Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svaki igrac jednom dodje do te faze. Ne pogadjas vise ono sto si nekada mogao zatvorenih ociju i naravno da frustrira, vidi se na njemu.

    Comment


    • Problem je u tome što je navikao sve na to da je sasvim normalno svaki poen na 5 turnira na šljaci u 6 sedmica unutar 2 mjeseca odigrati maksimalno, nanizati 5 titula, po mogućnosti bez izgubljenog seta

      I svi smatraju da je to normalno, bez obzira na činjenicu da mu se u zadnje 2 godine desilo da na Wimbledon dodje kao iscjedjena krpa...

      Niko da se zapita da možda čovjek ne štedi energiju za RG i za prolazak drugog kola Wimbledona

      RG se osvaja u Parizu, a ne u MCu ili Barceloni...a svakako je RG jedini pravi cilj u ovom dijelu sezone. A do RGa još mjesec dana, a do meča sa jedinim protivnikom koji ga može dobiti na tom turniru i više od mjesec dana. Sasvim dovoljno vremena da FH dobije mrvicu preciznosti koja mu je falila na ova dva turnira...

      Sve to, naravno, pod uslovom da trenutno nema povredu o kojoj ne priča...
      Last edited by shminka; 28-04-14, 15:50.

      Comment


      • Jovan,
        Ja se zaista nadam da se njegova igra ne "raspada" i da on jos uvek ima snage da sprovede na terenu ono sto zna i zeli. Ove godine zaista deluje kao sto si opisao, da ne moze ispratiti svoju volju i ono sto zna da treba da igra. Ja samo pretpostavljam da se radi o nesrecnom sklopu okolnosti, povreda, umor, bodove koje brani i to samopuzdanje.
        Hvala na podrsci, zasto bi ti ikako zamerila kada iznosis svoj stav koji ja mozda ne vidim.
        Iako se nadam da je ono sto Shminka kaze, da sve ovo u sustini nije bitno i da RG je zasebna prica, gde ova igra koja sada izgleda vrlo lose, moze se do tada ispraviti. Ne znam, pretpostavila sam da je ovo zaista nova situacija, koju do sada on nije imao i ne znamo kako ce reagirati.
        Uvek je zadovoljstvo procitati raznih misljenja i raznih uglova, koje daju i drugacije svetlo od onoga sto ja koliko i da se trudim biti objektivna, mozda navijacki i subjektivno posmatram.
        Last edited by Niki; 28-04-14, 16:36.

        Comment


        • Ja se potpuno slazem sa Shminkom. Mi ocjekujemo da Rafa do 35 godini od svog zivota osvaja 5/5 turnira na sljaci bez izgubljeni set... Covjek ce napuniti 28 godina, vec ima 13 GS titula i do kraja kariere ostaje mu da ganja te turnire i te da mu budu u prvom planu a ove druge posle njih. Ne kazem da je namerno gubio sad u Barselonu i Monte Karla ali moguce da je intenzitet treninga malo slabiji u odnosu na ranije, sve to sa ciljem da se sto bolje sacuva za RG i W. Prosle dve godine dolazio je u Londonu kao zombi, covjek nije imao gram svezine u svoje telo pa zato i dozivljavao sramne poraze. Mozda su se ciljevi promenili ove sezone... Vidjecemo u sledecih mesec dana ko je bio u pravo.
          Last edited by Stefan-kobe; 28-04-14, 19:18.
          OVAKO

          Comment


          • Slicna zapazanja poput shminkinog o RG-u i W kao Nadalovom glavnom cilju ovog dela sezone provejavaju i na nekim teniskim portalima.
            Apostrofira se cinjenica da Rafael voli ulogu autsajdera kao i sklonost prebacivanje bremena favorita na tudja pleca. Potvrda bi se mogla naci u post poraznoj izjavi iz Barselone po kojoj se odbija uloga favorita na RG-u. Autor paklenog plana je ko drugi nego Strikan. Pustanje niz vodu titula i poena iz MC-a i Barselone, obazrivo dodavanje gasa u Madridu i Rimu, sa kulminacijom na RG-u jeste okviran scenario. Osokoljen na prasini isao bi po svoj treci W.
            Na prvi pogled plan sa puno hazarda obilat fantazmagorijom. Sa druge strane isplivava solidna doza logicnosti uzimajuci u obzir Rafaelovu napobedivost na prasini RG-a u tri dobijena seta.
            Plan bez falinke tesko je zamisliv, a njegova ostvarivost zavisna je kako od samog Rafaela tako i od sijaset drugih cinilaca. Glavni moguci kocnicar plana je normalno Novak. Pokaza se i na proslosezonskom RG tabananju u danu za top spin vremenski idealnom, na suvoj nepolivanoj prasini sa formom na vrhuncu da je za prasnjavi pehar bila potrebna i zavidna doza srece.
            Preguracemo ovih mesec dana da konacnog odgovora i da ne bih dalje brinuo tudje brige moram reci da je meni glavna briga stanje Novakove desnice, jer ce od nje mnogi planovi zavisiti.
            Last edited by pecaros; 28-04-14, 19:56.
            sigpic

            Comment


            • Ovdje govorimo samo o tome kako je Rafa podijelio snagu...cilj je dostići vrhunac igre u finalu RGa...mislim da do finala sigurno dolazi...a to da li će ta igrabiti dovoljna za titulu na RGu je neki drugi par cipela...ne zavisi sve od njega...pitat će se nešto i neki drugi igrači do samog finala...a itekako će se u finalu pitati i Novak, ako do tamo dodje

              Comment


              • Originally posted by shminka View Post
                Ovdje govorimo samo o tome kako je Rafa podijelio snagu...cilj je dostići vrhunac igre u finalu RGa...mislim da do finala sigurno dolazi...a to da li će ta igrabiti dovoljna za titulu na RGu je neki drugi par cipela...ne zavisi sve od njega...pitat će se nešto i neki drugi igrači do samog finala...a itekako će se u finalu pitati i Novak, ako do tamo dodje
                Stigosmo do krucijalnog dela a to je da je sve ovo prosipanje poena zbog Novaka, sto me veseli
                sigpic

                Comment


                • Podatak da Rafa možda ima ovakav plan, uz činjenicu da je dobio zadnja 3 meča na GSovima te ne bi trebao veseliti

                  Comment


                  • Ipak su tri dobijena seta na sljaci nesto sasvim drugo nego recimo na betonu ili travi. Ako je Rafael na svom nivo, tu se niko nista ne pita, on ce da osvoji titulu. On je nedodirljiv na sljaci ako je u top formi! Za sad, on je svetlosne godine od top formi, i tu dolaze one nase pretpostavke, dali Rafa cuva gorivo za sledecem periodu, dali Rafa zaista ima probleme, dali Rafa krije svoju igru, dali, dali dali...? Jedno je sigurno, a to je da zelim da svi budu zdravi, tu mislim pred se na prve 10 tenisere sveta, narocito Roger, Endi, Novak i Rafa, a nakon toga da gledamo vrhunski tenis, pa nek pobedi boljeg.
                    OVAKO

                    Comment


                    • Jedno je sigurno a to je da ni Rafa, Nole... ne cuvaju gorivo, kakvo cuvanje goriva kad igras turnir za titulu a pogotovo masters serije i to na sljaci? U ovom slucaju pre svega Rafa.

                      Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

                      Comment


                      • [QUOTE=Stefan-kobe;1221554]Ipak su tri dobijena seta na sljaci nesto sasvim drugo nego recimo na betonu ili travi. Ako je Rafael na svom nivo, tu se niko nista ne pita, on ce da osvoji titulu. On je nedodirljiv na sljaci ako je u top formi!

                        Kontra argument, citiram Rafinu izjavu" Sansu da pobedim Novaka imam samo ako igram do limita, igram svoj najbolji tenis i da cekam da on ne odigra kako zna i ume"
                        .
                        Smatram da Nole, ako zbog nekih, samo njemu znanih razloga, na bude sav svoj, Rafa ima sanse, ali ako Nole, bude zdrav i u fokusu, Rafa ima manje sanse, iako se radi o najboljem igracu na sljaci, u istoriji.

                        Zelja mi je,da obojica budu fit, i slazem se sa tobom, da nam predstoji vanserijski mec, i neka pobedi bolji Nesto se pitaju i Stan i Roger
                        Last edited by jovan; 29-04-14, 13:05.
                        * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                        Comment


                        • Ako su Nadal i Novak na nivo, bez povrede i bez neke oscilacije nista se ne pita Wawrinka, a bogami ni Roger u 33oj godini od svog zivota. Ali to samo ako, ako ako ako i mnogih ako... Vidjecemo, mislim da nam predstoji interesantan deo sezone na sljaku, vec u Rimu zna ce se ko do gde je i kakve ce mu biti sanse na RG-u. Ako Nadal ne osvoji titulu u Madridu ili Rimu 99% sam ubedjen da on ne osvaja RG.

                          Edit: Zgolemen je nagradni fond za Wimbledona, pobjednike u maskoj i zenskoj konkurencini dobice po 2.9 miliona dolara, sto je povecanje za 10% u odnosu na prosle godine. Ukupni nagradni fond iznosice 42 miliona dolara.
                          Last edited by Stefan-kobe; 29-04-14, 15:35.
                          OVAKO

                          Comment


                          • [QUOTE=Stefan-kobe;1221635]Ako su Nadal i Novak na nivo, bez povrede i bez neke oscilacije nista se ne pita Wawrinka, a bogami ni Roger u 33oj godini od svog zivota.

                            NOVAK-NADAL 3 REZULTAT 6-3 6-3.mpg_002965974.jpg
                            Neka bude ovako, ne bih se ljutio na tebe
                            * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                            Comment


                            • [QUOTE=Stefan-kobe;1221635]Ako su Nadal i Novak na nivo, bez povrede i bez neke oscilacije nista se ne pita Wawrinka, a bogami ni Roger u 33oj godini od svog zivota. Ali to samo ako, ako ako ako i mnogih ako... Vidjecemo, mislim da nam predstoji interesantan deo sezone na sljaku, vec u Rimu zna ce se ko do gde je i kakve ce mu biti sanse na RG-u. Ako Nadal ne osvoji titulu u Madridu ili Rimu 99% sam ubedjen da on ne osvaja RG.


                              Ovaj me cova plasucka,S.V.

                              https://www.youtube.com/watch?v=aN3XaHZRUfU
                              Last edited by jovan; 29-04-14, 17:06.
                              * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                              Comment


                              • jos jedan bivsi igrac postao trener, Gonzo ce da trenira Giralda

                                GONZALEZ TO COACH GIRALDO
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X