Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa necu sad o tome... u tom pravcu ali taj tenis pamtim...

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

    Comment


    • nije lako prepoznati krikstajna medju dvojicom preplanulih ;-
      sve amer do amera, zezali australijance.. al mislim da im danas nije do humora

      Comment


      • dugo su trajali

        Alex Krstanovic ‏@acabgd
        Nenad Zimonjic ending his partnership with Aisam-ul-Haq Qureshi in doubles, will play IW with Marcin Matkowski.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • O Top bekhedima se u baruštini ovdašnjoj mudrovalo onoliko. Evo šta veli Chris Oddo:
          http://www.tennisnow.com/News/2015/F...Backhands.aspx
          sigpic

          Comment


          • Sve je ok ali Kei-ov BH je prvi na svijetu trenutno.
            OVAKO

            Comment


            • Originally posted by Stefan-kobe View Post
              Sve je ok ali Kei-ov BH je prvi na svijetu trenutno.
              Teško je to dokazivo, pogotovo ne u praksi. A što se praktičnog tiče videli smo na AO da Kei nije imao adekvatan odgovor svojim bekhendom na Vavrinkin. Vavrinka mu bi spinovao na CC razmenama i završavao neobranjivim paraleleama. Jačinom udaraca Stanislav ga je oterao dalje od osnovne u zonu iz koje Nišikorijev bekhend strašno gubi na probojnosti. Recept protiv Nišikorijevog bekhenda je prilično jednostavan samo ga treba znati primeniti. Sva je poenta u dubini, što veća dubina udarca protivnika, time njegov bekhend više otupljuje.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by pecaros View Post
                Teško je to dokazivo, pogotovo ne u praksi. A što se praktičnog tiče videli smo na AO da Kei nije imao adekvatan odgovor svojim bekhendom na Vavrinkin. Vavrinka mu bi spinovao na CC razmenama i završavao neobranjivim paraleleama. Jačinom udaraca Stanislav ga je oterao dalje od osnovne u zonu iz koje Nišikorijev bekhend strašno gubi na probojnosti. Recept protiv Nišikorijevog bekhenda je prilično jednostavan samo ga treba znati primeniti. Sva je poenta u dubini, što veća dubina udarca protivnika, time njegov bekhend više otupljuje.
                Stanov je najsnazniji, a Keijov najbolji, bar po meni. Nisikori ima probleme sa snagatorima poput Vavrinka, Raonica, jer mu ne daju ritam. Zato on tako lesno odvaljuje Ferera, jer David ulazi u razmene i daje mu mogucnost da razvija poene. Zato i Novak ima probleme sa Nisikorija, jer ne moze ga nadjacati u BH na BH razmenama. To sto Stan ima snazniji BH ne znaci da ima bolji. Fakat Stanov bekend je u top 5 u svetu trenutno, ma kakvi top 5, top 3, da me ne shvatis pogresno jer ne zelim da umanjim nista Vavrinku.
                OVAKO

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  dugo su trajali
                  Najbolje se slaže sa Nestorom t je činjenica, ne može da sastavi sa nekim godinu dana. Možda mu je i vreme da završi karijeru, ovako će se samo mrcvariti i menjaće stalno partnere nažalost ..

                  Comment


                  • Meni je bas smesno da je Nadalov bh ovde, pa da je Nadalov bekhend 5-i na svetu ne bi mogao nikad niko da ga dobije.
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Lista na kojoj je Rafin BH u prvih 5 je smiješna lista

                        Comment


                        • Tacno. Ali mislim da je lik potencirao za konstantnost Rafinog BH-a. Ali opet mislim da je preterano sto je na 5 mesto, ima puno boljih BH-a od njegovog. Kad je on u formi, znaci ne govorim o trenutno stanje, on ima dobar bekend, ali bekend mu sluzi da otvori poen, da riternira dobro, da malo razvuce protivnika po terenu, a zna se sta je njegovo glavno oruzje. Jedino BH mu je bio bolesno dobar i sigurno u top 3 u svetu u 2013 na US Openu. To je bilo bolesno sa BH strane od Nadala, razbijao je bukvalno.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Po mom mišljenju Nadala je BH najbolje slušao na AO-u 2009. Perfektno otvaranje terena, podjednako dobra promjena smjera udarca i po dijagonali i po paraleli, kažnjavanje svake kraće loptice, konzistentnost, dubina, oštrina uz nešto izraženiji power segment i raznovrsniji napadački arsenal. Isto važi i za USO 2010.Međutim, gledajući sa tehničkog aspekta, njegov BH ne može u top 5 najboljih. AO 09 i USO 10 su više izuzeci, a manje pravila. Isto važi i kad je riječ o Fedovom BH-u, koji je također imao ludih izdanja (Masters kup 2006) ili Novakovim volejima, koji nekad rade kao švicarski sat, ali večinom ne funkcionišu kako on želi. Takva je situacija sa udarcima koji u DNK igrača nisu ucrtani kao 'prirodni'.

                            Kad je riječ o Novaku i Nishikoriju, iskoristio bih mogučnost komparacije na primjeru Fedala i njihovih krucijalnih udaraca - forhenda. Imao sam sa @Shminkom par puta diskusiju o tome. Kada ih razvrstamo na proste faktore i činioce, lako je dokučiti određene razlike i diferencije i zaključiti da oba udarca imaju svoje prednosti i svoje mane, svoje razlike i svoje sličnosti. Federerov FH je u ofanzivnom aspektu nenadjebiv. Rano hvatanje loptice i određivanje inteziteta udarca i njegovog smjera u istoj sekundi, te brzina zgloba koja protivnika onemogučava da na bilo koji način pročita putanju udarca, uz fenomenalne varijacije u vidu TOP spina, flata, Inside out & in elemenata. Bukvalno, u bilo kojem momentu može odabrati bilo koju od ovih solucija, a da udarac ne izgubi na učinkovitosti, zbog date elastičnosti u zglobu.

                            Nadal, s druge strane, nema takav napadački arsenal u forhendu, ali je definitivno mnogo više izbalansiran. U napadu je svakako ubitačan, a u defanzivi još ubojitiji. Sigurno nema Federerove ofanzivne mogučnosti, ali je daleko konstantniji, u stanju je više držati lopticu u igri, ima dosta manju margina za grešku, sigurniji je, nije zavistan od perfektnog tajminga, odigrava udarce iz totalno nepravilnog položaja tijela, podjednako je ubojit i iz polja i kada je udaljen od osnovne linije, u stanju je kontrolisati poen kada je daleko izvan terena, posjeduje ubojit Running forhend i što je najvažnije, podjednako se dobro koristi i defanzivom i ofanzivom.

                            Dakle, kao što Federer posjeduje elemente koje Nadal nema (ofanzivni varijaitet), tako i Nadal posjeduje adute koje Federer nema (konstantnost i kompletnost). U takvim situacijama, subjektivna percepcija individualca je ta koja određuje zašto će neko izabrati Federerov, a neko Nadalov forhend. To zavisi i od psihe i od stila igre i od ostalih subjektivnih preferencija i uvjerenja. Isto je i s Novakovim i Keiovim BH-om. Dva različita udarca koja najbolje funckionišu u različitim igračkim paketima. Keiov BH nema Novakovu dubinu, konstantnost, kontru, defanzivu, a Novakov nema Keiovu ofanzivnu oštrinu, uglove i varijacije. Negdje je jedan bolji, negdje lošiji i moguće je samo reči koji nam se više sviđa, ali nikako i koji je bolji. Naravno, moguće je i to, ali poenta je da nema pogrešnog odgovora na to pitanje. Svako različito vrednuje određene stvari i svaka strana ima dobru argumentaciju pri odbrani svojih stavova..

                            Što se mene lično tiče, više preferiram Keiov, ali u post grafitnoj eri reketa, samo za 3 dvoručna BH-a sam siguran da su izvan konkurencije. To su Agassijev, Safinov i Davidov (Nalbandian). Connorsa i Borga je nemoguće upoređivati, jer su igrali sa nećim što je više ličilo na lopatu, a ne na reket.
                            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                            Comment


                            • @Prle! Meni se cini da je Nadal imao dosta dobar BH i na RG 2013, taj udarac je presudio u mecu sa Novakom, a ne pecanje kao sto nam se ucinilo. Mnogo ga agresivno igrao tog dana... Sa ostatkom teksta se slazem, samo ja bih dodao, ne kao navijac nego kao gledaoc da je i Novakov, a i Davidenkov BH izvan konkurencije. Moje licno misljenej! Za Nisija jos ima vremena da udje u tu grupu, treba osvojiti veliki pehar a i dokazivati se na turu.
                              Last edited by salinjo90; 27-02-15, 15:20.

                              Comment


                              • Samo se nadam da nece prerano da se vrati na teren, da ponovo ne napravi glupost

                                #DelPotro: "Recovery is progressing faster than expected. I'm going to come back in the next few weeks"
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X