Nadam se da sam bio razumljiv.
                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                Comment


                • A da damo ovim momcima oruzje starih majstora sta mislis kako bi se snasli?Ja nesto mislim da Nadal ne bi mogao da spinuje,Murray ne bi mogao besomucno da se prebacuje,Novak ne bi imao sta da trazi jer su mu voleji tanki...
                  sigpic

                  Comment


                  • Eh a da Edberg ima sadasnju opremu.

                    Comment


                    • Originally posted by AIRBORNE View Post
                      Pa evo potrudicu se i nadam se da cu biti razumljiv.
                      Ja svakako mislim da su B.Borg,Pit,Ivan.L. velikani tenisa ali ne mislim da je "Bog tenisa" iz prostog razloga sto ne mozes porediti npr. Komodor 64 ili Spektrum ZX sa danasnjim racunarima.
                      Naravno da se moze reci da je u to vreme Spektrum bio pojam i san snova ali kada se svet i sve u njemu razvija tj. evoluira
                      ne moze se porediti sa danasnjim racunarima koji su vise funkcionalni,vise operativni,vise komplikovani. A opet sve se zove racunar.
                      Kosarka, centri iz recimo `81 godine su bili gorostasi i magicni igraci, koji su samo skakali pod kosem i zabijali oni su ipak samo cekali dodavanja bekova da bi taj kos dali i naravno blokirali prolaze bekovima.
                      Danasnji centar,radi isto ovo sto i radi ovaj iz `81 ali i jos vodi loptu preko centra,asistira,sutira odlicno trojke... e pa sada ti meni reci koji je igrac bolji onako realno?

                      Nadam se da sam bio razumljiv.
                      Razumljiv si, ali se apsolutno ne slazem s tobom i mislim potpuno suprotno. ;)

                      Comment


                      • Originally posted by AIRBORNE View Post
                        Pa evo potrudicu se i nadam se da cu biti razumljiv.
                        Ja svakako mislim da su B.Borg,Pit,Ivan.L. velikani tenisa ali ne mislim da je "Bog tenisa" iz prostog razloga sto ne mozes porediti npr. Komodor 64 ili Spektrum ZX sa danasnjim racunarima.
                        Naravno da se moze reci da je u to vreme Spektrum bio pojam i san snova ali kada se svet i sve u njemu razvija tj. evoluira
                        ne moze se porediti sa danasnjim racunarima koji su vise funkcionalni,vise operativni,vise komplikovani. A opet sve se zove racunar.
                        Kosarka, centri iz recimo `81 godine su bili gorostasi i magicni igraci, koji su samo skakali pod kosem i zabijali oni su ipak samo cekali dodavanja bekova da bi taj kos dali i naravno blokirali prolaze bekovima.
                        Danasnji centar,radi isto ovo sto i radi ovaj iz `81 ali i jos vodi loptu preko centra,asistira,sutira odlicno trojke... e pa sada ti meni reci koji je igrac bolji onako realno?

                        Nadam se da sam bio razumljiv.

                        Ja opet mislim da su mogli i oni ovako igrati, da je postojala tehnologija i nivo treninga kao sada, nemoguće da nisu bili talenti da nauče. Tada su podloge bile daleko brže, pa je i način igre bio drugačiji. Naravno da su sad igrači na fizičkom planu daleko superiorniji od njih, ali je to opet povezano sa nivoom treninga i tehnologijom koja je otišla daleko u odnosu na taj period.

                        Kada si već spomenuo košarku, možeš li mi nabrojati sada te centre, zanima me u NBA koji su to sad trenutno bolji od Olajuwon-a npr, ili u Evropi da mi kažeš bar dvojicu koji su bolji od Sabonis-a, Divca, Rađe

                        Comment


                        • Bolje da nisam pitao!!

                          Jednog dana je Borgov cale osvojio neki turnircic u stonom tenisu i dobio kao nagradu teniski reket. Dao ga je sinu koji je tada igrao hokej na ledu i ovom se veoma brzo svidelo udaranje loptice o vrata garaze. Usledio je i odlazak u teniski klub, napustanje hokeja, mlacenje protivnika, slucajni dolazak jednog og agenata Davis Cup selekcije Svedske u njegovo mesto, a posto covek nije bio slep video je kakvim je talentom ovaj bog raspolagao. Skolu je napustio sa 15 godina i otisao medju profesionalce. Sve ostalo brzo ce postati najsvetlija istorija belog sporta i belih loptica. Njegova brzina, kvalitet spina (neka ga Rafa udara sa onako malom glavom reketa i drevnim zicama), fizicka sprema, mentalna snaga i mirnoca, mogucnost da melje protivnika do prekosutra sa osnovne linije ili da mu na mrezi prosto skrati muke, uz onakav izgled doneli su mu epitet prvog teniskog super stara modernog doba. Na Vimbldonu mu je trebala otprilie ista pratnja i zastita kao i Bitlsima nekih 10 godina ranije jer od zaludnih klinki nije mogao da se probije do terena. A igrao je kao da nikakvog pritiska nema, redjajuci titule na sporoj sljaci, brzoj travi ili tepihu.. sve sto je bilo moguce

                          Znam ponesto o rekordima u tenisu i ono sto mogu da potpisem je da njegove ostvarene do 25. godine niko nikada nece stici, iako sam veoma ponosan sto je Rafa mnogima barem prisao. Kada mu je posle skoro 10 godina i 700 meceva (zvanicnih, da ne racunam silne egzibicije) bilo svega dosta i kada je zatrazio pauzu nije je dobio pa ga je zbog neposlusnoti organizacija kaznila igranjem bednih kvalifikacija... to naravno nije mogao da proguta pa posle US Opena 1981. prakticno i nema neki ozbiljan turnir.. u tom trenutku imao je 25 godina i dva meseca a prosle su decenije dok neko nije dostigao sve to, posebno na Slemovima

                          Ako Bjern Borg nije bog tenisa, niko nije
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Naravno, nemam nameru da bilo sta pisem za Ivana Lendla i Pita Samprasa
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • CW,Vladane,ne mozete vi to objasniti nekima koji prate tenis od pre 2 meseca a misle da vec sve znaju.
                              Jedan je Obradovic Zarko!

                              Comment


                              • Pa ja bih se Aco zapitao kako to da danas i oni operisani od tenisa mogu da udare sve sto pozele.. da li smo dosli do toga da nam se radja zvezda za zvezdom ili je tehnologija otisla u vraziju mater od 90-ih (da ne idem dalje, ja ne znam kako su 70-ih izvodili one udarce sa onim nazovi reketima)
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X