Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uff.
    Puste zelje.
    I nadanja za Novaka.
    Za mene bi veliki uspeh bio da objedini sva 4 GS!!! Nije bitno koliko puta "isti".
    Sada ima veliku sansu zbog forme i samopouzdanja da osvoji RG. A svojom igrom je predodredjen da na US Openu i AO ima velike rezultate.
    Wimbledon- je nesto posebno. Jos da ga pozove Filip na "terasu".
    Samo polako.

    Comment


    • Originally posted by AcaGrobar View Post
      Nije nit' realno nit' nerealno jeste da ovo sto sam napisao zvuci malo glupo,ali tako je!Bog zna samo koliko ce trajati ova Noletova forma.Moze vec sutra da izgubi i padne u krizu,a mozda da nastavi dominaciju ko zna koliko dugo...
      Postujem tvoje misljenje ali ne pratim tenis od kad Novak postize ovakve rezultate Novak je zahvaljujuci i Rafi i Rogeru postao teniska masine za postizanje uspeha iia masina ima radni vek po meni narednih 5-6 godina ima da radi perfektno naravno bice i poneki poraz na manjim turnirima i kalkulacije sa formom ali to je vec sve vidjeno i kod ranijih legendi tenisa da ne nabrajam to svi znamo i naravno da posle 1 .mesta prioritet ce biti GS

      Comment


      • Ljudi nije realno da Nole osvoji 16 grend slemova,to je stvarno naucna fantastika

        Mislim voleo bih ja da tako bude...Ali realno ako Djokovic bude ovako igrao u naredne 3-4 godine,mislim da moze da postane jedan od najvecih u istoriji!Za to je potrebno da osvaja dva slema po sezoni...Ali da bude najveci ne moze,jednostavno Federer i Sampras su daleko odmakli,a isto vazi za Nadala koji je samo godinu dana stariji...

        Ali ne treba ici toliko u buducnost.Nole treba sad da dokaze da je ovo njegova sezona i ako moze da srusi Rafaela u Parizu,e to bi dokazalo da je stvarno teniski velikan!

        Ili u slucaju da ne uspe da uzme Rg,onda da ove godine uzme neki drugi slem,verovatno bi to bio US open...Da zavrsi ovu godinu kao broj 1...

        Pa onda sledece godine u branjenje ovih silnih titula koje je osvojio.

        Comment


        • Sto se tice Slamova, jedino Nadal moze da stigne Rogera. Mozda i Novak , ali tesko, mnogo tesko.
          Ali i Nadal je sve dalji od te brojke, jer kako sada Novak igra ...
          sigpic

          Comment


          • Aaa, ispisem citav post i on mi se izgubi kad sam kliknula da ga postavim, jer nekim cudom nisam konektovana...

            Htjela sam da kazem da vi stalno govorite o tome kako je Novak sad dominacija, a Nadal njegova najveci konkurent. Ja se tu nikako ne slazem s vama, mislim, da je obratno, da je Nadal taj koji je jos uvijek glavni, a Novak neko ko njemu predstavlja konkurenciju... Novak prvo treba da stigne Nadala (mada je to veoma tesko, pogotovo kad uzmem u obzir koliko je Rafa imao godina kada je osvajao sve sto je osvojio), pa tek onda da sanja Federerove uspjehe... A Nadal je samo godinu dana stariji od Novaka... Ne znam zasto njega zaboravljate u citavoj prici... Tacno, Novak ove godine apsolutno dominira, svaka mu cast, ali ne mogu se ovom godinom obrisati svi Nadalovi uspjesi iz prethodnih 5-6 godina...
            Teoretski, Novak moze prestici Rogera po broju GS titula, treba mu jos 14, sta je to, samo sedam godina po 2 GS titule. U praksi to ne izgleda tako jednostavno... Pored Nadala (i Federera jos godinu-dve), tu su Marej (koji ce kad-tad doci do te titule), Del Potro (ako ga zdravlje bude sluzilo imace ih jos nekoliko), ima mnogo autsajdera koji bi mogli do titule, a za nekoliko godina ce se pojaviti i neki mladi igrac koji ce moci da osvaja GS-ove i uz Rafu i Noleta, ako ne, onda tenis nece imati buducnosti...

            Comment


            • Originally posted by majabl View Post
              Teoretski, Novak moze prestici Rogera po broju GS titula, treba mu jos 14, sta je to, samo sedam godina po 2 GS titule. U praksi to ne izgleda tako jednostavno... Pored Nadala (i Federera jos godinu-dve), tu su Marej (koji ce kad-tad doci do te titule), Del Potro (ako ga zdravlje bude sluzilo imace ih jos nekoliko), ima mnogo autsajdera koji bi mogli do titule, a za nekoliko godina ce se pojaviti i neki mladi igrac koji ce moci da osvaja GS-ove i uz Rafu i Noleta, ako ne, onda tenis nece imati buducnosti...
              Tenis u protivnom neće imati budućnost!!!! Au, kakve sudbonosne i teške reči!

              Teoretski, konkurencija je jaka.
              U praksi, smanjivaće se i broj ovih smajlija... ... polako.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Koliko god Djokovic trenutno genijalno igra, nije realno da ocekujete petogodisnju dominaciju i obaranje svakakvih rekorda. Moze da zadrzi ovakvu formu jos 2-3 godine, da osvoji 10-ak GS-ova max i da bude veoma zadovoljan sto je toliko postigao. 16 je veliki broj, a jos nije ni konacan. Federer uvek moze da ''klikne'' na dve nedelje, npr. na Wimbledonu ili US Openu, a tada ne postoji teniser koji moze da ga zaustavi.
                Sad, Federerova konkurencija u godinama dominacije... Svi ti igraci su izuzetno kvalitetni i mogli bi da se nose sa bilo kim, ali Federer je taj koji je podigao kvalitet igre na do tada nezapamcen nivo. U bilo kojoj eri pre bi svakoga gazio. Ne gledam tenis od juce i dobro se secam sta su radili i Sampras i Agasi. A onda se setim sta je Federer radio u periodu 2004-2008. Nedostizno.

                Comment


                • Originally posted by zdravkelja View Post
                  Koliko god Djokovic trenutno genijalno igra, nije realno da ocekujete petogodisnju dominaciju i obaranje svakakvih rekorda. Moze da zadrzi ovakvu formu jos 2-3 godine, da osvoji 10-ak GS-ova max i da bude veoma zadovoljan sto je toliko postigao. 16 je veliki broj, a jos nije ni konacan. Federer uvek moze da ''klikne'' na dve nedelje, npr. na Wimbledonu ili US Openu, a tada ne postoji teniser koji moze da ga zaustavi.
                  Sad, Federerova konkurencija u godinama dominacije... Svi ti igraci su izuzetno kvalitetni i mogli bi da se nose sa bilo kim, ali Federer je taj koji je podigao kvalitet igre na do tada nezapamcen nivo. U bilo kojoj eri pre bi svakoga gazio. Ne gledam tenis od juce i dobro se secam sta su radili i Sampras i Agasi. A onda se setim sta je Federer radio u periodu 2004-2008. Nedostizno.
                  Ma realno je samo kad su Roger i Rafa pitanju a sto se tice NOVAKA TO JE NEREALNO koja patetika

                  Comment


                  • Prosto je i dalje nerealno. Ne moze se posle samo 2GS titule pricati o tome. Kad dodje na 8,9,10 mozda moze da se prica o tome. Treba prvo da vidimo kako ce igrati posle prvo poraza.. Pa koliko ce odbraniti sledece sezone. Kako ce dalje igrati.

                    A smatram da ni Nadal nema sanse da pridje rekordu.

                    Comment


                    • Originally posted by zdravkelja View Post
                      Prosto je i dalje nerealno. Ne moze se posle samo 2GS titule pricati o tome. Kad dodje na 8,9,10 mozda moze da se prica o tome. Treba prvo da vidimo kako ce igrati posle prvo poraza.. Pa koliko ce odbraniti sledece sezone. Kako ce dalje igrati.

                      A smatram da ni Nadal nema sanse da pridje rekordu.
                      Posto odavno pratim tenis to isto su govorili i Samprasovi navijaci da je nerealno da Roger stogne do 15 GS a prica je tekla otprilike isto ko i sad stvari se ne desavaju slucajno rekordi su da se ruse a nadam se da ce Novak srusiti Rogerov

                      Comment


                      • Pa ako konkurencija bude na nivou,Novak sigurno nece osvojiti 16 gs-a...Imamo Nadala koji nece nikako da se penzionishe,Murraya,i eventualno Delpa(eventulano zbog povreda),mozhda chak i Sod,ajde da ga uvrstimo u tu grupu,ali tezhe...
                        Federer naravno,ali ovo se odnosilo i na neko buduce vreme.
                        “If it be now, ‘tis not to come; if it be not to come, it will be now; if it be not now, yet it will come. The readiness is all.”
                        Tennis belongs to the individualistic past - a hero, or at most a pair of friends or lovers, against the world~Jacques Barzun

                        Comment


                        • Nerealno jeste ali ne i nemoguce.....
                          Roger jos 2012 cilj olimpijske igre i mislim da ce se povuci...
                          Rafa izlecio kolena ali, NOvak ima leka za njega
                          Murray e on ako prevazidje svoje psihicke probleme i ako osvoji jedan GS moze biti veoma opasan
                          Delpo ako izbegne povrede
                          I sigurno ce se pojaviti neki mladi teniser tipa (Raonic, Harison, Dolgo....)
                          NOvak realno moze do nekih 7 ili 8....sve preko toga je fantasticno....
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Harrison hires coach McCain; rips Odesnik

                            Ryan Harrison told a small group of U.S. reporters at Roland Garros that he has hired Scott McCain as his coach through the U.S. Open. Harrison, who just began working with McCain a few weeks ago, will share the former UC Berkeley men’s tennis coach with India’s Somdev Devvarman. McCain has also coached many lesser-known American players, such as Paul Goldstein.


                            Harrison, who successfully worked with USTA coaches last year, has been searching for a coach since he parted ways with Martin Damn of the Nick Bollettieri Academy after the Australian Open. He also tried out Christo Vans Renesberg for a week in February.

                            "Moving forward, Scott’s helped me tremendously and I have played competitive matches since he’s been with me," said the 19-year-old, who as a lucky loser fell to two-time Roland Garros finalist Robin Soderling in first round on Tuesday. "Hitting-wise, my game is going to where I want it to and Scott can get me there. I couldn’t have more respect for his knowledge of the game."

                            Harrison also criticized fellow American Wayne Odesnik, who returned to the tour in January after having his two-year ban for carrying performance-enhancing drugs to Australia reduced by one year. Harrison trash-talked Odesnik during his loss to him at the Savannah Challenger last month.

                            "His situation is openly known to what he did and I think every player can agree that he didn’t serve the sentence necessary for his actions," Harrison said. "I hadn’t said anything in the match until he stared saying “Vamoses” and looking at me and doing things that are normal for some guys to compete, but I won the second set and he takes four minute bathroom break and he does things that are not respectful. At that point I kind of lost my cool and said some things...If you are caught with something that is illegal you shouldn’t be able to reduce the ban because of cooperation. He should have been punished for two years."

                            Harrison was fined $2,100 at Roland Garros for throwing his racquet over the fence after he lost on the in the last round of qualifying. "That wasn’t a good moment," said Harrison, who will next attempt to qualify for the grass-court tournament at Queens. "An occasional broken racket during a match image-wise isn’t good, but it can help you re-focus, but after a match it’s pointless because it doesn’t do anything but make you look like an idiot."
                            http://www.tennis.com/articles/templ...2153&zoneid=25

                            Comment


                            • Hmh, da li je gledao neko Llodrin mec juce? Sta se to desavalo? Juce sam citala da je gadjao nekoga na tribinama lopticom (mislim da sam i okacila negdje to) i da je dobio opomenu, danas citam da hoce da ga kazne jer se svadjao sa sudijom i vrijedjao ga -navodno na nacionalnoj, tj. rasnoj osnovi.
                              Navodno je rekao sudiji da nisu na pijaci i da ne prodaju tepihe, a s obzirom na to da je sudija bio Mohammed Al Yennati iz Maroka, to su protumacili kao rasisticku uvrjedu... Ali Llodra kaze da mu je smijesno da su to oznacili kao rasisticko i vadi se da mu je kum iz Konga, a dadilja iz Alzira i da postuje Mohameda, stavise - da se zabavljaju kad god se sretnu van terena.

                              Comment


                              • Evo sta mu je rekao
                                Fais ton travail, ici, on n’est pas au souk, on ne vend pas des tapis au marché
                                Google Translate

                                Do your work here, we're not in the souk, we do not sell carpet market
                                Svi koji znaju francuski pomoc je dobrodosla
                                http://www.eurosport.fr/tennis/rolan...72/story.shtml


                                Moram priznati da me ovo prilicno iznenadjuje od njega.Francuzi su bas razocarani njegovim ponasanjem ;)
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X