Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma to u Brazilu i Argentini hodajuci moze osvojiti, ne mora trcati

    Comment


    • Buenos Ajres nije igrao odavno nešto, čini mi se
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • 9 godina...

        Comment


        • Evo malo matematickog modela i statistike za diskusiju koju smo ovde vec vodili za najbolju sezonu pojedinog igraca: http://www.tennisnow.com/News/Rankin...P-Seasons.aspx.

          Comment


          • Zanimljiva metoda, donekle se slazem sa istom, ali opet proizvodi nekoliko nelogicnosti po meni. Na primer u top 10 nema Nadalove 2010 gde je osvojio 3 slema.... Jer po meni su slemovi prvo osnovno i najbitnije merilo uspesne sezone. I treba da se vrednuju daleko ispred ostalih turnira
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by notorious
              To je zato što se nije suočavao sa Rafinim spinom.
              Nije se suočavao sa Rafinim spinom, ali je jedini 1HBH koji je na šljaci radio ono što nije mogao nijedan drugi. Recimo, Almagro je sasvim ravnopravan u FH vs BH razmjenama sa Rafom, ali je mental midget i psihički nikad neće moći ispratiti kvalitativni efekat svojih udaraca. Gugin BH je bio još napredniji, ne bi on imao problema sa Rafinim spinom, već sa nizom ostalih segmenata koje Rafa posjeduje. A oni su prvenstveno mentalne, pa tek onda taktičke prirode.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Originally posted by Prle! View Post
                Nije se suočavao sa Rafinim spinom, ali je jedini 1HBH koji je na šljaci radio ono što nije mogao nijedan drugi. Recimo, Almagro je sasvim ravnopravan u FH vs BH razmjenama sa Rafom, ali je mental midget i psihički nikad neće moći ispratiti kvalitativni efekat svojih udaraca. Gugin BH je bio još napredniji, ne bi on imao problema sa Rafinim spinom, već sa nizom ostalih segmenata koje Rafa posjeduje. A oni su prvenstveno mentalne, pa tek onda taktičke prirode.
                Ali staisticki gledano stvari su jasne. Da bi imao sansu protiv Rafe moras imati BH koji Rafa ne moze da eksplotise sa svojim FH. Bili to Almago I Brands sa jednorucnim ili Novak, DP, Sederling kada ima dobar dan... sa dvorucnim. Jedina oternativa je izvlacenje na FH I igranje in side out FH, sto Ferer dobro radi.

                Comment


                • Kretanje je po meni i bitnije od same tehnike FHa...oni igraci koji su u stanju na vrijeme se namjestiti na udarac dosta bolje prolaze...

                  I sam Brands je imao uspjeha kad je bio na loptici, ali nista nije uspijevao pogoditi kad bi kasnio pola koraka

                  Comment


                  • Niko to ne osporava. Pitanje je koji igrači imaju taktičku mogučnost prilagođavanja Rafinoj igri ?! To su uglavnom igrači sa izuzetnim dvoručnim BH-om (Nalbandian, Davydenko, Novak, Gulbis) i jako rijetko igrači sa dobrim jednoručnim. Međutim, svi pomenuti igrači su pokazali da Rafin spin nije toliko teško neutralisati, ako imaš udarce dovoljno kvalitetne za tako nešto. Međutim, nisu bili svjesni da Rafinu snagu ne čini jedan udarac, već čitava mašinerija. Dosta mečeve sam vidio u kojima je Rafi spin donosio više štete nego koristi, ali ih je opet pobijeđivao. To je mentalna odlika, iz čega proizilazi da Rafu kao igrača nije proslavio TOP spin, već mentalna filozofija igre i pristup istoj. Spin je samo jedna kockica u cijeloj toj slagalici, ništa manje, ništa više važna od njegovih ostalih segmenata.

                    Pošto je pitanje bilo koji 1HBH bi mogao najbolje odgovoriti na takav TS, moj odgovor je bio Kuertenov. Prvenstveno zbog same tehnike njegovog udarca, hvata gripa, te raspona ruku, a potom i zbog činjenice da mu je šljaka prirodno okruženje.
                    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                    Comment


                    • John McEnroe, osvajac 77 titula u dublu, predlaze da se dublovi potpuno ukinu:

                      “I don’t know what doubles is bringing to the table. The doubles are the slow guys who aren’t quick enough to play singles. Would it be better off, no disrespect, but would it be better off if there was no doubles at all, and we invest all the money we save elsewhere so that some other guys who never really got into a good position in the sport, end up playing more in singles?”

                      http://www.tennis.com/pro-game/2013/.../#.UqObQCcyjeV

                      Comment


                      • Malo i neku tenisku vest da postavim, danas je krenuo play off za wild card za AO
                        a izgleda da je danas ceo dan padala kisa, pa nije nista odigrao

                        Raspored za sutra

                        a ko zeli da gleda, ovde ce biti prenos:

                        https://www.youtube.com/watch?v=t8EdmjdPmOM
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Teniska 2013-a kroz prizmu zanimljive statistike /prvi deo/
                          sigpic

                          Comment


                          • Michael Chang se pridruzio stabu Keia Nishikoria. Sa njim ce sledece sezone putovati po turnirima oko 20 nedelja.

                            Look who's teaming up with Kei Nishikori in 2014! Michael Chang will travel with Japan's No. 1 for around 20 weeks next season.
                            Excited to announce an addition to the team. Michael Chang will join us in 2014. Dante will remain the full time coach. We have already spent the last 2 weeks working hard and are getting ready for 2014.
                            Last edited by Lord Aleksoni; 11-12-13, 04:09.

                            Comment


                            • Pitanje za CW-a i ostale koji misle da su kompetentni da odgovore. Finale Wimbledona i osvajanje Agassia protiv Zeca u 5 setova. Nisam gledao meč 20-ak godina (ne volim da se podsjećam kad mi rezultat nije po volji), ali mi je ostalo u sjećanju da je izgubio bolji igrač, subjektivno kao i uvijek Još uvijek se sjećam i onog sretnog loba u 5 setu. Je li se uopšte pominjao meč, neka analiza? Ako jeste, neka neko iskopa da pročitam i nečije drugo mišljenje.

                              Comment


                              • Originally posted by prskaj View Post
                                Evo tu imas nekoliko komentara.

                                Inace vrijeme je da se oslobodis iluzije da je Goran bio bolji. Ja sam to vjerovao godinama zato sto je Goran pobijedio Edberga i Samprasa, zato sto je bio favorit prije pocetka meca i zato sto je mnogo gemova na svoj servis mogao da dobije, i dobio je, jako lako.

                                Agasi je daleko bolji igrac od Ivanisevica i bio je bolji u tom mecu. Odnos brejk lopti to odlicno pokazuje, 3/16 za Agasija, 2/5 za Gorana, pokazuje da se igralo na Goranov gol.

                                Comment

                                Working...
                                X