Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mogla bi vala i u penziju

    Comment


    • Ne znam da li će, ali biće teško vratiti se. Ispala je iz prvih 100, sad propušta Australiju, još joj je teško zbog smrti majke. Neće igrati dubl sa Srebotnik narednee sezone već sa Pavljučenkovom.

      Comment


      • Slavio sam sa kolegama a to sam procitao odavno http://www.tennis.com/pro-game/2013/.../#.UrY2WbRjJis
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Rudar posle 15 godina prekinuo saradnju sa Pilesom.
          http://ow.ly/rZY4Z
          sigpic

          Comment


          • Stavila je Maxx-a tu vest juce kod njega na temi, ali tamo retko ko svraca
            Totalno mi je iznenadjenje bilo, ali sam posle procitala da Piles ima privatnih problema i da je to razlog.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Ovaj Ferer nikada nece nauciti

              Svenja Mastroberardi ‏@svenja_mastro
              David Ferrer playing in Abu Dhabi, then Doha and Auckland before the AO? Oh dear…
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Naucio je on vrlo dobro i zna gde da se igra i gde da skuplja bodove. Nesto se ne brinem za njega
                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                Comment


                • Za par dana pocinje nova sezona sa egzibicionim mecevima u Abu Dabiju. Kladionce jasno stavljaju Novaka kao glavnog favorite da bude najbolji. Na 3 od 4 GS on je prvi favorit, cak i u Uimbldonu. U Parizu je Nadal favorit. Kladionice daju male sanse Mariju u Australiji, samo 10%. Ocigledno smatraju da ce mu trebati koji mjesec dok dodje u formu. U sva cetiri GS-a DP-u se daju vece sanse nego Federeru. Ocigledno se racun da su Federerove najbolje godine prosle. DP daju najvece sanse na USO, ali tek 8.5%. Znaci racuna se da moze doci do nekog GS ali dosta tesko. Slazem se sa prognozama kladionica.

                  Federerovo najbolje vrijeme je proslo, ali jos uvijek postoji postovanje za njega i niko se ne usudjuje potpuno ga otpisati. Pogotovo ne u Uimbldonu. Ipak, to bi bilo strasno iznenadjenje da ga na kraju trijumfuje. Ocekujem da sezonu zavrsi izmedju 5-10. mjesta. Kao i ove godine.

                  Delpo ima lavovsko srce ali ne moze dostici najbolje. On tesko u kontinuitetu moze drzati nivo Nadala ili Novaka pa cak i Marija. Ali bice GS-ova i mastersa turnira na kojima ce se ravnopravno ili gotovo ravnopravno boriti za titulu. Protiv Federera u mecevima u 5 setova, on mora biti favorit. Cak i u Uimbldonu. Sa Marijem sigurno moze biti ravnopravan. Pobjednom nad Nadalom u Shangaju je pokazao da je on jedan od rijetkih koji se moze suprostaviti Rafi, ali sve mora da stima perfektno u Delpovoj igri. Medjutim, stvarni problem za njega ostaje Novak. Tesko, jako tesko moze pobijediti Djokovica u mecu od 5. setova. Po ocekivanju, kladionice ga smatraju 3. favoritom U RG-s, ali sa samo 6.4%

                  Mari je najveca nepoznata. Osvojio je Uimbldon i time skinuo golemi teret sa ledja. Sad bi terebalo biti lakse, osim ako sa teretom nije otisao i dio motivacije. Operisao je ledja. Sada ne bi trebao imati bolove. Ocekuje da moze jace udarati, a time biti ofnzivniji. Ako se to pokaze kao tacno onda eto njega u borbi sa Novakom i Nadalom za prvo mjesto. Medjutum, to su dva velika ako. Stvari ce biti jasnije poslije 3-4 prva mjeseca sezone.

                  Ostaju Novak i Nadal i njihova borba za premoc. Nadal je imao sjajnu sezonu. Skoro da niko, cak ni njegovi navijaci ne vjeruju da moze imati bolju. On je velik fovorit u RG-u i na mastersima na sljaci. Isto tako mislim da moze osvojiti bilo koji od preostala tri GS-a. Iako ne i sva tri. Velika je nepoznata kako ce ici njemu sa Marijem. Dugo nisu igrali, vise od dvije godine. Ni jednom od kada je Lendl preuzeo Marija. Ako Nadal moze da dominira u velikim mecevim kao i ranije to ce uvecati njegove a umanjiti Marijeve sanse na svakom slemu 10-15%. Nezahvlano je prognozirati, ali bih se iznenadio ako Mari nadje igru za Rafu.

                  Postoji velika razlika izmedju Nadala i Novaka. Na kraju godine bila je mala razlika u poenima medju njima, ali svako smatra da je Novak imao tek dobru, nikako fantasticnu sezonu. U velikim GS mecevima je podbacio 1:3 protiv Nadal i Marija. Medjutim, za razliku od Nadala, mnogi, pogotovo Novakovi navijaci, smatraju da Novak treba, pa i mora, bolje 2014. Ja definitivno dijelim to misljenje. Kljuc su mecevi sa Nadalom i RG. To dvoje je usko povezano. Ako ne osvoji RG, a na zalost u ovom trenutku on moze biti samo drugi favorit koji zestoko zaostaje za prvim, bice to razaocaravajuca sezona. Medjutim, 2011. je Novak temeljio svoje uspjehe na dominaciji protiv Nadala. U finalima 6 od 8 velikih turnira koje je osvoji je pobijedio Nadala. I 2013. bi izgledala bitno drugacije da je Novak imao 6:0 umjesto 3:3 protiv Nadala. Ukoliko bi ponovo uspio da uspostavi dominaciju nad Nadalom, Novakove sanse na RG bi znatno porasle a fantasticna sezona bi bila skoro pa zagarantovana.

                  U dva zadnja meca, u uslovima koji odgovaraju Novaku, jedva da su bili ravnopravni protivnici. I mec u RG i mec na USO su me ucvrstili u uvjerenju da stvari u prvom redu zavise od Novaka cak ako mu uslovi i ne odgovaraju tako dobro kao u Shangaju i Londonu. Mec u Montrealu ne potvrdjuje isto. To je na odredjeni nacin aberacija. Tamo nije sve zavislilo od Novaka. Nadal ima taj sampionski faktor i sposbnost da digne igru u velikim mecevima. Pogotvo na sljaci. U suvim uslovim na sporoj sljaci je jedina situacija kad sve ne zavisi sve od Novaka osim ako…

                  Imao sam osjecaj da je Novak izbjegavao meceve sa Nadalom od AO 2012. do Pekinga ove godine. Da bi uspostavio dominaciju, Novak mora da postigne seriju pobjeda protiv Nadala. Da i nijima dvojici a i svakome drugome ponovo postane klistalno jasno da je on ima igru za Nadala a Nadal nema za njega. Da nagrize Nadalovo samouvjerenje. Novak ne smije da izbjegava meceve sa Nadalom. Treba dovesti Nadala, kao jesenas, da izbjegava meceve sa Novakom.

                  Prvi moguci okrsaj je na AO. Ne racunam Abu Dabi. Obojica ce biti maksimalno naostreni. Za Novaka je vazno da igra sa Nadalom, u finalu naravno, i da dobije taj mec i da ga dobije relatvno lako. Ne kao onaj 2012. Da se od samog pocetka sezone nametne Nadalu. To je naravno lakse reci nego ostvariti. A opet kad se uzme u obzir da je na USO nadigao Nadala a na RG se upecao na mrezi kad je imao dobijenu poziciju, ima razloga za optimizam.

                  Sa Bekerom ili ne, plan je isti. Nastaviti u Australije gdje je zavrsio u Londonu. Nedopustiti da se izgubi zamah, nego ga nasuprot, potvrditi na GS turniru. Nadam se da ce Beker olaksati uspjesno izvodjenej tog plana.
                  Last edited by NI; 24-12-13, 12:04.

                  Comment


                  • Zato me i nervira, sad citam intervju sa njim i sto pre ispadne iz top 4, to bolje za svetski tenis

                    David Ferrer: Happy as long as he goes down fighting

                    “It was my first Grand Slam final and it’s going to be very difficult to make another Grand Slam final again,” says Ferrer.
                    Ali u svakom slucaju, on ce igrati Abu Dabi, pa ova 2 turnira i odmah posle toga AO, sto otpirlike znaci 4 nedelje tenisa bez pauze
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Piles je i sa USOa zrisao ranije, a mislim da nije bio ni u Aziji...ne iznenadjuje me prekid saradnje

                      Comment


                      • http://www.tennischannel.com/news/Ne...x?newsid=13314

                        Comment


                        • Sampras:

                          Maybe Stefan [Edberg] would shed some light on movement up at the net because playing the net is about movement and intuition. There may be some other things Stefan could help Roger with.
                          Isto vazi i za Borisa sa Novakom.

                          Comment


                          • Razliku izmedju Edberga i Bekera potvrdjuje ovde uvek rado spominjani H2H gde je dominantnih 25-10 za Bekera.
                            U direktnim suceljavanjima dva slicna stila Beker je Edbergu objasnjavao poentu tog nacina igre
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by pecaros View Post
                              Razliku izmedju Edberga i Bekera potvrdjuje ovde uvek rado spominjani H2H gde je dominantnih 25-10 za Bekera.
                              U direktnim suceljavanjima dva slicna stila Beker je Edbergu objasnjavao poentu tog nacina igre
                              Dzaba mu to kad ga je ovaj tukao tamo gde je najvaznije, na GS. Tu je 3:1 za Edberga.

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                Dzaba mu to kad ga je ovaj tukao tamo gde je najvaznije, na GS. Tu je 3:1 za Edberga.
                                Tim sledom Beker je Lendlu i pored ukupnog negativnog bilansa /10-11/ na GS-ovima drzao katedru sa 5 dobijenih i jednim izgubljenim mecom. Obzirom na tesan medjusobni bilans ovde je ucinak na GS-ovima vrlo merodavan.
                                Preveliki je uzorak od 35 odigranih meceva u kojima je Beker dobio 25, da bi sa samo dve pobede vise na GS-ovima Edberg nesto popravio u bilansu ovog rivalstva.
                                Last edited by pecaros; 25-12-13, 17:09.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X