Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Bojana i Bonomo,

    Nemojte odmah da se palite. Cijelu 2012 je Federer bio u dobroj formi a onda i njegov BH radi. Ja se samo zezam da je on u formi kada nema Nadala.
    NI, stavi neki smajli kad se zezas
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Selektivnim odabirom može se napraviti klip u kome Gaskeov fh opčinjava, od Raonićevog i Delpotrovog bh-a zastaje dah a Djoković smeč pogađa stoprocentno.
      Nije se Role od bh-a leba najeo
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by pecaros View Post
        Selektivnim odabirom može se napraviti klip u kome Gaskeov fh opčinjava, od Raonićevog i Delpotrovog bh-a zastaje dah a Djoković smeč pogađa stoprocentno.
        Nije se Role od bh-a leba najeo
        Greska, nego su njegov bh uvek poredili sa njegovim fh koji je jedan od najboljih udaraca ikada i zato tako ispada.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Jeste, vise nego sto mozes zamisliti

          Comment


          • Ubedljivo najslabija tačka Roletovog igračkog sklopa je bekhend.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by shminka
              Retern je gori
              To samo ako gledas ovogodisnji bilans. Sa blok reternom razbucao je koje kakve tresače tepiha./Rodika osobito / Drop iz reterna nume skoro niko. Baš da je Đoković, nije, ali ima vremena za napredak
              sigpic

              Comment


              • E pa sad...retern je dobar jer namjeti poen...a BH nije jer namjesti poen

                Sem toga, 90% blok reterna je igrao iz BHa

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  E pa sad...retern je dobar jer namjeti poen...a BH nije jer namjesti poen

                  Sem toga, 90% blok reterna je igrao iz BHa
                  Neće valjda reternirati fh-om kad mu serviraju većinom po bh-u
                  Blok bh iz reterna je nuždom usavršen i to mu je najkonstantniji udarac iz bh-a.
                  Osnovni problem njegovog bh je konstantnost i loš odgovor na spin i top spin po toj strani.
                  Mogao je puno više raditi na bh-u, a nije.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by pecaros View Post
                    Neće valjda reternirati fh-om kad mu serviraju većinom po bh-u
                    Blok bh iz reterna je nuždom usavršen i to mu je najkonstantniji udarac iz bh-a.
                    Osnovni problem njegovog bh je konstantnost i loš odgovor na spin i top spin po toj strani.
                    Mogao je puno više raditi na bh-u, a nije.
                    Izvini, ali ovo ti je jedan od najvecih gluposti koje si lupio na ovom forumu.
                    A najkonstantiji mu je slajs bh, kojim unistava protivnike ako podloga dobro prima slajs...
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Izvini, ali ovo ti je jedan od najvecih gluposti koje si lupio na ovom forumu.
                      A najkonstantiji mu je slajs bh, kojim unistava protivnike ako podloga dobro prima slajs...
                      Nije on počeo slajs bh koristiti od juče, to čini oduvek.
                      U čemu se to ogleda pomak u bh-u recimo u zadnjih 5,6 godina?
                      Iz zaljubljenosti u svoj fh, bh je ostavio u zapećak i to ga je koštalo debelo.
                      Last edited by pecaros; 27-11-13, 12:06.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        NI, stavi neki smajli kad se zezas
                        Stavio sam ali si previdjela.


                        @shminka,

                        pecaros je u pravu. Ne moze se Federerov BH mjeriti samo fantasticnim poenima. Ne mislim ni da su one pobijene ptice bitne. Promasaj je promasaj. Sentimetar iza linije ili nebu pod oblake, a svi znamo kako je lako imati pogresan tajming na BH topspinu i kako onda loptica zna da ode u 30 metara van terena.

                        Ali da se vratimo bitnom.

                        1)
                        Najveca snaga Federerovog BH je varijacija. Odlicno miksuje slajz sa ravnim i top spinom. Odlicno miksuje duboke i plitke lopte. Taj slajz je osim toga jako zarezan, ali trzajem, to mi se strasno svidja.

                        To miksovanje mu je donijela dosta poena, gemova, setova i meceva protiv igraca tipa Rodik, Raonic, Delpo ali isto tako i Djokovica.

                        2)
                        Miksovanje razbija ritam protivnika. Drugo pitanje je koliko je taj BH moze da izdrzi u ozbiljnim razmjenama protiv igraca sa odlicnim BH-dom kao Nalbandijan, Mari i Djokovic. Slozice se da je Federerov BH protiv njih nedostatan, iako mozda ne i inferioran.

                        3)
                        Posebna je prica Rafa. Svidjalo se to tebi ili ne, i pored na povremenih fantasticnih BH vinera protiv Rafe, Federerov BH je slabost koja je ucinila njihove meceve totalno neineresantnim.

                        4)
                        Sve je pocelo od komparacije Dimitrovog BH sa Federerovim. Ja sam proglasio Federerov FH losijim od Grigorovog poslije meca Nadal-Dimitrov u Monte Karlu. Jedan mece je debelo premalo.

                        Kao prvo, to je poredjenje sa situacijom u kojoj je Federer najlosiji. Grigor nema Federerov miks i njegov BH ne moze da posluzi tako dobro kao Federerov protiv igraca koje sam pobrojio u tacki 1 i tacki 2.

                        Drugo, Rafa i Federer vec sve znaju jedan od drugome. Probali su razmjene Federerov BH na Rafin FH mnogo puta i obojica znaju da ce Federer da pukne. To djeluje deprimirajuce na Rodzera a ohrabrujuce na Rafu. Ne moze se isto reci za Rafu i Dimitrova. Mozda i Grigor uvidi poslije par meceva da ne moze. Ali u MC-u on nije pokazao strah od BH-FH razmjena sa Rafom.

                        Comment


                        • Originally posted by pecaros View Post
                          Nije on počeo slajs bh koristiti od juče, to čini oduvek.
                          U čemu se to ogleda pomak u bh-u recimo u zadnjih 5,6 godina?
                          Iz zaljubljenosti u svoh fh, bh je ostavio u zapećak i to ga je koštalo debelo.
                          Ja sam ti rekla gde je najveci problem, svi porede njegov fh sa njegovim bh-om i onda bh izgleda slab i los, a to je toliko daleko od istine.
                          A drugi problem je taj sto se gleda njegov bh samo u susretu sa Nadalom, a reci mi koliko levorukih igraca sa bolesnim top spinom ima na tour-u?
                          Da je njegov bh tolika krsina kao sto vi zelite da predstavite, on ne bi osvojio sve sto je osvojio i imao bi probleme protiv 95% tour-a, a koliko ja znam to je poprilicno daleko od istine.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Izvini, ali ovo ti je jedan od najvecih gluposti koje si lupio na ovom forumu.
                            A najkonstantiji mu je slajs bh, kojim unistava protivnike ako podloga dobro prima slajs...
                            I ako se protivnik ne zove Rafael Nadal.

                            Originally posted by pecaros View Post
                            Neće valjda reternirati fh-om kad mu serviraju većinom po bh-u
                            Blok bh iz reterna je nuždom usavršen i to mu je najkonstantniji udarac iz bh-a.
                            Osnovni problem njegovog bh je konstantnost i loš odgovor na spin i top spin po toj strani.
                            Mogao je puno više raditi na bh-u, a nije.
                            Odlicna dijagnoza. Ali mislim da nije mogao vise uciniti da popravi situaciju.

                            Novak je u 8 (ili tako nekoj sitno) godini zakljuci da mu jednoucni BH ne dozvoljava da lovi visoke lopte pogotovo poslije top spina. I promijenio je BH u dvorucni. Federer je vjerovatno zakljucio isto u 25. godini poslije finala u Rimu poslije Rafe. Bilo je prekasno da promijeni.
                            Last edited by NI; 27-11-13, 10:44.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              I
                              Novak je u 8 (ili tako nekoj sitno) godini zakljuci da mu jednoucni BH ne dozvoljava da lovi visoke lopte pogotovo poslije top spina. I promijenio je BH u dvorucni. Federer je vjerovatno zakljucio isto u 25. godini poslije finala u Rimu poslije Rafe. Bilo je prekasno da promijeni.
                              On je u 8. godini to zakljucio?
                              Da li ti zaista verujes u ovo ili je mozda veca verovatnoca da on nije umeo da udari jednorucni nego se prebaco na dvorucni, koji realno svako moze da nauci?
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Znas i sam da nikad kvalitet udarca nisam mjerio fantasticnim poenima, nego da sve vrijeme pricam o tome kako mu BH pripremi jako, jako puno poena koje kasnije lagano zavrsava FHom. Klip sam postavio cisto da vidis da sa te strane bude i fantasticnih ofanzivnih vinera. Da ne pricam o pasingu koji mu je sa te strane donio veliko brdo poena

                                Rogerov BH je inferioran samo u razmjenama sa Rafom! I protiv Murraya i protiv Novaka je redovno dobijao jako puno poena BHom

                                Pozicija na terenu i reket jednostavno ne dozvoljavaju da se on moze sa Rafom dobacivati po dijagonali. Vidjeli smo da je pri promjeni reketa, uz vecu glavu reketa, BH bio ubitacan gotovo kao i FH. To nikada nije bio cilj, pa se vratio na stari reket koji mu omoguci FH koji ga godinama krasi.

                                Svi ostali igraci koji igraju jednorucni BH, sem Llodre, imaju dosta vecu glavu i drugaciji oblik reketa. Ali su svi oni uvijek imali dosta problema sa FHom. Rekao bih da Ljubicic i Gasquet imaju identicne probleme. Nikada nisu mogli igrati ravne i ubitacne udarce s tog krila. Koriste neki apsolutno neprirodni spin. Sigurno je da bi i Federerov BH s takvim reketima bio dosta ubitacniji, ali on nikada nije htio platiti cijenu gubitkom najboljeg FHa!

                                Uputio bih ovim putem i pitanje forumasima koji su se profesionalnije bavili tenisom dal su kad igrali tenis sa Ljubicicevim/Rišinim reketom...kakav je osjecaj pri udaranju FHa?
                                A cini mi se da i Haas ima dosta problema sa FHom. Ne moze ga udarati ravno

                                S obzirom na reket i poziciju na terenu, Rogerov BH je fenomenalan.

                                Comment

                                Working...
                                X