Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To su 2 posebna postupka, nemaju nikakve veze jedan s drugim, vidjecemo kakva ce Viktorova presuda biti, za ocekivati je da ce sud smanjiti kaznu.

    25 October 2013 – The Court of Arbitration for Sport (CAS) has issued its decision in the arbitration procedure between the Croatian tennis player Marin Čilić and the International Tennis Federation (ITF).

    Both the player and the federation appealed to the CAS against the decision issued on 23 September 2013 by the ITF’s Anti-Doping Tribunal (IADT) in which the player was sanctioned with a nine month ban following a positive anti-doping control for a metabolite of nikethamide (N-ethylnicotinamide), a stimulant which is prohibited in competition. The player admitted that he had inadvertently ingested the prohibited substance by taking a glucose supplement out-of-competition and argued that due to the circumstances of the case, the IADT’s decision should be annulled and replaced with a warning and no period of ineligibility. The ITF, however, appealed the IADT’s decision to request that the sanction imposed on the player be increased.

    The arbitration procedure was referred to a panel of CAS arbitrators (Prof. Ulrich Haas, Germany (President), Mr Jeffrey Benz, USA, and Mr Romano Subiotto QC, UK/Belgium), who heard the parties and their legal representatives at a hearing held in London on 16 October 2013.

    The Panel determined that the degree of fault committed by the athlete was inferior to that established in the IADT decision. The Panel also determined that the sanction imposed was too severe in view of the degree of fault and concluded that it should be reduced to four months, commencing on 23 September 2013, less the period of provisional suspension already served by the player from 26 June 2013 to 23 September 2013. The player’s ban will therefore end at midnight on 25 October 2013.

    The full arbitral award, with the grounds for the Panel’s decision, will be issued to the parties in due course.
    http://www.tas-cas.org/en/infogenera...0-1092-15-1-1/
    Last edited by eM; 25-10-13, 14:09.

    Comment


    • Cilic je priznao da se dopingovao, jos su pokusali da zataskaju celu pricu, na kraju je ipak dokazano da se dopingovao i on dobije 4.5meseca, a Viktor moze da dobije 18 meseci, iako nije dokazano da se dopingovao.
      Iz ovoga se zakljucuje da samo treba da se prizna, i sve je ok
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Igrat ce i Viktor garant od pocetka 2014

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Cilic je priznao da se dopingovao, jos su pokusali da zataskaju celu pricu, na kraju je ipak dokazano da se dopingovao i on dobije 4.5meseca, a Viktor moze da dobije 18 meseci, iako nije dokazano da se dopingovao.
          Iz ovoga se zakljucuje da samo treba da se prizna, i sve je ok
          Netacno.
          Nje Cilic priznao da se dopingovao, vec je priznao da je (navodno) nesvjesno uzeo lijek koji je sadrzao nedozvoljene supstance. Isto kao sto je Troicki priznao da nije dao uzorak krvi, zato sto (navodno) nije znao da mora.
          I nije moguce bas zataskati ovakve stvari jer su odluke i ITF-ovog nezavisnog anti-doping tribunala i suda u Lozani javne... To sto se Cilic sve vrijeme pametno branio cutanjem pred javnosti i nije komentarisao nista je druga stvar. Nije se ni Viktor javljao odmah, vec tek kad je zvanicno suspendovan (tj. kad je to objavio ITF).
          Jeste odnos Viktorove kazne u odnosu na Cilicevu pretjeran i smijesan, ja sam sigurna da ce u Lozani to smanjiti, ali da ce ga u potpunosti osloboditi, nema sanse, ako nista, onda bar zbog upozorenja ostalim igracima da uzorak mora da se da kad se trazi, a ne sutra.

          Btw, ITF-ove odluke o suspenziji:
          Cilic: http://www.itftennis.com/media/158513/158513.pdf
          Troicki: http://www.itftennis.com/media/152389/152389.pdf

          Ova danasnja iz Lozane jos nije objavljena.

          Comment


          • I onda je odigrao 1. kolo W i naprasno predao drugo kolo, nije mu kao bilo receno
            Ne pada mi napamet da te ubedjujem u suprotno, ali prica je toliko naivna, da ne znam ko moze da poveruje u to
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Pa jeste mu bilo receno , i on je zbog toga predao, nije to u pitanju uopste


              Moze se jedino dovesti u pitanje, jeli on to slucajno uzeo ili nije ali posto to nije neki doping da se kaznjava par godina, ovako je ispalo

              Comment


              • Colbert Report, knjiga Wheelmen i sto je Armstrong radio. Obavezno pogledajte.
                http://www.colbertnation.com/the-col...essa-o-connell
                sigpic

                Comment


                • A jedan od dopinga koji mu je najvise pomogao je i onaj sa kojim se Nadal povezuje

                  http://en.wikipedia.org/wiki/Erythropoietin
                  sigpic

                  Comment


                  • Cilic je rekao da je ne znajući nedozvoljenu supstancu uneo preko glukoze nabavljene u apoteci i da greškom nije čitao sadržaj uputstva Uverljivo
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Meni uvjerljivije da je Gasquet pio iz case na kojoj je bio kokain ili da je poljubio djevojku koja je na usnama imala kokain. Mada su sve tri price izuzetno realne i odrzive.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        I onda je odigrao 1. kolo W i naprasno predao drugo kolo, nije mu kao bilo receno
                        Ne pada mi napamet da te ubedjujem u suprotno, ali prica je toliko naivna, da ne znam ko moze da poveruje u to
                        Ne planiram vala ni ja nikog da ubjedjujem ni u sta, ali je cinjenica da javnost o ova dva slucaja zna samo ono sto su joj mediji servirali, a i pored te medijske manipulacije si je svako ustvario sliku kakvu sam zeli na osnovu simpatija/antipatija prema odredjenim igracima.
                        Zato nije fer komentarisati odluke institucija sa kojima nisi upoznat kako treba.

                        U presudama pise nesto sasvim drugo (i mnogo detaljnije od onog sto se iznosi u medijima) i to je ono sto cu ja (profesionalna deformacija valjda ) uvijek prihvatiti prije nego nesto sto mi mediji serviraju iz razloga koji su nam nekad manje, a nekad vise poznati.
                        Ovdje je moguce jedino ili da su obojica ili nevidjene naivcine, da ne kazem glupani (u sta ja ne vjerujem, a ako jesu onda su i zasluzili da im se ovo desava) ili da su obojica veoma pametni momci (ili dobro poduceni od nekog ko je pametan ili bar iskusan s ovakvim stvarima). Ova druga opcija mi djeluje mnogo realnija.
                        Izgovori da Cilic nije znao sta pije ili da Viktor nije znao da mora dati uzorak meni vrijedjaju inteligenciju, ali ako je neko sposoban to da dokaze, skidam kapu. Na prvu se cini da je lakse je Cilicu dokazati svoju pricu (apoteka, mama koja ne zna dobro jezik, uputstvo, nepaznja, bolest - opisano kao u filmu) nego Viktoru. Bice da ima pametniji tim ljudi oko sebe. I vrlo je moguce da je i ponasanje doprinijelo tome, da je Cilic reagovao normalnije, Viktor umije da se ponasa kao razmazeno deriste. Jos je Viktor imao mnogo tezu situaciju jer je bila njegova rijec protiv rijeci zene koja mu je uzimala uzorak...
                        U svakom slucaju, obojica su pred ljudima koji ih podrzavaju ispala zrtve, sto im je dobro doslo, a vjerujem i da im je bio cilj. Vise ih kosta losa slika nego par mjeseci neigranja, sa sve bodovima i novcanim nagradama.

                        Slazem se da razlika u kaznama nema nikakve veze s mozgom, mada i to treba uzeti s rezervom. Pitanje je sta je to sto su mogli da nadju Viktoru u krvi i kakva posljedica bi bila da su nasli... To je vec nesto u sta se ne razumijem, pa ne bih ni zalazila dublje. Znam samo da je moderna farmacija razvila svasta sto moze da "ispari" od danas do sutra, zato ih i ganjaju u svako doba dana... I kad se sagleda mogucnost posljedice da se malo-malo pojavi neko ko ce odbiti davanje uzorka krvi s izgovorom da se lose osjeca, boji igle... Mislim da je u sprjecavanju toga upravo namjera Viktorove drasticne kazne. I sigurna sam, kao sto rekoh, da ce mu pocetkom novembra smanjiti kaznu bar za pola.

                        U svakom slucaju su to dva potpuno razlicita postupka, zato ih nema smisla porediti, pogotovo je besmisleno porediti odluku ITF-ovog tribunala u Viktorovom slucaju i Cilicevu iz Lozane jer su to babe i zabe, bukvalno.
                        Kad objave obe presude iz Lozane moci ce se nesto porediti, ali opet ne na osnovu one 3 recenice koje ce mediji prenijeti kako kome odgovara i da bi napisali sto bombasticniji naslov...

                        Comment


                        • Nole mozda od ponedjeljka ponovo no.1

                          http://sport.blic.rs/Tenis/242111/Ne...d-parisku-buru


                          Nedelja za smenu na tronu


                          Spoiler
                          Hahahahahahahahaahahahahahhahahahaah
                          Last edited by DinoFC; 28-10-13, 12:25.

                          Comment


                          • Oni i dalje gluposti pisu
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Naslov pobjedio Bas bombastican i dobra najava, sto jes jes

                              Comment


                              • kolko su neupuceni neverujem

                                Comment

                                Working...
                                X